Kalın Derili Burun Estetiği

Kalın derili burun ameliyatı denildiğinde genellikle akla zor ve pek ameliyata uygun olmayan burun geliyor. Peki kalın derili burun ne demek? Kalın derili burun estetiği gerçekten zor mu? Bu yazımızda sizlere bu konu hakkındaki son gelişmeleri ve güncel bilgileri aktarıyor olacağız. Yazı boyunca kalın derili burunlarda rinoplasti ile ilgili bilgi vereceğiz. Genel bir bilgi vermemizin ardından burun estetiğinde kalın derinin etkileri, kalın derili burun estetiği iyileşme süreci ve fiyatları ile ilgili bilgiler sunacağız. Kalın deri burun ameliyatı olmak isteyenler için faydalı bir blog yazısı olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

Kalın Derili Burun Ne Demek?

Kalın derili burun, plastik cerrahlar için en zor burun tipleri arasında bulunan, normal burun tiplerine göre cildin daha kalın olduğu ve ameliyatının doğru yapılabilmesi için alanında ciddi bir deneyim ve beceri gerektiren bir burun çeşididir. Kalın derili burun ameliyatı olan hastalarda önemli olan aşırı ince ve küçük bir burundan ziyade, yüz şekline yakışan bir burun şekli yakalamaktır. Etli burun sahibi olanlar genelde ameliyata bu yüzden şüphe ile yaklaşırlar.

Kalın Derili Burun Nasıl Anlaşılır?

Birçok kişi burun tipinin kalın mı ince mi olduğunu merak ediyor olabilir. Bu yüzden yazımızın bu bölümünde ‘Burun derisi kalın mı ince mi nasıl anlaşılır?’ sorusunun yanıtını vereceğiz. Kalın derili burunların temel özelliklerini sıralamamız, kendi burnunuzun bu kategoriye girip girmediğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

  • Kalın derili buruna sahip olanlar genellikle cilt yağlanması problemi yaşarlar.
  • Burun kanatları kalındır.
  • Burun ucu etli yapıya sahiptir.
  • Burun genellikle gözenekli yapıya sahiptir.

Kalın Derili Burunda Estetik

Etli buruna sahip olmak, burun estetiği ameliyatlarında çok tercih edilmeyen bir durum olduğu için dezavantajlı olmak demektir. Kalın deri, burun ameliyatında burun estetik cerrahının yaptığı ince işçiliği tabir-i caizse bir yorgan gibi kapatır ve dışarıdan görünen asimetrilere sebep olabilir. İnce derili burun hastalarda, alttaki yaptığımız şekillendirme dışarıya çok güzel yansıyabiliyorken, kalın derili burun hastalarda alttaki verilen ince detayların dışarıya yansımadığı ve cildin bu güzel görüntüyü kamufle ettiğini gözlemlemekteyiz.

Bu nedenle, burun istediğimiz kadar küçülmüyor, bazen halen kemerli görünebiliyor ve normal burun ameliyatlarına göre burun daha geç iyileşiyor. Bu handikaplar, kalın derili burunun, burun estetiğinde farklı bir yere konulmasının sebepleridir. Bununla birlikte kalın derili burunlar da hep aynı değildir; kendi arasında çeşitlere ayrılmaktadır:

  • Dermis dediğimiz kısmı kalın olan burunlar (bunlar nispeten daha kolay şekillendirilir).
  • Hem dermis hem yağ dokusu fazla olan kalın derili burunlar (bunlar ameliyata çok uygun görmediğimiz grubu oluşturur)
  • Dermisi büyük porlu ve çok sık yağlanan, sivilcelenen burunlar (bunlar ilaç tedavisi sonrası ameliyata uygun gördüğümüz kalın derili burunlardır).

Kalın derili hastaların dezavantajının yanı sıra avantajları da mevcuttur. Kalın deri sayesinde kemik ve kıkırdaktaki deformiteler kapatılır. Dışarıdan görünmez. Kalın derili kişiler ameliyat edilemez diye bir durum söz konusu değildir. Elbette ameliyatları gerçekleştirilebilir. Ancak kişi ile bu durum detaylı muayene esnasında görüşülmelidir. Kişinin beklenti düzeyi iyi saptanmalıdır. Ameliyat sonrasında olabilecek durumlar iyi anlatılmalı ve simülasyon çalışması ile desteklenmelidir.

Sonuç olarak kalın derili burun yapısına sahip olanlar, ameliyat konusunda diğer kişilere göre genel anlamda daha dezavantajlı olabilmektedir. Nitekim kalın derili burun estetiği sırasında yapılan küçük dokunuşlar, diğer burun tiplerine göre dışarıya daha az yansıyabilmektedir. Tüm bunlarla birlikte, kalın derili burun ameliyatı yapan doktorlar arasından bu konuda deneyimli estetik doktoru tercihi yapılması halinde, var olan dezavantajlar minimuma indirilebilir. Böylelikle kalın derili burun estetiği olanlar, hayallerindeki buruna yakın bir görüntü elde edebilirler.

Kalın Derili Burun İyileşme Süreci

Kalın derili burun ameliyatı olanlar, ameliyattan önce en çok ‘Kalın derili burun ne zaman iyileşir?’ sorusunu sormaktadırlar. Etli burun estetiği ile ilgili yazımızın bu bölümünde, söz konusu soruya odaklanacağız. Kalın derili burun estetiği sonrası ortaya çıkan görüntü, burun ameliyatı olan kişinin beklentisini tam anlamıyla karşılamayabilir. Bununla birlikte kalın derili burun ameliyatı sonrası burun yavaş yavaş oturmaya başladıkça, daha güzel bir görünüm ortaya koymaya başlar.

Öte yandan kalın derili burunlarda rinoplasti diğer burun estetiklerine göre farklı bir iyileşme süreci gerektirir. İyileşme süreçleri, ince derili hastalara nazaran daha uzun sürer. İnce ve orta deriye sahip olan kişilerde, burun estetiği iyileşme süreci 1 yıl sürerken bu durum kalın derili hastalarda en az 2 yıl sürmektedir. Dolayısıyla kalın derili hastalarda burun estetiği sonrasında burun yapısının oturma süresi de, diğer hastalara kıyasla daha uzun olur.

Kalın Derili Burun Yapısına Sahip Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kalın deriye sahip olan kişilerin burun estetiği ameliyat sürecinde dikkat etmesi gereken, alanında uzman, iyi bir burun estetik doktoru seçmeleridir. Mevcut durumlarının farkında olmaları ve beklenti düzeylerini bu duruma göre belirlemelidirler. Estetik doktorunun, ameliyat öncesi ve sonrasındaki tavsiyelerine uyması halinde, her ne kadar iyileşme süreci uzun olsa da sabırla bekledikten sonra yüz güldürücü sonuçlar alacaklardır. Yani, kalın derili burunda estetik ile ilgili en önemli iki detay doğru estetik doktoru seçimi ve estetik doktorunun dediklerini harfiyen uygulamaktır. Etli burun ameliyatını profesyonel bir estetik doktoru ile gerçekleştirdikten sonra korkmanız gereken hiçbir şey yoktur.

Kalın Derili Burun Ameliyatı Fiyatları

Her estetik ameliyatında olduğu gibi kalın derili burun estetik fiyatları da durumdan duruma değişiklik göstermektedir. Burun ameliyatının yapıldığı hastane, hastanede kalınan gün süresi, belirlenen ameliyat süreci, fiyatı etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Kalın derili burun ameliyatı fiyatında etkili olan faktörler ile ilgili diğer detaylar için ilgili linkteki yazıdan yararlanabilirsiniz.

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak kalın derili burun estetiği ile ilgili hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Yazı boyunca ‘Kalın derili burun nedir?’, ‘Kalın derili burun nasıl olur?’ gibi merak edilen birçok sorunun yanıtını vermeye gayret ettik. Kalın derili burun inceltme ve kalın deri burun ameliyatı süreci hakkında genel bilgilere, ameliyat öncesi, süreci ve sonrası yaşananlar hakkında detaylı bilgiler ulaşmak istemeniz halinde burun estetiği sayfamızı inceleyebilirsiniz. Randevu almak ya da soru sormak için ise bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak ister, sağlıklı günler dileriz.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews