Yanlış Burun Estetiğinin Sebepleri ve Sonuçları

Hem kadınlar hem de erkekler için estetik bir görünüme sahip olmak oldukça önemlidir. Yüz hatları, bilindiği üzere güzellik kavramının önemli bir kısmını kapsamaktadır. Benzer şekilde burunun görünümü de yüz güzelliğini büyük ölçüde etkilemektedir. Bu yüzden aynaya baktığında burun yapısından mutlu olmayan ve bu durumu değiştirmek isteyen yüz binlerce kişi bulunmakta ve burun estetiği olmak istemektedirler. Ancak yapılan hatalı seçimlerden dolayı yanlış burun ameliyatı durumunun ortaya çıkma riski bulunmaktadır. Peki yanlış burun estetiği nelere yol açabilir? TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak bu hafta hazırladığımız blog yazısında yanlış yapılan burun estetiği konusunu ele alacağız. Yazı boyunca ‘başarısız burun estetiği nasıl olur?’, ‘başarısız burun estetiği nasıl anlaşılır?’ ve ‘hatalı burun estetiği nelere yol açar?’ gibi soruların yanıtlarını vereceğiz. Başarısız geçen burun ameliyatları hakkında bilgi almak isteyenler için faydalı bir blog yazısı olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

Burun Estetiği Neden Başarısız Olur?

Yanlış burun estetiğinin nelere yol açabileceğine geçmeden önce, hatalı burun ameliyatlarının sebeplerine inebiliriz. Burun estetiğinin başarısız olma sebeplerinden başlıcalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

1. Hatalı Estetik Doktor Seçimi

Başarısız burun estetiğinin ana sebeplerinden bir tanesi hatalı burun estetik doktoru seçimidir. Yanlış burun estetik doktoru seçimi neticesinde ortaya çıkacak sonuç istenilen düzeyde olmayacaktır. Bu yüzden estetik doktoru seçiminde dikkatli olmalı, alanında yeteri kadar uzmanlaşmış kişilere yönelmelisiniz.

 

2. Estetik Doktorun Tavsiyelerine Uymamak

Hem ameliyat öncesinde hem de ameliyat sonrasında estetik doktorunuz size uymanız gereken bir dizi kurallar sunacaktır. Bu kuralları sıkı sıkıya uygulamanız, burun estetik operasyonunun başarılı bir netice vermesini etkileyecektir. Bu yüzden estetik doktorunun söylediklerini doğru bir şekilde uygulamamanız, sonucun olumsuz olma ihtimalini arttıracaktır.

 

 

3. Burun Ameliyatından Sonra Buruna Darbe Almak

Burun estetiğinden sonra belli bir süre kendinize iyi bakmalısınız. Yüzünüze doğru herhangi bir darbe almamaya ekstra özen göstermelisiniz. Nitekim özellikle ilk aylarda buruna alınan darbe, burun yapısı oturma aşamasındayken buruna zarar verebilmektedir.

4. Aşırı Kalın Derili Burun Yapısına Sahip Olmak

Fazla kalın derili burun yapısına sahip olmak, burun estetiğini zorlaştıran faktörlerdendir. Yapılan cerrahi müdahelelerin dışa yansıması, kalın derili burun yapısına sahip olan kişilerde daha zordur. Bu yüzden kalın derili burun yapısına sahip olan kişiler, estetik doktoru seçimi konusunda ekstra dikkatli olmalılardır.

 

 

5. Yüzle Uyumsuz Burun Estetiği Olmak

Bir burun estetiğinin başarılı olmasının önemli kriterlerinden bir tanesi de, yapılan burun estetiğinin yüzle uyumlu olma durumudur. Nitekim her yüz özeldir ve her burun estetiği hastanın yüz yapısına göre yapılmalıdır. Burun yapısını beğendiğiniz ünlüleri göz önünüze getirin. Aynı burun yapısının size uygulanması, başarılı bir sonuç vereceği anlamına gelmez. Altın oranın yakalanması bu noktada önemlidir.

Başarısız Burun Estetiği Nasıl Anlaşılır?

Başarısız burun estetiğinin nedenlerini sıralamamızın ardından, başarısız burun ameliyatının nasıl anlaşılabileceği ile ilgili de bilgi verebiliriz. Hatalı burun estetiğinin başlıca belirtilerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Burundaki, varsa, fonksiyonel bozuklukların devam etmesi ve buna bağlı olarak nefes alma ile ilgili sorunların devam etmesi
  • Burun yapısının eğri ya da çarpık durması
  • Burun deliklerinin ameliyattan sonra aşırı dar ya da geniş olması
  • Burun ucunda sarkmaların meydana gelmesi
  • Burun yapısının ameliyattan sonra oturması 1 yıl sürmektedir. Bu süre sonunda fonksiyonel ya da estetik olarak burun yapı hayal edildiği gibi durmaması ve mutsuz etme durumu, başarısız burun estetiğine işarettir.

Yanlış Yapılan Burun Ameliyatlarının Sonuçları

Hatalı burun estetikleri neticesinde kişide estetik görünümün düzelmemesinin yanı sıra; farklı boyutlarda mutsuzluk ve depresif ruh hali durumu da ortaya çıkabilmektedir. Burun yapısındaki değişiklik, istenildiği ölçüde olmazsa kişi hem yeni burun yapısına alışmakta zorluk çeker, hem de kötü bir ruh halinin içerisine girer. Sadece estetik kaygı ile yapılan kimi başarısız burun ameliyatlarında, burunun fonksiyonelliği de bozulabilir. Bunun neticesinde horlama ve burundan rahat nefes alamama gibi durumlar ortaya çıkabilir. Burun ameliyatı başarısız olanların karşılaşacağı önemli sorunlardan bir tanesi de maddidir. Nitekim her başarısız burun ameliyatı, revizyon burun ameliyatı gerekliliğini ortaya çıkarır. Revizyon burun ameliyatı da ekstra maliyet demektir. Bunun yanı sıra ikinci kez burun ameliyatı olacak kişilerin burun ameliyatı, ilk kez burun ameliyatı olacak kişilere kıyasla daha zor geçer. Bu yüzden burun estetiği olmak isteyenler, hatalı burun ameliyatı sebeplerini iyi bilmeli ve bu yönde aksiyonlar almalılardır.

Hatalı Burun Estetiği Olanlar İçin Çözüm

Başarısız burun estetiği yüzünden artık üzülmeyin! Alacağınız doğru önlemler ve atacağınız doğru adımlarla, içinde bulunduğunuz söz konusu olumsuz durumdan çıkmanız mümkündür. Daha önce de belirttiğimiz gibi, ikinci kez burun ameliyatı olacak kişilerin ameliyatları, ilk kez ameliyat olacaklara kıyasla daha zor geçmektedir. Bu yüzden başarısız rinoplasti deneyimi yaşayanlar, revizyon burun estetiği konusunda kendisini kanıtlamış bir estetik doktoru ile süreci devam ettirmelilerdir. Doğru bir seçim ile istediğiniz bir burun yapısına kavuşmanız mümkündür.

 

 

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak yanlış burun ameliyatlarına yönelik hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Yazımızda ilk olarak hatalı burun ameliyatlarının başlıca sebeplerine ve belirtilerine değindik. Akabinde başarısız burun ameliyatlarının sonuçlarına ve kısaca çözümüne değindik. Burun estetiği ile ilgili daha fazla bilgi almak istemeniz halinde bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak ister; sağlıklı günler dileriz.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews