: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Memeli>Merak Ettikleriniz > Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Sarkma Olur Mu?
Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Sarkma Olur Mu?

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Sarkma Olur Mu?

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir? Kimlere Yapılmaktadır?

Bu haftaki yazımız, en çok merak edilen konulardan biri olan ‘’Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Sarkma Olur Mu? üzerine olacaktır.  Öncelikle ‘’Meme büyütme ameliyatı nedir? Kimlere yapılmaktadır?’’ sorularını yanıtlayarak başlayalım.

Meme Büyütme Estetiği Ne Demek?

Meme büyütme, adından da anlaşılacağı gibi var olan meme yapısını büyütmek demektir. Kadınların en çok tercih ettiği estetik cerrahi ameliyatlarının başında yer almaktadır. Memeyi büyütmek için, silikon meme protezleri kullanılmaktadır. Her geçen gün teknoloji ilerledikçe yeni teknikler ve yeni nesil silikon protezler üretilmektedir. Ameliyat olacak olan kişinin istekleri göz önüne alınır. İstek ve beklentilerinin karşılanabilmesi için kişiye özel ürünler ve teknikler tercih edilmektedir. Zorlu veya ağrılı bir ameliyat süreci değildir.

 Meme Estetiğinde Kullanılan Silikon Protez Seçimleri Hakkında Bilgi Almak için Tıklayınız.

Meme Büyütme Ameliyatı Kimler Olabilir?

Meme büyütme ameliyatı;

 • Kişinin, ameliyat olmasına engel bir hastalık veya sağlık sorunu var ise
 • Yine kişinin ameliyat olmasına engel kullandığı bir ilaç var ise
 • 18 yaşını doldurmamış ve aile onayı yok ise
 • Sigara ve / veya zararlı madde alışkanlığı var ise
 • Akli dengesi yerinde değil ise
 • Sırf bir başkası ameliyat olmasını istiyor ise

Yukarıda saydığımız maddelerden bir tanesine bile sahip olan kişilere yapılamamaktadır. Onun dışında herkese yapılabilecek bir cerrahi uygulamadır.

Meme Estetiğinde Doktor Seçiminde Püf Noktalar Hakkında Bilgi Almak için Tıklayınız.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Memede Sarkma Meydana Gelir mi?


Meme büyütme ameliyatının esas amacı meme yapısını büyütmektir. İlk olarak memenin altından açılan küçük bir kesi bir cep oluşturulur. Ve küçük olan memeyi büyütmek için kullanılan silikon meme protezleri bu cepten memenin içine yerleştirilmektedir. Protezler de hayat boyunca o cepte sabit kalmaktadır. Ve üstteki deri, konulan protezlerin şeklini almaktadır. Dolayısı ile meme büyütme ameliyatı sonrasında sarkma olur mu? Sorusunun cevabını ‘’hayır , sarkma olmamaktadır’’ diye verebiliriz.

Ancak, bu durum sarkık meme yapısına sahip olan kişiler için geçerli değildir. Sarkık meme yapısına sahip olan kişiler için planlanan ameliyatta esas amaç, memenin sarkıklığının giderilmesidir. Bazı durumlarda memeyi toparlamak için protez kullanılması gerekebilmektedir. Örneğin, ameliyat olacak olan kişi, daha önce doğum ve emzirme süreci yaşamış ise veya genetik faktörler sebebi ile sarkık , içi boş bir meme yapısı ile bir estetik cerraha başvurmaktadır. Sarkıklığı gidermek için meme dikleştirme ameliyatı planlanmaktadır. Aynı zamanda içi boş olan memeyi doldurmak ve volümlendirmek için de silikon meme protezine ihtiyaç vardır. Sadece sarkıklığa gerekli müdahale yapılır ise volümsüz bir meme yapısı ortaya çıkacaktır. Sarkık olan memeye sadece silikon meme protezi uygulaması yapılır ise de ameliyattan sonra da bu sarkıklık devam edecektir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında His Kaybı Olur mu?” Sorusunun Cevabı Bu Yazımızda

Sizin için hangi yöntem ve hangi tekniğin uygun olduğunu, ameliyatınızı yapacak olan Cerrahınız belirleyecek ve detaylı muayeneniz esnasında sizi bilgilendirecektir.

“Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Sarkma Olur Mu?” için 2 yorum

 • S. Ö. dedi ki:

  Dikleştirme şart mıdır? Hem sarkmış hemde içi boş göğüslerim var. Dikleştirme ameliyatı biraz korkutuyor beni. Sadece protez ile toparlanamaz mı?

  • Merhaba,
   Meme dikleştirme ameliyatı, sarkmış olan göğüslere yapılmaktadır. Protez ise küçük veya içi boşalmış göğüslere yapılmaktadır. Muayene etmeden net bir yorum yapmak doğru olmayacaktır ancak belirttiğiniz gibi hem sarkık hemde içi boşalmış ise sadece protez ameliyatı yeterli kalmayacaktır. Maksimum fayda için dikleştirme ile desteklemek gerekebilir. Aşağıdaki linkten Whatsapp uygulaması üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.
   <a href="https://api.whatsapp.com/send?phone=905320563693&text" rel="nofollow ugc">https://api.whatsapp.com/send?phone=905320563693&text</a>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir