: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Güzellik Birimili>Merak Ettikleriniz > Ameliyatsız Yanak İnceltme 10 Soru – Cevap
kapak 2 1000x400 - Ameliyatsız Yanak İnceltme 10 Soru - Cevap

Ameliyatsız Yanak İnceltme 10 Soru – Cevap

Ameliyatsız yanak inceltme operasyonu teknoloji ve bilimin kullanılması ile birlikte ameliyatsız olarak yanak inceltme yapma imkanı tanımıştır. Ameliyat olmaktan korkan veya ameliyattan sonraki süreci kaldıramayacak hassas kişiler için yapılan bu ameliyatsız yanak inceltme dediğimiz uygulama basit ve sonucu harika olmaktadır. Diğer ismi V-Line olarak da bilinir. Bugün ki yazımızda ameliyatsız yanak inceltme 10 soru – cevap değerlendirmesi yapacağız.

ynRlgH9L8i1548007867 300x222 - Ameliyatsız Yanak İnceltme 10 Soru - Cevap

 

Ameliyatsız Yanak İnceltme Nedir?

Ameliyatsız yanak inceltme; Yanağı tombul gösteren yağ yastıkçıklarına ağız içinden ameliyatsız radyofrekans teknolojisi ile yapılan başarılı bir tedavidir. Yanak bölgesinde incelme ve sıkılaşma elde edilmektedir.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Kaç Saat Sürer?

Ameliyatsız yanak inceltme her iki yanak için ayrı ayrı uygulanmaktadır. İlk yanak için 15 dakika diğer yanak için de 15 dakika uygulanır ve işlem süresi 30 dakika da tamamlanmış olur.

Ameliyatsız Yanak İnceltme İşlemi Ağrılı Mıdır?

Ameliyatsız yanak inceltme işlemi acılı veya ağrılı biri işlem kesinlikle değildir. Ağrı veren bir operasyon olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İşlem sırasında herhangi bir uyuşturma veya lokal anestezi dahi verilmemektedir.

ffk 300x150 - Ameliyatsız Yanak İnceltme 10 Soru - Cevap

Ameliyatsız Yanak İnceltme İşlemi Etkisi Ne Kadar Sürer?

Ameliyatsız yanak inceltme uygulaması kalıcı bir işlemdir.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Kaç Seans Yapılır?

Ameliyatsız yanak inceltme genel olarak 2 veya 3 seans önerilmektedir. Ancak bazı durumlarda yanaklar çok fazla tombul olabiliyor. Bu yüzden 3 seans sonrasında ek seans uygulanabilir.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Ameliyatsız yanak inceltme uygulaması 18 yaşını doldurmuş ve yanakları işlem için uygun şikayetlerde ise herkese yapılabilir.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Nasıl Uygulanır?

Bu uygulamada, bir ultrasound probu ile ağız içine girilir, Vline cihazı sayesinde radyofrekans enerjisisi ağız içinden yanak yağlarına gönderilir. Bu sayede eritilen yanak yağları, yanağın daha ince ve kibar görünmesini ve çehrenin V şeklini almasını sağlar. Ağız içinden radyofrekans enerjisini yollayan probun ucunda termal (ısı ölçer) bir sensör vardır. Bu sensör ortamın sıcaklığını ölçmektedir. Bu sıcaklık 50-52 dereceye kadar çıkarılarak, yanaktaki yağlar eritilebilmektedir. Bu verilen enerji sayesinde aynı imanda kollajen üretimi de tetiklenir ve yanaklarda bir sıkılaşma da başlar.

tukuruk bezleri 300x197 - Ameliyatsız Yanak İnceltme 10 Soru - Cevap

 

Ameliyatsız Yanak İnceltme Öncesi Ne Yapılmalı?

İşlem öncesi hastanın kullandığı herhangi bir ilaç varsa veya herhangi bir hastalığı var ise mutlaka işlemi yapan hekime bildirmelidir.  İşlem öncesinde sigara içilmemelidir ve alkol tüketilmemelidir. Kalp pili olanlara ve hamile kadınlar için operasyon önerilmemektedir.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Sonrası Ne Yapılmalı?

İşlem sırasında olduğu gibi sonrasında da herhangi bir açı hissi olmadığı için herhangi bir ağrı kesici ilaç verilmemektedir. Günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yüzde şişme veya morarma olmamaktadır. Yanak içerisinde bulunan tombul yağcıklar erir ve eriyen yağlar vücut tarafından birkaç güne atılmaktadır.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Zararlı Mıdır?

Ameliyatsız yanak inceltme işlemi için şuanda herhangi bilinen zararı bulunmamaktadır.

Ameliyatsız yanak inceltme 10 soru – cevap yazımızın sonuna geldik. Ameliyatsız yanak inceltme işlemi ile ilgili daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir