: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Memeli>Merak Ettikleriniz > Göğüs Büyültme Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Göğüs Büyültme Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göğüs Büyültme Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Göğüs büyültme ameliyatlarında dikkat edilmesi gerekenler, iyileşme süreci ameliyatın başarı oranını etkilediği için önemli konu başlıklarından birisidir. Göğüs büyültme estetiği ne kadar güzel yapılmış olsa da sonrasında ameliyatı olan kişinin iyileşme sürecinde dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgi olması operasyon sonrası başarı oranını etkilemektedir.

Göğüs büyültme estetiği Türkiye de en sık yapılan estetik ameliyatlardan birsidir. Göğüs büyültme ameliyatı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 2 saat sürmektedir. Genel anestezi altın yapılan işlem esnasında bir şey hissetmezsiniz. Tamamen kendinize geldiniz zaman anestezinin uyuşturma etkisi devam ettiği için hasta göğüslerini yaklaşık olarak 3 – 4 saat kadar hissetmez. 3 – 4 saat sonrası da verilen ağrı kesiciler ile hasta ameliyat sonrası ağrısız bir süreç yaşaması sağlanmaktadır. Meme büyültme ameliyatında meme protezi kas altı ve kas üstü olarak yapılabilmektedir. İki yöntem içinde kendi aralarında avantaj ve dez avantajları bulunmaktadır.

Göğüs Büyültme Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Kas Üstü Meme Protezi;

Kas Üstüne yapılan meme protezinde ameliyat olan kişinin ağrısı daha az olmaktadır. Hatta 3 – 4 gün sonra çalışmaya başlayabilir. Sosyal hayatına daha hızlı dönebilir. Ancak kas üstü protezin tutunması gereken bir kas yapısı olmadığı için uzun dönemler de şekil bozukluğu, sonradan oluşan asimetri problemleri gibi sorunlar yaşanabilmektedir.

Göğüs Büyültme Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kas Altı Meme Protezi

Kas altında yapılan meme estetiğinde daha fazla dokuya müdahale edildiği için ameliyat sonrası iyileşme süreci Kas üstüne göre daha uzun olabilmektedir. Ancak protezin tutunduğu bir kas yapısı olduğu için görüntüsünde veya asimetri olarak bozukluk olmamaktadır. Ameliyattan 1 hafta sonra kontrolü sağlanır ve belli şartlar dahilin de çalışmaya başlayabilmektedir. Ancak 2 hafta boyunca kaliteli istirahat etmesi gerekmektedir. 2 ay sonrasında hafif spor yapmaya başlayabilir 2 ay içerisinde göğüs bölgesine alınacak darbelerden hasta kendini korumalıdır. Alınacak darbelerde şişliklerini daha fazla olmakla birlikte iyileşme süreci uzayacaktır.

Göğüs Büyültme Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kas altı veya kas üstü hangi teknik ve hangi ameliyat olursa olsun sigara kullanımı ameliyattan 6 ay önce bırakılmalıdır, ameliyattan sonra da hiç içilmemelidir. Sigaranın içerisinde bulunan zararlı maddeler yara iyileşmesini kötü etkileyerek iyileşme sürecinin uzamasına neden olacaktır. Ameliyat sonrasını etkileyen bazı durumlar vardır. Kan sulandırma etkisi olan aspirin veya aspirin içeren ilaçların ameliyattan 3 hafta önce kesilmesi gerekmektedir. Yine kan sulandırma etkisi olan alkol tüketimi ameliyattan 3 hafta önce kesilmelidir. Kan sulanması ameliyat esnasında hem doktorunuzun işini zorlaştırırken iyileşme sürecinde daha fazla şişlik ve belli noktalarda moruk oluşmasına neden olabilir. Ameliyatınıza çok yakın bir dönemde aspirin veya alkol tüketimi ameliyatınızın iptal edilmesine veya ertelenmesine neden olabilir.

Göğüs büyültme ameliyatlarında dikkat edilmesi gerekenler konu başlıklı yazımızın sonuna geldik umarım sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Merak ettikleriniz ve daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir