: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Yüz Mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi

Ameliyatsız estetik ve güzellik uygulamalarından bir diğeri ise mezoterapi uygulamalarıdır. Mezoterapi uygulamaları yüz mezoterapi uygulaması ve saç mezoterapi uygulaması olarak ikiye ayrılmaktadır. Bir önceki yazımızda saç mezoterapisinden bahsetmiştik.

Mezoterapinin içerisinde besleyici vitaminler bulunmaktadır. Yoğunluklu olarak C vitamini mevcuttur. Yüz mezoterapi uygulaması, cildin ihtiyacı olan tüm vitamin, mineral desteğini sağlamaktadır. Yüz mezoterapisinin cilt üzerindeki etkileri;

  • Ciltte sıkılaşma sağlar
  • Kırışıklıkları giderir
  • Cilde parlaklık verir
  • Cildin canlanmasına yardımcı olur
  • Renk tonunu dengeler ve eşitlenmesine yardımcı olur
  • Koyulaşmış lekeleri açar

Yüz Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Uygulama yapılacak cilt üzerine işlem öncesi uyuşma sağlanması için anestezik krem sürülmektedir. Saç teli kadar ince yapıya sahip enjeksiyonlar ile mezoterapi solüsyonları cildin altına enjekte  edilmektedir. Mezoterapi seanslar halinde uygulanmaktadır.

Yüz Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Yüz mezoterapi uygulaması cildin durumuna göre 4 seans veya 6 seans olarak düzenlenmektedir. Seans aralıkları 3 haftalık periyotlarla yapılmaktadır. Seanslar tamamlandıktan sonra istenirse yılda 1 kez veya 2 kez yaptırılabilir.

Yüz Mezoterapisi Ağrılı Mıdır?

Mezoterapi uygulamaları işlem olarak ağrılı olmaması için yugulamadan hemen önce anestezik kremler uygulanır ve uyuşması sağlanır. Ancak mezoterapinin içerisinde bulunan yoğun C vitamini sebebi ile ciltte bir miktar yanma olabilmektedir. Dayanılamayacak düzeyde bir yanma değildir.

Yüz Mezoterapisi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Yüz mezoterapisi yapıldıktan 2 -3 hafta sonra etkisini göstermeye başlamaktadır. 6 ay kadar da devam etmektedir.

Yüz Mezoterapisi Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Yüz mezoterapi uygulaması seans süresi yaklaşık 10 dakika – 15 dakika sürmektedir.

Yüz Mezoterapi Uygulama Sonrası Kızarıklık veya Şişlik Oluşu Mu?

Bu uygulama sonrasında şişlik oluşmaz. Ancak kızarıklık görülebilen durumdur. İşlemden sonra yapılan soğuk uygulama ile birlikte kızarıklık kaybolmaktadır.

Yüz Mezoterapi Uygulaması Kimlere Yapılabilir?

Mezoterapi uygulamaları, orta yaş grubundan önce gençlik halinin devamını sağlamak için veya yaşlanma durumunu yavaşlatmak için her cilt grubuna ve kadın , erkek herkese yapılabilir. Orta yaş grubundan kastımız 40lı, 50li yaş gruplarıdır. Yaşlanma 30lu yaşlarda başlamaktadır. Yaşlanma için önlem amacıyla bu yaş grubuna yapılma oranı çok daha yüksektir.

Yüz Mezoterapisi Sonrası Günlük Hayata Dönüş Ne Zaman Yapılabilir?

Yüz mezoterapi uygulaması sonrasında yüzde bir miktar kızarıklık olması tabiidir. Bu durum göz önüne alınarak işlemden hemen sonra güneşe çıkmamak gerekmektedir. İş yerine o gün gitmemekte fayda vardır.

Yüz Mezoterapisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Yüz bölgesi hassas bir alan olduğu için nadir de olsa yüz mezoterapisinin şişlik, hassasiyet, kaşıntı ve benzeri gibi yan etlileri olabilmektedir.

Yüz Mezoterapisi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulamadan önce cilt mutlaka temiz olmalıdır. Makyaj ve benzeri kalıntılardan arındırılmış olmalıdır. Erkeklerde tüm yüze yapılacak ise sakal traşı olunmalıdır. Uygulamadan en az 3 gün öncesinden aspirin, alkol gibi kanamayı tetikleyecek kan sulandırıcı içeriklerinden uzak kalınmalıdır.

Yüz Mezoterapisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz mezoterapi sonrası cilt güneşten mutlaka korunmalıdır. 24 saat boyunca su değmemeli ve makyaj yapılmaması önerimizdir.

Yüz Mezoterapisi

Bir cevap yazın

Puanınız*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir