: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Estetik Cerrahili>Vücut Estetiği > Uyluk Germe
Untitled 23 - Uyluk Germe

Uyluk Germe

Uyluk Germe/ Thigh Lift uyluk-germe1uyluk-germe2

Bacak bölgesindeki cilt ve yağ fazlalığına bağlı düzensizlikler, dalgalanmalar, yürürken bacak bölgesinin birbirine sürtmesine neden olmakta ve kadınların hayat konforunu bozmaktadır. Uyluk germe ameliyatı ile bu bölgedeki yağ ve cilt fazlalıkları giderilerek, kişinin güzel bacaklara sahip olması sağlanır.

Uyluk Germe/ Thigh Lift Ameliyatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Uyluk bölgesindeki fazla yağ ve cilt fazlalıklarını alarak ince ve gergin görünümlü bacakların olmasını sağladığımız bir ameliyattır.
Uyluk germe ameliyatı kol bölgesinde yağ ve cilt sarkıntısı olan ve bu durumdan rahatsız olan kadınlara yapılmaktadır.
Uyluk bölgesinin kıvrımına saklanarak yapılan kesiler ile bu bölgedeki cilt fazlalıkları ve yağ dokuları çıkarılarak yapılmaktadır.
Genelde bu bölgede yağ fazlalığı ile birlikte cilt fazlalığı da mevcuttur. Eğer sadece yağ fazlalığı mevcut ise liposuction yeterli olurken, cilt fazlalığı da mevcut ise o zaman uyluk germe ameliyatı yapmak gerekmektedir.
Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, bu ameliyattan en az 3 hafta öncesinde sigarayı, yara iyileşme gibi sorunlardan dolayı kesmek gerekir. Aynı şekilde kanama gibi sorunlara neden olduğundan dolayı , son 1 haftada kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak gerekmektedir. Diabet hastası ise şekerinin, hipertansiyon hastası ise tansiyonunun ameliyat öncesi süreçte kontrol altında olması gerekir Kullanılmaması gereken ilaç ve besinler: Tüm zayıflama ürünleri Yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği bitkisel ürünler Apranaks, Voltaren, Vermidon, gibi ağrı kesiciler (ağrı kesici gerektiğinde Minoset, Novalgin, Xefo-rapid kullanılabilir), Aspirin, Coraspin, Plavix, Clexane gib i kan sulandırıcılar Ginseng, ginko biloba, co-enzim Q gibi maddeler içeren multivitamin hapları
Ameliyat genel anestezi altında, ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir.
Ameliyat esnasında yaptığım uyuşturucu nedeniyle hasta 10-12 saat ağrı hissetmez daha sonrasında ameliyatın ilk günü ağrı kesici kullanmaz ise sızlama hissedebilir, ama ağrı kesici kullanımında böyle bir problem de olmaz.
Hasta ameliyattan 5 saat sonra istediklerini yiyip, içebilirler. Hastaneden ise ameliyattan 6 saat sonra taburcu olabilirler. Ben hastalarımın pansuman bölgesini steril yara bandı ile kapatırım, onun dışında başka bir pansumanları olmaz. Ameliyattan sonraki gün duş alabilirler. İlk 4 hafta uyluk ve bacak bölgesini zorlayan hareketler dışındaki spor hareketlerini yapabilirler.
Hasta kilo almadığı sürece kalıcıdır. Ancak kilo alırsa vücudun her bölgesi yağlandığı gibi uyluk bölgesi de yağlanacağından bir miktar şişme yine olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir