: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Burun Estetiği

Burun Estetiği

 

Burun estetiği deyince ne anladığımız çok önemli. Yüzü sadece burundan ibaret olarak değerlendirerek, kitabı bir buruna sahip olup çirkin görünmek mi? Yoksa yüzünüze giden burnu bu konuda uzman biriyle tespit ederek güzel görünmek mi? Bu konu son derece önemlidir, çünkü burun ameliyatlarından sonra hasta memnuniyeti ve ameliyat başarısını etkileyen en önemli faktör her konuda olduğu gibi burada da Ameliyat Öncesi Planlama dır.

Yazı İçeriği

 

Kişinin yüz analizi yapılarak, cilt kalitesi, kalınlığı, kıkırdakların gücü ve ameliyattan sonra herhangi bir nefes alma sorununa neden olmamak için hava yolu açıklığı değerlendirerek yapıldığında yani iş kitabına uygun yapıldığında sorunsuz bir iyileşme süreci ve güzel bir burun sizi beklemektedir. Burun estetiğinde, kişinin yüz analizinden sonra, burun sırtı değerlendirilir ve olması gereken yer tespit edilir eğer kemerli bir burun ise bu bölgedeki kemik çıkıntının alınması ya da törpülenmesi yapılır. Daha sonra geniş burunlu hastalarda burun genişliği daraltılırken bunun tam tersini yapmakta mümkündür. Burunun sırtı ile burun ucu arasındaki ilişki değerlendirilerek cinsiyetine göre buradaki açı düzeltilir. Erkeklerde bu geçiş düz yada düze yakın olması istenirken, Kadınlarda bir miktar Supratip break point dediğimiz bir geçiş verilir bu da burun ucunun sırttan daha yukarıda yani kalkık görmesini sağlar. Sanılanın aksine burun ucunun kalkıklığı buradan değil de Nasolabial açıyı aşırı arttırarak yapılırsa (yani üst dudağı yukarı çekerek) o zaman halk arasında ‘domuz burnu’ görüntüsü denilen burun deliklerinin karşıdan bakıldığında görünmesine neden olarak estetik olarak yandan güzel görünse de karşıdan pek te hoş görünmeyen bir buruna sebep olur. Burun ucuna dokunarak buranın keskin kenarlardan daha çok yumuşak bir ovalımsi yapı olması sağlanarak daha estetik bir görünüm elde edilebilinir. Burun kanatları çok geniş olan hastaların kanatları daraltılabileneceği gibi, burun delikleri de çok büyükse küçültülebilinir. Tüm bu girişimler esnasında hava yoluna da müdahale ederek, mevcut olan nefes alma problemi de çözülebilir. Bu işlemler esnasında aşırıya kaçılırsa ya da başarısız olunursa o zaman komplikasyondediğimiz istenmeyen sonuçlar oluşur. Bunlar Parrot nose dediğimiz papağan burnu görünümü, Saddle nose dediğimiz burun sırtı çöküklüğü, nefes alma güçlükleri, burun ucunun ameliyat sonrası düşmesi, burun sırtı irregüleriteleri, burun asimetrileri ve yamukluklarıdır.

 

Burun Estetiği

Burun estetiği nasıl yapılır? Sorusuna en uygun cevap yüzünüze yakışan burun şeklinin yapılmasıdır diyebiliriz. Çünkü her insanın yüz hatları aynı değildir. Burun estetiği operasyonu geçirmek isteyen kişilerin ameliyat öncesi analiz ve planlama işlemlerinin titizlikle yürütülmesi gereklidir. burun ameliyatının başarıyla sonuçlanması için yüzünüze yakışacak bir burun yapısı belirlenmelidir.

 • Kişinin yüzüne uygun olan burunun belirlenmesi için altın oran dikkate alınmaktadır.
 • Altın oranın bulunabilmesi için burun estetiği öncesinde yapılması gerekenler alında belirttiğimiz gibi ameliyat öncesi burunun tüm açılardan fotoğrafları çekilerek dijital ortamda sonrası görüntüsü çıkarılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatında her zaman söylediğimiz gibi öncelikle beklenti ve isteklerinizi tam olarak doktorunuza bildirmeli ve bu doğrultuda fikir alışverişi yapılarak hareket edilmelidir. Unutmayın ki yüz hatlarınıza uygun olarak yapılan burun ameliyatı sonucunda doğal görünümlü bir burnunuz olacaktır. Burun estetiği fiyatları yapılacak işlemlere ve operasyonun kapsamına göre değişiklik göstermektedir.

Burun Estetiği Ameliyat Öncesi

Burun Estetiği

Ameliyat öncesi, hasta ile yapılan görüşmede hastanın istekleri ve şikayetleri dinlendikten sonra detaylı bir fizik muayene yapılır. Bu muayanede hastanın burnu hem estetik açıdan hemde nefes problemi açısından değerlendirilir. Çünkü nefes problemi olan hastaların bu problemi aynı ameliyatta biz plastik cerrahlar tarafından düzeltilmektedir. Estetik açıdan hastanın fotografları çekilerek detaylı bir yüz analizi yapılır ve yüzüne gidecek olan burun tespit edilir. Ben kişisel olarak, her hastamın ameliyat öncesi fotografını inceleyerek bilgisayar ortamında ameliyat sonrası yaklaşık olarak oluşacak görüntüyü göstermekteyim. Çünkü bu sayade hastamın tam olarak nasıl bir burun istediğini de anlamış olmaktayım, tabi hastada bu fotografı görerek kafasındaki birçok soru işaretinden ve endişesinden kurutulmaktadır. Ameliyat öncesi, sigara kullanan hastaların yara iyileşmesini bozması, ameliyattan uyanırken oluşturduğu problemler ve diğer birçok sağlığa zararlı sonuçlarından dolayı bu tür ameliyatlardan en az 4 hafta önce sigarayı bırakmaları gerekmektedir ve ameliyat sonrasında da uzunca bir süre kesinlikle içmemelidirler.


Burun Estetiği Ameliyat Süreci

Burun Estetiği

Ameliyat hastaya yapılacak işlemlere bağlı olarak lokal anestezi yada genel anestezi altında yapılabilir. İple asarak burun ucunu kaldırma (Mini-rinoplasti) gibi işemler haricinde klasik rinoplasti/septorinoplasti ameliyatı için 2 farklı teknik bulunmaktadır. Biri ‘Açık teknik’ diğeri ise ‘Kapalı teknik’ dir. Açık teknikte kolumella dediğimiz burun ucu kesilerek ameliyat yapılırken Kapalı teknikte tamamen burun içinden girilerek ameliyat yapılır. Açık teknik cerrah için daha kolay olduğundan daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak, kişisel olarak ben ‘Kapalı tekniği’ tercih etmekteyim, çünkü açık teknikte burun ucunda olan ameliyat izi, kapalı teknikte olmamakta böylece dışardan bakıldığında kişinin estetik ameliyat olduğu anlaşılmamaktadır. Ayrıca, Kapalı teknikte burun ucundan geçen damarlar kesilmediğinden ameliyat sonrası iyileşme süreci daha hızlı olmakta, burun çok daha az şişmekte ve oluşan şişlikler de daha hızlı geçmektedir. Sadece nefes alma problemi olan hastalar için de endoskopik burun ameliyatı teknikleri ile daha az travma oluşturarak ameliyat gerçekleştirikmektedir. Ameliyat ortalama 30 dk -2 saat arasında sürmektedir. Bu süre tabiki de dışarda hastayı bekleyen hasta yakınlarının hep sorunu olmuştur. Hastayı dışarda bekleyen hasta yakınları bu sürenin aşılması durumunda endişeye kapılarak bir sorun olduğunu düşünmeye başlaralar. Ancak ameliyat bir uçak yolculuğuna benzer. Nasıl ki; istanbul’dan ankara’ya uçağın uçuş süresi 1 saat olsa da sizin uçağa binmezden yapmanız gerekn işlemler ve uçaktan indikten sonra bagajınızı almak için beklediğiniz süreleri kattığınızda bu süre 3 saatı buluyosa, her ameliyatta da bizim de ameliyat öncesi hastanın uyutulma, ameliyat sonrası uyandırılma ve daha sonrasında da kendine iyice gelene kadar ayılma odasında bekleme sürelerini kattığımızda bu süre dışarda bekleyen hasta yakını için daha uzun olmaktadır. Ben o yüzden hasta yakınlarına bu detayı anlatarak kesinlikle endişeye kapılmamalarını anlatırım. Burun ameliyatı olmayı düşünen ve gerçekten çok sıkıntı yaşayan bir başka hasta grubu ise ameliyat korkusu olan insanlardır. Bu hastalara da, kesinlikle günümüz teknolojisi ve ilerlemeleri sayasinde, burun ameliyatının gerçekten hem ameliyat, hem de ameliyat sonrası döneminin çok kolay olduğunu ve bu endişeleri taşımalarının gereksiz olduğunu söylemek isterim.


Burun Estetiği Ameliyat Sonrası

Burun Estetiği

Hasta ameliyat olduğu gün ya da dilerse ertesi gün taburcu olabilir. Burdanda burun ameliyatının korkulacak kadar büyük olmadığını anlayabilirsiniz. Yurt dışından ya da uzak bir mesafeden gelen hastaların da yine yolculuk yapmalarında bir sakınca yoktur. Hastaya estetik girişim yapılmışsa, hastanın burnu 1 hafta süre ile atele alınır, nefes alma problemi nedeniyle ameliyat yapılmışsa 2 gün süre ile burun içine tampon konulur. Ben kişisel olarak bu 1 hafta atel süresinden sonra hastaya tekrar herhangi bir bandajlama yapmam ya da hastaya ameliyat sonrası masaj önermem. Aksine burnunu kollamasını ve dış darbelerden korumasını öneririm. Hastanın evde yapacaklarından bahsedecek olursak; ameliyattan sonraki gün duş alabilir. Ancak, burnunda ateli varsa, ateli ameliyattan 1 hafta sonra alınana kadar, saçlarını kuaför usulu yıkayarak burun bölgesine su değmemesini sağlamalıdır. Baş bölgesinden aşağısınıda rahatlıkla yıkamasında bir sakınca zaten yoktur. Ameliyattan sonraki ilk 48 saat, normal yara iyileşme sürecinde olduğu gibi, burun bölgesindeki şişlik giderek artar, zaten atelide bu şişliğin fazla olmasını önelemek için yapmaktayız. Ancak sonraki 5 gün içerisinde yani 7.gün atel alınana kadar bu şişliğin yaklaşık %90 kaybolacaktır. O yüzden ateli 7. gün alırız. Daha sonra burunda çok minimal bir şişlik kalır, bu kalan yaklaşık %10 şişlik ise ameliyat sonrasındaki 1-2 ay içersinde tamamen çözülür. Hasta burnundaki ateli alınana kadar yani 1 hafta süre ile başının altına 2 yastık koyarak eleve etmelidir. Bu sayade daha az şişlik olucaktır. Aynı şekilde ameliyat sonrası yüze soğuk uygulama yapılarak şişliğin daha az olması sağlanabilinir. Hasta burun ameliyatı sonrası ertesi gün günlük yaşantısına dönebilirken, burnundaki atelin yaptığı görüntüden ise ameliyattan 1 hafta sonra kurtulacaktır. Atel alındıktan sonra hastanın sosyal hayatından ya da iş hayatından da kendisini alıkoyacağı bişey artık kalmamıştır. Yani ameliyattan 1 hafta sonra insanların anlıyabileceği yüzünde bir şişlik yada morluk yoktur. Tabiki bu süreler buruna yapılacak işlemin ağırlığı, ameliyatı uygulayan cerrahin kullanıdığı atravmatik teknik ve hastanın yara iyileşme kapasitesine göre değişebilmektedir. Septoplasti Burun boşluğunu 2′ ye ayıran kıkırdak yapıya septum denir. Bu kıkırdağın doğuştan ya da daha sonradan buruna alınan darbeler ile kırılıp, yamularak hava yolu boşluğunu kapatması sonucu oluşan nefes darlığının giderilmesi ameliyatına septoplasti denir. Rinoplasti Burun dış görünümünden rahatsız olan hastaya yapılan burun estetiği ameliyatına rinoplasti(Rhinoplasty) ameliyatı denir. Ameliyat sorunları bölgelere yönelik olduğundan sadece burun ucu düzeltilecek ise Tiplasti/Mini-Rinoplasti diye adlandırılır. Septorinoplasti Hem nefes alma problemi hemde burunda şekil bozukluğu olan hastaya yapılan ameliyata denir. Plastik cerrahların en çok yaptığı ameliyattır.

 

Burun Estetiği Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Burun Estetiği Fiyatı

Burun Estetiği

 

Burun estetiği fiyatı bizlere sorulan soruların en başında yer almaktadır. Bu nedenle, sizlere fikir vermesi için bu yazı hazırladık. Burun ameliyatı sadece estetik değil aynı zamanda hava yolunu da içermek zorundadır. Rahat nefes alabilen fakat güzel görünmeyen bir burun ile nefes alamayan ama estetik açıdan güzel olan bir burun; her ikisi de kabul edilmeyecek bir durumdur. Dolayısıyla mevcut deformiteniz (sorununuz) yapılacak tedaviyi belirleyen ana unsurdur. Burun estetiği fiyatıda bu deformitelere göre belirlenmektedir. Detaylı bir fiziki muayene sonrasında sahip olduğunuz sorunlar ortaya konulabileceğinden kesin burun estetiği fiyatı muayene sonrası netleşmektedir.

Fiyatı belirleyen diğer  unsurlar ise; 

·Operasyonun yapılacağı hastane,

·Kullanılacak olan malzemeler,

·Genel anestezi altında yapılan ameliyatlarda anestezi süreci,

·Hastanede kalış süresi,

·Refakatçi ücreti,

· Ameliyat öncesi yapılan testler ve tahliller,

· Ameliyat öncesi & ameliyat sonrası hastanın takip ve tedavisi için doktorunun ayırması gerektiğini öngördüğü süredir.

Buradan da anlaşılıyor ki burun estetiği fiyatını belirleyen unsurları; harcanacak emek ve maddi giderler olarak 2 ana başlıkta toplayabiliriz. Doktorunuz muayene sonrası, size yukarıda bahsettiğimiz maddeleri göönünde bulundurarak bir burun estetiği fiyatı belirleyecektir. Kişiyi görmeden fiyat belirlemek doğru olmayacaktır. Fakat kişisel tavsiyem , ilk konuşulması gereken şey olarak görülen burun  estetiği fiyatlarını önceliklerinizin  arasında en son sıraya yerleştirmenizdir. Ameliyata karar vermeden önce fiyattan ziyade ameliyatı yapacak hekimin seçtiği hastane , kurduğu ekip , bu işi ne kadar sıklıkla yaptığı , bu işi ne kadar süredir yaptığı , sizin deformitenize  benzer hastalarından göstereceği öncesi ve sonrası sonuçlar ve alınabilecek sonucun tahmini, ameliyat sonrası ve öncesi size sunabileceği psikolojik destek ve kontrollerinizi aksatmadan gerçekleştirebilmesi daha çok önem arz etmelidir. Kısacası bu işe, fiyattan ziyade; ‘Emek, bilgi, tecrübe ile harmanlanan bir hizmet ile,yüzünüzün ortasında taşıyacağınız görsel ve fonksiyonel bir yapı temin edilmesi amaçlanmaktadır gözü ile bakmak gerekir. Her zaman bana muayeneye gelen hastalara bile söylerimen az 3 doktor gezin, içinize sinen, sizi tedavi edeceğine  inandığınız, enerjisini aldığınız bir meslektaşımıza ameliyatınızı olun. Doktor seçimi aşamasını en güzel böyle tamamlayabileceğinizi düşünmekteyim. Sağlıklı güzellikler dilerim.

Burun Estetiği Tedavi Özeti

ÖNEMLİ : Aşağıda yer alan bilgiler operasyon süreci ile ilgili genel hatlar üzerine hazırlanmıştır. Herkes eşsizdir. Burun ameliyatı olan herkesin tedavi süreci , planlaması ve sonuçları farklılık gösterebilir.
Operasyon İsmi Burun Estetiği (Rinoplasti) İstirahat Süresi 7 – 10 Gün
Kullanılan Teknik Kapalı ve Atravmatik Teknik Hastanede Yatış Süresi 1 Gece
Operasyon Süresi 2 – 4 Saat İşe veya Sosyal Hayat Dönme Süresi 7 – 10 Gün
Anestezi Genel Anestezi Tam İyileşme Süresi 2 – 12 Ay
Hassasiyet Süreci 3 Gün Sonuçların Kalıcılığı Sürekli
Atel Süresi 7 Gün Operasyon Fiyatı İletişime Geçin

Burun Tipine Göre Estetik 

Burun Estetiği İle İlgili Merak Edilenler

Burun şekline karar vermek için öncelikle gerçekçi bir beklentiye sahip olmalısınız. Yüz hatlarınızla uyumlu bir burun şekline karar vermeye odaklanmalısınız. Hayali beklentiler içine girmemelisiniz. Herhangi bir ünlünün fotoğrafını alıp “Buna benzemek istiyorum.” şeklindeki bir yaklaşımla burun şeklinize karar vermemelisiniz. Burun şekline karar verilirken elmacık kemikleri, dudak ve göz gibi suratın diğer uzuvları dikkate alınarak simülasyon uygulamalarından yardım alınır. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için “Burun Estetiği Sonrası Görünüm Kaygısı Sona Eriyor” adlı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Burun estetiği olmak isteyen kişilerin alt yaş olarak kadınlarda 17, erkeklerde 18 yaşını doldurmuş olmaları ve üst yaş olarak da 40 yaş altında olmaları gerekmektedir. Burun estetiğinde yaşa dair detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Burun estetik doktoru seçerken herkes en iyi burun estetiği doktoru seçimi yapmak istiyor. Bu noktada doktora bazı sorular yönelterek burun estetik cerrahı seçimi yapabilirsiniz. Sorularınız doktorun estetik geçmişi, yurt dışı bağlantısı, tecrübeleri ve hastalarına dair bilgiler ile alakalı olmalıdır. “Burun Estetik Doktoruna İlk Randevuda Sorulması Gerekenler” isimli blog yazımızı inceleyerek kendi soru planınızı oluşturabilirsiniz.

Burun estetiği kapalı yöntemle veya açık yöntemle yapılabilmektedir. Açık teknik ile burun ucu kesilirken , kapalı teknik ile burun ucu kesilmemektedir. Tüm operasyon burun içinden yapılmaktadır. Burun ucu kesilmediğinden herhangi bir dikiş veya iz olmamaktadır. Kapalı teknik ile, burun ucundaki sinir , bağ , damar dokusunu da koruduğumuz için burnun beslenmesi ve esneme kabiliyeti bozulmamaktadır. Kapalı ve atravmatik teknik ile buruna en az hasarı vererek en doğal sonuçları almayı hedefliyoruz. Kapalı teknik burun estetiği ile ilgili bilgileri ilgili linkte bulabilirsiniz.

Her estetik ameliyatta olduğu gibi en önemli nokta, hekimin hastanın ne istediğini, hastanın da hekimin neler yapabileceğini anlamış olmasıdır. Bunun için hastaların beğendikleri burunların resimlerini getirmeleri faydalıdır. Ameliyat öncesi görüşmede hastanın fotoğrafları çekilir ve bilgisayar simülasyonları ile ameliyat sonrası görünümün nasıl olabileceği hasta ile tartışılır. Hastanın solunum sorunu olup olmadığı değerlendirilir, gerekirse nazal endoskop ile burun içerisi muayene edilir. Sinüs sorunu olduğu düşünülüyorsa ameliyat öncesi bilgisayarlı tomografi ile sinüsler değerlendirilir.

Çok kalın ve yağlı cildi olan, kıkırdakları zayıf hastalar alınacak sonuçların çok iyi olamayacağı konusunda önceden uyarılmalıdır. İleri yaşlarda cilt kalınlaşıp elastikiyetini yitirdiğinden beklenen sonuçlar çok iyi olmayacaktır. Özellikle ileri yaşlardaki hastalar, yakın zamanda geçirilmiş bir duygusal travma varlığı konusunda iyi sorgulanmalıdır. Sevilen bir kişinin kaybı, boşanma gibi duygusal travmalar sonrası erken dönemde yapılacak estetik ameliyatlar, hastanın duygusal durumunu daha da kötüleştirebilir. Bu tür durumlarda önce bir psikiyatrik değerlendirmenin yapılması daha doğru olacaktır. Gerçekçi beklentileri olmayan, burnundaki şekil bozukluğunu abartan, bu şekil bozukluğu nedeni ile günlük yaşantısını sürdüremez hale gelen kişiler vücut dismorfik bozukluğu adı verilen bir psikiyatrik hastalık açısından değerlendirilmelidir. Bunlar dışında genel sağlık sorunları olan, kanama ve pıhtılaşma bozuklukları olan hastalarda, bu sorunlar düzeltilmeden rinoplasti işlemi yapılmaz. Burun Estetiği Ameliyatının Riskleri Var mıdır? adlı yazıdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Hastanın ihtiyacına ve isteğine göre burun eti ameliyatı ile burun estetiği bir arada yapılabilmektedir. Burun eti ile ilgili merak ettiklerinizi Nazal Polip Nedir? isimli makalemizde bulabilirsiniz.

Kesin sonucu hemen görmek mümkün değildir. Cilt kalitesi ve yapılan işleme göre iyileşme süresi kişiden kişiye değişebilir. Burun estetiğinde ay ay değişime dair bilgileri ilgili linkte bulabilirsiniz.

Rinoplasti ameliyatları ağrılı değildir. Hastaları daha çok nefes alamama, şişlik ve morluklar rahatsız eder.

Burun estetiği sonrası bir miktar ödem ve şişlik oluşması endişe gerektiren bir durum değildir. Burun estetiği sonrası şişlik morluk ve ödem için iyileşmeye dair bilgileri ilgili linkte bulabilirsiniz.

 

Ameliyat sonrasındaki ilk etapta burun ucundaki hislerin azalması normal olmakla birlikte, iyileşme süreci içerisinde tekrar eski fonksiyonlarına geri dönecektir.

Burun estetiği ameliyatlarımızı genel anestezi altında yapmayı tercih etmekteyiz.

Ameliyatlarımızı anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapmaktayız. Amerikan Hastanesi ve Acıbadem Fulya Hastanesi ile anlaşmamız mevcuttur.

Rinoplasti ameliyatı son derece dikkatli ve sabırlı yapılması gereken bir ameliyattır. Ameliyat 2-3 saat sürer.

Ameliyat fiyatları, kişilerin burun deformasyonlarına göre belirleneceğinden dolayı detaylı muayene gerektirmektedir. Burun estetiği fiyatını belirleyen faktörleri öğrenmek için ilgili linke tıklayabilirsiniz.

Rinoplasti ameliyatlarının sonucu kalıcıdır. Yaşla tüm burunlarda oluşan değişiklikler, rinoplasti sonrasında da gerçekleşir. Burun kıkırdakları biraz büyür, burun ucu düşer, deri kalınlaşır. Ama burun hiçbir zaman eski haline dönmez. Burun Estetiği Kalıcı mıdır? konu başlıklı makalemizde detayları bulabilirsiniz.

Gerektiğinde defalarca ameliyat edilebilir. Ama her ameliyatta başarı olasılığı biraz daha düşer ve komplikasyon gelişme riski yükselir. Bu nedenle ilk ameliyatın gerekli özen gösterilerek tecrübeli ellerde yapılması çok önemlidir. Revizyon burun estetiği ile ilgili merak ettiklerinizi ilgili linkte bulabilirsiniz.

Yanlış burun estetiği doktoru seçimi ya da yapılan yanlış müdahaleler başarısız burun estetiği ile sonuçlanabilir. Bu yüzden doktorunuzu iyi seçmelisiniz. “En İyi Burun Estetiği Nasıl Anlaşılır?” isimli yazımızı okuyarak başarısız burun estetiğinin ne olduğuna karar verebilirsiniz.

Başarılı bir estetik cerrah burun şekil bozukluğu ne olursa olsun başarılı sonuç almaya odaklıdır. Bazı burun şekil bozukluklarına müdahale etmek biraz daha zor olabilir. Örneğin, revizyon burun estetiği ilk burun estetiğine göre daha zorlu koşullarda gerçekleşir.

Load More

“Burun Estetiği” için 208 yorum

 • Esra İslamoğlu dedi ki:
  (5/5)

  Süleyman Hocama emekleri için çok teşekkür ederim.

 • Sevda Yılmaz dedi ki:
  (5/5)

  Süleyman Hocama emekleri için çok teşekkür ederim.

 • Taha Kılıç dedi ki:
  (5/5)

  Süleyman hocam, işinde çok iyidir.

 • ryan delaney dedi ki:
  (5/5)

  Hello,
  Do you prefom surgery on black skin? I understand that it can be thicker skin to which the results may vary.
  Would you still see thepatient for a consultation?

  Best regards,
  Ryan

 • hakan dedi ki:
  (5/5)

  merhaba iyi günler hayırlı bayramlar önçelikle bi sorum olaçaktı hocam ben küçükken geçirdiğim trafik kazası kalan burnumda dikiş izi var bunun için estetik olmam mantıklımı eğer olursa fiyat nedir

  • (5/5)

   Merhaba,
   Detaylı muayeneye gelmenizi öneririm. Durumun ne olduğunu ancak o zaman anlayabiliriz.
   Detaylı fiyat bilgisi ve randevunuz için +905320563693 numaralı telefonumuzdan ekibimize ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı günler.

 • Elif Kazcan dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatı için fiyat bilgisi verebilir misiniz?

 • Arda dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba

  Sporcuyum, kozmetik(kemer yok etme) ameliyatı olmak istiyorum, burnum aslında görüntü olarak iyi ancak sağ ve sol profilde farklılık var, bunu düzeltmek istiyorum, kapalı ameliyat eğer mümkünse. Merak ettiğim konu bu ameliyat sonrası tekrar ne zaman antrenman yapabilirim, sahilde koşabilir miyim, ne kadar sürelik bir kaybım olacak, yaz ve kış mevsiminde iyileşme sürecinde farklılık var mıdır, yazın yapılır ise denize girmek problem olur mu?

  Teşekkür ederim,

  • (5/5)

   Merhaba Arda Bey,
   Kapalı ve Atravmatik Teknikte burun iyileşme süreci daha hızlıdır.Ameliyattan sonraki ilk hafta istirahat etmenizi öneriyoruz. Sonrasında yürüyüşlere başlayabilirsiniz. 1 ay sonra denize girebilirsiniz. Yoğun tempolu antrenman yapıyor ise ameliyattan 6 – 8 hafta sonra başlamanızı tavsiye ederim. Kan basıncı yükselmemesi için. Bu teknikte kesi olmadığı için yaz veya kış mevsim ayrımı yoktur. Önemli olan kendinize kaliteli istirahat dönemini sağlayacak dönemdir.
   Sorunuz için teşekkürler.
   +905320563693 numaralı telefonumuzdan irtibata geçebilirsiniz.
   Sağlıklı Günler

 • O. D dedi ki:
  (5/5)

  Burun ucu ameliyatı yapıyor musunuz?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Evet, burun ucu cerrahisi uygulamamız mevcuttur.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • P. F. dedi ki:
  (5/5)

  İyi günler burun yüzüme çok geniş daraltmak mümkün mü?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Kanat cerrahisi uygulaması ile mümkün olmaktadır.,
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • R. Ü. dedi ki:
  (5/5)

  Nefes almamız zorlaştıran burun etlerim var ameliyat ile nefes almam düzelir mi?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun etlerine yönelik bir cerrahi işlem ile düzelir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • P. İ dedi ki:
  (5/5)

  Çok kokuyorum şişlik ve acı oluyor mu? Morluk oluyor mu?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun ameliyatı ağrılı veya acılı bir ameliyat değildir. Dokuya saygımız sonsuz, atravmatik olarak çalışmaktayız.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • T. Z dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba Hocam yaptıgınız burunları çok beğendim 3 ay önce başka bir doktora burun ameliyatı oldum ama istediğim gibi olmadı revizyon ameliyatı ne zaman olabilirim?

  • (5/5)

   Merhaba,
   İyileşme süreci 1 yıla kadar devam eder. Bu nedenle 1 yıl beklenmelidir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Z. Ş dedi ki:
  (5/5)

  Burnum S şeklinde nefes alma sorunumda var ameliyat ile düzeltmek mümkün mü?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Hem fonksiyonel hem de kozmetik olarak müdahale edilebilir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • K.G dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba Hocam burun ucum çok sert daha önce ameliyat oldum tekrar ameliyat olabilir miyim?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Olabilirsiniz ancak yeni bir ameliyat demek risk demektir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • D. Ş. dedi ki:
  (5/5)

  Burun estetiği nasıl olmalı?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun ameliyatı kişinin yüzüne uyumlu ve doğal olmalıdır.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Necla Aslan dedi ki:
  (5/5)

  meme protezi ile bilikte meme dikleştirme aynı anda yapılabilir mi?

 • Suzan Çiçek dedi ki:
  (5/5)

  Ameliyatsız yüz germe ameliyatı yapıyor musunuz?

 • Mehvar Pekmez dedi ki:
  (5/5)

  40 yaşındayım göz kapaklarımda sarkmalar mevcut ne önerirsiniz?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Detaylı muayeneye gelmenizi öneririm. Cerrahi veya ameliyatsız neler yapılabilir değerlendirmek gerekiyor.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • O.M dedi ki:
  (5/5)

  Burun estetiği sonrası burun ile dudak mesafesi açılır mı?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun ucu çok düşük ise ameliyattan sonra burun ucunun kalkması dudakları ve dudak hatlarını daha belirgin olmasını sağlayabilir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • C.Z dedi ki:
  (5/5)

  Hocam burun ameliyat olmaktan korkuyorum ağrılı mıdır?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Korkulacak düzeyle bir ameliyat değildir. Kapalı ve atravmatik teknik sayesinde ağrı da olmamaktadır.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • R.C dedi ki:
  (5/5)

  Hocam burun ameliyatı olduktan sonra burun kemeri yeniden çıkar mı?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun ameliyatı ile kemer alınması sonucu tekrar kemer oluşmaz. Ameliyat kesin ve kalıcı olandır.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Z.D dedi ki:
  (5/5)

  Hocam küçükken burnuma aldığım darbeden kırıldı estetik ameliyat olabilir miyim?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Olabilirsiniz ancak detaylı muayene son derece önem arz etmektedir.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • O.C dedi ki:
  (5/5)

  Hocam 16 yaşında aile izni ile burun estetiği olabilir miyiz?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun ameliyatı için kemik gelişimi tamamlandıktan sonra yapılmalıdır. Kemik gelişimi kızlarda 17, erkeklerde 18 yaşı dolunca tamamlanmaktadır. 16 yaş şu an erkendir. Beklemek gerekmektedir.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • R.Z dedi ki:
  (5/5)

  Hocam revizyon burun ameliyatı olabilmemiz için ilk ameliyatın üzerinden ne kadar geçmesi lazım

  • (5/5)

   Merhaba,
   Revizyon burun cerrahisi için 1 yıl tamamlandıktan sonra yapılmalıdır.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • F.S dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba Hocam 50 yaşındayım burun estetiği olabilir miyim?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun ameliyatı için üst yaş sınırı 40 yaştır. Ancak bu 40 yaş sonrasına kesinlikle ameliyat yapılmadığı anlamına gelmemektedir. Doku ve cildin durumu karar verilmesine sebep olan kriterlerdir. 50 yaşında ama 30 yaşındaki birinin cildinin kalitesine sahip iseniz yapılabilir. Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • U.Ü dedi ki:
  (5/5)

  Sigarayı bıraktıktan ne kadar sonra burun ameliyatı olabiliriz Hocam

  • (5/5)

   Merhaba,
   Ameliyattan en az 6 ay önce sigarayı bırakmalı ve ameliyattan sonra da hiç kullanmamalısınız.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Y.R dedi ki:
  (5/5)

  Burun ucu düşük ve burun kemerim var ikisini aynı ameliyatta olabilir miyiz?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Hem burun ucu hem de burun kemeri ameliyatı aynı seansta yapılabilir.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Y.V dedi ki:
  (5/5)

  Yazılarınız ve yaptıgınız burunlar harika Doktor Bey ellerinize sağlık

 • K.S dedi ki:
  (5/5)

  Burun estetiği ile birlikte hava yolu müdahalesi de yapıyor musunuz?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun estetiği ile birlikte nefes alamama sorununuz var ise ikisine de müdahale ediyoruz.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Z.F dedi ki:
  (5/5)

  Hocam daha önce ameliyat olmuş bir burnun kıkırdaklardan biri aşağı düşmüşse ucu düzeltilebilir mi?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Deformasyon durumuna bağlı olarak sadece burun ucu düzeltilmesi yapılabilir.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • P.İ dedi ki:
  (5/5)

  Ameliyattan sonra kaç gün hastanede kalmamız gerekir?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun ameliyatı sonrası 1 gece hastanede kalmanız yeterlidir.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • L.T dedi ki:
  (5/5)

  Hocam arada bir burnum kanıyor burun ameliyatı olmam için engel midir?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Ameliyattan önce burnun neden kanadığı araştırılmalıdır. Her hangi bir kanama hastalığı yok ise ameliyat planlaması yapılabilir.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • R.F dedi ki:
  (5/5)

  Burun estetiği fiyatı ne kadar

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun estetiği ameliyatı fiyatının belirlenebilmesi detaylı muayene son derece önemlidir. Burun estetiği ameliyat fiyatı detaylı bilgi ve muayene randevusu için bizlerle iletişime (+905320563693) geçebilir ve merak ettikleriniz var ise aşağıda yorum kısmına yazabilirsiniz.

 • Ş.C dedi ki:
  (5/5)

  Hocam başka bir doktora ameliyat oldum ama burun ucum yine düştü. Burun estetiği ameliyatı sonrası burun ucu düşer mi?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun estetiğinde en çok sorulan sorular arasında yer alan diğer soru da burun ucu düşer mi? Yer çekimine karşı her organın olduğu gibi burun ucu da aşağı gitme eylemindedir. Fakat yumuşak doku kıkırdak balansı iyi ayarlanır ise yer çekime karşı dayanması gereken doku miktarı iyi ayarlanır ise bu balans içerisindeki burun ucu düşmez. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • E.B dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba Hocam Nefes alma sorunu burun ameliyatı ile çözülür mü?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Her iki burun deliğini ayıran yamukluklar septoplasty ile düzeltilirken mekanik yolu kapatan sorunlarda düzeltilir ve konka dediğimiz havayı ısıtıp nemlendiren yapıların alerjik ve septum deviasyonu gibi durumlarda çok büyümesinden dolayı artık fayda yerine zarar vermeye başlaması bunların küçültülmesini gerektirmektedir. Burnun dışında sinüzit dediğimiz baş ağrısı ve burun akıntısı yapan durumların sinüs dediğimiz boşlukların temizlenmesi ile tedavisi mümkündür. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • F.A dedi ki:
  (5/5)

  Gülerken burun ucu düşmesi nedir?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Ameliyat olmak isteyen kişilerin en çok şikayet ettiği nokta burun ucu düşmesidir. Buna ne neden olabilir? Eğer kıkırdakları zayıf ise ya da gülme kasları dediğimiz bu kasları çok kuvvetli ise güldükleri esnada burun ucunu aşağıya çekerek o memnun olmadıkları buruncu düşük kemerli görüntünün daha belirgin olmasına neden olmaktadır. Ameliyatta ise nedeni tespit edilip düzeltilir ise ameliyattan sonra gülerken burun ucu düşmesi problemi görülmemektedir. Yani gülme kası çok güçlü ise zayıflatılmalı, kıkırdakları zayıf ise güçlendirilmelidir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • U.N dedi ki:
  (5/5)

  Hocam başarınızdan dolayı öncelikle tebrik ederim. Burun ameliyatı sonrası burun şekli ne zaman oturur?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun ameliyatı sonrası şeklin son halini alması yapılan işlemin detayına ve kişinin yapısal özelliklerine bağlıdır. Bu 2 aydan 2 yıla kadar uzanan bir dönemi kapsayabilmektedir. Burun estetiği olacak kişi ince derili ise ya da sadece burun ucu cerrahisi yapıldı ise o zaman burnun son şeklini 2 ay içerisinde görülebilir. Ancak ameliyat olacak hasta kalın derili ise ve sadece burun ucu değil yüz kemikleriyle olan ilişkisi de düzeltildiyse ciddi bir eğrilik var ise o zaman son şekli alması 2 yılı bulabilmektedir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • B.Z dedi ki:
  (5/5)

  Burun estetiği Hangi yaş aralığında yapılır?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun estetiği ameliyatı kızlarda 17 yaşında yapılırken, erkekler kemik gelişimi daha geç tamamlandığı için 18 yaşının tamamen doldurmuş olması gerektiğinin bilgisini verebiliriz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • Ş.C dedi ki:
  (5/5)

  Burun estetiği için en uygun zaman nedir? Yazın yapılmaması söyleniyor ama bilmiyorum Hocam

  • (5/5)

   Merhaba,
   Bilinen en büyük yanlışlardan birisidir. Ameliyat Kapalı ve Atravmatik teknik ile gerçekleştiriyorsak dört mevsim ameliyat olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • T.F dedi ki:
  (5/5)

  Burun estetiğinde kanatlardan kesi yapılması nedir?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun ameliyatlarında burun kanatlarının kesilmesi her hasta için yapılması geren zorunlu bir müdahale değildir. Ancak burnun değerlendirmesini yaparken hastanın talepleri, kanatlarının kesilmesi gerektiği yönünde ise ve hastanın burnu yüzüne göre çok geniş veya yayvan ise hastanın istediği sonuç ile hastanın yüzüne yakışacak olan burnun kanatlarının kesilmesi gerektiği yönünde ise burun ameliyatı sırasında burnun kanatlarından kesiler yapılarak burnun daraltılması gerekmektedir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • F.A dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba Hocam burun estetiği ameliyatlarında kalın ve ince deri arasındaki fark nedir?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun ameliyatında kıkırdak ve kemik çatıyı şekillendirilmektedir. Burnun son şeklini belirleyen son faktör ise kişinin cilt ve cilt altı dokusunun kalınlığıdır. Bu yüzden kalın derili hastaların daha sabır gerektiren daha uzun bir döneme kendilerini adapte etmeleri gerekmektedir. Alttaki ufak pürüzleri de kalın deri iyi örter, ince deri ise her şeyi yansıtır. Dolayısı ile ikisinin de kendisine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Ancak kalın derili hastalar ameliyat öncesi bir hazırlık gerektirir ki ameliyattan sonraki süreç çok daha kolay geçsin. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • B.Ç dedi ki:
  (5/5)

  Hocam 3 kez burun estetiği ameliyatı oldum burun deliklerim çok dar oldugu için nefes almamda güçlük çekiyorum. Rrevizyon ameliyatı olabilir miyim?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Revizyon ameliyatı ile istediğiniz sonucu elde etmek mümkündür veya değildir diyebilmemiz için detaylı muayene olmanız gerekmektedir. Asistanlarım ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.

 • D.C dedi ki:
  (5/5)

  Süleyman Bey şuanda gebelik durmum var ve doğumdan sonra emzirme süreci başlayacak. Emzirme sürecinde burun estetiği olabilir miyim?

 • P.A dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba,
  Kalın deri burun estetiği de yapıyor musunuz? Gözle görülür değişim oluyor mu?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Kalın deri burun estetiği yapıyoruz. Ancak ameliyat öncesi görmesi gereken deri inceltme tedavileri bulunmaktadır. Gözle förülür bir değişim mümkündür. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • A.N dedi ki:
  (5/5)

  Hocam solum yolumuzda bir sorun olursa ameliyata KBB Doktoru da dahil oluyor mu?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun estetiği ameliyatlarında hem hava yolunu hem estetik müdahaleyi kendim yapıyorum. Bunun için ikinci bir doktor ameliyata dahil olmamaktadır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Y.i dedi ki:
  (5/5)

  Hocam gummy smile, burun ameliyatı ile ortadan kaldırılabilir mi?

 • A.R dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba, Profesyönel futbolcu oldugum için sormam gerek burun ameliyatından sonra kaç gün antrenman yapamam?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun ameliyatından 6 – 8 hafta sonra spor hayatınıza başlayabilirsiniz.
   Detaylı muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • V.B dedi ki:
  (5/5)

  Burun dolgum var ne zaman erir? Size meliyat olmak istiyorum

 • Sena Can dedi ki:
  (5/5)

  Burnum kemerli ve eğri. İnstagramdan takip ediyorum sizi çok güzel yapıyorsunuz. Bende gelmek istiyorum. Nasıl ulaşabilirim size?

 • Buse Eroğlu dedi ki:
  (5/5)

  1. Burun ameliyatı için yaş sınırı var mı?

 • Ayça Duman dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba Doktor Bey Polip ameliyatı yapıyor musunuz? Şekil olarak da düzeltilmesini istiyorum

  • (5/5)

   Polipleriniz nedeniyle nefes alma problemleriniz var ise aynı zamanda burnunuzun şekil olarak düzeltilmesini istiyorsanız bu iki iki işlemin tek ameliyatta yapılabilmesi mümkündür. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • Cezmi Sarı dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatı sonrası gözlük yerine lens kullanmamız gerekir mi? Gözlük ne kadar süre sonra kullanabiliriz?

  • (5/5)

   Burun estetiği ameliyatı sonrası lens kullanabilirsiniz. Ameliyattan 2 ay sonra gözlük kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • Kerem Kocaman dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatın sonrası koku alma duyusu azalır mı?

  • (5/5)

   Burun Estetiği Ameliyatlarında ameliyattan hemen sonra geçici süre koku alma hissinde azlık yaşanabilir. Koku merkezi ile burun ameliyatı yapılan alanlar anatomik olarak bir birinden çok farklı yerde bulunmaktadır. Bu nedenle doğru yapılmış bir burun estetiği ameliyatı sonrasında Kalıcı bir koku kaybı yaşanmaz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

 • Vahide Yıldız dedi ki:
  (5/5)

  Nefes alma problemim var estetik olarak da değişim istiyorum iki operasyonu aynı ameliyatta yapabiliyor musunuz?

  • (5/5)

   Burun estetiği ameliyatı dediğimiz septorinoplasti ameliyatı burnun nefes alma sorunlarını çözer iken dış görünüşün de düzeltilmesini amaçlar. Septo burunun iç kısmını, rino burnun dış kısmını plasti ise şekil vermek demektir. Adından da anlaşılacağı gibi septorinoplasti ameliyatı burnun iç ve dış kısmının beraber şekillendirilmesini sağlayan bir ameliyattır.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • Leyla Turan dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatından sonra burun ucu yeniden düşer mi?

  • (5/5)

   Yer çekimine karşı her organın olduğu gibi burun ucu da aşağı gitme eylemindedir. Fakat yumuşak doku kıkırdak balansı iyi ayarlanır ise yer çekime karşı dayanması gereken doku miktarı iyi ayarlanır ise bu balans içerisindeki burun ucu düşmez. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • Cemal Filiz dedi ki:
  (5/5)

  Burun estetiği için hangi tekniği kullanıyorsunuz?

  • (5/5)

   Burun estetiği ameliyatlarımızı Kapalı ve Atravmatik Teknik ile gerçekleştirmekteyiz. Bu teknik sayesinde minimum şişlik/ödem, maksimum iyileşme süreci gerçekleşmektedir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • Nesrin Gölgeli dedi ki:
  (5/5)

  Kalın deri burnum var ameliyat olabilir miyim?

  • (5/5)

   Kalın deriliyseniz ameliyat öncesinde görmeniz gereken bazı tedaviler olabilmektedir. Burun estetiği ameliyatı olacak hasta kalın derili ise ve sadece burun ucu değil yüz kemikleriyle olan ilişkisi de düzeltildiyse ciddi bir eğrilik var ise o zaman son şekli alması 2 yılı bulabilmektedir. Dolayısı ile kalın derili burun ameliyatı olacak kişilerin daha sabır gerektiren bir döneme kendilerini adapte etmelerinde fayda var. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • Musa Şentürk dedi ki:
  (5/5)

  Sigara içenlerin ameliyatlarını yapıyor musunuz? Ameliyattan ne kadar sonra sigarayı bırakmamız gerekir?

  • (5/5)

   Sigaranın içerisindeki zararlı maddeler yara iyileşmesini kötü etkilediği için, ameliyattan 6 ay öncesinde sigara tamamen bırakılmalı ve ameliyattan sonra hiç içilmemelidir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Merve Gül dedi ki:
  (5/5)

  Revizyon burun estetiği yapıyor musunuz?

 • Ceren Yılmaz dedi ki:
  (5/5)

  19 yaşında kızım burun estetiği olabilir miyim?

  • (5/5)

   Burun estetiği ameliyatları kızlarda 17, erkeklerde kemik gelişimi geç tamamlandığı için 18 yaşın tamamen dolmuş olması gerekmektedir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • Emre Gürkan dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba Süleyman Bey, burnum çok büyük küçültülebilir mi?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun Küçüktme Ameliyatı ile burun küçültülebilir. Tabiki, anotominin el verdiği limitasyonlar dahilinde. Detaylı muayene ile beklentilerinizi görebilir ve yapılabilecekler hakkında bilgi verebiliriz. Sağlıklı günler dileriz.

 • Cansu İnce dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatından sonra saç boyatılabilir mi?

 • Pelin Çiçek dedi ki:
  (5/5)

  Atel ve tamponlar varken duş alınabilir mi?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Pelin Hanım,
   Burun ameliyatı esnasında burun kanatlarında bir müdahale yapılmadıysa ve kesi yok ise atelli iken duş alınabilir. Ancak kesi var ise kesi yerine su değmemesi gerekeceğinden sadece boyundan aşağısı yıkanabilir.

 • Şeyma Acar dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatından önce veya sonra limon tüketebilir miyim ?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Şeyma Hanım,
   Limon, insan vücudunda kan sulandırıcı etkiye sahiptir. Bu nedenle ameliyattan 10 gün önce ve 10 gün sonra kan sulandırıcı etkisi olan yiyecek ve içecekler kullanılmaması gerekmektedir.

 • Necla Bilgin dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatından sonra neler yiyebiliriz?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Necla Hanım,
   Burun ameliyatından sonra yeme ve içmeye engel bir durum yoktur. Kişi canının istediği her şeyi yiyebilir veya içebilir. Ancak çok sert ve çeneyi yorucu ve çok tuzlu, baharatlı, kafeinli gıdalardan uzak kalınmalı.

 • Melek Doğan dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatından sonra kabız olunursa ne yapılmalı?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Melek Hanım,
   Ameliyattan sonra ıkınma, zorlanma gibi durumlar istenmeyen durumlardır. Ameliyat olan kişi kabızlık sorunu yaşıyor ise mutlaka doktoruna söylemeli ve ilaç başlanmalıdır. İlaç dışında bol sıvı tüketimi yapılmalı. Katı ve posasız yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

 • Kübra Nur dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatı olduktan sonra hapşırırsak bir zararı olur mu?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Kübra Hanım,
   Hapşırmak burun içindeki basıncı arttıracağından kanam ihtimali de arttırabilir. Bu nedenle ilk hafta hapşırma esnasında ağız kocaman açılmalı ve basınç ağızdan verilmelidir.

 • Murat Çiçek dedi ki:
  (5/5)

  Darbe sonrası burnun şekli bozulur mu?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Murat Bey,
   Darbenin şiddetine bağlı olmakla birlikte elbette bozulabilir. Hatta kırılabilir ve yeniden bir cerrahi müdahale gerekebilir.

 • Elif Acar dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatından sonra burna darbe alınırsa ne yapılmalı?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Elif Hanım,
   Darbe alımı söz konusu olduğu anda hekim hemen bilgilendirilmelidir. O sizi yönlendirecektir.

 • Semra Bilgin dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatı sonrası namaz kılınabilir mi?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Semra Hanım,
   Atel ve tamponlar alındıktan sonra namaz kılınabilir fakat secde esnasında buruna ekstra dikkat edilmelidir

 • Duygu Kalkan dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatı sonrası buruna su çekilir mi?

 • admin dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba Duygu Hanım,
  Burun ameliyatı sonrasında burun içerisinde atel ve tamponlar vardır. Atel ve tamponlar alındıktan sonra buruna su çekilebilir

 • Arda Bayraktar dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatı ile birlikte başka ameliyatlar da yapılabilir mi?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Arda Bey,
   Yapılabilir, engel değildir. Ancak bizim tercihimiz, kaliteli bir iyileşme süreci için tek bir ameliyatın yapılmasıdır.

 • Nurdan Çiftçioğlu dedi ki:
  (5/5)

  Burun estetiğinden ne kadar süre sonra ağda yaptırabilirim?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Nurdan Hanım,
   Dudak üstüne yapılacak ise 2-3 hafta sonra ağda yapılabilir. Ancak burun kanatlarında kesi var ise kesi yerleri ağdanın etkisi ile açılabileceğinden 2-3 ay sonra yapılması uygundur.

 • Sema Akkılıç dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatından ne kadar süre sonra lazer epilasyon yaptırabilirim?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Sema Hanım,
   Lazer epilasyon burun üzerine yapılamayacak ise atel ve tamponlar alındıktan sonra yapılabilir.

 • Hacer Çınar dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatından sonra kaşlar alınabilir mi?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Hacer Hanım,
   Elbette alınabilir. Ancak buruna çarpma veya vurma gibi durumlara karşı dikkatli olunmalıdır.

 • Aslı Altun dedi ki:
  (5/5)

  Burun masajını yanlış yapmak burnun şeklini bozar mı?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Aslı Hanım,
   Burun estetiği ameliyatından sonra buruna dokunmamazlık olmasın diye burun masajı tavsiye edilir. Burun masajını yanlış yapmak burun şeklini bozmaz ancak iyileşmesini yavaşlatabilir.

 • Gözde Aktaş dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatından sonra buruna masaj ne kadar süre yapılmalı?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Gözde Hanım,
   Atel ve tamponlar alındıktan sonra verilen burun masajı, doktorun farklı bir tavsiyesi yok ise ameliyattan sonra 2 ay yapılmalı.

 • İshak Aydın dedi ki:
  (5/5)

  Alkol kullanımı burun estetiği için engel midir?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba İshak Bey,
   Burun ameliyatı olmak için alkol kullanımı engel değildir. Ancak alkolün kan sulandırıcı etkisi sebebi ile ameliyattan önce 10 gün, ameliyattan sonra da 2 hafta kullanılmamalıdır.

 • Ceyda Arslan dedi ki:
  (5/5)

  Sigara kullanımı burun ameliyatı için engel midir?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Ceyda Hanım,
   Burun estetiği ameliyatı olmak isteyenler eğer sigara kullanıyor ise ameliyattan en az 6 ay önce bırakmış olmalılar. Ve ameliyattan sonra hiç kullanmamalıdır.

 • Ece Polat dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatından önce ve sonra grip olursam ne yapmalıyım?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Ece Hanım,
   Ameliyattan önce grip olunur ise hemen tedaviye başlanmalı ve ameliyat gününe kadar iyileşmiş olunmalı. Aksi durumda ameliyat ertelenmelidir. Ameliyattan sonra grip olunur ise tedaviye başlanmalıdır.

 • Ebru Erdoğan dedi ki:
  (5/5)

  Burun estetiği lokal anestezi ile yapılabilir mi?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Ebru Hanım,
   Burun estetiğinde tercih genel anestezidir. Lokal anestezi önerilmemektedir.

 • Büşra Çakmak dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatı sonrasında hastanede kalmak şart mı?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Büşra Hanım,
   Burun ameliyatı genel anestezi altında yapıldığından 1 gece hastanede kalınması önerilmektedir.

 • Songül Aksu dedi ki:
  (5/5)

  Emzirme döneminde burun ameliyatı olabilir miyim?

 • Alev Gürbüz dedi ki:
  (5/5)

  Gebelik döneminde burun ameliyatı olmanın sakıncası var mıdır?

 • Tuğçe Şahin dedi ki:
  (5/5)

  Burun estetiği ameliyatı sonrası makyaj yapılabilir mi?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Tuğçe Hanım,
   Atel ve tamponlar alındıktan sonra makyaj yapılmasında engel bir durum söz konusu değildir.

 • Ümran Bozkurt dedi ki:
  (5/5)

  Ameliyattan sonra profesyonel cilt bakımı yaptırabilir miyim?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Ümran Hanım,
   Burnun iyileşme süreci toplamda 1 yıldır. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra yaptırılabilir.

 • Büşra Kara dedi ki:
  (5/5)

  Ameliyattan sonra burun nasıl temizlenir?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Büşra Hanım,
   Atel ve tamponlar alındıktan sonra burun için temizleme jelleri, sabunları ve / veya peelingler hafif masajlar yapılarak temizlenebilir.

 • İlkay Yüksel dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatı sonrası nefes alamama problemi yaşanır mı?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba İlkay Bey,
   Burun ameliyatı sonrası burnun nemlendirme fonksiyonu 1 ay sonra gelişmektedir. Bu yüzden 1 ay boyunca burun dışarıdan nemlendirilmeli ve temizlenmelidir. Aksi durumda nefes alamama durumu yaşanır.

 • Arzu Acar dedi ki:
  (5/5)

  Burun estetiği ameliyatı sonrası gözlerde değişme olur mu?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Arzu Hanım,
   Burun ameliyatı ile birlikte gözlere bir cerrahi müdahale yapılmadı ise gözlerin şeklinde değişme olmaz.

 • Gamze Güneş dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatı sonrası burun dudak arası ve dudaktaki uyuşukluğun geçmesi ne kadar sürer?

 • Nazlı Dindar dedi ki:
  (5/5)

  Atel ve tamponlar alındıktan sonra gülerken üst dişlerin görünmemesi normal mi?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Nazlı Hanım,
   Ameliyat esnasında burun aşağı yukarı sürekli hareket ettirilir ve burun dudak arasındaki kaslarda gevşeme olur. Ameliyattan sonra gülememe, uyuşukluk veya üst dişlerin görünememesi gibi durumlar normaldir. Ortalama 2-3 hafta sonra eski haline döner.

 • Beytullah Demirbaş dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatı sonrası ödem söktürücü kullanmanın bir zararı var mıdır?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Beytullah Bey,
   Burun ameliyatı sonrası ödemlerin takibi ve hızlı iyileşmesi için kesinlikle darbe alınmamalı ve doktorun talimatlarına uyulmalı. Ekstra bir ilaç vb. kullanımına gerek yoktur.

 • TUĞBA dedi ki:
  (5/5)

  Burun estetiği yaptırdıktan sonra nefes alma problemi çözülür mü?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Tuğba Hanım,
   Burun ameliyatı kapsamında hem estetik hem de fonksiyonel olarak müdahaleler birlikte yapılabilir.

 • Gülşah Elmas dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatı sonrasında dişlerin fırçalanmasında sakınca var mı?

 • Şeyma GÜL dedi ki:
  (5/5)

  Burun ameliyatı öncesinde cilt bakımı yaptırılmalı mıyım?

  • admin dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Şeyma Hanım;
   Cilt bakımı şart değildir fakat temizlenmiş bir cilt tercih edilir.

 • Sevda Tunel dedi ki:
  (5/5)

  Ameliyattan sonra cok sislik oluyor mu?

  • Süleyman Taş dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Sevda Hanım,
   Ameliyat sonrasında şişlik durumu yok denecek kadar az olmaktadır. Kapalı ve Atravmatik Tekniği tercih etmemizdeki en büyük sebeplerden birisidir bu durum…

   Sorunuz için teşekkürler
   Sevgiler

  • (5/5)

   Merhaba,
   Burun Ameliyatından sonra hastalarda şişlik gözlenir. Kapalı Atravmatik Rinoplasti ile minumum şişlik gözlemlemekteyiz. Daha fazla detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • seval dedi ki:
  (5/5)

  ameliyat kararı verip TAŞ estetik cerrahi kliniği ile irtibata geçtiğiniz andan itibaren nezaket,kibarlık,sabır,özen,özgüven,özveri,tecrübe,samimiyet,ilgi,alaka,hoşgörü ve naiflik… bir ekipten beklediğiniz bekleyebileceğiniz herşey TAŞ estetik cerrahi kliniğinde?? hem hekim hem eski bir tanıdık olarak diyorum ki ekibiniz ve tabi ki hocanız?sizler ha-ri-ka-sı-nız!!!
  yolunuz hep açık olsun…

  • Süleyman Taş dedi ki:
   (5/5)

   Güzel sözleriniz, harika enerjiniz için kendim ve tüm ekibim adına teşekkür ederim…
   Sağlıcakla kalın Seval Hanım
   Selamlar

 • Sümeyye dedi ki:
  (5/5)

  Emeğiniz ilginiz için teşekkürler. Süleyman bey her zaman kendini geliştiren yeniliklere açık ve bölümünün ehli bir doktor başarılarınin devamını diliyorum. Ameliyat sürecinde gece bile ulaşa bileceginiz ilgili bir ekibe sahip olduğunu da söylemeden gecemiyecegim ?

  • Süleyman Taş dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Sümeyye’cim,
   Güzel sözlerin için çok teşekkür ederiz. Sende iyi ki varsın
   Sevgiler

 • Nuran Yenilmez dedi ki:
  (5/5)

  Dr. Süleyman Bey’e güvenim sonsuz. Ameliyat olalı 5 ay oldu , çok mutluyum. Hiç ameliyat olmamışım gibi. Dışarıdan görenler anlamıyor bile. Çok doğal oldu. Her şey için teşekkür ederim.

  • Süleyman Taş dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Nuran Hanım,
   Sizleri tanıdığımız için çok memnunuz. Biz teşekkür ederiz.
   Sağlıcakla kalın…

 • Yaprak Balaban dedi ki:
  (5/5)

  2 yıl önce çok araştırarak kafamda bi sürü soruyla Süleyman Hocamıza gittim kendisi o kadar dürüst ki ne konuştuysak o oldu hala kimse operasyon geçirdiğimi anlamıyor o kadar doğal oldu ki kesinlikle tavsiye ederim ve çok teşekkür ederim Süleyman hocamıza ve Burcu hanıma çok ilgililer ve çok başarılılar şiddetle tavsiye ediyorum

  • Süleyman Taş dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Yaprak’çım,
   Kliniğimizde seni ağırladığımız için çok mutluyuz. Güzel sözlerin için teşekkür ederim.
   Selamlar

 • Zuhal Yardımcı dedi ki:
  (5/5)

  Süleyman hocaya burun ameliyatı oldum. Bir insanın hayatı boyunca iyiki diyebileceği olay ve kişi sayısı oldukça azdır.Süleyman hoca benim iyikim 🙂 İyiki kendisini tanıdım ve iyiki ameliyat oldum. Ameliyat olduğumu kimse anlamıyor bile öylesine güzel öylesine doğal 🙂 Süleyman hocaya ameliyat olan onu tanıyan güzel enerjisini hisseden herkes kesinlikçe çok şanslı. Tıpkı benim gibi 🙂

  • Süleyman Taş dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Zühal’cim,
   Sizleri tanıdığımız ve ailemizin birer üyesi olduğunuz için bizler çok şanslıyız. Her şey gönlünce olsun. Güzel yorumun için teşekkürler.
   Sevgiler

 • Sibel Kara dedi ki:
  (5/5)

  Dr. Süleyman Taş a 2 ay önce burun ameliyatı oldum. Kapalı teknik sayesinde hiç morarma ve şişme olmadı ??. Tam istediğim gibi ve çok doğal oldu. İyiki sizinle tanışmışım ve doktorum olmuşsunuz. Ellerinize sağlık.

  • Süleyman Taş dedi ki:
   (5/5)

   Merhaba Sibel Hanım,
   Ailemizin bir üyesi olduğunuz için ve güzel sözleriniz için çok teşekkür ederiz…
   Siz de iyi ki varsınız

 • Serap Demir dedi ki:
  (5/5)

  Süleyman Bey , alanında uzman bir cerrahtır. Kesinlikle tavsiye ederim. Gerçekleştirdiği burun ameliyatı sayesinde hayatım pozıtıf anlamda cok degıstı. Artık rahat bır nefes alıyorum ve cok güzel bır buruna sahıbım. Tekrar tekrar teşekkürler…

  • Süleyman Taş dedi ki:
   (5/5)

   Güzel sözleriniz için teşekkür ederiz Serap Hanım, hastalarımız mutlu bizler daha da mutluyuz. Selamlar

 • Meltem Yalçın dedi ki:
  (5/5)

  Kız kardeşimle beraber burnumuzdan ameliyat olmak istiyorduk ancak nerede kime olabileceğimizi bilmiyorduk.Hemşirelik okuyan bir arkadaşımız bize bu konuda Süleyman Bey’in uzman olduğunu kopan ayağı bile yerine sorunsuz bir şekilde dikebildiğini anlattığında hemen arayıp, randevu aldık.Ameliyat tarihini kararlaştırdık. Süleyman Bey o kadar güven veren bir enerjiye sahip ki hiç tereddüt etmiyorsunuz. Güler yüzlü, nezaket sahibi, alanında uzman olduğu zaten aşikar.
  Ameliyat sürecinde ve istirahat sırasında aklımıza takılan her konuda yardımcı olundu.Her sorumuzu bıkmadan usanmadan yanıtlayan Süleyman Bey’in asistanı Burcu Hanım’a da çok teşekkür ederim.Kararımdan dolayı çok mutluyum. Artık daha derin nefesler alabilmek beni daha da mutlu ediyor.Teşekkür ederim Süleyman Bey 🙂

  • Süleyman Taş dedi ki:
   (5/5)

   Bizler de sizleri tanıdığımız için çok mutluyuz… Güzel sözleriniz için teşekkürler 🙂

 • Emre Mavuzer dedi ki:
  (5/5)

  Süleyman TAŞ harika ötesi bir Estetik Cerrahı elleri adeta sihirli burun amilyatı olduktan sonra acısız ve morluksuz tam anlamıyla istegim buruna sahip oldum Op. Dr. Süleyman Taş başta olmak üzere bütün ekibine cook tesekkür ederim

  • Doç. Dr. Süleyman Taş dedi ki:
   (5/5)

   Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Güzel günlerde kullanman dileğiyle… 🙂

Bir cevap yazın

Puanınız*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir