: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Burunli>Merak Ettikleriniz > Revizyon Burun Ameliyatında Hangi Teknik Kullanılır?
752x395 yaslanan burun yuzu de etkiliyor 1517661314963 - Revizyon Burun Ameliyatında Hangi Teknik Kullanılır?

Revizyon Burun Ameliyatında Hangi Teknik Kullanılır?

Revizyon burun estetiği değil ancak burun estetiğinin tamamında 2 teknik kullanılır birisi açık teknik burun estetiği ameliyatı diğeri ise kapalı teknik burun estetiği ameliyatıdır. Diğerleri teknik değil sadece yöntemdirler. Açık ve kapalı teknik burun estetiği ameliyatı kendi içlerinde avantaj ve dez avantajları bulunmaktadır. Özellikle 2 veya 2 den fazla burun estetiği ameliyatı olacak kişilerin bu konuda daha titiz ve özenle yaklaşmaları ve araştırma yaparken dikkat etmeleri gereken ince detayları atlamamaları önemlidir.

KAPALI TEKNİK BURUN ESTETİĞİ

Kapalı teknik burun estetiği ameliyatında iyileşme süreci açık teknik burun estetiğine göre daha kısa ve daha kolaydır. Kapalı teknikte fazladan doku ve travma oluşturulmadığı için hasta açısından iyileşme süreci daha rahat ve daha kolay geçmektedir. Kapalı teknik burun estetiği ameliyatında burun ucu kesilmez burun delikleri içerisinden yapılan müdahale sonrası burun estetiği ameliyatı tamamlandıktan sonra burun delikleri içerisinden açılan kesiler dikilerek kapatılır. Ameliyatı yapan doktor tarafından açık tekniğe göre bakış açısını daha da azaltan ancak ameliyat sonra şişlik ve morlukların daha az olmasını sağlayan bu ameliyat için günümüzde kullanılan en iyi teknik diyebiliriz.

acik rinoplasti 1110x550 1 300x149 - Revizyon Burun Ameliyatında Hangi Teknik Kullanılır?

AÇIK TEKNİK BURUN ESTETİĞİ

Açık teknik burun estetiği ameliyatının belli uymanız gereken şartları vardır. Açık teknik burnun uc kısmının kesilmesi sonrası burun açılır ve ameliyat tamamlandıktan sonra burun ucuna kesi atılarak kapatılır. Bu durum hem morlukların ve şişliklerin daha fazla olmasını sağlarken hem de hasta ameliyat sonrasında burnunu güneşten korumaz ise iz kalma durumu söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden açık teknik burun estetiğinde yazın ameliyat olunması pek fazla önerilmezken kapalı teknikte 4 mevsim ameliyat olabilirsiniz.

REVİZYON BURUN ESTETİĞİ

Her iki teknik içinde genel anestezi kullanılır. Hasta genel anestezi aldığı için bir geçe hastanede gözlem altında tutulur ve ameliyattan sonra sabaha kadar buz tedavisi uygulanır. Ameliyattan sonra yiyecekleriniz içecekleriniz hastane tarafından hazırlanır ve odanıza görevliler tarafından getirilir. Ameliyattan sonra atel tamponlar alınana kadar yumuşak ve bol proteinli besinler tüketilmesi önerilmektedir. Kuru yemiş gibi sert ve yemesi zor yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir.

1241 300x193 - Revizyon Burun Ameliyatında Hangi Teknik Kullanılır?

 

Revizyon burun estetiğinde hangi teknik kullanılır başlıklı yazımızın sonuna geldik. Daha fazla bilgi ve sorularınız için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir