: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Merak Ettiklerinizli>Saç Ekimi > Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?
cabello sano 800x400 1 - Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Saç ekimi teknoloji ve bilimin ilerlemesi kullanılan tekniklerin değişmesi veya gelişmesi, genetik, stres, kaza sonrası oluşan cilt özellikle saç bölgesinde kellik dediğimiz saç dökülmesi problemleri dünyada insanların en sık yaşadığı ciddi sorunlardan birisidir. Saç ekimi dışında uygulanan bir çok işlem bulunmaktadır. Protez saç, peruk kullanımı gibi ancak hiç biri sizin doğal kendi saçınız değil ve kalıcılığı ise hiçbir zaman yüzde yüz olmayacak gececi tedavi şekilleridir. Saç ekimi için 2 teknik kullanılmaktadır. FUT ve FUE yöntemleri iki yöntemin nasıl yapıldığı ve etkilerini saç ekimi nedir nasıl yapılır? Konulu yazımızda değerlendireceğiz.

FUT Yöntemi Saç Ekimi

Geçmişte teknolojinin ilerlememesi elbette her şeyin biraz daha zor ve uzun süreli olmasını sağlamaktaydı ve iyileşme süreçleri daha zor uzun olurken işlemin başarı olasılığı ise çok düşük olmaktaydı bu yüzden insanlar saç dökülmelerine karşı aldığı tedbirler farklı yöndeydi bu süreçten korkan ve girmek isteyemeyen bazıları ise saç dökülmesi kellik dediğimiz problemlerle baş başa kalmaktan yana oluyorlardı. Eskiden FUT yöntemi dediğimiz teknik ile ense bölgesinden saçlı deri kesilerek alınan saç dokusu küçük parçalara ayrıldıktan sonra kel olan alana nakil edilmekteydi. Bu yüzden istenilen sonuç hem daha geç hem de daha az olmaktaydı.

fut yöntemi 300x176 - Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

FUE Yöntemi Saç Ekimi

Tabi ki teknoloji ve bilimin ilerlemesi bir çok şeye öncelik ettiği gibi saç ekimine de öncelik sağlamıştır. Bu durum saç ekimi yaptıracak kişilerin yüzlerini güldürmüş ve bu yönde talepler çok fazla olmuştur. Erkekler daha fazla talep gören saç ekimi kadınlarında yaptırdığı ve yüzleri fazlasıyla güldüren sonuçlar alınabilmektedir. FUE yöntemi dediğimiz yine ense bölgesindeki saçlı deriden kıl folikülleri tek tek motor yardımı ile alınarak kel olan bölgeye mikro – greftleme tekniği ile nakil edilmektedir. Bu şekilde çok başarılı sonuçlar elde edilmekte olup sağlıklı ve gür görünümlü saçlar elde edilebilmektedir.

Ense bölgesinden tek seans da 5000 – 6000 kadar kök alınabilmektedir. Kellik durumu fazla ise ikince seans uygulanabilir ve toplamda 10000 adet saç kökü alınabilmektedir.

Ekilen saçlar işlemden 3 ay sonra dökülür ve yeniden çıkmaya başlar. İşlemden 6 ay sonra hepsi çıkmış olur ve sağlıklı, gür saçlı bir görünüm kazanmış olur. Ekilen saçlar bu aşamadan sonra dökülmez.

main qimg 10ea484c16a3f6c8106d75b19880bbf1 161x300 - Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç ekimi nedir nasıl yapılır yazımızın sonu geldik. Daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir