: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Kemerli Burun Estetiği

Kemerli Burun Estetiği

Kemerli Burun Nasıl Oluşur?

Kemerli burun durumu genlerine sahip kişiler tabi ki bu genlere sahip olmasına rağmen doğarken kemerli burun ile doğmazlar. Söz konusu burun yapısı gelişim çağı ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Ergenlik döneminde kemik yapısının gelişmesi ve gelişimini tamamlaması ile birlikte genlerde bulunan kemerli burun yapısı belirginleşmeye başlar. Gen yapısının dışında çocukluk döneminde alınan darbeler, çarpmalar ,düşmeler sonucu da kemerli burun yapısı ortaya çıkabilir.

Kemerli Burunda Nefes Alma Sorunu Olur mu?

Kemerli burun yapısı fiziki olarak dış görünüşte kişiyi psikolojik yönden olumsuz etkilemesinin yanı sıra ciddi nefes alma problemlerine neden olmaktadır. Bu yapıdan meydana gelen hava yolundaki tıkanıklık , kişinin rahat ve doğru nefes almasına engeldir. Kemerli burun estetiği ameliyatı esnasında dış deformiteler düzeltilirken aynı zamanda fonksiyonel olarak da müdahale edilmelidir. Ameliyat sonrasında hasta hem kemerli burun deformitesinden kurtulur hem de içeriden yapılan hava yolu müdahalesi ile birlikte rahat bir nefes alması sağlanır.

Kemerli Burun Nasıl Düzelir?

Yazımızın bu bölümünde ‘Kemerli burun ameliyatı nasıl yapılır?’ sorusunun yanıtını özetleyeceğiz. Kemerli burun estetiği hastanelerde bulunan ameliyathane ortamında yapılması gereken cerrahi müdahaledir. Genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Kişi isterse aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Cerrahi müdahale olarak hangi yöntemin uygulanacağı kemerli burun tipleri ile ilgilidir. Genellikle kullanılan yöntem burnun kemer kısmına yapılan törpü işlemidir. Kemer kısmı alındıktan sonra burnun sırt kısmına ve kişinin yüz yapısına oranlı burun ucu şekillendirmesi yapılır. Hava yoluna yapılan müdahaleden dolayı silikon tamponlar kullanılır. Bu silikon tamponların ortası deliktir ve ameliyattan sonra da nefes almaya devam edilir. Burnun sırt kısmına termoplastik atel uygulaması yapılır.

Kemerli Burun Ameliyatı Sonrası

Kemerli burun ameliyatının yapılmasının ardından istirahat süreci başlar. Şişlik ve morluklar kişinin cilt kalitesine göre değişkenlik gösterir. 1 hafta sonra atel ve tamponlar alınır. Atel ve tamponların alınması ağrılı veya acılı bir süreç değildir. Sonrasında kişi sosyal hayatına devam edebilir. Dikkat edilmesi ve kesinlikle darbe alınmaması gereken süreç başlar. Bu süreç 2 aydır. 2 ay boyunca kişi burnunu dışardan gelebilecek her turlu darbeye karşı korumalıdır. Konu ile ilgili gerekli yönlendirmeleri burun estetik doktoru yapacaktır.

Kemerli Burun Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır?

Kemerli Burun Estetiği, kızlarda 17, erkeklerde 18 yaşını dolduran herkese yapılabilir. Ancak kanama bozukluğu olan , tansiyon ve diyabet hastası olan kişilerde gerekli önlemler alınmadan bu ameliyat önerilmez. Kemerli burun estetiği de diğer operasyonlar gibi uzman ellerde, burun estetik cerrahı tarafından yapılan  detaylı inceleme sonucu yapılmalıdır.

Kemerli Burun Ameliyatı Fiyatı

Kemerli burun yapısına sahip olup burun ameliyatı olmak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan bir tanesi de ‘Kemerli burun ameliyatı ne kadar?’ sorusudur. Ancak her estetik ameliyatında olduğu gibi kemerli burun estetiği ameliyatında da hiçbir yerde genel-geçer bir burun kemer ameliyatı fiyatı verilmemektedir. Nitekim kemerli burun estetik fiyatları burunun yapısı, doktorun alanındaki başarısı, ameliyatın yapılacağı hastane gibi birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Kemerli burun estetiği fiyatını belirleyen faktörler ile ilgili detaylara bakmak isterseniz ilgili linke tıklayabilirsiniz.  Estetik süreci hakkında genel bilgilere, ameliyat öncesi, süreci ve sonrası yaşananlar hakkında detaylı bilgilere ise burun estetiği sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

“Kemerli Burun Estetiği” için 2 yorum

 • Asya Pajaziti dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba
  18 yasinda kizim ilk kez ameliyat olacak. Nefes problemi yok. Fiyati nekadar?
  Ben daha önce burnumdan amekiyat oldum, fakat burnumun ucunu begenmiyirum.Fiyati acaba nekadar?
  Tam Yüz gerdirme ve mini yüz gerdirme fiyati nekadar? 44 yasindayim.Fotoraflar gönderebilirim, hangi numaraya göndere bilecegimi yazarsaniz sevinirim .

  • Süleyman Taş dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba,
   Kızınız için Kapalı ve Atravmatik Teknik ile burun estetiği, sizin için de yine Kapalı ve Atravmatik Teknik ile revizyon burun estetiği planlanabilir. Ancak detaylı muayene önem arz etmektedir. Hem sizi hem kızınızı muayenehanemize bekleriz.
   Randevunuz için, 0212 215 57 27 / 28 veya 0532 056 36 93 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

Puanınız*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir