: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Merak Ettiklerinizli>Saç Ekimi > Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?
Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

Saçlarımız çok iyi bakım isteyen ve en ufak ilgisizlikte kendini belli eden kırılmalara, yıpranmalara ve dökülmelere neden olmaktadır. Saçlarımız yaşam kalitemizi yükseltirken aynı zamanda da öz güvenimizi yerine getiren dış görüntünüzü en iyi şekilde tamamlayan saçlarımız bazen genetik bazen ise vitamin ve mineral eksikliği nedeniyle aşırı stres kaynaklı saç kayıpları görülebilir. Erken dönemde alınan tedbirler saç dökülmenizin önüne geçebilir ancak tedbir alınmamış ve dökülmüş saçlar için uygulanan bir işlem yok mu derseniz elbette vardır. Bugün ki yazımızda saç ekimi teknikleri nelerdir? Konumuzu değerlendireceğiz.

Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

FUT ve FUE Tekniği

Saç ekimi için kullanılan iki teknik bulunmaktadır. 1. si eskiden kullanılan FUT yöntemi dediğimiz teknik ile gerçekleşmekteydi. Bu yöntemde ense bölgesindeki saçlı deri kesilerek alınan saç dokusu küçük parçalara ayrıldıktan sonra kel olan alana nakil edilirdi. Bu yöntemin kullanılması hastanın iyileşme süreci ve sonuca bakılınca çok tatmin edici olduğu söylenemezdi. Bu yüzden insanlar kellik problemleri için takma saç, peruk gibi kalıcılığı olmayan yöntemlere baş vuruyorlardı. Erkeklerin daha ağırlıklı olduğu ancak kadınların da belli durumlarda uyguladığı saç ekimi tekniği teknoloji ve bilimin ilerlemesi ile birlikte FUE yöntemi dediğimiz yöntemde ise yine ense bölgesindeki saçlı deriden kıl folikülleri tek tek motor yardımı ile alınarak kel olan bölgelere mikro – greftleme tekniği ile nakil edilmektedir. Bu şekilde çok başarılı sonuçlar elde edilmekte olup sağlıklı ve gür görünümlü saçlar elde edilmektedir. Tek seans da 5000 – 6000 adet saç kökü alınmaktadır. Kellik çok fazla ise 2. seans olacak ise 10000 saç köküne kadar saç ekimi yapılabilir. Saç ekimi öncesi saçların çıkım yönü analiz edilir ve kıl kökleri bunlara doğru yerleştirilir. Bu şekilde doğal görünümlü saçlar elde etmiş olur. Buna uygun yapılmayan saç ekiminde ise halk arasında Çim adam denilen saç ekildiği çok belli olan bir deformiteye neden olur.

Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

 

Saç ekimi öncesinde diğer ameliyatlarda olduğu gibi 6 ay öncesinden sigara bırakılmalı ve ameliyattan sonra hiç içilmemelidir, yara iyileşme sürecini olumsuz etkilediği için kullanılması önerilmez. Kötü iyileşen yaranın verdiği sonuç çok fazla yüz güldürmemektedir. Kan sulandırma etkisi olan alkol gibi içeceklerden uzak durulmalıdır. Aspirin ve aspirin içeren kan sulandırma etkisi olan ilaçlar kullanılmamalıdır.

Saç ekimi lokal anestezi altında yapılır, saçlı deri uyuşturularak yapılmaktadır. Verilen uyuşturma nedeniyle hasta işlem sırasında ve sonrasında ağrı hissetmez.

Saç ekimi teknikleri nelerdir? Yazımızın sonuna geldik. Umarım sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir