: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Merak Ettikleriniz > Burun Estetiği Kalıcı mıdır?
burun estetigi kalici midir 1000x370 - Burun Estetiği Kalıcı mıdır?

Burun Estetiği Kalıcı mıdır?

Burun estetiği olmak isteyenler, burun ameliyatı olmadan önce genel bir bilgi almak için ön araştırma yaparlar. Yaptıkları araştırma doğrultusunda kafasında yer alan sorulara yanıt almak ve ameliyat sürecine daha hazırlıklı girmek isterler. Biz de bu doğrultuda TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak sizler için düzenli olarak bilgilendirici blog yazıları hazırlıyoruz. Bu haftaki blog yazımızın konusunu ise ‘Burun estetiği kalıcı mıdır?’ sorusunun yanıtını oluşturuyor. Nitekim burun estetik ameliyatı olmak isteyenlerin sıklıkla sorduğu sorular arasında ‘Burun ameliyatının ömürlük mü?’ gibi sorular da yer almaktadır. Burun estetiği kalıcılığı ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler için faydalı bir yazı olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

Burun Estetiğinin Ömrü

Hiç vakit kaybetmeden ilgili sorunun yanıtını vermeye başlayabiliriz. Rinoplasti kesinlikle kalıcıdır. Rinoplasti ameliyatlarının burunda yaptığı değişiklikler kalıcı olarak hayat boyunca devam eder. Burun ameliyatından 3-4 sene sonra burun yapısının eski haline dönmesi ya da doğal yollardan yapısının bozulması mümkün değildir. Yalnızca burun ameliyatının ilk yılı içerisinde kişinin burnunda değişiklikler yaşanır. Burun ameliyatından sonra ilk yıl içerisinde burun yavaş yavaş oturmaya başlar ve hastanın istediği nihai şekline ortalama olarak 1 yılın sonunda ulaşır. Yani ameliyattan sonraki ilk 1 yıl içerisindeki yaşanan değişim normal ve olumlu yöndedir. Bunun dışında doğal yollardan burun yapısında deformasyon meydana gelmemektedir. Ancak bu noktada burun estetiği ömrü ile ilgili birkaç diğer detaya değinmekte fayda bulunmaktadır.

Dediğimiz gibi burun estetiğinin sonuçları kalıcıdır. Ancak ileride yaşanacak kaza gibi travmalar neticesinde burun yapısı değişikliğe uğrayabilir. Travmalar neticesinde hiç burun estetiği yaptırmayan kişilerin de burun yapısı deformasyona uğrayabilmektedir. Dolayısıyla bu durumun burun estetiğinin kalıcılığı ile ilgisi yoktur. Diğer bir konu kişinin yaşı ile ilgilidir. Vücut gelişimi kadınlarda 17, erkeklerde 18 yaşına kadar devam ettiğinden, erken yaşta burun estetiği olmak burun ameliyatının kalıcılığı konusunda sıkıntı yaratır. Nitekim yaş sınırının altında olanların vücut gelişimleri devam edeceğinden, ameliyat sonrası burundaki değişiklikler devam eder. Biz TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak bu yaş grubu altındaki kişilere burun ameliyatı önermemekte ve yapmamaktayız. Burun ameliyatının kalıcılığı ile ilgili bir diğer önemli nokta ise yaşın ilerlemesidir. Yaşlı yakınlarınızın gençlik fotoğrafları ve güncel fotoğraflarını göz önüne getirmeye çalışın. Ne kadar farklı gözüküyorlar değil mi? Nitekim burun estetiğinin kalıcılığından bağımsız olarak, yaş ilerledikçe vücudun her noktasında olduğu gibi yüz hatlarında da değişimler yaşanır. Yaşın ilerlemesi ile birlikte burun kıkırdakları biraz büyür, burun ucu düşmeye başlar, deri yapısında değişiklikler yaşanır. Sarkan yüz ve burun neticesinde daha farklı bir görünüm ortaya çıkar. Dolayısıyla 25 yaşında burun ameliyatı olan bir bireyin, yaşlılığın etkilerinin başlaması ile birlikte ilerleyen yaşlarda aynı burun yapısına sahip olması beklenemez. Yani bu durum burun estetik ameliyatlarının ömründen bağımsız olan bir durumdur. Sonuç olarak toparlayacak olursak; ‘Rinoplasti kalıcı mı?’ sorusunun yanıtı ‘Evet’tir.

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak ‘Burun estetiğinin ömrü ne kadardır?’ sorusunun yanıtına yönelik hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Yukarıda verdiğimiz bilgiler ışığında burun estetiğinin kalıcı olduğu rahatlıkla söylenebilir. Konu ile ilgili herhangi bir sorunuz olması halinde bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak ister, sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir