: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Merak Ettikleriniz > Atel ve Tamponlar Alındı
atel ve tamponlar - Atel ve Tamponlar Alındı

Atel ve Tamponlar Alındı

Peki Ya Sonra? 

Burun estetiği ameliyatı olmayı istediniz. Kararınızı verdiniz ve ameliyatınızı oldunuz. Atel ve tamponlar alındı. Aynanın karşısına geçtiniz ve her şey bitti mi? Hayır elbette bitmedi. Aslında süreç devam ediyor. Bu haftaki yazımızda atel ve tamponlar alındıktan sonraki süreçten bahsedeceğiz.

Burun ameliyatı esnasında kullandığımız atel ve tamponları taburcu olduktan 1 hafta sonra almaktayız. Bu süreci evde kaliteli istirahat ederek geçirmenizi istemekteyiz. İyi beslenmeli , yeşil çay ve maydanoz tüketimini arttırmalısınız. Tüm bu özen ödemlerinizin inmesi açısından fayda sağlayacaktır.

Tüm bu süreci gerekli özen ve dikkatle birlikte geçirdiniz ve atel ve tamponlarınızın alınacağı o büyük gün geldi. Heyecan dorukta. Sadece heyecan değil, korku, endişe… hepsi bir arada. Ne yaşayacağınızı bilmediğiniz için korkuyor ve endişe duyuyor olabilirsiniz. Ama korkulacak ya da endişe duyulacak bir şey bulunmamaktadır.

Burun ameliyatınız esnasında yeni nesil silikon tamponlar kullanmaktayız. Yeni nesil tamponlar silikon ve burun iç yapısına uyumludur. Silikon olma özelliği sayesinde yumuşaktır ve minik bir çekme hareketi ile kendiliğinden kayıp çıkmaktadır. Ağrı veya acı hissetmemektesiniz. Burun üzerinde olan atel ise burun ameliyatınız esnasında yapıştırıcılar sayesinde burun yüzeyine konulmaktadır. Ateliniz alınırken de yine ağrı veya acı hissetmezsiniz. Bir çok hasta  atel ve tamponlar alındıktan sonra bu korku ve endişelerinin yersiz olduğunu söylemektedir.

Atel ve tamponlar alındı. Ayna ile ilk karşılaşma zamanı geldi. Burun ameliyatı sürecinizin burada bittiğini düşünmeyin. Aynaya baktığınızda ilk vereceğiniz tepki ‘’Bu ben miyim?’’ , ‘’Şiş mi biraz?’’ ‘’Gözlerimde bir tuhaflık mı var?’’ gibi ifadeler kullanacaksınız. İncelemeye başlayacaksınız. Her fırsat bulduğunuzda ayna karşısına geçeceksiniz. Burun güzel ama yüzüm çok farklı diyebilirsiniz. Endişe etmeyin. Evet yüzünüz farklı çünkü cerrahi bir işlem geçirdiniz , ameliyat oldunuz. Şişlikleriniz, ödemleriniz olacaktır. Atelin baskısını burnunuzun üzerinde görebilirsiniz. Atel çıktıktan sonra burnunuzu çok dik bulabilirsiniz. Bu durum 1 haftadır burun üzerinde olan atelin baskısından kaynaklanmaktadır. Atelin baskısı ve şişliklerden dolayı gözleriniz birbirinden uzaklaşmış algısını yaşayabilirsiniz. Korkmayın, sadece şişliklerden kaynaklanmaktadır. Zamanın etkisi ile her geçen gün bu durumun ortadan kalktığını göreceksiniz. Yakınlarınız bu duruma sizden daha hızlı alışacaklardır. Sizin alışmanız ise 2-3 hafta zamanınızı alabilir. Bu zaman diliminde Doktorunuzun talimatlarının dışına çıkmamalısınız. Zamana bırakmalı ve sabretmelisiniz. Yaşadığınız durumun geçici süreç olduğunu bilmelisiniz. Bu sürecin farkında olmanız , atel ve tamponlarınız çıktıktan sonra da rahat bir süreç geçirmenize sebep olacaktır.

Burun Estetiği ameliyatınızın ardından atel ve tamponları alındıktan sonra aynaya baktığınızda gördüğünüz burun nihai sonuç değildir. Atel ve tamponlar alındıktan sonra süreciniz bitmemektedir. İyileşme süreciniz başlamaktadır. Nihai sonuç ise 2 ay ve 1 yıllık iyileşme sürecinizden sonra ortaya çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir