Yağlı Derili ve Kuru Derili Burun Ameliyatı

Burun ameliyatı olmak isteyenlerin, ameliyat öncesinde merak ettiği onlarca konu bulunuyor. Bu konular arasında yağlı derili ve kuru derili burun ameliyatı da yer alıyor. Yağlı ciltte burun estetiği ile kuru ciltte burun estetiği arasında herhangi bir fark olup olmaması, merak edilen detaylar arasında bulunuyor. TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak bu haftaki blog yazımızda, yağlı cilt burun estetiği ve kuru derili burun ameliyatı ile ilgili merak edilenleri yanıtlayacağız. Sizler için faydalı bir blog yazısı olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

Yağlı Cilt Burun Estetiği

Yağlı ciltler üzerine yapılacak burun estetiğinde dikkat edilmesi gereken birkaç konu, kuru derili burun ameliyatlarına göre değişiklik göstermektedir. Her burun ameliyatının tamamlanmasının ardından ‘atel’ adı verilen örtü burun üzerine yerleştirilir. Burun üzerine yerleştirilen ateller yaklaşık olarak 1 hafta burunda kalırlar. Burun ameliyatı olmuş ve dolayısıyla burnunda 1 hafta boyunca atel olan kişinin yağlı bir cilt yapısına sahip olması, söz konusu dönemde ciltteki yağın dışarıya rahatlıkla atılamamasına sebebiyet verir. Bunun sebebi ise burunda 1 hafta boyunca kalacak olan atelin, deri gözeneklerini söz konusu dönem boyunca kapamasıdır. Bu durumdan dolayı atelin hastanın burnundan alınmasının ardından, hasta cildinde sivilceler görülmeye başlanabilir. Ameliyat kaynaklı ödemin de etkisiyle gözenekler küçülür ve bu durum belli bir süre devam edebilir. Dolayısıyla yağlı ciltte burun estetiği olanlarda, burun ameliyatının ardından burun ve çevresinde sivilce problemi bir süre devam edebilir. Yağlı ciltli hastalarda bu problemin önüne geçilebilmesi için, ameliyat öncesinde doğru bir cilt bakımı uygulanması ve derinin kurulaşmasının sağlanması gerekmektedir. Bununla ilgili gerekli tespitler ve öneriler, ameliyat öncesinde muayene olduğunuz estetik doktoru tarafından sağlanacaktır.

Kuru Derili Burun Ameliyatı

Yağlı cilt burun estetiği ile ilgili bilgi vermemizin ardından, kuru derili burun estetiği ile ilgili de bilgi verebiliriz. Kuru cilt yapısına sahip olan hastalar, yağlı ciltli burun yapısına sahip olan hastalara kıyasla daha avantajlıdır. Nitekim yağlı ciltte burun estetiği sonrasında sivilce problemi, yukarıda anlattığımız sebeplerden dolayı daha olasıdır. Öte yandan kuru derili burun yapısına sahip olanlar, yüksek ihtimalle ince derili burun yapısına sahiptir. Nitekim kalın derili burun yapısının göstergelerinden bir tanesi, yağlı burun yapısıdır. İnce derili burun yapısına yönelik ameliyatlar, kalın derili burunlara yapılan ameliyatlara kıyasla daha kolay geçer ve daha başarılı sonuçların önünü açar. Dolayısıyla burun derisi kalınlığı açısından da değerlendirdiğimizde, kuru derili burun yapısının yağlı derili burun yapısına göre daha avantajlı olduğu söylenebilir. Ancak yine de estetik doktoru tarafından ameliyat öncesinde kuru cilde sahip hastalara da önlem amacıyla cilt bakımı tavsiyeleri verecektir.

İnce Derili Burun Estetiği Hakkında Merak Ettiğiniz Detaylar İçin Tıklayınız

 

Kalın Derili Burun Estetiği Hakkında Merak Ettiğiniz Detaylar İçin Tıklayınız

 

Yağlı cilt burun estetiği ve kuru derili burun estetiği ile ilgili hazırladığımız blog yazımızın sonuna geldik. TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak bu yazımızda, konu ile ilgili en çok merak edilen detaylara değinmeye gayret ettik. Konu ile ilgili herhangi bir sorunuz olması halinde, bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak ister, sağlıklı günler dileriz.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews