: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Burunli>Merak Ettikleriniz > Burun Estetiği Ameliyatında Tampon Korkusu
burun estetigi ameliyatinda tampon korkusu - Burun Estetiği Ameliyatında Tampon Korkusu

Burun Estetiği Ameliyatında Tampon Korkusu

Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen insanların en çok korktukları ve endişe duydukları süreç tampon sürecidir. Ancak bu yazımızda tampon korkusunun aslında korktuğunuz gibi bir süreç olmadığını ele alacağız.

Peki Tampon Neden Kullanılır?

Ülkemizde en çok yaşanılan rahatsızlıklardan biri de hava yolu problemine bağlı rahat nefes alamamadır. Burun estetiği ameliyatlarında esas amacımız estetik olarak yüzünüze en uygun burnu planlamak ve yapmaktır. Estetik açının dışında amaçlarımızdan diğeri ise burun estetiği ameliyatı olacak olan ancak hava yolu problemi yaşayan tüm hastalara da müdahalede bulunarak ameliyat sonrasında fonksiyonel bir burun elde etmektir. Burun estetiği ameliyatı sonrası hem yüze uygun hem de rahat nefes alabilen güzel bir burun elde edilmektedir. Burun estetiği ameliyatında hava yolu problemi yaşayan tüm hastalarda tampon kullanılmaktadır. Burun ameliyatlarında kullanılan tamponun görevi, ameliyat sonrası yapışıklıklara yol açabilecek durumlara karşı şekil bozukluklarını önlemek , burun içinde baskı yaparak kanamayı en aza indirmek ve şişlikleri gidermektir. Eskiden yapılan burun estetiği ameliyatlarında da tampon kullanılmaktaydı. Kullanılan bu tamponlar bez tamponlar idi. Bez tamponlar, ameliyat sonrası ve tampon çıkarma sürecinde tabir-i caizse hastalar için eziyet olmaktaydı. Bu eziyet süreci ameliyat olan hastalar ve ameliyat olmak isteyen herkes için tampon korkusunu da beraberinde getirdi. Tampon korkusu sebebi ile burun ameliyatı olmak isteyenler bu süreç için cesaret edememekteydi.
Ancak teknolojinin ilerlemesiyle yeni nesil tamponlar geliştirildi. Son 9-10 yıldır yeni nesil tamponlar sayesinde bez tamponlar kullanılmamaktadır. Yeni nesil tamponlar burun iç yüzeyinin formuna uygundur. Ortası delik olduğu için ameliyattan sonra da nefes almaya devam edilebilmektedir. Tamponların çıkarılmasında da ağrı veya acı olmamaktadır. Geliştirilen yeni nesil tamponlar , tampon korkusunu da ortadan kaldırmaktadır.


Tamponlar Ne Zaman Alınmaktadır?

Burun ameliyatı esnasında hava yolu müdahalesinden sonra kullanılan tamponlar atel ile birlikte ameliyat olduktan 1 hafta sonra alınmaktadır. Ağrılı bir süreç değildir. Kulaktan kulağa duyduğunuz tampon korkusu metrelerce kullanılan bez tamponlarıntercih edildiği döneme aittir. Günümüzde kullanılan yeni nesil silikon tamponlar ile ameliyat sonrası süreç daha konforlu geçmektedir. Tamponların çıkarılması esnasında ise ağrı veya acı olmamaktadır.

Bu yazımızda burun estetiği ameliyatı olmak isteyen ancak tampon korkusu olan hastalarımız için aslında korkulacak bir sürecin olmadığını vurgulamak istedik. Burun estetiği ameliyatı, geliştirilen yeni nesil silikon tamponlar ile eskisi gibi eziyet bir süreç teşkil etmemektedir. Ameliyattan sonra kaliteli istirahat ile bu süreç çok daha konforlu geçmektedir. Burun estetiği konusunda daha detaylı bilgi almak için ilgili linkten detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir