: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Memeli>Merak Ettikleriniz > Meme Protezi Kalıcı Mıdır?
Meme Protezi Kalıcı Mıdır?

Meme Protezi Kalıcı Mıdır?

Meme estetiği Türkiye’de ve dünyada en çok yapılan en çok 3 estetik ameliyatlardan birisidir. Meme estetiği için en çok tercih edilen ve en iyi sonucu veren meme protezi ameliyatı kalıcıdır. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yeni meme protezleri ile halk arasında bu ameliyatlardan korkmaya neden olan meme kanseri riski ortadan kalmış olmaktadır. Meme protezi aynı zamanda meme kanseri taramaların ve emzirme için hiçbir engel taşımamaktadır. Meme büyültme ameliyatlarında teknoloji ve bilim ilerlemesi ile koheziv jel içerikli meme protezin patlaması, kansere neden olması ya da reaksiyonlara neden olması gibi ihtimaller ortadan kalkmıştır.  Bugünkü yazımızda meme protezi kalıcı mıdır? Konumuzu değerlendireceğiz.

Meme Protezi Kalıcı Mıdır?

Meme Protezi

Meme estetiği ameliyatlarında en çok çeşitli meme protezidir. Meme büyültme estetiğinde kullanılacak protezin belirlenmesinde; memenin şekli, hastanın istediği büyüklüktür. Vücudun ile orantılı meme protezi Doktorunuz ile ideal meme protezi belirlenir. Meme büyütme estetiği ameliyatında tercih edilen meme protezi çeşitleri bazılarını sıralayalım.

  • Damla (Anatomik)
  • Yuvarlak (Round)
  • Yüksek profilli
  • Orta profilli
  • Düşük profilli
  • Pürtüklü yüzeyli
  • Düz yüzeyli vb. olmak üzere çeşitleridir.

Meme Protezi Kalıcı Mıdır?

Meme Protezi Kaç Yaşında Yapılır?

Meme protezi meme küçüklüğü şikayeti ile gelen ve 18 yaşını doldurmuş, ciddi sağlık problemleri olmayan, kanama sorunları olmayan hastalar için yapılabilmektedir.

Meme Protezi Anestezi Kullanımı

Meme protezi ameliyatları genel anestezi altında 1 saat 30 dakika sürmektedir. Ancak genel anestezi sırasında hastanın uyutulması ve uyandırılması hasta tamamen kendine geldiği zaman odasına alınması nedeniyle 3 – 4 saat sürebilmektedir.

Meme Protezi Hastanede Kalmayı Gerektirir Mi?

Meme protezi ameliyatında genel anestezi kullanılması nedeniyle 1 gece gözlem altında olmanız gerekmektedir.

Meme Protezi Sonucu

Meme protezi ameliyatından 1 hafta sonra kontrolleriniz yapılmaktadır ve 2 hafta kaliteli istirahat etmenizi istiyoruz. 2 hafta sonra sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. 2 ay sonra istenilen düzeyde olsa da tam iyileşme süreci 1 yıl olmaktadır.

Meme Protezi Dışında Protezler Kullanılmakta Mıdır?

Silikon dışı protez dediğimiz, içerisinde tuzlu su(serum fizyolojik) içeren meme protezleri artık günümüzde kullanılmamaktadırlar. Bu protezler genellikle, göbek deliğinden yerleştirilen meme protezi ameliyatında kullanılmaktaydı.

Meme Protezi Kalıcı Mıdır?

Meme protezi kalıcı mıdır? Sorunun yanıtlarını yazımızda değerlendirdik. Sorularınız ve daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir