: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Burunli>Merak Ettikleriniz > Burun Estetiği İçin En Uygun Mevsim Hangisidir?
burun estetigi icin en uygun mevsim hangisidir 1000x400 - Burun Estetiği İçin En Uygun Mevsim Hangisidir?

Burun Estetiği İçin En Uygun Mevsim Hangisidir?

Burun estetiği olmak isteyen kişilerin kafasında ameliyat olmadan evvel birçok soru beliriyor. Bu sorular arasında ise ‘Burun ameliyatları hangi aylarda yapılır?’, ‘Burun estetiği için en uygun yaş nedir?’ gibi sorular yer almaktadır. Bu yazımızda burun estetiği için en uygun olan aylar ve mevsimler ile ilgili detayları bulabilirsiniz. Öncelikle burun estetiği yaşı ile ilgili kısa bir bilgi vermekte fayda var.

Burun Estetiği Hangi Yaşta Yapılmalı?

Türkiye’de en çok tercih edilen estetik ameliyat türü olan burun estetiği zorunlu durumlar dışında burun kemiğinin gelişimi tamamlanmadan yapılmamalıdır. Bu da 18 yaşa tekabül eder. Nitekim 18’li yaşlara kadar burun kemiğinin gelişimi birçok kişide devam etmektedir. Yalnızca estetik görüntü kaygısı ile burun estetiği yapılması planlanıyorsa kızlarda 17 , erkeklerde 18 yaşın dolmuş olması gerektiğinin ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Burun Ameliyatları Hangi Aylarda Yapılmalıdır?

Burun estetiği olurken mevsim seçimi burun estetiği olmayı planlayan birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Bildiğiniz üzere burun ameliyatlarında kapalı burun estetiği, açık burun estetiği olarak iki temel teknik mevcuttur. Burun estetiğinin yapılacağı mevsim ve ay, uygulanacak olan burun estetiği tekniğine göre de belirlenebilmektedir. Genelde güneşin yoğun olduğu aylarda burun estetiği olmak pek tercih edilmemektedir. Bunun en önemli sebebi güneşin ve dolayısıyla sıcaklığın etkisi ile beraber vücutta ödem artışı meydana gelmesidir. Nitekim aşırı sıcakların etkisiyle bir hafta ya da 10 gün gibi bir sürede inmesi öngörülen burun şişlikleri, öngörülenden daha uzun sürede inebilmektedir. Dolayısıyla burun estetiği olmak isteyenler hem bu sebeplerden hem de yaz tatilini ameliyata harcamama kaygısından dolayı burun estetiğini yaz mevsimi dışında yaptırma eğilimi göstermektedir. Ancak bu durumun büyük oranda açık teknik ile yapılan burun ameliyatlarında geçerli olduğunu söylemeliyiz. Nitekim açık teknik burun ameliyatı ile gerçekleştirilen ameliyatlarda, burun ucunda kesi olmaktadır. Bu da yukarıda belirttiğimiz duruma davetiye çıkarabilmektedir. Ancak kapalı teknik ile yapılan burun ameliyatlarında durum farklılaşmaktadır. Kapalı teknik ile yapılan burun estetiğinin mevsim seçiminde ne gibi bir etkisi olduğunu bir sonraki alt başlıkta ele alacağız. Bu konuya geçmeden evvel dilerseniz açık ve kapalı teknik burun ameliyatları ile ilgili detaylı bilgi veren yazımıza link aracılığı ile göz atabilirsiniz.

Kapalı Teknik Burun Ameliyatları ile Her Mevsim Burun Ameliyatı Olunabilir

Kapalı teknik burun ameliyatlarında ise açık teknik burun ameliyatlarında yaşanan durum olmaz. Bunun en büyük sebebi açık teknik burun ameliyatlarında yapılan burun ucunun kesilmesi işleminin aksine, kapalı teknik burun ameliyatlarında herhangi bir kesi olmamaktadır. Dolayısıyla da bol güneşli ve sıcak havalarda ödemin geç iyileşmesi gibi bir dezavantaj ortaya çıkmamaktadır. Bundan dolayı da kapalı teknik ile burun estetiği olmanız halinde hangi mevsimi ya da ayı tercih edeceğiniz sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmemektedir . Sonuç olarak ‘Burun ameliyatı yazın yapılır mı? sorusunun yanıtı kullanılacak teknikte yatmaktadır. Kapalı teknik burun ameliyatı tercih edenler, sağlık açısından burun ameliyatı için en uygun zaman dilimi seçme gibi bir kaygı içerisine girmemelilerdir.

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak ‘Burun estetiği için en doğru mevsim hangisidir?’ sorusuna yönelik hazırladığımız blog yazımızın sonuna geldik. Umarız sizler için faydalı bir içerik olmuştur. Kapalı teknik burun estetiği yapan doktorlar arasında yer alan Op. Dr. Süleyman Taş’ın kliniği ile +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebilir, kapalı burun ameliyatı fiyatları ve hizmeti ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

“Burun Estetiği İçin En Uygun Mevsim Hangisidir?” için 4 yorum

 • K. T. dedi ki:

  Burun ameliyatını yaz aylarında olabilir miyim? ücretler nedir

  • admin dedi ki:

   Merhabalar, kapalı ve atravmatik teknik ile gerçekleştirilen burun ameliyatlarının yaz aylarında yapılmasına engel bulunmamaktadır. Fiyatlar hakkında bilgi için +905320563693 numaramız ile whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
   Sağlıklı günler

 • B. M. dedi ki:

  Merhaba, ben açık alanda çalışıyorum. Yaz aylarında burun ameliyatı olabilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir