: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Estetik Cerrahi > Burun Estetiği
burun ameliyati 1 - Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun estetiği deyince ne anladığımız çok önemli. Yüzü sadece burundan ibaret olarak değerlendirerek, kitabı bir buruna sahip olup çirkin görünmek mi? Yoksa yüzünüze giden burnu bu konuda uzman biriyle tespit ederek güzel görünmek mi? Bu konu son derece önemlidir, çünkü burun ameliyatlarından sonra hasta memnuniyeti ve ameliyat başarısını etkileyen en önemli faktör her konuda olduğu gibi burada da Ameliyat Öncesi Planlama dır.

Yazı İçeriği

 

Kişinin yüz analizi yapılarak, cilt kalitesi, kalınlığı, kıkırdakların gücü ve ameliyattan sonra herhangi bir nefes alma sorununa neden olmamak için hava yolu açıklığı değerlendirerek yapıldığında yani iş kitabına uygun yapıldığında sorunsuz bir iyileşme süreci ve güzel bir burun sizi beklemektedir. Burun estetiğinde, kişinin yüz analizinden sonra, burun sırtı değerlendirilir ve olması gereken yer tespit edilir eğer kemerli bir burun ise bu bölgedeki kemik çıkıntının alınması ya da törpülenmesi yapılır. Daha sonra geniş burunlu hastalarda burun genişliği daraltılırken bunun tam tersini yapmakta mümkündür. Burunun sırtı ile burun ucu arasındaki ilişki değerlendirilerek cinsiyetine göre buradaki açı düzeltilir. Erkeklerde bu geçiş düz yada düze yakın olması istenirken, Kadınlarda bir miktar Supratip break point dediğimiz bir geçiş verilir bu da burun ucunun sırttan daha yukarıda yani kalkık görmesini sağlar. Sanılanın aksine burun ucunun kalkıklığı buradan değil de Nasolabial açıyı aşırı arttırarak yapılırsa (yani üst dudağı yukarı çekerek) o zaman halk arasında ‘domuz burnu’ görüntüsü denilen burun deliklerinin karşıdan bakıldığında görünmesine neden olarak estetik olarak yandan güzel görünse de karşıdan pek te hoş görünmeyen bir buruna sebep olur. Burun ucuna dokunarak buranın keskin kenarlardan daha çok yumuşak bir ovalımsi yapı olması sağlanarak daha estetik bir görünüm elde edilebilinir. Burun kanatları çok geniş olan hastaların kanatları daraltılabileneceği gibi, burun delikleri de çok büyükse küçültülebilinir. Tüm bu girişimler esnasında hava yoluna da müdahale ederek, mevcut olan nefes alma problemi de çözülebilir. Bu işlemler esnasında aşırıya kaçılırsa ya da başarısız olunursa o zaman komplikasyondediğimiz istenmeyen sonuçlar oluşur. Bunlar Parrot nose dediğimiz papağan burnu görünümü, Saddle nose dediğimiz burun sırtı çöküklüğü, nefes alma güçlükleri, burun ucunun ameliyat sonrası düşmesi, burun sırtı irregüleriteleri, burun asimetrileri ve yamukluklarıdır.

 

Burun Estetiği

Burun estetiği nasıl yapılır? Sorusuna en uygun cevap yüzünüze yakışan burun şeklinin yapılmasıdır diyebiliriz. Çünkü her insanın yüz hatları aynı değildir. Burun estetiği operasyonu geçirmek isteyen kişilerin ameliyat öncesi analiz ve planlama işlemlerinin titizlikle yürütülmesi gereklidir. burun ameliyatının başarıyla sonuçlanması için yüzünüze yakışacak bir burun yapısı belirlenmelidir.

 • Kişinin yüzüne uygun olan burunun belirlenmesi için altın oran dikkate alınmaktadır.
 • Altın oranın bulunabilmesi için burun estetiği öncesinde yapılması gerekenler alında belirttiğimiz gibi ameliyat öncesi burunun tüm açılardan fotoğrafları çekilerek dijital ortamda sonrası görüntüsü çıkarılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatında her zaman söylediğimiz gibi öncelikle beklenti ve isteklerinizi tam olarak doktorunuza bildirmeli ve bu doğrultuda fikir alışverişi yapılarak hareket edilmelidir. Unutmayın ki yüz hatlarınıza uygun olarak yapılan burun ameliyatı sonucunda doğal görünümlü bir burnunuz olacaktır. Burun estetiği fiyatları yapılacak işlemlere ve operasyonun kapsamına göre değişiklik göstermektedir.

Burun Estetiği Ameliyat Öncesi

burun estetigi ameliyat oncesi 1 - Burun Estetiği

Ameliyat öncesi, hasta ile yapılan görüşmede hastanın istekleri ve şikayetleri dinlendikten sonra detaylı bir fizik muayene yapılır. Bu muayanede hastanın burnu hem estetik açıdan hemde nefes problemi açısından değerlendirilir. Çünkü nefes problemi olan hastaların bu problemi aynı ameliyatta biz plastik cerrahlar tarafından düzeltilmektedir. Estetik açıdan hastanın fotografları çekilerek detaylı bir yüz analizi yapılır ve yüzüne gidecek olan burun tespit edilir. Ben kişisel olarak, her hastamın ameliyat öncesi fotografını inceleyerek bilgisayar ortamında ameliyat sonrası yaklaşık olarak oluşacak görüntüyü göstermekteyim. Çünkü bu sayade hastamın tam olarak nasıl bir burun istediğini de anlamış olmaktayım, tabi hastada bu fotografı görerek kafasındaki birçok soru işaretinden ve endişesinden kurutulmaktadır. Ameliyat öncesi, sigara kullanan hastaların yara iyileşmesini bozması, ameliyattan uyanırken oluşturduğu problemler ve diğer birçok sağlığa zararlı sonuçlarından dolayı bu tür ameliyatlardan en az 4 hafta önce sigarayı bırakmaları gerekmektedir ve ameliyat sonrasında da uzunca bir süre kesinlikle içmemelidirler.


Burun Estetiği Ameliyat Süreci

burun estetigi ameliyat sureci 1 - Burun Estetiği

Ameliyat hastaya yapılacak işlemlere bağlı olarak lokal anestezi yada genel anestezi altında yapılabilir. İple asarak burun ucunu kaldırma (Mini-rinoplasti) gibi işemler haricinde klasik rinoplasti/septorinoplasti ameliyatı için 2 farklı teknik bulunmaktadır. Biri ‘Açık teknik’ diğeri ise ‘Kapalı teknik’ dir. Açık teknikte kolumella dediğimiz burun ucu kesilerek ameliyat yapılırken Kapalı teknikte tamamen burun içinden girilerek ameliyat yapılır. Açık teknik cerrah için daha kolay olduğundan daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak, kişisel olarak ben ‘Kapalı tekniği’ tercih etmekteyim, çünkü açık teknikte burun ucunda olan ameliyat izi, kapalı teknikte olmamakta böylece dışardan bakıldığında kişinin estetik ameliyat olduğu anlaşılmamaktadır. Ayrıca, Kapalı teknikte burun ucundan geçen damarlar kesilmediğinden ameliyat sonrası iyileşme süreci daha hızlı olmakta, burun çok daha az şişmekte ve oluşan şişlikler de daha hızlı geçmektedir. Sadece nefes alma problemi olan hastalar için de endoskopik burun ameliyatı teknikleri ile daha az travma oluşturarak ameliyat gerçekleştirikmektedir. Ameliyat ortalama 30 dk -2 saat arasında sürmektedir. Bu süre tabiki de dışarda hastayı bekleyen hasta yakınlarının hep sorunu olmuştur. Hastayı dışarda bekleyen hasta yakınları bu sürenin aşılması durumunda endişeye kapılarak bir sorun olduğunu düşünmeye başlaralar. Ancak ameliyat bir uçak yolculuğuna benzer. Nasıl ki; istanbul’dan ankara’ya uçağın uçuş süresi 1 saat olsa da sizin uçağa binmezden yapmanız gerekn işlemler ve uçaktan indikten sonra bagajınızı almak için beklediğiniz süreleri kattığınızda bu süre 3 saatı buluyosa, her ameliyatta da bizim de ameliyat öncesi hastanın uyutulma, ameliyat sonrası uyandırılma ve daha sonrasında da kendine iyice gelene kadar ayılma odasında bekleme sürelerini kattığımızda bu süre dışarda bekleyen hasta yakını için daha uzun olmaktadır. Ben o yüzden hasta yakınlarına bu detayı anlatarak kesinlikle endişeye kapılmamalarını anlatırım. Burun ameliyatı olmayı düşünen ve gerçekten çok sıkıntı yaşayan bir başka hasta grubu ise ameliyat korkusu olan insanlardır. Bu hastalara da, kesinlikle günümüz teknolojisi ve ilerlemeleri sayasinde, burun ameliyatının gerçekten hem ameliyat, hem de ameliyat sonrası döneminin çok kolay olduğunu ve bu endişeleri taşımalarının gereksiz olduğunu söylemek isterim.


Burun Estetiği Ameliyat Sonrası

burun estetigi ameliyat sonrasi 1 - Burun Estetiği

Hasta ameliyat olduğu gün ya da dilerse ertesi gün taburcu olabilir. Burdanda burun ameliyatının korkulacak kadar büyük olmadığını anlayabilirsiniz. Yurt dışından ya da uzak bir mesafeden gelen hastaların da yine yolculuk yapmalarında bir sakınca yoktur. Hastaya estetik girişim yapılmışsa, hastanın burnu 1 hafta süre ile atele alınır, nefes alma problemi nedeniyle ameliyat yapılmışsa 2 gün süre ile burun içine tampon konulur. Ben kişisel olarak bu 1 hafta atel süresinden sonra hastaya tekrar herhangi bir bandajlama yapmam ya da hastaya ameliyat sonrası masaj önermem. Aksine burnunu kollamasını ve dış darbelerden korumasını öneririm. Hastanın evde yapacaklarından bahsedecek olursak; ameliyattan sonraki gün duş alabilir. Ancak, burnunda ateli varsa, ateli ameliyattan 1 hafta sonra alınana kadar, saçlarını kuaför usulu yıkayarak burun bölgesine su değmemesini sağlamalıdır. Baş bölgesinden aşağısınıda rahatlıkla yıkamasında bir sakınca zaten yoktur. Ameliyattan sonraki ilk 48 saat, normal yara iyileşme sürecinde olduğu gibi, burun bölgesindeki şişlik giderek artar, zaten atelide bu şişliğin fazla olmasını önelemek için yapmaktayız. Ancak sonraki 5 gün içerisinde yani 7.gün atel alınana kadar bu şişliğin yaklaşık %90 kaybolacaktır. O yüzden ateli 7. gün alırız. Daha sonra burunda çok minimal bir şişlik kalır, bu kalan yaklaşık %10 şişlik ise ameliyat sonrasındaki 1-2 ay içersinde tamamen çözülür. Hasta burnundaki ateli alınana kadar yani 1 hafta süre ile başının altına 2 yastık koyarak eleve etmelidir. Bu sayade daha az şişlik olucaktır. Aynı şekilde ameliyat sonrası yüze soğuk uygulama yapılarak şişliğin daha az olması sağlanabilinir. Hasta burun ameliyatı sonrası ertesi gün günlük yaşantısına dönebilirken, burnundaki atelin yaptığı görüntüden ise ameliyattan 1 hafta sonra kurtulacaktır. Atel alındıktan sonra hastanın sosyal hayatından ya da iş hayatından da kendisini alıkoyacağı bişey artık kalmamıştır. Yani ameliyattan 1 hafta sonra insanların anlıyabileceği yüzünde bir şişlik yada morluk yoktur. Tabiki bu süreler buruna yapılacak işlemin ağırlığı, ameliyatı uygulayan cerrahin kullanıdığı atravmatik teknik ve hastanın yara iyileşme kapasitesine göre değişebilmektedir. Septoplasti Burun boşluğunu 2′ ye ayıran kıkırdak yapıya septum denir. Bu kıkırdağın doğuştan ya da daha sonradan buruna alınan darbeler ile kırılıp, yamularak hava yolu boşluğunu kapatması sonucu oluşan nefes darlığının giderilmesi ameliyatına septoplasti denir. Rinoplasti Burun dış görünümünden rahatsız olan hastaya yapılan burun estetiği ameliyatına rinoplasti(Rhinoplasty) ameliyatı denir. Ameliyat sorunları bölgelere yönelik olduğundan sadece burun ucu düzeltilecek ise Tiplasti/Mini-Rinoplasti diye adlandırılır. Septorinoplasti Hem nefes alma problemi hemde burunda şekil bozukluğu olan hastaya yapılan ameliyata denir. Plastik cerrahların en çok yaptığı ameliyattır.

 

Burun Estetiği Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Burun Estetiği Fiyatı

burun estetigi fiyatlari 1 - Burun Estetiği

 

Burun estetiği fiyatı bizlere sorulan soruların en başında yer almaktadır. Bu nedenle, sizlere fikir vermesi için bu yazı hazırladık. Burun ameliyatı sadece estetik değil aynı zamanda hava yolunu da içermek zorundadır. Rahat nefes alabilen fakat güzel görünmeyen bir burun ile nefes alamayan ama estetik açıdan güzel olan bir burun; her ikisi de kabul edilmeyecek bir durumdur. Dolayısıyla mevcut deformiteniz (sorununuz) yapılacak tedaviyi belirleyen ana unsurdur. Burun estetiği fiyatıda bu deformitelere göre belirlenmektedir. Detaylı bir fiziki muayene sonrasında sahip olduğunuz sorunlar ortaya konulabileceğinden kesin burun estetiği fiyatı muayene sonrası netleşmektedir.

Fiyatı belirleyen diğer  unsurlar ise; 

·Operasyonun yapılacağı hastane,

·Kullanılacak olan malzemeler,

·Genel anestezi altında yapılan ameliyatlarda anestezi süreci,

·Hastanede kalış süresi,

·Refakatçi ücreti,

· Ameliyat öncesi yapılan testler ve tahliller,

· Ameliyat öncesi & ameliyat sonrası hastanın takip ve tedavisi için doktorunun ayırması gerektiğini öngördüğü süredir.

Buradan da anlaşılıyor ki burun estetiği fiyatını belirleyen unsurları; harcanacak emek ve maddi giderler olarak 2 ana başlıkta toplayabiliriz. Doktorunuz muayene sonrası, size yukarıda bahsettiğimiz maddeleri göönünde bulundurarak bir burun estetiği fiyatı belirleyecektir. Kişiyi görmeden fiyat belirlemek doğru olmayacaktır. Fakat kişisel tavsiyem , ilk konuşulması gereken şey olarak görülen burun  estetiği fiyatlarını önceliklerinizin  arasında en son sıraya yerleştirmenizdir. Ameliyata karar vermeden önce fiyattan ziyade ameliyatı yapacak hekimin seçtiği hastane , kurduğu ekip , bu işi ne kadar sıklıkla yaptığı , bu işi ne kadar süredir yaptığı , sizin deformitenize  benzer hastalarından göstereceği öncesi ve sonrası sonuçlar ve alınabilecek sonucun tahmini, ameliyat sonrası ve öncesi size sunabileceği psikolojik destek ve kontrollerinizi aksatmadan gerçekleştirebilmesi daha çok önem arz etmelidir. Kısacası bu işe, fiyattan ziyade; ‘Emek, bilgi, tecrübe ile harmanlanan bir hizmet ile,yüzünüzün ortasında taşıyacağınız görsel ve fonksiyonel bir yapı temin edilmesi amaçlanmaktadır gözü ile bakmak gerekir. Her zaman bana muayeneye gelen hastalara bile söylerimen az 3 doktor gezin, içinize sinen, sizi tedavi edeceğine  inandığınız, enerjisini aldığınız bir meslektaşımıza ameliyatınızı olun. Doktor seçimi aşamasını en güzel böyle tamamlayabileceğinizi düşünmekteyim. Sağlıklı güzellikler dilerim.

Burun Estetiği Tedavi Özeti

ÖNEMLİ : Aşağıda yer alan bilgiler operasyon süreci ile ilgili genel hatlar üzerine hazırlanmıştır. Herkes eşsizdir. Burun ameliyatı olan herkesin tedavi süreci , planlaması ve sonuçları farklılık gösterebilir.
Operasyon İsmi Burun Estetiği (Rinoplasti) İstirahat Süresi 7 – 10 Gün
Kullanılan Teknik Kapalı ve Atravmatik Teknik Hastanede Yatış Süresi 1 Gece
Operasyon Süresi 2 – 4 Saat İşe veya Sosyal Hayat Dönme Süresi 7 – 10 Gün
Anestezi Genel Anestezi Tam İyileşme Süresi 2 – 12 Ay
Hassasiyet Süreci 3 Gün Sonuçların Kalıcılığı Sürekli
Atel Süresi 7 Gün Operasyon Fiyatı İletişime Geçin

Burun Tipine Göre Estetik 

Burun Estetiği ile Alakalı Bilgi Almak için İletişime Geçebilirsiniz

Burun Estetiği İle İlgili Merak Edilenler

Burun şekline karar vermek için öncelikle gerçekçi bir beklentiye sahip olmalısınız. Yüz hatlarınızla uyumlu bir burun şekline karar vermeye odaklanmalısınız. Hayali beklentiler içine girmemelisiniz. Herhangi bir ünlünün fotoğrafını alıp “Buna benzemek istiyorum.” şeklindeki bir yaklaşımla burun şeklinize karar vermemelisiniz. Burun şekline karar verilirken elmacık kemikleri, dudak ve göz gibi suratın diğer uzuvları dikkate alınarak simülasyon uygulamalarından yardım alınır. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için “Burun Estetiği Sonrası Görünüm Kaygısı Sona Eriyor” adlı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Burun estetiği olmak isteyen kişilerin alt yaş olarak kadınlarda 17, erkeklerde 18 yaşını doldurmuş olmaları ve üst yaş olarak da 40 yaş altında olmaları gerekmektedir. Burun estetiğinde yaşa dair detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Burun estetik doktoru seçerken herkes en iyi burun estetiği doktoru seçimi yapmak istiyor. Bu noktada doktora bazı sorular yönelterek burun estetik cerrahı seçimi yapabilirsiniz. Sorularınız doktorun estetik geçmişi, yurt dışı bağlantısı, tecrübeleri ve hastalarına dair bilgiler ile alakalı olmalıdır. “Burun Estetik Doktoruna İlk Randevuda Sorulması Gerekenler” isimli blog yazımızı inceleyerek kendi soru planınızı oluşturabilirsiniz.

Burun estetiği kapalı yöntemle veya açık yöntemle yapılabilmektedir. Açık teknik ile burun ucu kesilirken , kapalı teknik ile burun ucu kesilmemektedir. Tüm operasyon burun içinden yapılmaktadır. Burun ucu kesilmediğinden herhangi bir dikiş veya iz olmamaktadır. Kapalı teknik ile, burun ucundaki sinir , bağ , damar dokusunu da koruduğumuz için burnun beslenmesi ve esneme kabiliyeti bozulmamaktadır. Kapalı ve atravmatik teknik ile buruna en az hasarı vererek en doğal sonuçları almayı hedefliyoruz. Kapalı teknik burun estetiği ile ilgili bilgileri ilgili linkte bulabilirsiniz.

Her estetik ameliyatta olduğu gibi en önemli nokta, hekimin hastanın ne istediğini, hastanın da hekimin neler yapabileceğini anlamış olmasıdır. Bunun için hastaların beğendikleri burunların resimlerini getirmeleri faydalıdır. Ameliyat öncesi görüşmede hastanın fotoğrafları çekilir ve bilgisayar simülasyonları ile ameliyat sonrası görünümün nasıl olabileceği hasta ile tartışılır. Hastanın solunum sorunu olup olmadığı değerlendirilir, gerekirse nazal endoskop ile burun içerisi muayene edilir. Sinüs sorunu olduğu düşünülüyorsa ameliyat öncesi bilgisayarlı tomografi ile sinüsler değerlendirilir.

Çok kalın ve yağlı cildi olan, kıkırdakları zayıf hastalar alınacak sonuçların çok iyi olamayacağı konusunda önceden uyarılmalıdır. İleri yaşlarda cilt kalınlaşıp elastikiyetini yitirdiğinden beklenen sonuçlar çok iyi olmayacaktır. Özellikle ileri yaşlardaki hastalar, yakın zamanda geçirilmiş bir duygusal travma varlığı konusunda iyi sorgulanmalıdır. Sevilen bir kişinin kaybı, boşanma gibi duygusal travmalar sonrası erken dönemde yapılacak estetik ameliyatlar, hastanın duygusal durumunu daha da kötüleştirebilir. Bu tür durumlarda önce bir psikiyatrik değerlendirmenin yapılması daha doğru olacaktır. Gerçekçi beklentileri olmayan, burnundaki şekil bozukluğunu abartan, bu şekil bozukluğu nedeni ile günlük yaşantısını sürdüremez hale gelen kişiler vücut dismorfik bozukluğu adı verilen bir psikiyatrik hastalık açısından değerlendirilmelidir. Bunlar dışında genel sağlık sorunları olan, kanama ve pıhtılaşma bozuklukları olan hastalarda, bu sorunlar düzeltilmeden rinoplasti işlemi yapılmaz. Burun Estetiği Ameliyatının Riskleri Var mıdır? adlı yazıdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Hastanın ihtiyacına ve isteğine göre burun eti ameliyatı ile burun estetiği bir arada yapılabilmektedir. Burun eti ile ilgili merak ettiklerinizi Nazal Polip Nedir? isimli makalemizde bulabilirsiniz.

Kesin sonucu hemen görmek mümkün değildir. Cilt kalitesi ve yapılan işleme göre iyileşme süresi kişiden kişiye değişebilir. Burun estetiğinde ay ay değişime dair bilgileri ilgili linkte bulabilirsiniz.

Rinoplasti ameliyatları ağrılı değildir. Hastaları daha çok nefes alamama, şişlik ve morluklar rahatsız eder.

Burun estetiği sonrası bir miktar ödem ve şişlik oluşması endişe gerektiren bir durum değildir. Burun estetiği sonrası şişlik morluk ve ödem için iyileşmeye dair bilgileri ilgili linkte bulabilirsiniz.

 

Ameliyat sonrasındaki ilk etapta burun ucundaki hislerin azalması normal olmakla birlikte, iyileşme süreci içerisinde tekrar eski fonksiyonlarına geri dönecektir.

Burun estetiği ameliyatlarımızı genel anestezi altında yapmayı tercih etmekteyiz.

Ameliyatlarımızı anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapmaktayız. Amerikan Hastanesi ve Acıbadem Fulya Hastanesi ile anlaşmamız mevcuttur.

Rinoplasti ameliyatı son derece dikkatli ve sabırlı yapılması gereken bir ameliyattır. Ameliyat 2-3 saat sürer.

Ameliyat sonrası hastanede 1 gece gözlem altında kalmanızı istiyoruz. Ertesi gün taburcu olmaktasınız.

Ameliyat fiyatları, kişilerin burun deformasyonlarına göre belirleneceğinden dolayı detaylı muayene gerektirmektedir. Burun estetiği fiyatını belirleyen faktörleri öğrenmek için ilgili linke tıklayabilirsiniz.

Rinoplasti ameliyatlarının sonucu kalıcıdır. Yaşla tüm burunlarda oluşan değişiklikler, rinoplasti sonrasında da gerçekleşir. Burun kıkırdakları biraz büyür, burun ucu düşer, deri kalınlaşır. Ama burun hiçbir zaman eski haline dönmez. Burun Estetiği Kalıcı mıdır? konu başlıklı makalemizde detayları bulabilirsiniz.

Gerektiğinde defalarca ameliyat edilebilir. Ama her ameliyatta başarı olasılığı biraz daha düşer ve komplikasyon gelişme riski yükselir. Bu nedenle ilk ameliyatın gerekli özen gösterilerek tecrübeli ellerde yapılması çok önemlidir. Revizyon burun estetiği ile ilgili merak ettiklerinizi ilgili linkte bulabilirsiniz.

Yanlış burun estetiği doktoru seçimi ya da yapılan yanlış müdahaleler başarısız burun estetiği ile sonuçlanabilir. Bu yüzden doktorunuzu iyi seçmelisiniz. “En İyi Burun Estetiği Nasıl Anlaşılır?” isimli yazımızı okuyarak başarısız burun estetiğinin ne olduğuna karar verebilirsiniz.

Başarılı bir estetik cerrah burun şekil bozukluğu ne olursa olsun başarılı sonuç almaya odaklıdır. Bazı burun şekil bozukluklarına müdahale etmek biraz daha zor olabilir. Örneğin, revizyon burun estetiği ilk burun estetiğine göre daha zorlu koşullarda gerçekleşir.

Load More

“Burun Estetiği” için 88 yorum

 • Emre Mavuzer dedi ki:

  Süleyman TAŞ harika ötesi bir Estetik Cerrahı elleri adeta sihirli burun amilyatı olduktan sonra acısız ve morluksuz tam anlamıyla istegim buruna sahip oldum Op. Dr. Süleyman Taş başta olmak üzere bütün ekibine cook tesekkür ederim

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Güzel günlerde kullanman dileğiyle… 🙂

 • Meltem Yalçın dedi ki:

  Kız kardeşimle beraber burnumuzdan ameliyat olmak istiyorduk ancak nerede kime olabileceğimizi bilmiyorduk.Hemşirelik okuyan bir arkadaşımız bize bu konuda Süleyman Bey’in uzman olduğunu kopan ayağı bile yerine sorunsuz bir şekilde dikebildiğini anlattığında hemen arayıp, randevu aldık.Ameliyat tarihini kararlaştırdık. Süleyman Bey o kadar güven veren bir enerjiye sahip ki hiç tereddüt etmiyorsunuz. Güler yüzlü, nezaket sahibi, alanında uzman olduğu zaten aşikar.
  Ameliyat sürecinde ve istirahat sırasında aklımıza takılan her konuda yardımcı olundu.Her sorumuzu bıkmadan usanmadan yanıtlayan Süleyman Bey’in asistanı Burcu Hanım’a da çok teşekkür ederim.Kararımdan dolayı çok mutluyum. Artık daha derin nefesler alabilmek beni daha da mutlu ediyor.Teşekkür ederim Süleyman Bey 🙂

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Bizler de sizleri tanıdığımız için çok mutluyuz… Güzel sözleriniz için teşekkürler 🙂

 • Serap Demir dedi ki:

  Süleyman Bey , alanında uzman bir cerrahtır. Kesinlikle tavsiye ederim. Gerçekleştirdiği burun ameliyatı sayesinde hayatım pozıtıf anlamda cok degıstı. Artık rahat bır nefes alıyorum ve cok güzel bır buruna sahıbım. Tekrar tekrar teşekkürler…

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Güzel sözleriniz için teşekkür ederiz Serap Hanım, hastalarımız mutlu bizler daha da mutluyuz. Selamlar

 • Sibel Kara dedi ki:

  Dr. Süleyman Taş a 2 ay önce burun ameliyatı oldum. Kapalı teknik sayesinde hiç morarma ve şişme olmadı 😊👍. Tam istediğim gibi ve çok doğal oldu. İyiki sizinle tanışmışım ve doktorum olmuşsunuz. Ellerinize sağlık.

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Merhaba Sibel Hanım,
   Ailemizin bir üyesi olduğunuz için ve güzel sözleriniz için çok teşekkür ederiz…
   Siz de iyi ki varsınız

 • Zuhal Yardımcı dedi ki:

  Süleyman hocaya burun ameliyatı oldum. Bir insanın hayatı boyunca iyiki diyebileceği olay ve kişi sayısı oldukça azdır.Süleyman hoca benim iyikim 🙂 İyiki kendisini tanıdım ve iyiki ameliyat oldum. Ameliyat olduğumu kimse anlamıyor bile öylesine güzel öylesine doğal 🙂 Süleyman hocaya ameliyat olan onu tanıyan güzel enerjisini hisseden herkes kesinlikçe çok şanslı. Tıpkı benim gibi 🙂

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Merhaba Zühal’cim,
   Sizleri tanıdığımız ve ailemizin birer üyesi olduğunuz için bizler çok şanslıyız. Her şey gönlünce olsun. Güzel yorumun için teşekkürler.
   Sevgiler

 • Yaprak Balaban dedi ki:

  2 yıl önce çok araştırarak kafamda bi sürü soruyla Süleyman Hocamıza gittim kendisi o kadar dürüst ki ne konuştuysak o oldu hala kimse operasyon geçirdiğimi anlamıyor o kadar doğal oldu ki kesinlikle tavsiye ederim ve çok teşekkür ederim Süleyman hocamıza ve Burcu hanıma çok ilgililer ve çok başarılılar şiddetle tavsiye ediyorum

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Merhaba Yaprak’çım,
   Kliniğimizde seni ağırladığımız için çok mutluyuz. Güzel sözlerin için teşekkür ederim.
   Selamlar

 • Nuran Yenilmez dedi ki:

  Dr. Süleyman Bey’e güvenim sonsuz. Ameliyat olalı 5 ay oldu , çok mutluyum. Hiç ameliyat olmamışım gibi. Dışarıdan görenler anlamıyor bile. Çok doğal oldu. Her şey için teşekkür ederim.

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Merhaba Nuran Hanım,
   Sizleri tanıdığımız için çok memnunuz. Biz teşekkür ederiz.
   Sağlıcakla kalın…

 • Sümeyye dedi ki:

  Emeğiniz ilginiz için teşekkürler. Süleyman bey her zaman kendini geliştiren yeniliklere açık ve bölümünün ehli bir doktor başarılarınin devamını diliyorum. Ameliyat sürecinde gece bile ulaşa bileceginiz ilgili bir ekibe sahip olduğunu da söylemeden gecemiyecegim 💞

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Merhaba Sümeyye’cim,
   Güzel sözlerin için çok teşekkür ederiz. Sende iyi ki varsın
   Sevgiler

 • seval dedi ki:

  ameliyat kararı verip TAŞ estetik cerrahi kliniği ile irtibata geçtiğiniz andan itibaren nezaket,kibarlık,sabır,özen,özgüven,özveri,tecrübe,samimiyet,ilgi,alaka,hoşgörü ve naiflik… bir ekipten beklediğiniz bekleyebileceğiniz herşey TAŞ estetik cerrahi kliniğinde👌🏽 hem hekim hem eski bir tanıdık olarak diyorum ki ekibiniz ve tabi ki hocanız🙂sizler ha-ri-ka-sı-nız!!!
  yolunuz hep açık olsun…

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Güzel sözleriniz, harika enerjiniz için kendim ve tüm ekibim adına teşekkür ederim…
   Sağlıcakla kalın Seval Hanım
   Selamlar

 • Sevda Tunel dedi ki:

  Ameliyattan sonra cok sislik oluyor mu?

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Merhaba Sevda Hanım,
   Ameliyat sonrasında şişlik durumu yok denecek kadar az olmaktadır. Kapalı ve Atravmatik Tekniği tercih etmemizdeki en büyük sebeplerden birisidir bu durum…

   Sorunuz için teşekkürler
   Sevgiler

 • Şeyma GÜL dedi ki:

  Burun ameliyatı öncesinde cilt bakımı yaptırılmalı mıyım?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Şeyma Hanım;
   Cilt bakımı şart değildir fakat temizlenmiş bir cilt tercih edilir.

 • Gülşah Elmas dedi ki:

  Burun ameliyatı sonrasında dişlerin fırçalanmasında sakınca var mı?

 • TUĞBA dedi ki:

  Burun estetiği yaptırdıktan sonra nefes alma problemi çözülür mü?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Tuğba Hanım,
   Burun ameliyatı kapsamında hem estetik hem de fonksiyonel olarak müdahaleler birlikte yapılabilir.

 • Beytullah Demirbaş dedi ki:

  Burun ameliyatı sonrası ödem söktürücü kullanmanın bir zararı var mıdır?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Beytullah Bey,
   Burun ameliyatı sonrası ödemlerin takibi ve hızlı iyileşmesi için kesinlikle darbe alınmamalı ve doktorun talimatlarına uyulmalı. Ekstra bir ilaç vb. kullanımına gerek yoktur.

 • Nazlı Dindar dedi ki:

  Atel ve tamponlar alındıktan sonra gülerken üst dişlerin görünmemesi normal mi?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Nazlı Hanım,
   Ameliyat esnasında burun aşağı yukarı sürekli hareket ettirilir ve burun dudak arasındaki kaslarda gevşeme olur. Ameliyattan sonra gülememe, uyuşukluk veya üst dişlerin görünememesi gibi durumlar normaldir. Ortalama 2-3 hafta sonra eski haline döner.

 • Gamze Güneş dedi ki:

  Burun ameliyatı sonrası burun dudak arası ve dudaktaki uyuşukluğun geçmesi ne kadar sürer?

 • Arzu Acar dedi ki:

  Burun estetiği ameliyatı sonrası gözlerde değişme olur mu?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Arzu Hanım,
   Burun ameliyatı ile birlikte gözlere bir cerrahi müdahale yapılmadı ise gözlerin şeklinde değişme olmaz.

 • İlkay Yüksel dedi ki:

  Burun ameliyatı sonrası nefes alamama problemi yaşanır mı?

  • admin dedi ki:

   Merhaba İlkay Bey,
   Burun ameliyatı sonrası burnun nemlendirme fonksiyonu 1 ay sonra gelişmektedir. Bu yüzden 1 ay boyunca burun dışarıdan nemlendirilmeli ve temizlenmelidir. Aksi durumda nefes alamama durumu yaşanır.

 • Büşra Kara dedi ki:

  Ameliyattan sonra burun nasıl temizlenir?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Büşra Hanım,
   Atel ve tamponlar alındıktan sonra burun için temizleme jelleri, sabunları ve / veya peelingler hafif masajlar yapılarak temizlenebilir.

 • Ümran Bozkurt dedi ki:

  Ameliyattan sonra profesyonel cilt bakımı yaptırabilir miyim?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Ümran Hanım,
   Burnun iyileşme süreci toplamda 1 yıldır. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra yaptırılabilir.

 • Tuğçe Şahin dedi ki:

  Burun estetiği ameliyatı sonrası makyaj yapılabilir mi?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Tuğçe Hanım,
   Atel ve tamponlar alındıktan sonra makyaj yapılmasında engel bir durum söz konusu değildir.

 • Alev Gürbüz dedi ki:

  Gebelik döneminde burun ameliyatı olmanın sakıncası var mıdır?

 • Songül Aksu dedi ki:

  Emzirme döneminde burun ameliyatı olabilir miyim?

 • Büşra Çakmak dedi ki:

  Burun ameliyatı sonrasında hastanede kalmak şart mı?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Büşra Hanım,
   Burun ameliyatı genel anestezi altında yapıldığından 1 gece hastanede kalınması önerilmektedir.

 • Ebru Erdoğan dedi ki:

  Burun estetiği lokal anestezi ile yapılabilir mi?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Ebru Hanım,
   Burun estetiğinde tercih genel anestezidir. Lokal anestezi önerilmemektedir.

 • Ece Polat dedi ki:

  Burun ameliyatından önce ve sonra grip olursam ne yapmalıyım?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Ece Hanım,
   Ameliyattan önce grip olunur ise hemen tedaviye başlanmalı ve ameliyat gününe kadar iyileşmiş olunmalı. Aksi durumda ameliyat ertelenmelidir. Ameliyattan sonra grip olunur ise tedaviye başlanmalıdır.

 • Ceyda Arslan dedi ki:

  Sigara kullanımı burun ameliyatı için engel midir?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Ceyda Hanım,
   Burun estetiği ameliyatı olmak isteyenler eğer sigara kullanıyor ise ameliyattan en az 6 ay önce bırakmış olmalılar. Ve ameliyattan sonra hiç kullanmamalıdır.

 • İshak Aydın dedi ki:

  Alkol kullanımı burun estetiği için engel midir?

  • admin dedi ki:

   Merhaba İshak Bey,
   Burun ameliyatı olmak için alkol kullanımı engel değildir. Ancak alkolün kan sulandırıcı etkisi sebebi ile ameliyattan önce 10 gün, ameliyattan sonra da 2 hafta kullanılmamalıdır.

 • Gözde Aktaş dedi ki:

  Burun ameliyatından sonra buruna masaj ne kadar süre yapılmalı?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Gözde Hanım,
   Atel ve tamponlar alındıktan sonra verilen burun masajı, doktorun farklı bir tavsiyesi yok ise ameliyattan sonra 2 ay yapılmalı.

 • Aslı Altun dedi ki:

  Burun masajını yanlış yapmak burnun şeklini bozar mı?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Aslı Hanım,
   Burun estetiği ameliyatından sonra buruna dokunmamazlık olmasın diye burun masajı tavsiye edilir. Burun masajını yanlış yapmak burun şeklini bozmaz ancak iyileşmesini yavaşlatabilir.

 • Hacer Çınar dedi ki:

  Burun ameliyatından sonra kaşlar alınabilir mi?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Hacer Hanım,
   Elbette alınabilir. Ancak buruna çarpma veya vurma gibi durumlara karşı dikkatli olunmalıdır.

 • Sema Akkılıç dedi ki:

  Burun ameliyatından ne kadar süre sonra lazer epilasyon yaptırabilirim?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Sema Hanım,
   Lazer epilasyon burun üzerine yapılamayacak ise atel ve tamponlar alındıktan sonra yapılabilir.

 • Nurdan Çiftçioğlu dedi ki:

  Burun estetiğinden ne kadar süre sonra ağda yaptırabilirim?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Nurdan Hanım,
   Dudak üstüne yapılacak ise 2-3 hafta sonra ağda yapılabilir. Ancak burun kanatlarında kesi var ise kesi yerleri ağdanın etkisi ile açılabileceğinden 2-3 ay sonra yapılması uygundur.

 • Arda Bayraktar dedi ki:

  Burun ameliyatı ile birlikte başka ameliyatlar da yapılabilir mi?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Arda Bey,
   Yapılabilir, engel değildir. Ancak bizim tercihimiz, kaliteli bir iyileşme süreci için tek bir ameliyatın yapılmasıdır.

 • admin dedi ki:

  Merhaba Duygu Hanım,
  Burun ameliyatı sonrasında burun içerisinde atel ve tamponlar vardır. Atel ve tamponlar alındıktan sonra buruna su çekilebilir

 • Duygu Kalkan dedi ki:

  Burun ameliyatı sonrası buruna su çekilir mi?

 • Semra Bilgin dedi ki:

  Burun ameliyatı sonrası namaz kılınabilir mi?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Semra Hanım,
   Atel ve tamponlar alındıktan sonra namaz kılınabilir fakat secde esnasında buruna ekstra dikkat edilmelidir

 • Elif Acar dedi ki:

  Burun ameliyatından sonra burna darbe alınırsa ne yapılmalı?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım,
   Darbe alımı söz konusu olduğu anda hekim hemen bilgilendirilmelidir. O sizi yönlendirecektir.

 • Murat Çiçek dedi ki:

  Darbe sonrası burnun şekli bozulur mu?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Murat Bey,
   Darbenin şiddetine bağlı olmakla birlikte elbette bozulabilir. Hatta kırılabilir ve yeniden bir cerrahi müdahale gerekebilir.

 • Kübra Nur dedi ki:

  Burun ameliyatı olduktan sonra hapşırırsak bir zararı olur mu?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Kübra Hanım,
   Hapşırmak burun içindeki basıncı arttıracağından kanam ihtimali de arttırabilir. Bu nedenle ilk hafta hapşırma esnasında ağız kocaman açılmalı ve basınç ağızdan verilmelidir.

 • Melek Doğan dedi ki:

  Burun ameliyatından sonra kabız olunursa ne yapılmalı?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Melek Hanım,
   Ameliyattan sonra ıkınma, zorlanma gibi durumlar istenmeyen durumlardır. Ameliyat olan kişi kabızlık sorunu yaşıyor ise mutlaka doktoruna söylemeli ve ilaç başlanmalıdır. İlaç dışında bol sıvı tüketimi yapılmalı. Katı ve posasız yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

 • Necla Bilgin dedi ki:

  Burun ameliyatından sonra neler yiyebiliriz?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Necla Hanım,
   Burun ameliyatından sonra yeme ve içmeye engel bir durum yoktur. Kişi canının istediği her şeyi yiyebilir veya içebilir. Ancak çok sert ve çeneyi yorucu ve çok tuzlu, baharatlı, kafeinli gıdalardan uzak kalınmalı.

 • Şeyma Acar dedi ki:

  Burun ameliyatından önce veya sonra limon tüketebilir miyim ?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Şeyma Hanım,
   Limon, insan vücudunda kan sulandırıcı etkiye sahiptir. Bu nedenle ameliyattan 10 gün önce ve 10 gün sonra kan sulandırıcı etkisi olan yiyecek ve içecekler kullanılmaması gerekmektedir.

 • Pelin Çiçek dedi ki:

  Atel ve tamponlar varken duş alınabilir mi?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Pelin Hanım,
   Burun ameliyatı esnasında burun kanatlarında bir müdahale yapılmadıysa ve kesi yok ise atelli iken duş alınabilir. Ancak kesi var ise kesi yerine su değmemesi gerekeceğinden sadece boyundan aşağısı yıkanabilir.

 • Cansu İnce dedi ki:

  Burun ameliyatından sonra saç boyatılabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir