: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Estetik Cerrahi > Burun Estetiği
burun ameliyati 1 - Burun Estetiği

Burun Estetiği

[6 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 5]

Burun estetiği deyince ne anladığımız çok önemli. Yüzü sadece burundan ibaret olarak değerlendirerek, kitabı bir buruna sahip olup çirkin görünmek mi? Yoksa yüzünüze giden burnu bu konuda uzman biriyle tespit ederek güzel görünmek mi? Bu konu son derece önemlidir, çünkü burun ameliyatlarından sonra hasta memnuniyeti ve ameliyat başarısını etkileyen en önemli faktör her konuda olduğu gibi burada da Ameliyat Öncesi Planlama dır.

Yazı İçeriği

 

Kişinin yüz analizi yapılarak, cilt kalitesi, kalınlığı, kıkırdakların gücü ve ameliyattan sonra herhangi bir nefes alma sorununa neden olmamak için hava yolu açıklığı değerlendirerek yapıldığında yani iş kitabına uygun yapıldığında sorunsuz bir iyileşme süreci ve güzel bir burun sizi beklemektedir. Burun estetiğinde, kişinin yüz analizinden sonra, burun sırtı değerlendirilir ve olması gereken yer tespit edilir eğer kemerli bir burun ise bu bölgedeki kemik çıkıntının alınması ya da törpülenmesi yapılır. Daha sonra geniş burunlu hastalarda burun genişliği daraltılırken bunun tam tersini yapmakta mümkündür. Burunun sırtı ile burun ucu arasındaki ilişki değerlendirilerek cinsiyetine göre buradaki açı düzeltilir. Erkeklerde bu geçiş düz yada düze yakın olması istenirken, Kadınlarda bir miktar Supratip break point dediğimiz bir geçiş verilir bu da burun ucunun sırttan daha yukarıda yani kalkık görmesini sağlar. Sanılanın aksine burun ucunun kalkıklığı buradan değil de Nasolabial açıyı aşırı arttırarak yapılırsa (yani üst dudağı yukarı çekerek) o zaman halk arasında ‘domuz burnu’ görüntüsü denilen burun deliklerinin karşıdan bakıldığında görünmesine neden olarak estetik olarak yandan güzel görünse de karşıdan pek te hoş görünmeyen bir buruna sebep olur. Burun ucuna dokunarak buranın keskin kenarlardan daha çok yumuşak bir ovalımsi yapı olması sağlanarak daha estetik bir görünüm elde edilebilinir. Burun kanatları çok geniş olan hastaların kanatları daraltılabileneceği gibi, burun delikleri de çok büyükse küçültülebilinir. Tüm bu girişimler esnasında hava yoluna da müdahale ederek, mevcut olan nefes alma problemi de çözülebilir. Bu işlemler esnasında aşırıya kaçılırsa ya da başarısız olunursa o zaman komplikasyondediğimiz istenmeyen sonuçlar oluşur. Bunlar Parrot nose dediğimiz papağan burnu görünümü, Saddle nose dediğimiz burun sırtı çöküklüğü, nefes alma güçlükleri, burun ucunun ameliyat sonrası düşmesi, burun sırtı irregüleriteleri, burun asimetrileri ve yamukluklarıdır.

 

Burun Estetiği

Burun estetiği nasıl yapılır? Sorusuna en uygun cevap yüzünüze yakışan burun şeklinin yapılmasıdır diyebiliriz. Çünkü her insanın yüz hatları aynı değildir. Burun estetiği operasyonu geçirmek isteyen kişilerin ameliyat öncesi analiz ve planlama işlemlerinin titizlikle yürütülmesi gereklidir. burun ameliyatının başarıyla sonuçlanması için yüzünüze yakışacak bir burun yapısı belirlenmelidir.

 • Kişinin yüzüne uygun olan burunun belirlenmesi için altın oran dikkate alınmaktadır.
 • Altın oranın bulunabilmesi için burun estetiği öncesinde yapılması gerekenler alında belirttiğimiz gibi ameliyat öncesi burunun tüm açılardan fotoğrafları çekilerek dijital ortamda sonrası görüntüsü çıkarılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatında her zaman söylediğimiz gibi öncelikle beklenti ve isteklerinizi tam olarak doktorunuza bildirmeli ve bu doğrultuda fikir alışverişi yapılarak hareket edilmelidir. Unutmayın ki yüz hatlarınıza uygun olarak yapılan burun ameliyatı sonucunda doğal görünümlü bir burnunuz olacaktır. Burun estetiği fiyatları yapılacak işlemlere ve operasyonun kapsamına göre değişiklik göstermektedir.

Burun Estetiği Ameliyat Öncesi

burun estetigi ameliyat oncesi 1 - Burun Estetiği

Ameliyat öncesi, hasta ile yapılan görüşmede hastanın istekleri ve şikayetleri dinlendikten sonra detaylı bir fizik muayene yapılır. Bu muayanede hastanın burnu hem estetik açıdan hemde nefes problemi açısından değerlendirilir. Çünkü nefes problemi olan hastaların bu problemi aynı ameliyatta biz plastik cerrahlar tarafından düzeltilmektedir. Estetik açıdan hastanın fotografları çekilerek detaylı bir yüz analizi yapılır ve yüzüne gidecek olan burun tespit edilir. Ben kişisel olarak, her hastamın ameliyat öncesi fotografını inceleyerek bilgisayar ortamında ameliyat sonrası yaklaşık olarak oluşacak görüntüyü göstermekteyim. Çünkü bu sayade hastamın tam olarak nasıl bir burun istediğini de anlamış olmaktayım, tabi hastada bu fotografı görerek kafasındaki birçok soru işaretinden ve endişesinden kurutulmaktadır. Ameliyat öncesi, sigara kullanan hastaların yara iyileşmesini bozması, ameliyattan uyanırken oluşturduğu problemler ve diğer birçok sağlığa zararlı sonuçlarından dolayı bu tür ameliyatlardan en az 4 hafta önce sigarayı bırakmaları gerekmektedir ve ameliyat sonrasında da uzunca bir süre kesinlikle içmemelidirler.


Burun Estetiği Ameliyat Süreci

burun estetigi ameliyat sureci 1 - Burun Estetiği

Ameliyat hastaya yapılacak işlemlere bağlı olarak lokal anestezi yada genel anestezi altında yapılabilir. İple asarak burun ucunu kaldırma (Mini-rinoplasti) gibi işemler haricinde klasik rinoplasti/septorinoplasti ameliyatı için 2 farklı teknik bulunmaktadır. Biri ‘Açık teknik’ diğeri ise ‘Kapalı teknik’ dir. Açık teknikte kolumella dediğimiz burun ucu kesilerek ameliyat yapılırken Kapalı teknikte tamamen burun içinden girilerek ameliyat yapılır. Açık teknik cerrah için daha kolay olduğundan daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak, kişisel olarak ben ‘Kapalı tekniği’ tercih etmekteyim, çünkü açık teknikte burun ucunda olan ameliyat izi, kapalı teknikte olmamakta böylece dışardan bakıldığında kişinin estetik ameliyat olduğu anlaşılmamaktadır. Ayrıca, Kapalı teknikte burun ucundan geçen damarlar kesilmediğinden ameliyat sonrası iyileşme süreci daha hızlı olmakta, burun çok daha az şişmekte ve oluşan şişlikler de daha hızlı geçmektedir. Sadece nefes alma problemi olan hastalar için de endoskopik burun ameliyatı teknikleri ile daha az travma oluşturarak ameliyat gerçekleştirikmektedir. Ameliyat ortalama 30 dk -2 saat arasında sürmektedir. Bu süre tabiki de dışarda hastayı bekleyen hasta yakınlarının hep sorunu olmuştur. Hastayı dışarda bekleyen hasta yakınları bu sürenin aşılması durumunda endişeye kapılarak bir sorun olduğunu düşünmeye başlaralar. Ancak ameliyat bir uçak yolculuğuna benzer. Nasıl ki; istanbul’dan ankara’ya uçağın uçuş süresi 1 saat olsa da sizin uçağa binmezden yapmanız gerekn işlemler ve uçaktan indikten sonra bagajınızı almak için beklediğiniz süreleri kattığınızda bu süre 3 saatı buluyosa, her ameliyatta da bizim de ameliyat öncesi hastanın uyutulma, ameliyat sonrası uyandırılma ve daha sonrasında da kendine iyice gelene kadar ayılma odasında bekleme sürelerini kattığımızda bu süre dışarda bekleyen hasta yakını için daha uzun olmaktadır. Ben o yüzden hasta yakınlarına bu detayı anlatarak kesinlikle endişeye kapılmamalarını anlatırım. Burun ameliyatı olmayı düşünen ve gerçekten çok sıkıntı yaşayan bir başka hasta grubu ise ameliyat korkusu olan insanlardır. Bu hastalara da, kesinlikle günümüz teknolojisi ve ilerlemeleri sayasinde, burun ameliyatının gerçekten hem ameliyat, hem de ameliyat sonrası döneminin çok kolay olduğunu ve bu endişeleri taşımalarının gereksiz olduğunu söylemek isterim.


Burun Estetiği Ameliyat Sonrası

burun estetigi ameliyat sonrasi 1 - Burun Estetiği

Hasta ameliyat olduğu gün ya da dilerse ertesi gün taburcu olabilir. Burdanda burun ameliyatının korkulacak kadar büyük olmadığını anlayabilirsiniz. Yurt dışından ya da uzak bir mesafeden gelen hastaların da yine yolculuk yapmalarında bir sakınca yoktur. Hastaya estetik girişim yapılmışsa, hastanın burnu 1 hafta süre ile atele alınır, nefes alma problemi nedeniyle ameliyat yapılmışsa 2 gün süre ile burun içine tampon konulur. Ben kişisel olarak bu 1 hafta atel süresinden sonra hastaya tekrar herhangi bir bandajlama yapmam ya da hastaya ameliyat sonrası masaj önermem. Aksine burnunu kollamasını ve dış darbelerden korumasını öneririm. Hastanın evde yapacaklarından bahsedecek olursak; ameliyattan sonraki gün duş alabilir. Ancak, burnunda ateli varsa, ateli ameliyattan 1 hafta sonra alınana kadar, saçlarını kuaför usulu yıkayarak burun bölgesine su değmemesini sağlamalıdır. Baş bölgesinden aşağısınıda rahatlıkla yıkamasında bir sakınca zaten yoktur. Ameliyattan sonraki ilk 48 saat, normal yara iyileşme sürecinde olduğu gibi, burun bölgesindeki şişlik giderek artar, zaten atelide bu şişliğin fazla olmasını önelemek için yapmaktayız. Ancak sonraki 5 gün içerisinde yani 7.gün atel alınana kadar bu şişliğin yaklaşık %90 kaybolacaktır. O yüzden ateli 7. gün alırız. Daha sonra burunda çok minimal bir şişlik kalır, bu kalan yaklaşık %10 şişlik ise ameliyat sonrasındaki 1-2 ay içersinde tamamen çözülür. Hasta burnundaki ateli alınana kadar yani 1 hafta süre ile başının altına 2 yastık koyarak eleve etmelidir. Bu sayade daha az şişlik olucaktır. Aynı şekilde ameliyat sonrası yüze soğuk uygulama yapılarak şişliğin daha az olması sağlanabilinir. Hasta burun ameliyatı sonrası ertesi gün günlük yaşantısına dönebilirken, burnundaki atelin yaptığı görüntüden ise ameliyattan 1 hafta sonra kurtulacaktır. Atel alındıktan sonra hastanın sosyal hayatından ya da iş hayatından da kendisini alıkoyacağı bişey artık kalmamıştır. Yani ameliyattan 1 hafta sonra insanların anlıyabileceği yüzünde bir şişlik yada morluk yoktur. Tabiki bu süreler buruna yapılacak işlemin ağırlığı, ameliyatı uygulayan cerrahin kullanıdığı atravmatik teknik ve hastanın yara iyileşme kapasitesine göre değişebilmektedir. Septoplasti Burun boşluğunu 2′ ye ayıran kıkırdak yapıya septum denir. Bu kıkırdağın doğuştan ya da daha sonradan buruna alınan darbeler ile kırılıp, yamularak hava yolu boşluğunu kapatması sonucu oluşan nefes darlığının giderilmesi ameliyatına septoplasti denir. Rinoplasti Burun dış görünümünden rahatsız olan hastaya yapılan burun estetiği ameliyatına rinoplasti(Rhinoplasty) ameliyatı denir. Ameliyat sorunları bölgelere yönelik olduğundan sadece burun ucu düzeltilecek ise Tiplasti/Mini-Rinoplasti diye adlandırılır. Septorinoplasti Hem nefes alma problemi hemde burunda şekil bozukluğu olan hastaya yapılan ameliyata denir. Plastik cerrahların en çok yaptığı ameliyattır.

 

Burun Estetiği Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Burun Estetiği Fiyatı

burun estetigi fiyatlari 1 - Burun Estetiği

 

Burun estetiği fiyatı bizlere sorulan soruların en başında yer almaktadır. Bu nedenle, sizlere fikir vermesi için bu yazı hazırladık. Burun ameliyatı sadece estetik değil aynı zamanda hava yolunu da içermek zorundadır. Rahat nefes alabilen fakat güzel görünmeyen bir burun ile nefes alamayan ama estetik açıdan güzel olan bir burun; her ikisi de kabul edilmeyecek bir durumdur. Dolayısıyla mevcut deformiteniz (sorununuz) yapılacak tedaviyi belirleyen ana unsurdur. Burun estetiği fiyatıda bu deformitelere göre belirlenmektedir. Detaylı bir fiziki muayene sonrasında sahip olduğunuz sorunlar ortaya konulabileceğinden kesin burun estetiği fiyatı muayene sonrası netleşmektedir.

Fiyatı belirleyen diğer  unsurlar ise; 

·Operasyonun yapılacağı hastane,

·Kullanılacak olan malzemeler,

·Genel anestezi altında yapılan ameliyatlarda anestezi süreci,

·Hastanede kalış süresi,

·Refakatçi ücreti,

· Ameliyat öncesi yapılan testler ve tahliller,

· Ameliyat öncesi & ameliyat sonrası hastanın takip ve tedavisi için doktorunun ayırması gerektiğini öngördüğü süredir.

Buradan da anlaşılıyor ki burun estetiği fiyatını belirleyen unsurları; harcanacak emek ve maddi giderler olarak 2 ana başlıkta toplayabiliriz. Doktorunuz muayene sonrası, size yukarıda bahsettiğimiz maddeleri göönünde bulundurarak bir burun estetiği fiyatı belirleyecektir. Kişiyi görmeden fiyat belirlemek doğru olmayacaktır. Fakat kişisel tavsiyem , ilk konuşulması gereken şey olarak görülen burun  estetiği fiyatlarını önceliklerinizin  arasında en son sıraya yerleştirmenizdir. Ameliyata karar vermeden önce fiyattan ziyade ameliyatı yapacak hekimin seçtiği hastane , kurduğu ekip , bu işi ne kadar sıklıkla yaptığı , bu işi ne kadar süredir yaptığı , sizin deformitenize  benzer hastalarından göstereceği öncesi ve sonrası sonuçlar ve alınabilecek sonucun tahmini, ameliyat sonrası ve öncesi size sunabileceği psikolojik destek ve kontrollerinizi aksatmadan gerçekleştirebilmesi daha çok önem arz etmelidir. Kısacası bu işe, fiyattan ziyade; ‘Emek, bilgi, tecrübe ile harmanlanan bir hizmet ile,yüzünüzün ortasında taşıyacağınız görsel ve fonksiyonel bir yapı temin edilmesi amaçlanmaktadır gözü ile bakmak gerekir. Her zaman bana muayeneye gelen hastalara bile söylerimen az 3 doktor gezin, içinize sinen, sizi tedavi edeceğine  inandığınız, enerjisini aldığınız bir meslektaşımıza ameliyatınızı olun. Doktor seçimi aşamasını en güzel böyle tamamlayabileceğinizi düşünmekteyim. Sağlıklı güzellikler dilerim.

Burun Estetiği Tedavi Özeti

ÖNEMLİ : Aşağıda yer alan bilgiler operasyon süreci ile ilgili genel hatlar üzerine hazırlanmıştır. Herkes eşsizdir. Burun ameliyatı olan herkesin tedavi süreci , planlaması ve sonuçları farklılık gösterebilir.
Operasyon İsmi Burun Estetiği (Rinoplasti) İstirahat Süresi 7 – 10 Gün
Kullanılan Teknik Kapalı ve Atravmatik Teknik Hastanede Yatış Süresi 1 Gece
Operasyon Süresi 2 – 4 Saat İşe veya Sosyal Hayat Dönme Süresi 7 – 10 Gün
Anestezi Genel Anestezi Tam İyileşme Süresi 2 – 12 Ay
Hassasiyet Süreci 3 Gün Sonuçların Kalıcılığı Sürekli
Atel Süresi 7 Gün Operasyon Fiyatı İletişime Geçin

Burun Tipine Göre Estetik 

Burun Estetiği İle İlgili Merak Edilenler

[1 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 5]

Literatürde rinoplasti olarak da geçen burun estetiği, burunda var olan şekil bozukluğunu gidermek amacı ile yapılan estetik cerrahi müdahaledir. Türkiye’de estetik cerrahi alanında en çok tercih edilen ameliyat türü olarak ön plana çıkmaktadır. Estetik kaygı ile yapılmasının yanı sıra, genetik ya da darbe gibi sebeplerden ötürü meydana gelen burundan rahat nefes alamama gibi durumları bertaraf etme amacı ile de yapılmaktadır.

[1 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 5]

İdeal burun, her bireyin yüz tipine göre uygun olan ve bireyden bireye değişen, genellenemeyecek bir kavramdır. İdeal buruna ulaşmak için simetri, oran, uyum, doğallık ve fonksiyon gibi kriterler yerine getirilmelidir. Böylelikle kişi için ideal, yani doğal burun ameliyatı koşulları yakalanmış olur.

[1 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 5]

Plastik, Latince ‘Şekil vermek’, rekonstrüktif ‘Yeniden onarmak’, estetik ise ‘Güzel olanı hedeflemek’ anlamlarına gelmektedir. Dolayısıyla aslında her türlü ameliyat plastik cerrahinin alanına bir şekilde girmektedir. Bununla birlikte biz plastik cerrahları olarak üzerine uzmanlaştığımız plastik ameliyatları, her türlü doku defektinin (eksikliğinin) yerine konması ve estetik cerrahi ameliyatları olarak tanımlayabiliriz. Yarık dudak-damak gibi doğumsal hastalıklardan, yüz germeye kadar uzanan tüm yaş gruplarını kapsayan geniş bir yelpazeye sahibiz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun estetik ameliyatları temel olarak iki farklı sebepten dolayı yapılmaktadır. Bunlardan birincisi estetik görünüm kaygısıdır ki çoğunlukla bu sebepten dolayı burun estetiği tercih edilir. Estetik görünüm kaygısının altında yatan sebeplerin başında ise burun şeklinden dolayı özgüven eksikliği ve mutsuzluk hissetmek yer almaktadır. Bu duruma sebep olan estetik problemler arasında ise burunda eğrilik, kemer, genişlik, uzunluk, aşırı kısalık yer almaktadır. Çoğunlukla genetik yapıdan dolayı meydana gelmekle birlikte geçirilen kaza ve travmaların da etkisi olmaktadır. Burun ameliyatlarının yapılmasının ikinci sebebi ise sağlıktır. Örneğin, bir kişinin burnundan rahat nefes alamaması, horlaması, dinlendirici bir şekilde uyuyamaması gibi sebeplerden ötürü burun estetiğine ihtiyaç duyulabilmektedir. “Burun estetiği hangi sağlık sorunlarında yapılır?” sorusunun cevabını öğrenmek için ise ilgili linkten yazımızı okuyabilirsiniz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Zorunlu ve sağlık temelli burun ameliyatlarını dışarıda tutarsak, burun kemiğinin gelişimi tamamlanmadan burun estetiği olmak sakıncalıdır. Bu da 18 yaş civarına tekabül etmektedir. Nitekim burun kemiğindeki gelişim bu yaşlara kadar devam eder. Bu yüzden burun estetiği için en uygun yaş erkeklerde 18 ve sonrası, kadınlarda ise 17 ve sonrasıdır.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun ameliyatları ile ilgili en çok sorulan sorular arasında ‘Burun estetiği ne zaman yapılmalı?’ sorusu yer alıyor. Burun estetiği için en uygun mevsim burun ameliyatında kullanılan tekniğe bağlı olarak değişmektedir. Açık teknik ile yapılan burun ameliyatlarında genel olarak en uygun mevsim yaza göre kış olarak kabul edilmektedir. Nitekim güneş ışınlarının bol olduğu aylarda vücutta ödem artışı meyili ortaya çıkar. Dolayısıyla sıcak aylarda açık teknik ile burun ameliyatı olmak, ameliyat sonrasında meydana gelen ödemlerin normalden daha geç iyileşmesine yol açabilir. Bunun ana sebebi ise açık teknik ile yapılan burun ameliyatlarında burunda kesi olmasıdır. Diğer yandan kapalı teknik ile yapılan ameliyatlarda burunda kesi meydana gelmediğinden ameliyatın olunacağı mevsim sağlık açısından herhangi bir şekilde sorun potansiyeli taşımaz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Ameliyatsız burun estetiğinin karşılığı dolgu uygulamasıdır. Küçük çaplı değişimler için uygundur. Hyaluronik asit dolgu ya da kişinin kendi bedeninden alınan yağların burnun gerekli noktalarına enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir. Çok da belli olmayan sorunlar için belli bir süre için çözüm sağlar. Öte yandan dolgu uygulaması ile buruna ek bir madde enjekte edildiğinden yalnızca burun büyütme amaçlarında kullanılır. Bu yöntem ile burun küçülmesi mümkün olmamaktadır.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Her insan hayat çizgisi üzerinde ilerlerken psikolojik durumunu, fiziksel durumunu ya da her ikisini aynı anda etkileyebilecek kararlar almaktadırlar. Bu konulardan bir tanesi de burun estetik ameliyatı olma kararıdır. Bu süreçte hasta psikolojisi büyük önem arz eder. Nitekim ameliyat öncesinde psikolojiniz hazır değil ise, çok heyecanlı ya da depresif bir dönemde iseniz o zaman ameliyat sonrası vücudunuz yara iyileşmesine gereken cevabı veremez ve sorunlar ardı ardına gelebilir. O yüzden hastamızı psikolojik olarak hazırlayabilmek ve ameliyat sonrası da gerekli desteği verebilmek adına kliniğimizde görev yapan psikolog bulunmaktadır. Bu ayrıcalığı Türkiye’de hastalarına sunan tek klinik olma özelliği taşımaktayız.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Öncelikle çeşitli kaynaklardan araştırdığınız ve yapmak istediğiniz estetik operasyon için uygun olduğunu düşündüğünüz estetik doktorlarının listesini çıkarmanızda fayda var. Ardından mutlaka merak ettiğiniz soruları sormak üzere söz konusu birkaç doktor ile ön görüşme ayarlamalısınız. Hayal ettiğiniz burun tipini de doktorunuzla paylaşabilir ve yanıtları doğrultusunda nihai seçiminize yaklaşabilirsiniz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun ameliyatlarında temel olarak açık ve kapalı olmak üzere iki farklı teknik kullanılmaktadır. Kapalı ve altravmatik teknik ile yapılan burun ameliyatları, açık teknik ile yapılan burun ameliyatlarına kıyasla daha çok avantajı beraberinde getirir. Her ne kadar estetik cerrahı için açık teknik daha çok kolaylık sunsa ve daha yaygın olarak kullanılsa da bu teknikte burun ucu kesilerek ameliyat yapılır. Bu da sonrasında burun ucunda ameliyat izi kalmasına yol açabilmektedir. Kapalı teknikte ise burunda kesi yapılmadığından iz kalması gibi bir durum mümkün değildir. Buna ek olarak kapalı teknik ile yapılan burun ameliyatlarında burun ucunda herhangi bir kesi olmadığından iyileşme süreci çok daha hızlı ilerler.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

‘Burun estetiği fiyatları neye göre değişir?’ sorusu burun ameliyatı olmak isteyenlerin en sık sorduğu sorulardandır. Burun estetik fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla burun ameliyatı olmak isteyen hastaya herhangi bir tetkik yapmadan bir fiyat belirtmek imkansızdır. Burun ameliyatı fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında ise estetik cerrahınızın alanındaki başarı ve uzmanlık seviyesidir. Bunu ameliyat olunan hastane, yapılması planlanan estetik müdahalenin kapsamı, hastanede kalınacak gün sayısı gibi faktörler takip etmektedir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Rinoplasti ameliyatı öncesinde hastanın ameliyata vücut olarak hazır olup olmamasını anlamak adına hastaya bir takım tahliller uygulanır. Böylelikle ameliyatı zora sokacak ya da engelleyecek herhangi bir sağlık probleminin var olup olmadığı anlaşılır ve bu doğrultuda planlamalar yapılır. Estetik cerrahınız ameliyattan önce uygulamanız gereken tahlilleri sizinle mutlaka paylaşacaktır. Bu tahliller arasında kan tahlili, EKG, tomografi, röntgen gibi testler yer almaktadır.Testlerin dışında estetik doktorunuz burun kıkırdak yapınızı, deri yapınızı inceler ve yüz analinizi gerçekleştirir. Yapılan testler ve analizler neticesinde hastanın hava yollarında doğru nefes almasını engelleyen bir problem saptanırsa, ameliyat sırasında ona da müdahele edililir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Öncelikle eğer düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa bunu mutlaka estetik cerrahınıza iletmelisiniz. Öte yandan kan sulandırıcı ilaçlar kullanmaktan kaçınmalısınız. Örneğin, ameliyattan en az 10 gün önce kan sulandırıcı bir ilaç olan aspirin kullanmamalısınız.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Gebelik döneminde burun ameliyatı kesinlikle yapılamaz. Hasta tarafından istenilirse bile doktor tarafından bu talep reddedilir. Bunun ana sebebi ise burun ameliyatının fetüse zarar verme potansiyelinin olmasıdır. Yalnızca kaza, kırık gibi travmatik durumlarda uygulanabilirliği vardır.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Emzirme döneminde olan annelerin kırık gibi travmatik durumlar olmadıkça burun ameliyatı yapması sakıncalıdır. Nitekim narkoz alımı gerektiren tüm ameliyatlar aslında anne sütünü etkiler ve emziren kadınlar için uygun değildir. Travmatik durumlarda ise narkozun etkisi geçinceye dek bebeğe yetecek kadar önceden anne sütü ayrılır. Narkoz etkisi geçene kadar bebek bu süt ile beslenir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Ameliyat öncesinde yaşanan en büyük şanssızlıklar arasında hastanın grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıklar geçirmesidir. Bu gibi durumlar burun ameliyatına engel teşkil eder ve mutlaka ameliyatı yapacak olan estetik cerrahına belirtilmelidir. Netice itibarıyla ameliyat öncesinde yaşanan tüm üst solunum yolu enfeksiyonları doktor ile paylaşılmalıdır. Öte yandan regl döneminde olunmasının burun ameliyatına herhangi bir engel teşkil etmediğini hatırlatmamızda fayda var.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Genel anlamda kullanılan teknik ve yöntemler açısından erkek burun estetiği ile kadın burun estetiği arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Bununla birlikte yapılan cerrahi müdahaleler feminen ve maskülen görünümü etkiler. Bu daha çok burun ucu ile dudak arasındaki açı ile ilgilidir. Kadınlarda burun ucu açısı genelde 100-110 derece arasında yapılırken, erkeklerde 90-100 derece civarında olabilmektedir. Ancak tabi ki hastanın nasıl görünmek istediği burada daha önemlidir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun ameliyatı olacak erkeklerin bıyık ya da sakalı olmaları halinde, ameliyat öncesinde traş olmalarında fayda vardır. Bu hem ameliyat sırasında estetik cerrahınızın daha kolay müdahale yapmasına yardımcı olacak hem de ameliyatın ardından bölgeye yapacağınız bakımı daha kolay hale getirecektir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun ameliyatından önceki 8 saat boyunca herhangi bir yemek yememelisiniz. Benzer şekilde hasta, söz konusu sürede su dahi içmemelidir. Bu yüzden gece yarısından sonra hiçbir gıda ya da su almamalısınız.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun estetiği olacak kişiler için burun deri incelik veya kalınlığını tespit etmek çok önemlidir. İnce derili burunlarda burun üzerini kaplayan deri ince yapıda olmaktadır. İnce derili kişiler, kalın derili kişilere kıyasla avantajlı durumdadırlar. Burun estetiği ameliyatı sonrası kalın derili hastaların iyileşme süreçlerine kıyasla çok daha hızlı iyileşirler.

İnce deriye sahip olmak, burun estetiği olacak olan hastalarda aranan özelliklerden birisidir. Yapılan burun estetiği ameliyat sonrasında tüm ince işçilik daha kolay görülebilmektedir. İnce derili olmanın dezavantajı ise derinin çok ince olmasından dolayı minimal kusurları dahi göz önüne çıkarmaktadır. Ameliyat sonrası nasıl bir süreç yaşanacağını önceden bilmek sürecin daha kolay ve pozitif geçmesini sağlayacaktır. İnce derili burun estetiği hakkında daha detaylı bilgi almak için linke tıklayarak ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun derisinin kalın olduğu hastalarda ameliyat sürecinin diğer hastalara göre sancılı geçtiğinin ve bu süreçte burun estetiği cerrahının tecrübesine daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Kalın deriye sahip olan hastanın burnunda yapılacak ince işlemler derinin kalınlığından dolayı gözle görünebilir halini öncesinden planlamak gereklidir. Ameliyat öncesi ve sonrasında da ince derili buruna sahip olan hastalara göre daha uzun bir iyileşme süreci geçirecektir. Kalın derili burun ameliyatında seçilecek doktor süreci memnun olarak tamamlamanız da yardımcı olacaktır. Kalın derili burun estetiği hakkında daha detaylı bilgi almak için linke tıklayarak ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

TAŞ Estetik Cerrahi merkezi olarak kemerli burun ameliyatlarında tamamen hastaya özgü bir yaklaşım sergilemekteyiz. Kemeri almayıp şekillendirdiğimiz, törpülediğimiz, içeriye gizlediğimiz ya da aldığımız çeşitli yöntemler mevcuttur. Burun kemeri alımlarında hassas olmak adına mikromotor dediğimiz aletleri kullanmaktayız.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Türkiye’de genelde kemerli burun yapısından şikayetle burun ameliyatı olanların sayısı oldukça yüksektir. Bu yüzden söz konusu grupta yer alan kişilerin en çok merak ettikleri soruların başında da yukarıdaki soru gelir. Bu sorunun cevabı kısa ve net olarak ‘Hayır’dır. Kemerli burun yapısı ya da burunda eğrilik gibi durumlar burun ameliyatının zorluğunu etkileyen faktörlerden değildir. Burun ameliyatının zorluk derecesini daha çok kemik, kıkırdak ve deri farklılıkları etkilemektedir. Örneğin, kalın derili burun yapısına sahip hastaların ameliyatı, ince derili burun yapısına sahip hastalara kıyasla daha zordur. Bunun nedenlerinden bir tanesi de ince derili burun ameliyatlarındaki estetik dokunuşların, kalın derili burunlarda dışarıya yansımasının görece daha zor olmasıdır.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun ucu ameliyatı, burun ucunda yer alan kıkırdaklara yeniden şekil verilerek gerçekleşen bir ameliyattır. Burun ucunda yer alan kıkırdaklar istek ve amaç doğrultusunda yeniden şekillendirilerek burun ve dudak açısı farklılaştırılabilir. Burun ucunu inceltmek isteyenler için de burun ucu kıkırdaklarına müdahalede bulunulur. Genellikle burun kemeri olmayan ancak burnunun ucundaki görüntüden ya da burun deliklerinden rahatsız olan kişilere yapılan bir ameliyat türüdür.

Burun Ucu Kalkıklığı İndirme: Kalkık burun genel olarak beğenilen ve estetik duran bir burun tipidir. Ancak kimi insanın genetik ya da farklı sebeplerden ötürü burun kalkıklığı normalin çok daha üstünde olabilmektedir. Dolayısıyla bu kişiler, burunlarının biraz daha aşağı indirilmesini isteyebilmektedirler. Yapılan tetkiklerin ardından hastanın istediği ölçüde kalkık burun ameliyatı da yapılabilmektedir ve işe yarar. Ancak diğer burun estetik operasyonlarında olduğu gibi burnun oturması için belli bir süre geçmesi gerekmektedir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun deliklerindeki asimetri, birçok kişinin burnuyla ilgili rahatsız olduğu konular arasında yer almaktadır. Burun deliği eşitleme konusunda da estetik operasyon gerekmektedir. Genellikle asıl rahatsız olunan burun yapısına yönelik yapılan ameliyatlarda, ek işlem olarak uygulanır. Yapılan operasyonda burun kanatlarına yönelik müdahele yapılmaktadır.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Yurtdışından gelen ve burun estetiği olmak isteyenler için süreç oldukça kolay bir hale gelmiştir. Öncelikle hasta Türkiye’ye gelmeden önce, hastadan burnunun tüm detaylarını gösteren bir video göndermesi talep edilir. Video üzerinden yapılan kontrollerin ardından hasta için randevu tarihi oluşturulur. Randevu gününde detaylı muayene ve ameliyat öncesi yapılması gereken tetkikler yapılır, burun ameliyatı için izlenecek yol şekillendirilir. Akabinde ise hasta ameliyata alınır. Tüm bu süreç için hastanın Türkiye’de 9-10 gün kadar kalması yeterli olmaktadır. Ameliyat sonrası kontroller için Türkiye’ye gelemeyecek olan hastalar için detaylı videolar göndermeleri beklenir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun eğriliği ameliyatlarında kullandığımız teknik, tüm ameliyatlarımızda olduğu gibi kapalı ve atravmatik teknik ile mümkündür. Kapalı ve atravmatik teknik ile burunda, ameliyata dair kesi veya iz olmamaktadır. İyileşme süreci açısından diğer teknikler ile kıyaslandığında çok daha avantajlıdır. Burnun dış görünümünü düzeltmek amacıyla orta hatta almak için yapılan estetik cerrahisi ile birlikte burnun deviasyon problemlerine de müdahaleler yapmaktayız. Bu sayede hem görsel olarak yüze uygun bir burun hem de fonksiyonel olarak sağlıklı nefes alabilen bir buruna sahip olmak mümkündür.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Septoplasti ve rinoplasti aynı ameliyatta yapılabilir. Yapılan tetkikler neticesinde septoplasti müdahelesine gerek duyuluyorsa, rinoplasti sırasında burun kıkırdağındaki eğrilikler ve problemler de giderilebilir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun ameliyatı olmak için estetik cerrahınızdan randevu aldıktan sonra yol haritası çizilir. Nasıl bir burun tipinin oluşturulacağı üzerine çalışmalar yapılır. Bununla birlikte hastaya gerekli tetkikler yapılıp ameliyata hazır olup olmadığı tespit edilir. Öte yandan estetik cerrahı burun estetiğinden önce yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler hakkında hastaya gerekli yönlendirmeleri yapar. Burun ameliyatından önce başlıca dikkat edilmesi gerekenler arasında ise şunlar yer alır:

 • Kan sulandırıcı ilaç ve gıdaların alınmaması
 • İyileşme sürecini uzattığından, ameliyattan en az 6 ay önce sigara kullanımının bırakılması
 •  Ameliyattan önceki 8 saat boyunca hiçbir su ve gıda alınmaması
[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun ameliyatına girmek üzere olan kişilerin en çok sorduğu sorular arasında ‘Burun ameliyatına girerken ne giyilir?’ sorusu yer almaktadır. Hijyenik koşullar altında olacağınız ameliyatta, ameliyathane önlüğü giydirilirsiniz. Bu hijyen açısından oldukça önemlidir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun estetik ameliyatı sırasında sonda takılmamaktadır.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun ameliyatlarında hem genel anestezi hem de lokal anestezi kullanılabilmektedir. Bu kullanılacak tekniğe ve burun ameliyatının kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Ancak lokal anestezi durumlarında hastanın bilinci yerinde olduğundan korkabilir, heyecan yapabilir veya stres gibi duyguları yansıtabilir. Bu da doktorun ince müdahaleler yaparken dikkatinin dağılmasına sebebiyet verebilir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

‘Burun estetik ameliyatı kaç saat sürer?’ sorusunun yanıtı ameliyatın boyutuna ve kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Öte yandan bu süre burun yapısına, hastanın anestezik durumuna ve ameliyatta kullanılan tekniğe göre de değişmektedir. Kapalı ve atravmatik teknik ile yapılan burun ameliyatları ortalama olarak 2 saat sürmektedir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun ameliyatları genelde hastanede 1 günlük kalmayı gerektirir. Dolayısıyla ihtiyaçlarınızı giderecek, size moral olarak da destek olacak bir refakatçiye ihtiyaç vardır. Refakatçi olarak özellikle etrafına pozitif enerji saçabilen bir yakınınızı seçmenizi tavsiye ederiz.Bununla birlikte görevliler dışında hiç kimse ameliyat sırasında içeriye girememektedir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Rinoplasti sonrası iyileşme süresi yapılan ameliyatın kapsamına, uygulanan tekniğe göre değişebilmektedir. Atel ve tamponlar 1 hafta sonra alınmaktadır. Doktorun tavsiye ettiği süre boyunca yatış pozisyonu gibi detaylara dikkat edilir. Genellikle ilk 7-10 günün ardından kişi normal sosyal yaşantısına dönebilecek kadar iyileşme gösterir. Ancak bu süreç sonrasında her ne kadar sosyal yaşantısına geri dönse de hasta burnunu doktor tavsiyeleri doğrultusunda korumaya devam etmelidir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Ameliyat öncesinde yapılan tetkiklerle birlikte ameliyat sonrası oluşabilecek kanama ihtimalini minimize edici önlemler alınır. Bununla birlikte örneğin yüksek tansiyon gibi problemleri olan kişilerde ameliyat sonrasında kanama olma riski daha fazladır. Öte yandan ameliyattan sonra 1-2 gün boyunca pembemsi ve az miktarda kanama normal bir durumdur.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun ameliyatının ardından hastanede genelde 1 gün kalınmaktadır. 1 gün kalınmasının amacı hastayı gözlem altında tutmaktır. Şehir dışından ameliyat için geliyorsanız da 1 gece hastanede kalmanızın ardından taburcu olursunuz. Taburcu olunduktan sonra hasta il dışı veya yurtdışında yaşıyor ise evine gidip dinlenebilir. Uçak yolculuğu yapmasına engel bir durumu yoktur. Ancak verilen kontrol tarihinde tekrar gelmelidir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

‘Burun ameliyatı sonrası tampon ne zaman çıkarılır?’ ameliyat sonrasına yönelik en sık sorulan sorular arasında bulunmaktadır. Burun ameliyatı esnasında burun içine yerleştirilen silikon ve ortası delik olan tamponlar, ameliyattan 1 hafta sonra çıkarılmaktadır. Teknolojinin etkisi ile burun ameliyatları ve burun formu için özel tasarlanan bu silikon tamponlar, geçmişteki burun ameliyatlarına nazaran daha konforlu istirahat süreci sağlamaktadır.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Atel ve tamponların çıkarılması kesinlikle ağrılı veya acılı bir süreç değildir. Ameliyat esnasında burun üzerine yerleştirilen atel, güçlü yapıştırıcılar sayesinde burun üzerinde durmaktadır. Atel çıkarılırken hasta ağrı veya acı hissetmez.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Kapalı ve atravmatik teknik ile yapılan burun ameliyatı ağrılı bir süreç yaşatmamaktadır. Ancak kişinin ağrı eşiği düzeyine göre de değişebilir. Özellikle hastanın ağrıyı olumsuz etkileyici bir enfeksiyonu ya da başka bir hastalığı yoksa yoğun ağrılara nadiren denk gelinir. Öte yandan ameliyat sonrasında anestezinin etkisinin geçmesinin ardından doktorunuz ağrı önleyici gerekli ilaçları size tavsiye edecektir. Dolayısıyla ağrı ile ilgili korkulacak bir durum bulunmamaktadır.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun estetik ameliyatı sonrası iz kalıp kalmaması durumu ameliyatta kullanılan tekniğe bağlıdır. Açık teknik ile yapılan burun ameliyatlarında burun ucunda kesi açılır. Bu yüzden ameliyat sonrası burunda iz kalması muhtemeldir. Ancak kapalı teknik ile gerçekleştirilen ameliyatlarda burunda iz kalması gibi bir durum söz konusu olmaz. Nitekim TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak bizim de kullandığımız kapalı teknik ile yapılan ameliyatlarda burun ucunda kesi olmaz. Ameliyat burun delikleri içerisinden gerçekleştirilerek ameliyat sonrası oluşabilecek izlerin önüne geçilir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun ameliyatı sonrası yüz ve göz çevresindeki şişlik ve morlukların geçme süreci doğal yollardan olur. Bunun için ek bir müdahale yapılmaz. Hastanın bu süreci minimuma indirebilmesi için doktorundan aldığı tavsiyelere harfiyen uygulaması gerekmektedir. Göz çevresinde oluşan şişlik ve morluklar 3-4 gün gibi kısa bir süre içerisinde geçer. Ancak burun içine operasyon yapıldığından burundaki ödemlerin geçmesi için hastaların sabırlı olmaları gerekmektedir. Kapalı ve atravmatik teknik ile yapılan ameliyatlarda burundaki şişlikler ameliyattan sonraki 2 aylık süreçte büyük ölçüde geçer. Toplamda 1 yıl içerisinde ise burunda meydana gelen şişmeler tamamen iner ve burun nihai görünümüne kavuşur.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

‘Burun estetiği sonrası koku alma kaybı olur mu?’ sorusu ameliyat olmak isteyenlerin sıklıkla sorduğu ve cevabından korktuğu sorular arasındadır. Ancak konu ile ilgili endişe duyulacak bir durum olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Burun ameliyatı sonrası koku kaybı yaşayabilirsiniz ancak bu geçici süre ile olur. Ameliyat esnasında koku almanızı sağlayan dokular da etkilendiğinden geçici olarak koku alma problemi yaşanabilmektedir. Ancak bu durum, burundaki şişlikler geçmeye başladıkça ortadan kalkar.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun estetik ameliyatı sonrası masaj, bakım çeşitleri arasında yer almaktadır. Kesinlikle doktorun söyledikleri doğrultusunda yapılması gereken burun masajının ana amacı ödem ve şişlik iyileşme sürecini olumlu yönde etkilemektir. Ameliyattan sonra ortalama olarak 2 ay boyunca günde 20 dakika civarında doğru yöntemlerle masaj yapılmalıdır.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun ameliyatından sonra kaç gün rapor verileceği yapılan cerrahi müdahalenin türü ve kapsamına göre değişiklik gösterir. Ortalama olarak 10 gün rapor verilmektedir. Doktorun ihtiyaç görmesi halinde rapor süresi uzatılabilmektedir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun estetik ameliyatından sonra atel ve tamponların alınmasının ardından hemen makyaj yapılmaya başlanabilmektedir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Doktorunuz hem ameliyattan önce hem de ameliyattan sonra sigara içmemeniz gereken süreyi size bildirecektir. Sigaranın belli bir süre yasak olmasının ana sebebi ödem ve şişliklerin iyileşmesini geciktirici ve zorlaştırıcı etkisidir. Sigara kullanan kişi, burun ameliyatı olmak istiyor ise ameliyattan en az 6 ay önce sigarayı bırakmalı ve ameliyattan sonra da kesinlikle kullanmamalıdır. Nargile de bu sürece dahildir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun ameliyatından önceki ve sonraki 10 gün boyunca alkol alınmamalıdır. Bunun sebepleri arasında alkolün vücutta su tutması, ciltte kuruluğa yol açması, morluk ve şişliklerin iyileşme sürecini baltalaması gibi önemli nedenler yer almaktadır.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun estetik ameliyatından 1 hafta sonra atel ve tamponlar alınmaktadır. Atel ve tamponların alımından itibaren sırt üstü düz yatmak ve yan yatmak serbesttir. Ancak yan yatarken dikkat edilmesi gereken, 2 ay boyunca burun yastığa temas etmemeli ve yüz üstü yatılmamalıdır.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

‘Burun ameliyatından ne kadar süre sonra gözlük takılır?’ sorusu burun estetik ameliyatı ile ilgili en sık gelen sorular arasındadır. Söz konusu sorunun yanıtı yapılan ameliyatın türüne göre ve buna bağlı olarak da gözlük kullanılmaması gereken süreye göre farklılık gösterir. Genellikle ameliyattan 2 ay sonra gözlük kullanımına izin verilebilmektedir. Burun yapısının kendisini toparlama süresinin uzun süreceği ameliyatlarda gözlük kullanım yasağı burun iyileşme sürecini tamamlayana kadar devam etmektedir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun ameliyatının ardından hastaneden taburcu olan hasta, uçak yolculuğu yapması gerekiyorsa yapabilir. Yani hastaneden taburcu olduktan sonra, hasta uçağa binebilir. Dolayısıyla burun estetik ameliyatı, uçak yolculuğuna engel olmamaktadır.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun ameliyatından sonra özellikle ilk 6-8 hafta boyunca ağır hareketlerden ya da herhangi bir darbeden kaçınılmalıdır. Zaman içerisinde hafiften başlayarak normal spor döngünüze dönmeye başlayabilirsiniz. İlk hafta boyunca havaların aşırı sıcak ya da soğuk olmaması şartıyla çok az sürede ve az tempolu yürüyüşler yapılabilir. İlk haftanın ardından yürüyüş süresi biraz daha uzatılabilir. Bununla birlikte ilk 6-8 hafta boyunca ağır spor hareketlerinden kesinlikle kaçınılmalıdır. Öte yandan top darbesi gelebilecek basketbol, voleybol gibi sporlara başlamanın süresi çok daha uzun sürmektedir. Nitekim ameliyattan sonraki ilk 1 yıl içerisinde gelebilecek darbelere karşı dikkatli olunmalıdır.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Ameliyattan sonra özellikle ilk 2 hafta boyunca sümkürmemeniz önerilmektedir. Doktorunuzun yapacağı kontrollerin ardından bu süre doktor tarafından biraz daha uzatılabilmektedir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Kapalı ve atravmatik teknik ile yapılan burun ameliyatından sonra burunda meydana gelen şişlik ve ödemler burnun nihai görüntüsünü etkiler. Bu şişlik ve ödemler genellikle 2 ay içerisinde iyileşmektedir. Bununla birlikte burun asıl görünümüne ameliyattan sonraki 1 yılın ardından kavuşmaktadır. Dolayısıyla ‘Burun estetiği sonrası burun ucu kalkıklığı ne zaman iner?’ sorusunun yanıtını da ortalama 1 yıl olarak verebiliriz.

Burun Estetiği Yüzü Ne Kadar Değiştirir?: Burun, bildiğiniz üzere tam olarak yüzün ortasında yer almaktadır. Dolayısıyla burunda yaşanan en ufak bir değişiklik, suratın çehresini değiştirmektedir. Ancak bu değişim estetik doktorunuzun hünerlerine bağlı olarak olumlu yönde gerçekleşmektedir. Dolayısıyla bu konuda korkmanıza gerek olan bir durum yoktur.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun ameliyatının ardından burun ve göz çevresinde şişlik ve morluklar meydana gelir. Bu şişliklerin geçmesi için belli bir zamana ihtiyaç duyulur. Söz konusu şişliklerden dolayı da iyileşme süreci boyunca gülüşünüzde değişiklikler oluşacaktır. Ancak şişlik, morluk ve ödemlerin tam olarak geçmesi ve burnunuzun oturması ile birlikte gülüşünüz de tekrar eskisi gibi olmaya başlayacaktır.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun ameliyatı olmak isteyenlerin bu soruya ek olarak ‘Burun ameliyatı sonrası burun delikleri büyür mü?’ gibi sorular da sorduğu görülmektedir. Burun ameliyatından sonra burun deliklerinin de yapısında değişimler gözlenir. Ancak bu değişimler hastanın talepleri doğrultusunda ameliyat öncesinde planlanır. Böylelikle hoşnut etmeyecek sonuçların önüne geçilmiş olunur. Öte yandan halihazırda burun delikleri büyük olanların burun delikleri küçültülebilir, burun delikleri küçük olanların ise burun delikleri büyültülebilir. Bu, hastanın isteği ve beklentileri doğrultusunda şekillendirilir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Tıpkı bir yapıyı ayakta tutan elementler olduğu gibi burun çatısını ayakta tutan burun içi yapılar bulunmaktadır. Nasıl ki bir binada restorasyon çalışmaları yapıldığında o binayı ayakta tutan elementlere doğru müdahalede bulunulması gerekiyorsa, burun ameliyatında da benzer durum gereklidir. Son yıllarda estetik alanında yaşanan gelişmeler sayesinde burun çatısını ayakta tutan bu yapılara zarar vermek bir yana, daha da güçlendirilmesi ve burun ucu düşmelerinin önüne geçilmesi mümkün olabiliyor. Bu önlemler burun yapısını ayakta tutan burun kıkırdağına yönelik alınmaktadır. Yani sonuç olarak burun ameliyatı sonrası burun ucu düşmesi gibi bir korkunuzun olmaması gerekiyor.

Tüm bunların yanı sıra her burun ameliyatından sonra ödemlerin meydana geldiğini ve ödemlerin iyileşmesi ile birlikte burun görünümünde değişiklikler meydana geldiğini hatırlatmakta fayda var. Ancak bunlar burun ucu düşmesi değildir. Aksine, tam olarak istediğiniz burun yapısının nihai formudur.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Revizyon burun ameliyatı, daha evvel burun estetik ameliyatı olan ve burun yapısı oturduktan sonra görüntüsünden ya da fonksiyonundan hoşnut olmayan kişilerin yeniden burun ameliyatı olmasına denir. İki ana sebebi sebebi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi kişinin hayal ettiği görüntüye kavuşamaması ya da ulaşsa bile beklediği kadar mutlu olmamasıdır. Bir diğer sebep ise ameliyattan sonra nefes alma ile ilgili problemlerin oluşması ya da halihazırdaki nefes alma probleminin yeterli düzeyde giderilmemesidir. Revizyon burun ameliyatı olacak kişiler yeni doktorlarının seçiminde çok daha fazla dikkatli olmalıdırlar.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun estetik ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler listesi oldukça uzundur. Ancak tıpkı ameliyat öncesinde yapılması gerekenlere yönelik tavsiyeler verildiği gibi ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenlere yönelik de doktorunuz tarafından tavsiyeler verilir. Bu tavsiyeler arasında şunları sıralayabiliriz:

 • Sümkürmek, ıkınmak, öksürmek, eğilmek-kalkmak, ağır bir yük kaldırmak-taşımak kanama riskinizi arttırabilir. Söylenmedikçe bu hareketleri yapmaktan kaçınınız.
 • Başınızı 2 veya daha fazla yastıkla yükselttiğinizde daha rahat uyuduğunuzu fark edeceksiniz. Bu pozisyon, burnunuzdaki, yüzünüzdeki ameliyata bağlı şişkinliğinizi azaltır.
 • Burun alçısı yerinde 7-10 gün arasında kalacaktır ve doktorunuz tarafından çıkartılacaktır. Bu alçıyla asla oynanmamalıdır.
 • Kuvvetli çiğneme, efor gerektiren ve uzun çiğnemeyi gerektiren gıdalardan kaçınınız. (Örneğin ısırarak elma, havuç yemekten kaçınınız.)
 • Günlük beslenmenizde 1 ay süreyle tuz kısıtlaması yapmanız şişliklerinizin vücuttan dağılma süresini kısaltacaktır.
 • Proteinden zengin beslenmeniz gerekmektedir. (Et-süt ürünleri)
 • Normalden daha fazla istirahat ediniz.
 • Yoga, pilates, fitness gibi sporlardan 8-10 hafta uzak durunuz. Ameliyattan 1 ay sonra yüzebilirsiniz.
 • Dişlerinizi yumuşak bir diş fırçasıyla hafifçe fırçalayınız.
 • İlk defa ameliyat olan hastalarımız 8. Hafta, revizyon ameliyatı olan hastalarımızın da 12 hafta boyunca güneş ve güneş banyosundan uzak durması gereklidir.
 • Ameliyat sonrası dönemde morluklarınızın kalıcı hale gelmemesi için yüz bölgenizi 50 faktörlük bir güneş kremi ile koruyunuz.
 • İki hafta boyunca önden veya arkadan iliklenen kıyafetler giyiniz. Baş üzerinden geçirilen, dar olabilecek, tişört veya dik yakalı kazaklardan uzak durunuz.
 • Sadece doktorunuz tarafından yazılan ilaçları kullanınız, özellikle ağrı kesicinizi danışmadan değiştirmeyiniz.
 • En az 8 hafta boyunca burnunuzun üzerine oturan numaralı veya güneş gözlükleri takmayınız.
 • Ameliyattan 2-3 gün sonra kontak lensler takılabilir.
[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun şekline karar vermek için öncelikle gerçekçi bir beklentiye sahip olmalısınız. Yüz hatlarınızla uyumlu bir burun şekline karar vermeye odaklanmalısınız. Hayali beklentiler içine girmemelisiniz. Herhangi bir ünlünün fotoğrafını alıp “Buna benzemek istiyorum.” şeklindeki bir yaklaşımla burun şeklinize karar vermemelisiniz. Burun şekline karar verilirken elmacık kemikleri, dudak ve göz gibi suratın diğer uzuvları dikkate alınarak simülasyon uygulamalarından yardım alınır. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için “Burun Estetiği Sonrası Görünüm Kaygısı Sona Eriyor” adlı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun estetiği olmak isteyen kişilerin alt yaş olarak kadınlarda 17, erkeklerde 18 yaşını doldurmuş olmaları ve üst yaş olarak da 40 yaş altında olmaları gerekmektedir. Burun estetiğinde yaşa dair detayları yazımızda bulabilirsiniz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun estetik doktoru seçerken herkes en iyi burun estetiği doktoru seçimi yapmak istiyor. Bu noktada doktora bazı sorular yönelterek burun estetik cerrahı seçimi yapabilirsiniz. Sorularınız doktorun estetik geçmişi, yurt dışı bağlantısı, tecrübeleri ve hastalarına dair bilgiler ile alakalı olmalıdır. “Burun Estetik Doktoruna İlk Randevuda Sorulması Gerekenler” isimli blog yazımızı inceleyerek kendi soru planınızı oluşturabilirsiniz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun estetiği kapalı yöntemle veya açık yöntemle yapılabilmektedir. Açık teknik ile burun ucu kesilirken , kapalı teknik ile burun ucu kesilmemektedir. Tüm operasyon burun içinden yapılmaktadır. Burun ucu kesilmediğinden herhangi bir dikiş veya iz olmamaktadır. Kapalı teknik ile, burun ucundaki sinir , bağ , damar dokusunu da koruduğumuz için burnun beslenmesi ve esneme kabiliyeti bozulmamaktadır. Kapalı ve atravmatik teknik ile buruna en az hasarı vererek en doğal sonuçları almayı hedefliyoruz. Kapalı teknik burun estetiği ile ilgili bilgileri ilgili linkte bulabilirsiniz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Her estetik ameliyatta olduğu gibi en önemli nokta, hekimin hastanın ne istediğini, hastanın da hekimin neler yapabileceğini anlamış olmasıdır. Bunun için hastaların beğendikleri burunların resimlerini getirmeleri faydalıdır. Ameliyat öncesi görüşmede hastanın fotoğrafları çekilir ve bilgisayar simülasyonları ile ameliyat sonrası görünümün nasıl olabileceği hasta ile tartışılır. Hastanın solunum sorunu olup olmadığı değerlendirilir, gerekirse nazal endoskop ile burun içerisi muayene edilir. Sinüs sorunu olduğu düşünülüyorsa ameliyat öncesi bilgisayarlı tomografi ile sinüsler değerlendirilir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Çok kalın ve yağlı cildi olan, kıkırdakları zayıf hastalar alınacak sonuçların çok iyi olamayacağı konusunda önceden uyarılmalıdır. İleri yaşlarda cilt kalınlaşıp elastikiyetini yitirdiğinden beklenen sonuçlar çok iyi olmayacaktır. Özellikle ileri yaşlardaki hastalar, yakın zamanda geçirilmiş bir duygusal travma varlığı konusunda iyi sorgulanmalıdır. Sevilen bir kişinin kaybı, boşanma gibi duygusal travmalar sonrası erken dönemde yapılacak estetik ameliyatlar, hastanın duygusal durumunu daha da kötüleştirebilir. Bu tür durumlarda önce bir psikiyatrik değerlendirmenin yapılması daha doğru olacaktır. Gerçekçi beklentileri olmayan, burnundaki şekil bozukluğunu abartan, bu şekil bozukluğu nedeni ile günlük yaşantısını sürdüremez hale gelen kişiler vücut dismorfik bozukluğu adı verilen bir psikiyatrik hastalık açısından değerlendirilmelidir. Bunlar dışında genel sağlık sorunları olan, kanama ve pıhtılaşma bozuklukları olan hastalarda, bu sorunlar düzeltilmeden rinoplasti işlemi yapılmaz. Burun Estetiği Ameliyatının Riskleri Var mıdır? adlı yazıdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Hastanın ihtiyacına ve isteğine göre burun eti ameliyatı ile burun estetiği bir arada yapılabilmektedir. Burun eti ile ilgili merak ettiklerinizi Nazal Polip Nedir? isimli makalemizde bulabilirsiniz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Kesin sonucu hemen görmek mümkün değildir. Cilt kalitesi ve yapılan işleme göre iyileşme süresi kişiden kişiye değişebilir. Burun estetiğinde ay ay değişime dair bilgileri ilgili linkte bulabilirsiniz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Rinoplasti ameliyatları ağrılı değildir. Hastaları daha çok nefes alamama, şişlik ve morluklar rahatsız eder.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun estetiği sonrası bir miktar ödem ve şişlik oluşması endişe gerektiren bir durum değildir. Burun estetiği sonrası şişlik morluk ve ödem için iyileşmeye dair bilgileri ilgili linkte bulabilirsiniz.

 

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Ameliyat sonrasındaki ilk etapta burun ucundaki hislerin azalması normal olmakla birlikte, iyileşme süreci içerisinde tekrar eski fonksiyonlarına geri dönecektir.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Burun estetiği ameliyatlarımızı genel anestezi altında yapmayı tercih etmekteyiz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Ameliyatlarımızı anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapmaktayız. Amerikan Hastanesi ve Acıbadem Fulya Hastanesi ile anlaşmamız mevcuttur.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Rinoplasti ameliyatı son derece dikkatli ve sabırlı yapılması gereken bir ameliyattır. Ameliyat 2-3 saat sürer.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Ameliyat sonrası hastanede 1 gece gözlem altında kalmanızı istiyoruz. Ertesi gün taburcu olmaktasınız.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Ameliyat fiyatları, kişilerin burun deformasyonlarına göre belirleneceğinden dolayı detaylı muayene gerektirmektedir. Burun estetiği fiyatını belirleyen faktörleri öğrenmek için ilgili linke tıklayabilirsiniz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Rinoplasti ameliyatlarının sonucu kalıcıdır. Yaşla tüm burunlarda oluşan değişiklikler, rinoplasti sonrasında da gerçekleşir. Burun kıkırdakları biraz büyür, burun ucu düşer, deri kalınlaşır. Ama burun hiçbir zaman eski haline dönmez. Burun Estetiği Kalıcı mıdır? konu başlıklı makalemizde detayları bulabilirsiniz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Gerektiğinde defalarca ameliyat edilebilir. Ama her ameliyatta başarı olasılığı biraz daha düşer ve komplikasyon gelişme riski yükselir. Bu nedenle ilk ameliyatın gerekli özen gösterilerek tecrübeli ellerde yapılması çok önemlidir. Revizyon burun estetiği ile ilgili merak ettiklerinizi ilgili linkte bulabilirsiniz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Yanlış burun estetiği doktoru seçimi ya da yapılan yanlış müdahaleler başarısız burun estetiği ile sonuçlanabilir. Bu yüzden doktorunuzu iyi seçmelisiniz. “En İyi Burun Estetiği Nasıl Anlaşılır?” isimli yazımızı okuyarak başarısız burun estetiğinin ne olduğuna karar verebilirsiniz.

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Başarılı bir estetik cerrah burun şekil bozukluğu ne olursa olsun başarılı sonuç almaya odaklıdır. Bazı burun şekil bozukluklarına müdahale etmek biraz daha zor olabilir. Örneğin, revizyon burun estetiği ilk burun estetiğine göre daha zorlu koşullarda gerçekleşir.

Load More

“Burun Estetiği” için 204 yorum

 • hakan dedi ki:

  merhaba iyi günler hayırlı bayramlar önçelikle bi sorum olaçaktı hocam ben küçükken geçirdiğim trafik kazası kalan burnumda dikiş izi var bunun için estetik olmam mantıklımı eğer olursa fiyat nedir

  • Merhaba,
   Detaylı muayeneye gelmenizi öneririm. Durumun ne olduğunu ancak o zaman anlayabiliriz.
   Detaylı fiyat bilgisi ve randevunuz için +905320563693 numaralı telefonumuzdan ekibimize ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı günler.

 • Elif Kazcan dedi ki:

  Burun ameliyatı için fiyat bilgisi verebilir misiniz?

 • Arda dedi ki:

  Merhaba

  Sporcuyum, kozmetik(kemer yok etme) ameliyatı olmak istiyorum, burnum aslında görüntü olarak iyi ancak sağ ve sol profilde farklılık var, bunu düzeltmek istiyorum, kapalı ameliyat eğer mümkünse. Merak ettiğim konu bu ameliyat sonrası tekrar ne zaman antrenman yapabilirim, sahilde koşabilir miyim, ne kadar sürelik bir kaybım olacak, yaz ve kış mevsiminde iyileşme sürecinde farklılık var mıdır, yazın yapılır ise denize girmek problem olur mu?

  Teşekkür ederim,

  • Merhaba Arda Bey,
   Kapalı ve Atravmatik Teknikte burun iyileşme süreci daha hızlıdır.Ameliyattan sonraki ilk hafta istirahat etmenizi öneriyoruz. Sonrasında yürüyüşlere başlayabilirsiniz. 1 ay sonra denize girebilirsiniz. Yoğun tempolu antrenman yapıyor ise ameliyattan 6 – 8 hafta sonra başlamanızı tavsiye ederim. Kan basıncı yükselmemesi için. Bu teknikte kesi olmadığı için yaz veya kış mevsim ayrımı yoktur. Önemli olan kendinize kaliteli istirahat dönemini sağlayacak dönemdir.
   Sorunuz için teşekkürler.
   +905320563693 numaralı telefonumuzdan irtibata geçebilirsiniz.
   Sağlıklı Günler

 • O. D dedi ki:

  Burun ucu ameliyatı yapıyor musunuz?

  • Merhaba,
   Evet, burun ucu cerrahisi uygulamamız mevcuttur.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • P. F. dedi ki:

  İyi günler burun yüzüme çok geniş daraltmak mümkün mü?

  • Merhaba,
   Kanat cerrahisi uygulaması ile mümkün olmaktadır.,
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • R. Ü. dedi ki:

  Nefes almamız zorlaştıran burun etlerim var ameliyat ile nefes almam düzelir mi?

  • Merhaba,
   Burun etlerine yönelik bir cerrahi işlem ile düzelir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • P. İ dedi ki:

  Çok kokuyorum şişlik ve acı oluyor mu? Morluk oluyor mu?

  • Merhaba,
   Burun ameliyatı ağrılı veya acılı bir ameliyat değildir. Dokuya saygımız sonsuz, atravmatik olarak çalışmaktayız.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • T. Z dedi ki:

  Merhaba Hocam yaptıgınız burunları çok beğendim 3 ay önce başka bir doktora burun ameliyatı oldum ama istediğim gibi olmadı revizyon ameliyatı ne zaman olabilirim?

  • Merhaba,
   İyileşme süreci 1 yıla kadar devam eder. Bu nedenle 1 yıl beklenmelidir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Z. Ş dedi ki:

  Burnum S şeklinde nefes alma sorunumda var ameliyat ile düzeltmek mümkün mü?

  • Merhaba,
   Hem fonksiyonel hem de kozmetik olarak müdahale edilebilir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • K.G dedi ki:

  Merhaba Hocam burun ucum çok sert daha önce ameliyat oldum tekrar ameliyat olabilir miyim?

  • Merhaba,
   Olabilirsiniz ancak yeni bir ameliyat demek risk demektir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • D. Ş. dedi ki:

  Burun estetiği nasıl olmalı?

  • Merhaba,
   Burun ameliyatı kişinin yüzüne uyumlu ve doğal olmalıdır.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Necla Aslan dedi ki:

  meme protezi ile bilikte meme dikleştirme aynı anda yapılabilir mi?

 • Suzan Çiçek dedi ki:

  Ameliyatsız yüz germe ameliyatı yapıyor musunuz?

 • Mehvar Pekmez dedi ki:

  40 yaşındayım göz kapaklarımda sarkmalar mevcut ne önerirsiniz?

  • Merhaba,
   Detaylı muayeneye gelmenizi öneririm. Cerrahi veya ameliyatsız neler yapılabilir değerlendirmek gerekiyor.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • O.M dedi ki:

  Burun estetiği sonrası burun ile dudak mesafesi açılır mı?

  • Merhaba,
   Burun ucu çok düşük ise ameliyattan sonra burun ucunun kalkması dudakları ve dudak hatlarını daha belirgin olmasını sağlayabilir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • C.Z dedi ki:

  Hocam burun ameliyat olmaktan korkuyorum ağrılı mıdır?

  • Merhaba,
   Korkulacak düzeyle bir ameliyat değildir. Kapalı ve atravmatik teknik sayesinde ağrı da olmamaktadır.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • R.C dedi ki:

  Hocam burun ameliyatı olduktan sonra burun kemeri yeniden çıkar mı?

  • Merhaba,
   Burun ameliyatı ile kemer alınması sonucu tekrar kemer oluşmaz. Ameliyat kesin ve kalıcı olandır.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Z.D dedi ki:

  Hocam küçükken burnuma aldığım darbeden kırıldı estetik ameliyat olabilir miyim?

  • Merhaba,
   Olabilirsiniz ancak detaylı muayene son derece önem arz etmektedir.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • O.C dedi ki:

  Hocam 16 yaşında aile izni ile burun estetiği olabilir miyiz?

  • Merhaba,
   Burun ameliyatı için kemik gelişimi tamamlandıktan sonra yapılmalıdır. Kemik gelişimi kızlarda 17, erkeklerde 18 yaşı dolunca tamamlanmaktadır. 16 yaş şu an erkendir. Beklemek gerekmektedir.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • R.Z dedi ki:

  Hocam revizyon burun ameliyatı olabilmemiz için ilk ameliyatın üzerinden ne kadar geçmesi lazım

  • Merhaba,
   Revizyon burun cerrahisi için 1 yıl tamamlandıktan sonra yapılmalıdır.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • F.S dedi ki:

  Merhaba Hocam 50 yaşındayım burun estetiği olabilir miyim?

  • Merhaba,
   Burun ameliyatı için üst yaş sınırı 40 yaştır. Ancak bu 40 yaş sonrasına kesinlikle ameliyat yapılmadığı anlamına gelmemektedir. Doku ve cildin durumu karar verilmesine sebep olan kriterlerdir. 50 yaşında ama 30 yaşındaki birinin cildinin kalitesine sahip iseniz yapılabilir. Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • U.Ü dedi ki:

  Sigarayı bıraktıktan ne kadar sonra burun ameliyatı olabiliriz Hocam

  • Merhaba,
   Ameliyattan en az 6 ay önce sigarayı bırakmalı ve ameliyattan sonra da hiç kullanmamalısınız.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Y.R dedi ki:

  Burun ucu düşük ve burun kemerim var ikisini aynı ameliyatta olabilir miyiz?

  • Merhaba,
   Hem burun ucu hem de burun kemeri ameliyatı aynı seansta yapılabilir.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Y.V dedi ki:

  Yazılarınız ve yaptıgınız burunlar harika Doktor Bey ellerinize sağlık

 • K.S dedi ki:

  Burun estetiği ile birlikte hava yolu müdahalesi de yapıyor musunuz?

  • Merhaba,
   Burun estetiği ile birlikte nefes alamama sorununuz var ise ikisine de müdahale ediyoruz.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Z.F dedi ki:

  Hocam daha önce ameliyat olmuş bir burnun kıkırdaklardan biri aşağı düşmüşse ucu düzeltilebilir mi?

  • Merhaba,
   Deformasyon durumuna bağlı olarak sadece burun ucu düzeltilmesi yapılabilir.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • P.İ dedi ki:

  Ameliyattan sonra kaç gün hastanede kalmamız gerekir?

  • Merhaba,
   Burun ameliyatı sonrası 1 gece hastanede kalmanız yeterlidir.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • L.T dedi ki:

  Hocam arada bir burnum kanıyor burun ameliyatı olmam için engel midir?

  • Merhaba,
   Ameliyattan önce burnun neden kanadığı araştırılmalıdır. Her hangi bir kanama hastalığı yok ise ameliyat planlaması yapılabilir.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • R.F dedi ki:

  Burun estetiği fiyatı ne kadar

  • Merhaba,
   Burun estetiği ameliyatı fiyatının belirlenebilmesi detaylı muayene son derece önemlidir. Burun estetiği ameliyat fiyatı detaylı bilgi ve muayene randevusu için bizlerle iletişime (+905320563693) geçebilir ve merak ettikleriniz var ise aşağıda yorum kısmına yazabilirsiniz.

 • Ş.C dedi ki:

  Hocam başka bir doktora ameliyat oldum ama burun ucum yine düştü. Burun estetiği ameliyatı sonrası burun ucu düşer mi?

  • Merhaba,
   Burun estetiğinde en çok sorulan sorular arasında yer alan diğer soru da burun ucu düşer mi? Yer çekimine karşı her organın olduğu gibi burun ucu da aşağı gitme eylemindedir. Fakat yumuşak doku kıkırdak balansı iyi ayarlanır ise yer çekime karşı dayanması gereken doku miktarı iyi ayarlanır ise bu balans içerisindeki burun ucu düşmez. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • E.B dedi ki:

  Merhaba Hocam Nefes alma sorunu burun ameliyatı ile çözülür mü?

  • Merhaba,
   Her iki burun deliğini ayıran yamukluklar septoplasty ile düzeltilirken mekanik yolu kapatan sorunlarda düzeltilir ve konka dediğimiz havayı ısıtıp nemlendiren yapıların alerjik ve septum deviasyonu gibi durumlarda çok büyümesinden dolayı artık fayda yerine zarar vermeye başlaması bunların küçültülmesini gerektirmektedir. Burnun dışında sinüzit dediğimiz baş ağrısı ve burun akıntısı yapan durumların sinüs dediğimiz boşlukların temizlenmesi ile tedavisi mümkündür. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • F.A dedi ki:

  Gülerken burun ucu düşmesi nedir?

  • Merhaba,
   Ameliyat olmak isteyen kişilerin en çok şikayet ettiği nokta burun ucu düşmesidir. Buna ne neden olabilir? Eğer kıkırdakları zayıf ise ya da gülme kasları dediğimiz bu kasları çok kuvvetli ise güldükleri esnada burun ucunu aşağıya çekerek o memnun olmadıkları buruncu düşük kemerli görüntünün daha belirgin olmasına neden olmaktadır. Ameliyatta ise nedeni tespit edilip düzeltilir ise ameliyattan sonra gülerken burun ucu düşmesi problemi görülmemektedir. Yani gülme kası çok güçlü ise zayıflatılmalı, kıkırdakları zayıf ise güçlendirilmelidir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • U.N dedi ki:

  Hocam başarınızdan dolayı öncelikle tebrik ederim. Burun ameliyatı sonrası burun şekli ne zaman oturur?

  • Merhaba,
   Burun ameliyatı sonrası şeklin son halini alması yapılan işlemin detayına ve kişinin yapısal özelliklerine bağlıdır. Bu 2 aydan 2 yıla kadar uzanan bir dönemi kapsayabilmektedir. Burun estetiği olacak kişi ince derili ise ya da sadece burun ucu cerrahisi yapıldı ise o zaman burnun son şeklini 2 ay içerisinde görülebilir. Ancak ameliyat olacak hasta kalın derili ise ve sadece burun ucu değil yüz kemikleriyle olan ilişkisi de düzeltildiyse ciddi bir eğrilik var ise o zaman son şekli alması 2 yılı bulabilmektedir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • B.Z dedi ki:

  Burun estetiği Hangi yaş aralığında yapılır?

  • Merhaba,
   Burun estetiği ameliyatı kızlarda 17 yaşında yapılırken, erkekler kemik gelişimi daha geç tamamlandığı için 18 yaşının tamamen doldurmuş olması gerektiğinin bilgisini verebiliriz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • Ş.C dedi ki:

  Burun estetiği için en uygun zaman nedir? Yazın yapılmaması söyleniyor ama bilmiyorum Hocam

  • Merhaba,
   Bilinen en büyük yanlışlardan birisidir. Ameliyat Kapalı ve Atravmatik teknik ile gerçekleştiriyorsak dört mevsim ameliyat olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • T.F dedi ki:

  Burun estetiğinde kanatlardan kesi yapılması nedir?

  • Merhaba,
   Burun ameliyatlarında burun kanatlarının kesilmesi her hasta için yapılması geren zorunlu bir müdahale değildir. Ancak burnun değerlendirmesini yaparken hastanın talepleri, kanatlarının kesilmesi gerektiği yönünde ise ve hastanın burnu yüzüne göre çok geniş veya yayvan ise hastanın istediği sonuç ile hastanın yüzüne yakışacak olan burnun kanatlarının kesilmesi gerektiği yönünde ise burun ameliyatı sırasında burnun kanatlarından kesiler yapılarak burnun daraltılması gerekmektedir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • F.A dedi ki:

  Merhaba Hocam burun estetiği ameliyatlarında kalın ve ince deri arasındaki fark nedir?

  • Merhaba,
   Burun ameliyatında kıkırdak ve kemik çatıyı şekillendirilmektedir. Burnun son şeklini belirleyen son faktör ise kişinin cilt ve cilt altı dokusunun kalınlığıdır. Bu yüzden kalın derili hastaların daha sabır gerektiren daha uzun bir döneme kendilerini adapte etmeleri gerekmektedir. Alttaki ufak pürüzleri de kalın deri iyi örter, ince deri ise her şeyi yansıtır. Dolayısı ile ikisinin de kendisine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Ancak kalın derili hastalar ameliyat öncesi bir hazırlık gerektirir ki ameliyattan sonraki süreç çok daha kolay geçsin. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • B.Ç dedi ki:

  Hocam 3 kez burun estetiği ameliyatı oldum burun deliklerim çok dar oldugu için nefes almamda güçlük çekiyorum. Rrevizyon ameliyatı olabilir miyim?

  • Merhaba,
   Revizyon ameliyatı ile istediğiniz sonucu elde etmek mümkündür veya değildir diyebilmemiz için detaylı muayene olmanız gerekmektedir. Asistanlarım ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.

 • D.C dedi ki:

  Süleyman Bey şuanda gebelik durmum var ve doğumdan sonra emzirme süreci başlayacak. Emzirme sürecinde burun estetiği olabilir miyim?

 • P.A dedi ki:

  Merhaba,
  Kalın deri burun estetiği de yapıyor musunuz? Gözle görülür değişim oluyor mu?

  • Merhaba,
   Kalın deri burun estetiği yapıyoruz. Ancak ameliyat öncesi görmesi gereken deri inceltme tedavileri bulunmaktadır. Gözle förülür bir değişim mümkündür. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • A.N dedi ki:

  Hocam solum yolumuzda bir sorun olursa ameliyata KBB Doktoru da dahil oluyor mu?

  • Merhaba,
   Burun estetiği ameliyatlarında hem hava yolunu hem estetik müdahaleyi kendim yapıyorum. Bunun için ikinci bir doktor ameliyata dahil olmamaktadır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Y.i dedi ki:

  Hocam gummy smile, burun ameliyatı ile ortadan kaldırılabilir mi?

 • A.R dedi ki:

  Merhaba, Profesyönel futbolcu oldugum için sormam gerek burun ameliyatından sonra kaç gün antrenman yapamam?

  • Merhaba,
   Burun ameliyatından 6 – 8 hafta sonra spor hayatınıza başlayabilirsiniz.
   Detaylı muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • V.B dedi ki:

  Burun dolgum var ne zaman erir? Size meliyat olmak istiyorum

 • Sena Can dedi ki:

  Burnum kemerli ve eğri. İnstagramdan takip ediyorum sizi çok güzel yapıyorsunuz. Bende gelmek istiyorum. Nasıl ulaşabilirim size?

 • Buse Eroğlu dedi ki:

  1. Burun ameliyatı için yaş sınırı var mı?

 • Ayça Duman dedi ki:

  Merhaba Doktor Bey Polip ameliyatı yapıyor musunuz? Şekil olarak da düzeltilmesini istiyorum

  • Polipleriniz nedeniyle nefes alma problemleriniz var ise aynı zamanda burnunuzun şekil olarak düzeltilmesini istiyorsanız bu iki iki işlemin tek ameliyatta yapılabilmesi mümkündür. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • Cezmi Sarı dedi ki:

  Burun ameliyatı sonrası gözlük yerine lens kullanmamız gerekir mi? Gözlük ne kadar süre sonra kullanabiliriz?

  • Burun estetiği ameliyatı sonrası lens kullanabilirsiniz. Ameliyattan 2 ay sonra gözlük kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • Kerem Kocaman dedi ki:

  Burun ameliyatın sonrası koku alma duyusu azalır mı?

  • Burun Estetiği Ameliyatlarında ameliyattan hemen sonra geçici süre koku alma hissinde azlık yaşanabilir. Koku merkezi ile burun ameliyatı yapılan alanlar anatomik olarak bir birinden çok farklı yerde bulunmaktadır. Bu nedenle doğru yapılmış bir burun estetiği ameliyatı sonrasında Kalıcı bir koku kaybı yaşanmaz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

 • Vahide Yıldız dedi ki:

  Nefes alma problemim var estetik olarak da değişim istiyorum iki operasyonu aynı ameliyatta yapabiliyor musunuz?

  • Burun estetiği ameliyatı dediğimiz septorinoplasti ameliyatı burnun nefes alma sorunlarını çözer iken dış görünüşün de düzeltilmesini amaçlar. Septo burunun iç kısmını, rino burnun dış kısmını plasti ise şekil vermek demektir. Adından da anlaşılacağı gibi septorinoplasti ameliyatı burnun iç ve dış kısmının beraber şekillendirilmesini sağlayan bir ameliyattır.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • Leyla Turan dedi ki:

  Burun ameliyatından sonra burun ucu yeniden düşer mi?

  • Yer çekimine karşı her organın olduğu gibi burun ucu da aşağı gitme eylemindedir. Fakat yumuşak doku kıkırdak balansı iyi ayarlanır ise yer çekime karşı dayanması gereken doku miktarı iyi ayarlanır ise bu balans içerisindeki burun ucu düşmez. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • Cemal Filiz dedi ki:

  Burun estetiği için hangi tekniği kullanıyorsunuz?

  • Burun estetiği ameliyatlarımızı Kapalı ve Atravmatik Teknik ile gerçekleştirmekteyiz. Bu teknik sayesinde minimum şişlik/ödem, maksimum iyileşme süreci gerçekleşmektedir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • Nesrin Gölgeli dedi ki:

  Kalın deri burnum var ameliyat olabilir miyim?

  • Kalın deriliyseniz ameliyat öncesinde görmeniz gereken bazı tedaviler olabilmektedir. Burun estetiği ameliyatı olacak hasta kalın derili ise ve sadece burun ucu değil yüz kemikleriyle olan ilişkisi de düzeltildiyse ciddi bir eğrilik var ise o zaman son şekli alması 2 yılı bulabilmektedir. Dolayısı ile kalın derili burun ameliyatı olacak kişilerin daha sabır gerektiren bir döneme kendilerini adapte etmelerinde fayda var. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • Musa Şentürk dedi ki:

  Sigara içenlerin ameliyatlarını yapıyor musunuz? Ameliyattan ne kadar sonra sigarayı bırakmamız gerekir?

  • Sigaranın içerisindeki zararlı maddeler yara iyileşmesini kötü etkilediği için, ameliyattan 6 ay öncesinde sigara tamamen bırakılmalı ve ameliyattan sonra hiç içilmemelidir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Merve Gül dedi ki:

  Revizyon burun estetiği yapıyor musunuz?

 • Ceren Yılmaz dedi ki:

  19 yaşında kızım burun estetiği olabilir miyim?

  • Burun estetiği ameliyatları kızlarda 17, erkeklerde kemik gelişimi geç tamamlandığı için 18 yaşın tamamen dolmuş olması gerekmektedir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • Emre Gürkan dedi ki:

  Merhaba Süleyman Bey, burnum çok büyük küçültülebilir mi?

  • Merhaba,
   Burun Küçüktme Ameliyatı ile burun küçültülebilir. Tabiki, anotominin el verdiği limitasyonlar dahilinde. Detaylı muayene ile beklentilerinizi görebilir ve yapılabilecekler hakkında bilgi verebiliriz. Sağlıklı günler dileriz.

 • Cansu İnce dedi ki:

  Burun ameliyatından sonra saç boyatılabilir mi?

 • Pelin Çiçek dedi ki:

  Atel ve tamponlar varken duş alınabilir mi?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Pelin Hanım,
   Burun ameliyatı esnasında burun kanatlarında bir müdahale yapılmadıysa ve kesi yok ise atelli iken duş alınabilir. Ancak kesi var ise kesi yerine su değmemesi gerekeceğinden sadece boyundan aşağısı yıkanabilir.

 • Şeyma Acar dedi ki:

  Burun ameliyatından önce veya sonra limon tüketebilir miyim ?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Şeyma Hanım,
   Limon, insan vücudunda kan sulandırıcı etkiye sahiptir. Bu nedenle ameliyattan 10 gün önce ve 10 gün sonra kan sulandırıcı etkisi olan yiyecek ve içecekler kullanılmaması gerekmektedir.

 • Necla Bilgin dedi ki:

  Burun ameliyatından sonra neler yiyebiliriz?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Necla Hanım,
   Burun ameliyatından sonra yeme ve içmeye engel bir durum yoktur. Kişi canının istediği her şeyi yiyebilir veya içebilir. Ancak çok sert ve çeneyi yorucu ve çok tuzlu, baharatlı, kafeinli gıdalardan uzak kalınmalı.

 • Melek Doğan dedi ki:

  Burun ameliyatından sonra kabız olunursa ne yapılmalı?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Melek Hanım,
   Ameliyattan sonra ıkınma, zorlanma gibi durumlar istenmeyen durumlardır. Ameliyat olan kişi kabızlık sorunu yaşıyor ise mutlaka doktoruna söylemeli ve ilaç başlanmalıdır. İlaç dışında bol sıvı tüketimi yapılmalı. Katı ve posasız yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

 • Kübra Nur dedi ki:

  Burun ameliyatı olduktan sonra hapşırırsak bir zararı olur mu?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Kübra Hanım,
   Hapşırmak burun içindeki basıncı arttıracağından kanam ihtimali de arttırabilir. Bu nedenle ilk hafta hapşırma esnasında ağız kocaman açılmalı ve basınç ağızdan verilmelidir.

 • Murat Çiçek dedi ki:

  Darbe sonrası burnun şekli bozulur mu?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Murat Bey,
   Darbenin şiddetine bağlı olmakla birlikte elbette bozulabilir. Hatta kırılabilir ve yeniden bir cerrahi müdahale gerekebilir.

 • Elif Acar dedi ki:

  Burun ameliyatından sonra burna darbe alınırsa ne yapılmalı?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım,
   Darbe alımı söz konusu olduğu anda hekim hemen bilgilendirilmelidir. O sizi yönlendirecektir.

 • Semra Bilgin dedi ki:

  Burun ameliyatı sonrası namaz kılınabilir mi?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Semra Hanım,
   Atel ve tamponlar alındıktan sonra namaz kılınabilir fakat secde esnasında buruna ekstra dikkat edilmelidir

 • Duygu Kalkan dedi ki:

  Burun ameliyatı sonrası buruna su çekilir mi?

 • admin dedi ki:

  Merhaba Duygu Hanım,
  Burun ameliyatı sonrasında burun içerisinde atel ve tamponlar vardır. Atel ve tamponlar alındıktan sonra buruna su çekilebilir

 • Arda Bayraktar dedi ki:

  Burun ameliyatı ile birlikte başka ameliyatlar da yapılabilir mi?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Arda Bey,
   Yapılabilir, engel değildir. Ancak bizim tercihimiz, kaliteli bir iyileşme süreci için tek bir ameliyatın yapılmasıdır.

 • Nurdan Çiftçioğlu dedi ki:

  Burun estetiğinden ne kadar süre sonra ağda yaptırabilirim?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Nurdan Hanım,
   Dudak üstüne yapılacak ise 2-3 hafta sonra ağda yapılabilir. Ancak burun kanatlarında kesi var ise kesi yerleri ağdanın etkisi ile açılabileceğinden 2-3 ay sonra yapılması uygundur.

 • Sema Akkılıç dedi ki:

  Burun ameliyatından ne kadar süre sonra lazer epilasyon yaptırabilirim?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Sema Hanım,
   Lazer epilasyon burun üzerine yapılamayacak ise atel ve tamponlar alındıktan sonra yapılabilir.

 • Hacer Çınar dedi ki:

  Burun ameliyatından sonra kaşlar alınabilir mi?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Hacer Hanım,
   Elbette alınabilir. Ancak buruna çarpma veya vurma gibi durumlara karşı dikkatli olunmalıdır.

 • Aslı Altun dedi ki:

  Burun masajını yanlış yapmak burnun şeklini bozar mı?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Aslı Hanım,
   Burun estetiği ameliyatından sonra buruna dokunmamazlık olmasın diye burun masajı tavsiye edilir. Burun masajını yanlış yapmak burun şeklini bozmaz ancak iyileşmesini yavaşlatabilir.

 • Gözde Aktaş dedi ki:

  Burun ameliyatından sonra buruna masaj ne kadar süre yapılmalı?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Gözde Hanım,
   Atel ve tamponlar alındıktan sonra verilen burun masajı, doktorun farklı bir tavsiyesi yok ise ameliyattan sonra 2 ay yapılmalı.

 • İshak Aydın dedi ki:

  Alkol kullanımı burun estetiği için engel midir?

  • admin dedi ki:

   Merhaba İshak Bey,
   Burun ameliyatı olmak için alkol kullanımı engel değildir. Ancak alkolün kan sulandırıcı etkisi sebebi ile ameliyattan önce 10 gün, ameliyattan sonra da 2 hafta kullanılmamalıdır.

 • Ceyda Arslan dedi ki:

  Sigara kullanımı burun ameliyatı için engel midir?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Ceyda Hanım,
   Burun estetiği ameliyatı olmak isteyenler eğer sigara kullanıyor ise ameliyattan en az 6 ay önce bırakmış olmalılar. Ve ameliyattan sonra hiç kullanmamalıdır.

 • Ece Polat dedi ki:

  Burun ameliyatından önce ve sonra grip olursam ne yapmalıyım?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Ece Hanım,
   Ameliyattan önce grip olunur ise hemen tedaviye başlanmalı ve ameliyat gününe kadar iyileşmiş olunmalı. Aksi durumda ameliyat ertelenmelidir. Ameliyattan sonra grip olunur ise tedaviye başlanmalıdır.

 • Ebru Erdoğan dedi ki:

  Burun estetiği lokal anestezi ile yapılabilir mi?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Ebru Hanım,
   Burun estetiğinde tercih genel anestezidir. Lokal anestezi önerilmemektedir.

 • Büşra Çakmak dedi ki:

  Burun ameliyatı sonrasında hastanede kalmak şart mı?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Büşra Hanım,
   Burun ameliyatı genel anestezi altında yapıldığından 1 gece hastanede kalınması önerilmektedir.

 • Songül Aksu dedi ki:

  Emzirme döneminde burun ameliyatı olabilir miyim?

 • Alev Gürbüz dedi ki:

  Gebelik döneminde burun ameliyatı olmanın sakıncası var mıdır?

 • Tuğçe Şahin dedi ki:

  Burun estetiği ameliyatı sonrası makyaj yapılabilir mi?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Tuğçe Hanım,
   Atel ve tamponlar alındıktan sonra makyaj yapılmasında engel bir durum söz konusu değildir.

 • Ümran Bozkurt dedi ki:

  Ameliyattan sonra profesyonel cilt bakımı yaptırabilir miyim?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Ümran Hanım,
   Burnun iyileşme süreci toplamda 1 yıldır. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra yaptırılabilir.

 • Büşra Kara dedi ki:

  Ameliyattan sonra burun nasıl temizlenir?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Büşra Hanım,
   Atel ve tamponlar alındıktan sonra burun için temizleme jelleri, sabunları ve / veya peelingler hafif masajlar yapılarak temizlenebilir.

 • İlkay Yüksel dedi ki:

  Burun ameliyatı sonrası nefes alamama problemi yaşanır mı?

  • admin dedi ki:

   Merhaba İlkay Bey,
   Burun ameliyatı sonrası burnun nemlendirme fonksiyonu 1 ay sonra gelişmektedir. Bu yüzden 1 ay boyunca burun dışarıdan nemlendirilmeli ve temizlenmelidir. Aksi durumda nefes alamama durumu yaşanır.

 • Arzu Acar dedi ki:

  Burun estetiği ameliyatı sonrası gözlerde değişme olur mu?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Arzu Hanım,
   Burun ameliyatı ile birlikte gözlere bir cerrahi müdahale yapılmadı ise gözlerin şeklinde değişme olmaz.

 • Gamze Güneş dedi ki:

  Burun ameliyatı sonrası burun dudak arası ve dudaktaki uyuşukluğun geçmesi ne kadar sürer?

 • Nazlı Dindar dedi ki:

  Atel ve tamponlar alındıktan sonra gülerken üst dişlerin görünmemesi normal mi?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Nazlı Hanım,
   Ameliyat esnasında burun aşağı yukarı sürekli hareket ettirilir ve burun dudak arasındaki kaslarda gevşeme olur. Ameliyattan sonra gülememe, uyuşukluk veya üst dişlerin görünememesi gibi durumlar normaldir. Ortalama 2-3 hafta sonra eski haline döner.

 • Beytullah Demirbaş dedi ki:

  Burun ameliyatı sonrası ödem söktürücü kullanmanın bir zararı var mıdır?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Beytullah Bey,
   Burun ameliyatı sonrası ödemlerin takibi ve hızlı iyileşmesi için kesinlikle darbe alınmamalı ve doktorun talimatlarına uyulmalı. Ekstra bir ilaç vb. kullanımına gerek yoktur.

 • TUĞBA dedi ki:

  Burun estetiği yaptırdıktan sonra nefes alma problemi çözülür mü?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Tuğba Hanım,
   Burun ameliyatı kapsamında hem estetik hem de fonksiyonel olarak müdahaleler birlikte yapılabilir.

 • Gülşah Elmas dedi ki:

  Burun ameliyatı sonrasında dişlerin fırçalanmasında sakınca var mı?

 • Şeyma GÜL dedi ki:

  Burun ameliyatı öncesinde cilt bakımı yaptırılmalı mıyım?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Şeyma Hanım;
   Cilt bakımı şart değildir fakat temizlenmiş bir cilt tercih edilir.

 • Sevda Tunel dedi ki:

  Ameliyattan sonra cok sislik oluyor mu?

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Merhaba Sevda Hanım,
   Ameliyat sonrasında şişlik durumu yok denecek kadar az olmaktadır. Kapalı ve Atravmatik Tekniği tercih etmemizdeki en büyük sebeplerden birisidir bu durum…

   Sorunuz için teşekkürler
   Sevgiler

  • Merhaba,
   Burun Ameliyatından sonra hastalarda şişlik gözlenir. Kapalı Atravmatik Rinoplasti ile minumum şişlik gözlemlemekteyiz. Daha fazla detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • seval dedi ki:

  ameliyat kararı verip TAŞ estetik cerrahi kliniği ile irtibata geçtiğiniz andan itibaren nezaket,kibarlık,sabır,özen,özgüven,özveri,tecrübe,samimiyet,ilgi,alaka,hoşgörü ve naiflik… bir ekipten beklediğiniz bekleyebileceğiniz herşey TAŞ estetik cerrahi kliniğinde👌🏽 hem hekim hem eski bir tanıdık olarak diyorum ki ekibiniz ve tabi ki hocanız🙂sizler ha-ri-ka-sı-nız!!!
  yolunuz hep açık olsun…

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Güzel sözleriniz, harika enerjiniz için kendim ve tüm ekibim adına teşekkür ederim…
   Sağlıcakla kalın Seval Hanım
   Selamlar

 • Sümeyye dedi ki:

  Emeğiniz ilginiz için teşekkürler. Süleyman bey her zaman kendini geliştiren yeniliklere açık ve bölümünün ehli bir doktor başarılarınin devamını diliyorum. Ameliyat sürecinde gece bile ulaşa bileceginiz ilgili bir ekibe sahip olduğunu da söylemeden gecemiyecegim 💞

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Merhaba Sümeyye’cim,
   Güzel sözlerin için çok teşekkür ederiz. Sende iyi ki varsın
   Sevgiler

 • Nuran Yenilmez dedi ki:

  Dr. Süleyman Bey’e güvenim sonsuz. Ameliyat olalı 5 ay oldu , çok mutluyum. Hiç ameliyat olmamışım gibi. Dışarıdan görenler anlamıyor bile. Çok doğal oldu. Her şey için teşekkür ederim.

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Merhaba Nuran Hanım,
   Sizleri tanıdığımız için çok memnunuz. Biz teşekkür ederiz.
   Sağlıcakla kalın…

 • Yaprak Balaban dedi ki:

  2 yıl önce çok araştırarak kafamda bi sürü soruyla Süleyman Hocamıza gittim kendisi o kadar dürüst ki ne konuştuysak o oldu hala kimse operasyon geçirdiğimi anlamıyor o kadar doğal oldu ki kesinlikle tavsiye ederim ve çok teşekkür ederim Süleyman hocamıza ve Burcu hanıma çok ilgililer ve çok başarılılar şiddetle tavsiye ediyorum

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Merhaba Yaprak’çım,
   Kliniğimizde seni ağırladığımız için çok mutluyuz. Güzel sözlerin için teşekkür ederim.
   Selamlar

 • Zuhal Yardımcı dedi ki:

  Süleyman hocaya burun ameliyatı oldum. Bir insanın hayatı boyunca iyiki diyebileceği olay ve kişi sayısı oldukça azdır.Süleyman hoca benim iyikim 🙂 İyiki kendisini tanıdım ve iyiki ameliyat oldum. Ameliyat olduğumu kimse anlamıyor bile öylesine güzel öylesine doğal 🙂 Süleyman hocaya ameliyat olan onu tanıyan güzel enerjisini hisseden herkes kesinlikçe çok şanslı. Tıpkı benim gibi 🙂

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Merhaba Zühal’cim,
   Sizleri tanıdığımız ve ailemizin birer üyesi olduğunuz için bizler çok şanslıyız. Her şey gönlünce olsun. Güzel yorumun için teşekkürler.
   Sevgiler

 • Sibel Kara dedi ki:

  Dr. Süleyman Taş a 2 ay önce burun ameliyatı oldum. Kapalı teknik sayesinde hiç morarma ve şişme olmadı 😊👍. Tam istediğim gibi ve çok doğal oldu. İyiki sizinle tanışmışım ve doktorum olmuşsunuz. Ellerinize sağlık.

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Merhaba Sibel Hanım,
   Ailemizin bir üyesi olduğunuz için ve güzel sözleriniz için çok teşekkür ederiz…
   Siz de iyi ki varsınız

 • Serap Demir dedi ki:

  Süleyman Bey , alanında uzman bir cerrahtır. Kesinlikle tavsiye ederim. Gerçekleştirdiği burun ameliyatı sayesinde hayatım pozıtıf anlamda cok degıstı. Artık rahat bır nefes alıyorum ve cok güzel bır buruna sahıbım. Tekrar tekrar teşekkürler…

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Güzel sözleriniz için teşekkür ederiz Serap Hanım, hastalarımız mutlu bizler daha da mutluyuz. Selamlar

 • Meltem Yalçın dedi ki:

  Kız kardeşimle beraber burnumuzdan ameliyat olmak istiyorduk ancak nerede kime olabileceğimizi bilmiyorduk.Hemşirelik okuyan bir arkadaşımız bize bu konuda Süleyman Bey’in uzman olduğunu kopan ayağı bile yerine sorunsuz bir şekilde dikebildiğini anlattığında hemen arayıp, randevu aldık.Ameliyat tarihini kararlaştırdık. Süleyman Bey o kadar güven veren bir enerjiye sahip ki hiç tereddüt etmiyorsunuz. Güler yüzlü, nezaket sahibi, alanında uzman olduğu zaten aşikar.
  Ameliyat sürecinde ve istirahat sırasında aklımıza takılan her konuda yardımcı olundu.Her sorumuzu bıkmadan usanmadan yanıtlayan Süleyman Bey’in asistanı Burcu Hanım’a da çok teşekkür ederim.Kararımdan dolayı çok mutluyum. Artık daha derin nefesler alabilmek beni daha da mutlu ediyor.Teşekkür ederim Süleyman Bey 🙂

  • Süleyman Taş dedi ki:

   Bizler de sizleri tanıdığımız için çok mutluyuz… Güzel sözleriniz için teşekkürler 🙂

 • Emre Mavuzer dedi ki:

  Süleyman TAŞ harika ötesi bir Estetik Cerrahı elleri adeta sihirli burun amilyatı olduktan sonra acısız ve morluksuz tam anlamıyla istegim buruna sahip oldum Op. Dr. Süleyman Taş başta olmak üzere bütün ekibine cook tesekkür ederim

  • Doç. Dr. Süleyman Taş dedi ki:

   Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Güzel günlerde kullanman dileğiyle… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir