: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Memeli>Merak Ettikleriniz > Sütyen Ölçüleri
Sütyen Ölçüleri

Sütyen Ölçüleri

 

Sütyen  ölçüleri göğüs şekil ve büyüklüğüne göre değişebilmektedir. Her kadının sütyen ölçüsünü bilmesi çok önemlidir. A Cap, B Cap, C Cap, sırt bölgesinin genişliği, meme bölgesinin büyük olası ve sırt bölgesinin küçük olması, göğüs bölgesi yayvan olabilir, ayrık bir şekil almış olabilir. Tabi ki bilmeniz gereken önemli bilgilerden birisi de her yıl meme ölçüleri değişmektedir. Alınan kilo, verilen kilo, adet döngüsüne göre ki adet dönemine göre, hormon durumunuza göre, ruh duygusal durumlarınıza göre çok az da olsa küçülüp büyüyebilmektedir. Doğru sütyen mutlu kadın demektir. Ancak bazı durumlarda memenin gereğinden çok büyük olması veya çok küçük olması hatta memenin hiç olmaması gibi durumlarda takılan sütyenin çok etkisi olmadığını bu deformasyonun ameliyat ile düzeltilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Kadınların öz güven ve kendilerini daha iyi hissetmesi için memenin dolgun aynı zamanda da fonksiyonel olarak doğru çalışması gerekmektedir. Meme çok büyük ise takılan sütyenler de sırt ağrısının önüne geçmez bu yüzden meme küçültme estetiğine baş vurmak gerekmektedir. Meme hiç yok seviyesinde ise kadının öz güvenini alt seviyede tutan durumlardan birisidir bu durumda ise meme protezi meme ye yağ enjeksiyonu veya dolgu gibi işlemler ile meme büyültülerek estetik ve fonksiyonel özellikleri çok daha iyi seviyede olmaktadır. Meme yayvan veya sağ taraf sol tarafa göre farklı ise sütyen takıldığı sürece durum kontrol altına alınsa da kalıcı ve etkili çözüm için meme dikleştirme ve toparlama ameliyatı önerilmektedir.

Sütyen Ölçüleri

Meme estetiği Doktor Seçimi

Meme estetiği dediğimiz gibi estetik ve fonksiyonel olarak son derece titiz ve özenle yapılmalıdır. Süt bezleri veya süt kanalarına hasar verilmeden operasyon yapılması ve estetik olarak dokunuşlar yapılması gerekmektedir. Bu yüzden meme anatomisinden son derece iyi anlayan doktor tercihi yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda gerekli tecrübeye sahip, kullandığı teknik ile dokularınıza minimum hasar veren, ilgili doktor tercihi etmeniz gerekmektedir. En az 3 ayrı doktordan muayene olmanız ve operasyon hakkında bilgilenmeniz hem size yapılacak işlem hakkında hem de iyileşme sürecinde size yardımcı olacak önemli faktörlerden birisidir.

Sütyen ölçüleri ile ilgili konulu yazımızın sonuna geldik. Umarım sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Merak ettikleriniz ve daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir