Burun Estetiği Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Başarılı bir burun ameliyatı geçirip, güzel bir burun yapısına kavuşmak on binlerce insanın hayalleri arasında yer alıyor. Bu yolculuğa giren kişilerin karşılarında ise iki durum beliriyor. Bunlardan bir tanesi kişinin kendisi için en iyi burun estetik doktorunu seçmekken; bir diğeri ise burun estetiği fiyatlarıdır. Nitekim burun estetik ameliyatı olmak isteyen birçok kişi, ‘Burun estetiği ne kadara yapılıyor?’, ‘Burun estetiği fiyatları neye göre değişir?’ gibi sorular soruyor. Biz de bu doğrultuda TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak bu haftaki blog yazımızda burun ameliyatlarının fiyatlarını konu ediniyoruz. Burun estetiği ücretleri ile ilgili bilgi almak isteyenler için faydalı bir yazı olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

Burun Ameliyatı Fiyatını Belirleyen Faktörler

Hem genlere, hem yaşa hem de beğenilere ve tercihlere bağlı olarak birçok insan burun yapısından memnun olmayabiliyor. Günümüzde teknoloji ve teknik olarak geldiğimiz yer sayesinde ise insanlar burun yapılarından memnun değillerse, burun görünümlerini istedikleri forma kavuşturulabiliyor. Bu kapsamda yapılan burun estetik ücretleri ise birbirinden farklılık gösterebiliyor. Peki burun estetiği ne kadar tutar ve fiyatlarını belirleyen faktörler nelerdir? Gelin bu sorunun yanıtını birlikte arayalım:

1) Öncelikle yapılacak burun estetik ameliyatının türüne göre fiyat değişmektedir. İhtiyaca göre ve sizin de bildiğiniz üzere buruna yönelik farklı estetik operasyonlar gerçekleştirilebiliyor. Bu farklılık da burun ameliyatı ücretlerini değiştiriyor. Örneğin; kemerli burun ameliyatı fiyatı ve burun ucu estetiği fiyatları arasında farklılık olmaktadır. 

Burun estetik operasyon çeşitlerine ait detayları aşağıdaki linkler aracılığıyla inceleyebilirsiniz.

2) Ameliyatın türünde olduğu gibi ameliyatta uygulanacak yöntem de burun estetiği fiyatını etkiler. Burun ameliyatı yöntemleri temel olarak açık ve kapalı teknik burun ameliyatı olarak ikiye ayrılmaktadır. TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak biz izsiz burun estetiği olarak da adlandırılabilecek kapalı teknik burun ameliyatı yapmaktayız. Sonuç olarak ‘Burun estetiği ücretleri ne kadar?’ sorusunun yanıtını etkileyen faktörlerden bir tanesi de ameliyatta uygulanacak yöntemdir.

 

 

3) Aynı tür burun ameliyatı için farklı estetik merkezleri birbirinden farklı farklı burun estetik ameliyatı fiyatları sunmaktadır. Bunu etkileyen faktörlerden bir tanesi de estetik doktorunuzun alanında başarısı, geçmişteki referanslarıdır. Estetik cerrahının kullandığı cihazlar ve teknikler de buna dahil edilebilir. Alanında kendini kanıtlamış bir estetik cerrahı, burun ameliyatında istediğiniz sonucu size vermeyi garanti ettiğinden talep edeceği burun estetiği ücreti de artabilir.

4) Estetik cerrahınızın anlaşmalı olduğu ve sizi ameliyata alacağı hastanenin, hangi hastane olduğu da burun ameliyat fiyatını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

5) Burun ameliyatının türüne ve kullanılan tekniklere bağlı olarak hastanede kalış süresi de değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla hastanenin yapısı ve hastanede kalınan gün sayısı da rinoplasti fiyatlarını etkileyen bir faktördür.

6) Burun ameliyatı öncesi ve sonrası verilmesi planlanan ek hizmetlerin kapsamı, rinoplasti ameliyatı ücretini etkileyen bir başka unsurdur.

7) Ameliyatın yapılacağı şehir ve semt de burun estetiği fiyatını etkileyen bir başka faktör olarak ön plana çıkar. İstanbul’da burun estetiği fiyatları ile Adana’da burun ameliyatı fiyatları birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Hatta spesifik bir şehrin semtleri de kendi içerisinde fiyatı etkileyen faktör olarak ön plana çıkabilmektedir.

8) Estetik cerrahınızın ameliyat esnasında kullandığı malzemeler hem operasyonun çeşidine hem de doktorun kendisine göre değişiklik göstermektedir. Daha iyi sonuç elde etmek adına kullanılan farklı malzemeler de burun ameliyatı fiyatlarını etkilerler.

9) Muayene sırasında tespiti yapılan birbirinden farklı durumlar, burun estetiği için çizilecek yol haritasını, buna bağlı olarak da rinoplasti ücretlerini değiştirebilir.

10) Burun estetiği öncesindeki anestezi süreci fiyatı etkileyen bir başka etmen olarak ön plana çıkar. Genel anestezi sürecinde kullanılan ilaçlar bunda etkilidir.

Burun ameliyatlarının fiyatlarını etkileyen faktörleri bu şekilde özetleyebiliriz. Ancak yukarıda sıraladığımız maddelerin içerisinde, fiyata etki faktörü en yüksek olan madde hangisi sorusunun yanıtı nettir. Bu sorunun yanıtı doktorun alanındaki başarısı ve gösterebileceği referanslardır. Son olarak net fiyatı belirlemek adına randevu alıp muayene olmanız gerektiğini belirtmekte fayda var. Nitekim burun estetiği ile ilgili kesin yol haritası, yapılacak bu muayene ve testler ile belirlenmektedir. Dolayısıyla ‘Burun estetiği ne kadara mal olur?’ sorusuna muayene öncesinde kesin ve net bir yanıt vermek mümkün olmamaktadır.

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak burun estetik fiyatlarına etki eden faktörlere dair hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Burun estetiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için burun estetiği hizmet tanıtım sayfamızı inceleyebilir ya da randevu almak isterseniz, bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews