: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Estetik Cerrahili>Yüz Estetiği > Ameliyatsız Yüz Germe
Untitled 5 - Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe / İple Asma Teknikleri / Silüet Lift / Happy Lift / Organic Lifting

ameliyatsiz-yuz-germeGüzelleşmek isteyen ve ameliyat korkusu olan yada ameliyat için yeteri kadar vakti olmayan kişiler için çok uygun bir yöntem. Bu tekniğin en önemli özelliği işlemin öğlen arası bile 10-15 dk gibi kısa bir süre gerçekleştirilerek hemen sonuç alınabilmesi, diğer ameliyatlarda olan şişlik, morluk, iş gücü kaybına neden olmaması ve herhangibir iz kalma durumunun söz konusu olmamasıdır. Yalnız seçilmiş hastalara yapılabilmektedir. Cilt tonusu iyi olan, daha ciltte sarkma gelişmemiş ancak ciltaltı dokuların sarkması ile yaşlı görünümün ortaya çıkmaya başladığı hastalar bu teknik için en uygun adaylardır. Yüzün sarkan bölgeleri tespit edildikten sonra, bu teknikte tamamen eriyebilen polidiakson dediğimiz sütür materyalleri yada erimeyen sütürler kullanılarak sarkan bölgelere tekrardan germe yada dolgun görünüm verilir. Eriyen sütür materyallerinin kullanıldığı tekniğe Happy Lift denilirken, erimeyen materyallerin kullanıldığı tekniğe ise Askılama/İple Asma tekniği denir. Ofis ortamında yapılabilen bu prosedürlerin etkisi hemen görülürken, hastanede yatış yada herhangibir narkoz almayı gerektirmez. Kişi aynı gün günlük hayatına dönebilir ve duşunu alabilir. 2-3 cm kadar kaldırma işlemi yapılabilen bu tekniklerde etki süresi ise kişiye göre değişmekle beraber ortalama 2 yıldır. Beğenilmeyen bir durum oluştuğunda atılan dikişin geri alınması ile yüz eski haline geri döner. Eriyen dikiş materyalleri ile yapılmasının erimeyene olan üsünlüğü ilerleyen dönemlerde dikişin ciltten çıkma ihtimalinin olmamasıdır.

Ameliyatsız Yüz Germe/İple Askılama/Silüet Lift/Happy Lift Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sarkan bölgeleri ciltaltından geçirilen iplikler ile herhangibir kesi yada yaraya neden olmadan, toplama ve yukarı kaldırma yöntemidir.
Hayır. Kişinin yaşlanma sürecinin hangi aşamasında olduğuna bağlıdır. Yüzündeki yaşlanma proçesinin tamamı oturmuş birinde bu yöntem bir başarı elde edilemez. Böyle hastalara yüz germe ameliyatı yapmak gerekmektedir. Bu yöntem cildi sarkarak, torbalaşmamış sadece ciltaltı dokunun yer çekimine bağlı aşağıya inmesine bağlı görülen yaşlılık görüntüsünü ciltaltına konulan bu iplikler ile yeniden yukarı taşınması ile düzeltilecek hastalara uygulanabilir. Bu da genellikle 35-45 arası yaş grubunu kapsamaktadır. Kadın, erkek gibi bir cinsiyet ayrımı söz konusu olmayıp yukarıdaki şartları taşıyan herkese yapılabilmektedir.
En çok yüz ve boyun bölgesine uygulanan bu teknik, kalça, meme, burun kaldırmak ve kepçe kulak düzeltmek amacıyla da kullanılmaktadır
Her girişim öncesi olduğu gibi, bu işlemden öncede hastanın en az aspirin, coraspini plavix gibi kan sulandırıcı bir ilaç kullanmıyor olması ve genel sağlık durumunun kontrol edilmiş olması gerekmektedir.
Ofis ortamında, lokal anestezi altında yapılmaktadır.
Ortalama 15-20 dk sürmektedir. Öğlen arası bile gerçekleştirilebilecek bir uygulamadır.
Uygulama sonrası kişi günlük hayatına devam edebilmekte. Aynı gün duşunu alabilmekte ve sosyal yaşantısından herhangibir kısıtlama yaşamamaktadır.
Etkisi uygulamadan hemen sonra ortaya çıkacaktır.Yapılan uygulamanın etkisi ile 1-2 gün içerisinde oluşan ödemin geçmesi ile birlikte daha güzel bir sonuç olacaktır. Etkisi 2-4 yıl kadar sürmektedir.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir