Finesse Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği olmak isteyenlerin birbirinden farklı sorunları bulunmaktadır. Buna bağlı olarak farklı ihtiyaçlara yönelik burun estetiği çeşitleri bulunmaktadır. Burun estetik çeşitlerinden bir tanesi de finesse burun estetiğidir. Peki finesse burun estetiği nedir? TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak hazırladığımız blog yazısında finesse burun ameliyatı ile ilgili detaylara yer vereceğiz. Finesse rinoplasti ile ilgili bilgi almak isteyenler için faydalı bir blog yazısı olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

Finesse Burun Estetiği Nedir?

Finesse rinoplasti, burun estetiği olmak isteyen hastaların burunlarında ince dokunuşların yapıldığı bir burun estetik türüdür. Finesse burun estetiğinde burun yapısına geniş çaplı bir müdaheleden ziyade; hasta burnunun yalnızca spesifik yerlerine operasyon yapılır. Halihazırda genel anlamda güzel bir burun profiline sahip olan ve buna bağlı olarak yalnızca yüzeysel değişiklik yaptırmak isteyenler için uygun bir burun estetiği çeşididir. Nitekim finesse burun estetiği kapsamında yapılan müdaheleler, hastanın birçok yakını tarafından bile fark edilemeyecek türde olur. Dolayısıyla finesse rinoplasti ile hastaların genel görünümlerinde radikal değişiklikler olmamaktadır.

Finesse rinoplasti cerrahisi incelik gerektirmektedir. Nitekim finesse rinoplasti burun ameliyatının sanatsal yönü olarak nitelendirilebilir. Finesse burun estetiği yapan doktorlar ayrıntılara hakim olabilecek kadar kabiliyetli ve deneyimli olmalılardır. Nitekim finesse rinoplasti her ne kadar ufak dokunuşlar gerektirse de, yanlış operasyon olması halinde halihazırda güzel olan burun yapısında istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Finesse Rinoplasti Kapsamında Yapılabilecek Değişiklikler

Yazımızın bir önceki bölümünde finesse burun estetiğinin hasta burnuna ince ayarlar yapmayı kapsayan bir burun estetik türü olduğunu belirtmiştik. Bu doğrultuda finesse burun estetiği kapsamında burun yapısında yapılabilecek değişiklikleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Burun ucu çıkıntısı
  • Asimetrik burun delikleri
  • Yüzeysel kemikli çıkıntılar
  • Burun kenarlarında ya da ucunda olan yüzeysel yumrular
  • Burun altında yatan yapıları değiştirmeksizin ele alınabilecek estetik talepleri

Finesse Burun Estetiğinin Avantajları

Finesse burun estetiği, özellikle burnundan halihazırda mutlu olanlar ancak yüzeysel bir değişiklikle burnundan daha da mutlu olacaklar için son derece avantajlı bir burun estetiği çeşididir. Nitekim finesse burun estetiği, bu tarz kişilerde geniş çaplı bir estetik operasyonu zorunlu kılmamaktadır. Buna bağlı olarak da hem finesse burun estetik fiyatları geleneksel burun ameliyatlarına göre daha uygun olabilmekte; hem de finesse burun estetiği olanların iyileşme süreçleri görece daha hızlı ve kolay olmaktadır. Buna ek olarak finesse burun estetiğinde operasyonun kapsamı daha küçük olduğundan, hastada burun estetiğine bağlı şişlik ve morarma gibi komplikasyonlar daha az olmakta ve hasta sosyal yaşamına daha hızlı bir şekilde dönebilmektedir.

 

 

Finesse Rinoplasti Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Her burun estetiği çeşidinde olduğu gibi finesse burun estetiğinde de net bir fiyat bilgisi vermek muayene öncesinde imkansızdır. Nitekim spesifik bir burun estetiği çeşidinde bile kişiye göre farklı dokunuşlar olabilir. Yapılacak estetik operasyonun kapsamı yapılacak muayene ile birlikte şekilleneceğinden dolayı, finesse burun estetiğinin fiyatı da muayene neticesine göre değişecektir. Finesse burun estetiği fiyatını etkileyen faktörler arasında ise doktorun deneyimi ve tecrübeleri, ameliyatın yapılacağı şehir ve hastane, ameliyat öncesi ve sonrası verilmesi planlanan ek hizmetler gibi faktörleri sıralayabiliriz.

 

 

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak hazırladığımız ve finesse burun estetiği ile ilgili bilgi verdiğimiz blog yazısının sonuna geldik. Yazı boyunca finesse rinoplasti ile ilgili merak edilenleri sıraladık. Burun estetiği kapsamında verdiğimiz hizmetlerin detaylarına ilgili link üzerinden ulaşabilir; finesse burun estetiği ile ilgili bir sorunuz olması halinde ise bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews