Erkeklerde Burun Estetiği Ameliyatında Nasıl Bir Yol İzlenir? | Doç.Dr.Süleyman Taş

Burun estetiği ya da diğer adıyla rinoplasti denildiğinde akla genel olarak ilk kadınlar gelmektedir. Ancak aslında belli bir cinsiyete özgü olmayan burun estetiğine son yıllarda erkekler de daha büyük oranlarda ilgi göstermeye başlamışlardır. Nitekim erkeklerin erkek burun estetiği ile ilgili arayışları giderek artmaktadır. Bir kısmı sağlık kaygısı sebebi ile olsa da çoğu estetik kaygılarla burun estetiği olmak istemektedir. Biz de bu doğrultuda bu haftaki blog yazımızda erkek burun estetiği konusunu sizler için ele almak istedik. Yazı boyunca erkek burun estetiği öncesi ve sonrası, erkek burun estetiği fiyatları gibi konularda bilgi verip ‘Erkek burun estetiği nasıl olmalı?’ gibi çok sorulan sorularınıza yanıt vereceğiz. Sizler için faydalı bir içerik olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

Burun Estetiği Olmaktan Korkanlar Artık Korkmamalı

Yazımızın girişinde belirttiğimiz gibi burun estetiği cinsiyetten bağımsız bir konudur ve son yıllarda erkek burun estetiği tabu olmaktan çıkmaktadır. Dolayısıyla burun ameliyatından korkanlar üzerlerinde herhangi bir sosyal baskı hissetmeliler. Öte yandan burun ameliyatı korkusu yalnızca sosyal baskıdan değil, ameliyat sürecinden de kaynaklanabilmektedir. Bundan dolayı yazımızın bu bölümünde erkek burun estetiği öncesi ve sonrası süreci ile ilgili detayları sizinle paylaşıp aslında korkmamanız gerektiğini ve basit bir süreç olduğunu göstermeye gayret edeceğiz.

  • Öncelikle erkek burun estetiği için en iyi doktor arayışınızda sizin için faydalı olabilecek estetik cerrahlarını araştırın.
  • Seçenekleriniz arasında yer alan estetik cerrahlarının asistanları ile iletişime geçip bilgi alın. Yaptığınız araştırmalar neticesinde hem kariyeri ile hem de geçmişte yaptığı onlarca başarılı operasyonlar ile güveninizi kazanabilecek estetik cerrah seçiminizi tamamlayın.
  • Bir sonraki adım ise estetik cerrahınız ile görüşmek, birlikte ‘Erkek burun estetiği nasıl olmalı?’ sorusunun cevabını bulmak olacaktır. Nitekim estetik cerrahınız sizin isteğinize en yakın sonucu yakalayabilecek teknikleri önerecektir.
  • İzlenecek yol belirlendikten sonra burun ameliyatından önce dikkat etmeniz gereken temel konuları doktorunuz sizinle paylaşacaktır. Uygulaması basit olan bu kurallara uymanız takdirde ameliyat sürecine sağlıklı bir giriş sağlanacaktır.
  • Ameliyatın ardından dikkat etmeniz gerekenler de doktorunuz tarafından size iletilecek ve tampon çıkarma gibi işlemler vakti geldikçe yapılacaktır.

Erkeklerde rinoplasti süreci özet olarak bu şekilde ilerlemektedir. Burun ameliyatı korkusunu yenmek hakkında daha detaylı bilgi almak istemeniz durumunda, ilgili yazıya linkten ulaşabilirsiniz.

Erkek Burun Estetiği Nasıl Olmalı?

Öncelikle tüm estetik ameliyatlarında olduğu gibi maskülen burun estetiğinde de genel-geçer kurallar olduğu gibi çoğunlukla kişiye özel biçimlendirmeler yapılmaktadır. Her burun estetiği yaptıran erkek aynı ameliyat sonunda aynı burun yapısına sahip olamaz. Yani ‘Erkek burun estetiği nasıl olmalı?’ sorusunun cevabı kişiden kişiye değişmektedir.

Burun yapısını çok beğendiğiniz bir ünlü ya da bir arkadaşınız olabilir. O burnun aynısını hayal edebilirsiniz. Ancak bu noktada unutmamanız gereken kısım bulunmaktadır. Beğendiğiniz o burun yapısı ilgili kişide gerçekten harika duruyor olabilir. Ancak burun görüntünüz yalnızca burnun görünümü ile ilgili değildir. Yüz hatlarınızın en ince detayları bile burun görünümünüzü etkiler. Dolayısıyla beğendiğiniz kişide harika duran burun sizde iyi durmayabilir. Bu noktada estetik cerrahınızın sizin isteklerinizi göz önünde bulundurarak verdiği tavsiyeleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Erkek Burun Estetiği Fiyatları

Yazımızın son bölümünde erkek burun estetiği fiyat bilgilendirmesi yapmaya gayret edeceğiz. Bir önceki bölümde burun estetiğinin kişinin isteklerine, yüz hatlarına ve benzeri faktörlere bağlı olarak yapıldığından söz etmiştik. Bu duruma bağlı olarak erkek burun estetiği fiyatları da değişim göstermektedir. Nitekim birbirinden farklı durumlar, kişiye özel farklı ameliyat yolları izlenmesine sebep olur. Bu da verilecek hizmetin çerçevesini şekillendireceğinden dolayı fiyatı da etkiler.

Bu haftaki blog yazımızın da sonuna geldik. Erkek burun estetiği en iyi doktor arayış sürecinizde yardım almak, konu ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Avatar of assoc. Prof. Dr. Suleyman tas
Assoc.Prof.Dr. Suleyman TAS
0 Comment

No Comment.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/suleyman-tas-logo.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Doç.Dr.Süleyman Taş, şu an hastalarını muayenehanesinde görmektedir

Üye Dernekler
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/TPRECD-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ASOPS-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/vsfrm-logo-1.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ishrs-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/uems-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/epsrc-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/euraps-logo-1.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ISAPS-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/06/rinoplasti-logo-2.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/06/rinoplasti-logo.png
Sosyal Medya
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Doç. Dr. Süleyman TAŞ
Merhaba 🙌
Size nasıl yardımcı olabiliriz?