: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Meme Estetiği

Meme Estetiği

Estetik operasyonlarda en çok tercih edilen ameliyatlardan birisi şüphesiz ki göğüs estetiğidir. Bu noktada birçok kişi estetik adına merkezlere müracaat etmekte birçok kişinin aklından da estetik operasyonlar geçmektedir. Bu noktada göğüs boyutları kimi zaman normal vücut oranına bakarak küçük olabilmektedir. Bu noktada genetik faktörler %70 oranında etki ederken, gelişim sürecinde yanlış beslenme, gelişim sürecinde hamilelik, doğum, bebek emzirme ve Hormonal sebeplerden ötürü kimi kadında göğüsler küçük kalabilmektedir. Hem vücuda uyum hem de estetik açıdan büyük göğüslere sahip olmak isteyen birçok kadın bu noktada meme büyütme operasyonlarına sıcak bakmaktadır. Ülkemizde oldukça sık uygulanan ve başarı oranı yüksek olan bu yöntemi birçok kadın tercih etmektedir. Hem estetik açıdan rahatsızlık duyan, hem göğüslerinin küçüklüğünden şikayetçi olan hem göğüsleri orantısız olan kadınlar sıkça bu yöntemi tercih etmektedir. 18 yaş ile 45 yaş arasına uygun görülen operasyon 18 yaş noktasında doktor onayı ile yapılmakta 45 yaş üstüne ise mamografi ve çeşitli testler sonucunda uygulanabilmektedir. Bu aşamada operasyon yaklaşık olarak 1 saat ile 3 saat sürmekte ve bu süreçte yapılan işleme göre saat farklılıkları çıkabilmektedir.

Meme Estetiği Tedavi Özeti
ÖNEMLİ : Aşağıda yer alan bilgiler operasyon süreci ile ilgili genel hatlar üzerine hazırlanmıştır. Herkes eşsizdir. Meme estetiği ameliyatı olan herkesin tedavi süreci , planlaması ve sonuçları farklılık gösterebilir.
Operasyon İsmi Meme Estetiği (Mammoplasti) İstirahat Süresi 7 Gün
Kullanılan Teknik Kas Zar Altı Tekniği (Minimum Kesi) Hastanede Yatış Süresi 1 Gece
Operasyon Süresi 1 – 2 Saat İşe veya Sosyal Hayat Dönme Süresi 7 Gün
Anestezi Genel Anestezi Tam İyileşme Süresi 2 – 12 Ay
Hassasiyet Süreci 3 Gün Sonuçların Kalıcılığı Sürekli
Bandaj Süresi 7 Gün Operasyon Fiyatı İletişime Geçin
 • meme buyutme zararli midir 255x145 - Meme Estetiği

  Meme Büyütme Ameliyatı

  Meme büyütme ameliyatı türkiyede ve dünyada estetik cerrahinin en çok yapılan 3 ameliyatından biridir. Hasta memnuniyeti açısından en çok yüz güldüren ameliyatlardan biridir.

 • Untitled 14 255x145 - Meme Estetiği

  Meme Küçültme Ameliyatı

  Büyük memelere sahip kadınlar için, sırt ve bel ağrıları, sütyen askı izleri, yazın terleme ve pişik… vb gibi gerçekten ciddi problemere sahiptir.

 • Untitled 1 255x145 - Meme Estetiği

  Meme Dikleştirme Ameliyatı

  Meme, kadınların her adet siklusunda şişip sönmesiyle, kilo alıp verme ile, emzirme ve gebelik dönemlerindeki hacminin değişmesiyle zaten deforme olup sarkmaya yatkın bir organdır.

 • Untitled 17 255x145 - Meme Estetiği

  Meme Rekonstrüksiyon

  Deri kanserinden sonraki en sık kanser meme kanseridir. Dünyada her yıl yaklaşık 1 milyon insan meme kanserine yakalanmaktadır.

 • Untitled 16 255x145 - Meme Estetiği

  Jinekomasti

  Jinekomasti, erkeklerde memelerin tek yada iki taraflı büyüyerek kadın memesi gibi görünmesi haline denir.

Bir diğer göğüs estetiği ise meme küçültme operasyonudur. Bu operasyon meme büyütmeye oranla daha çok sağlık problemleri ile karşı karşıya kalan kadınlar tarafından yaşanmaktadır. Bu noktada iki operasyon arasında bir tezatlık söz konusu olsa da şöyle ki aşırı büyük göğüs kişilerin sağlığını etkilemekte ve birçok kas ve eklem rahatsızlığını tetiklemektedir. Aşırı büyük göğüslere sahip olan kadınlarda genellikle boyun omuz ve sırt ağrısı sık yaşanmaktadır. Bununla birlikte uyku sorunları, gece boyu rahatsızlık söz konusu olabilmektedir. Bu sebeple hem sağlık hem de estetik açıdan birçok bayan göğüslerini küçültmek için estetik merkezlerine başvurmaktadır. Bu noktada bölgeden meme dokuları, fazla yağlar ve fazlalık deri alınarak işlem yapılmaktadır. Genel olarak meme ucundan bir kesik açılır ve aşağı kadar bu kesik devam eder. Meme altından iki yana açılan kesik tam bir ters T işaretini andırır. Bu aşamada göğüs istenilen boyutlar doğrultusunda düzeltilir ve meme altına kesikler toparlanarak operasyon sonlandırılır. Genellikle ameliyat 3 saate kadar sürebilmektedir. Bu ameliyatın ardından kişiye dren takılır. İçeri de pis kan ve ödemin birikmemesi için takılan drenler son derece önem arz etmektedir. Kişinin iyileşme sürecine baktığımızda bu süreçte ilk 3 gün büyük önem arz eder ilk bir haftada rahatlama sağlanır ve 6 ay sonunda kişi büyük oranda düzelir. Ancak tam düzelmeye baktığımızda 1 yıl sonunda tam düzelme yaşanır. Bu aşamada operasyonlar 18 yaş ile 45 yaş arasına yapılmakta olup eğer kişi sağlıklı ise ve testler operasyon konusunda sorun teşkil etmiyorsa 50 yaşa kadar küçültme operasyonları yapılabilmektedir. Bu iki operasyonun yanı sıra bir diğer göğüs estetiği ise meme dikleştirme olarak karşımıza çıkar. Göğüs boyutlarında herhangi bir sorun olmamasına karşın memede sarkıklık söz konusu olması halinde birçok kişi dikleştirme operasyonunu tercih etmektedir. Yaşın ilerlemesi ile yaşanan deforme, hamilelik süreci, doğum ve emzirme süreci, genetik faktörler, ani kilo verimleri ile birlikte memede sarkıklık sıkça yaşanabilen bir durumdur. Bu noktada 18 yaş sınır olarak kabul edilse de muhakkak doktor onayı olması gerekir. 20 yaştan 45 yaşa kadar meme dikleştirme operasyonları rahatlıkla yapılabilmektedir. 45 yaş üstü içinse gerekli testler yapıldıktan sonra kararlaştırma yapılmakta ve operasyon ona göre gerçekleştirilmektedir.

“Meme Estetiği” için 5 yorum

 • Taha Arslan dedi ki:
  (5/5)

  Harika bir yer.

 • Mustafa Yigit dedi ki:
  (5/5)

  Iyi aksamlar,

  Ben Mustafa Yigit 27 yasindayim ve meme büyükük sorunum var.
  Bunun tedavisinin ücreti ne kadar dir ve neler dahil dir?

  • Süleyman Taş dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba,
   Erkekte meme büyümesi için jinekomasti operasyonunu planlamaktayız. Cerrahi olarak kesi yöntemi veya liposuction yöntemi kullanılır. Sizin için hangi yöntemin uygun olduğunu belirleyebilmek için detaylı muayeneye gelmeniz gerekmektedir.
   Fiyat bilgisi ve randevunuz için iletişim numaralarımızdan fiyatlandırma ofisimiz ile iletişim geçebilirsiniz.
   02122155727 – 28
   05320563693

   Teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz

 • Ayşe Tülin dedi ki:
  (5/5)

  Harıka bır yer , harıka ekıp , muhtesem bır Doktor ????? sorana da sormayana da şiddetle tavsiye ediyorum. Meme estetıgı operasyonu oldum. Her sey cok ıyı. Tum surecımı blog sayfamda aktarıyor olacagım. Suleyman Beye ve ekıbıne tekrardan bınlerce kez tesekkur ederımm ???

Bir cevap yazın

Puanınız*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir