: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Merak Ettikleriniz > Kalın Derili Burun Estetiği
burun-estetigi

Kalın Derili Burun Estetiği

Kalın derili burun, denildiğinde hep akla zor ve pek ameliyata uygun olmayan burun gelir oldu. Peki kalın derili burun ne demek? Bu yazımda sizlere bu konu hakkındaki son gelişmeleri ve güncel bilgileri aktarıyor olacağım. Öncelikle, burun estetiği yaptıracak olan kişilerin burun estetiği ameliyat sürecinden önceki beklentileri ile ameliyat sürecinden sonraki dönemde beklentileri birbirini karşılar mı? Kişinin burun estetiğindeki beklentisine göre bu soru olumlu veya olumsuz olarak şekillenir. Burun ameliyatı olacak kişinin;

  • Burun yapısı
  • Daha önce burun ameliyatı olup, olmaması
  • Cilt kalitesi
  • Mevcut bir hastalığa sahip olması
  • Kullandığı ilaçlar
  • Kalın deriye sahip olması, sürecini olumsuz yönlendirebilecek önemli faktörlerdir.

Burun estetiği ameliyatı bir şekillendirme cerrahisi olduğu için yumuşak doku örtüsü yani burun cildi de bu ameliyatın başarısını direk etkileyen bir unsurdur ve asla göz ardı edilmemelidir.

Kalın Derili Burunda Estetik

Kalın deriye sahip olmak, burun estetiği ameliyatlarında çok tercih edilmeyen bir durum olduğu için dezavantajlı olmak demektir. Kalın deri, burun ameliyatında burun estetik cerrahının yaptığı ince işçiliği tabir-i caizse bir yorgan gibi kapatır ve dışarıdan görünen asimetrilere sebep olabilir. İnce derili burun hastalarda, alttaki yaptığımız şekillendirme dışarıya çok güzel yansıyabiliyorken, kalın derili burun hastalarda alktaki verilen ince detayların dışarıya yansımadığı ve cildin bu güzel görüntüyü kamufule ettiğini gözlemlemekteyiz. Bu nedenle, burun istediğimiz kadar küçülmüyor, bazen halen kemerli görünebiliyor ve çok geç iyileşiyordu. Bu handikaplar, kalın derili burnun, burun estetiğinde farklı bir yere konulmasının sebebidir. Ama kalın derili burunlar da hep aynı değildir. Birçok çeşidi vardır;

  • Dermis dediğimiz kısmı kalın olan burunlar (bunlar nispeten daha kolay şekillendirilir).
  • Hem dermis hem yağ dokusu fazla olan kalın derili burunlar (bunlar ameliyata çok uygun görmediğimiz grubu oluşturur),
  • Dermisi büyük porlu ve çok sık yağlanan, sivilcelenen burunlar (bunlar ilaç tedavisi sonrası ameliyata uygun gördüğümüz kalın derili burunlardır).

Kalın Derili Burun İyileşme Süreci

Kalın derili burun ameliyatı olanlar, ameliyattan önce en çok ‘Kalın derili burun ne zaman iyileşir?’ sorusunu sormaktadırlar. Kalın derili burun estetiği sonrası, burun ameliyatı olan kişinin beklentisini karşılamayabilir ve mutsuz olmasına neden olabilmektedir. Kalın derili burunlarda rinoplasti diğer burun estetiklerine göre farklı bir iyileşme süreci gerektirir. İyileşme süreçleri, ince derili hastalara nazaran daha uzun sürer. İnce ve orta deriye sahip olan kişilerde, burun estetiği iyileşme süreci 6 ay sürüyor ise bu durum kalın derili hastalarda en az 1 yıldır.

Kalın derili hastaların dezavantajının yanı sıra avantajları da mevcuttur. Kalın deri sayesinde kemik ve kıkırdaktaki deformiteler kapatılır. Dışarıdan görünmez. Kalın derili kişiler ameliyat edilemez diye bir durum söz konusu değildir. Elbette ameliyatları gerçekleştirilebilir. Ancak kişi ile bu durum detaylı muayene esnasında görüşülmelidir. Kişinin beklenti düzeyi iyi saptanmalıdır. Ameliyat sonrasında olabilecek durumlar iyi anlatılmalı ve simülasyon çalışması ile desteklenmelidir.

Kalın Derili Burun Yapısına Sahip Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kalın deriye sahip olan kişilerin burun estetiği ameliyat sürecinde dikkat etmesi gereken alanında uzman, iyi bir burun estetik doktoru seçmeleridir. Mevcut durumlarının farkında olmaları ve beklenti düzeylerini bu duruma göre belirlemelidirler. İyileşme süreci uzun olsa da sabırla bekledikten sonra yüz güldürücü sonuçlar alacaklardır.

Kalın Derili Burun Ameliyatı Fiyatları

Her estetik ameliyatında olduğu gibi kalın derili burun estetik fiyatları da durumdan duruma değişiklik göstermektedir. Burun ameliyatının yapıldığı hastane, hastanede kalınan gün süresi, belirlenen ameliyat süreci, fiyatı etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Kalın derili burun ameliyatı fiyatında etkili olan faktörler ile ilgili diğer detaylar için ilgili linkteki yazıdan yararlanabilirsiniz. Estetik süreci hakkında genel bilgilere, ameliyat öncesi, süreci ve sonrası yaşananlar hakkında detaylı bilgilere ise burun estetiği sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir