: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Estetik Cerrahili>Vücut Estetiği > Popo Estetiği
Untitled 25 - Popo Estetiği

Popo Estetiği

popo-estetigiPopo Estetiği Dolgun ve güzel şekilli popolar diyince aklımıza hep brezilya poposu gelir. Peki neden böyledir? Çünkü brezilya da kültürel olarak pop estetiğine kadınlar tarafından çok önem verilmekte olup, bu ülkede popo protezi ve diğer popo büyütme ya da şekillendirme ameliyatları en çok yapılan ameliyattır. Bu ameliyatları ülkemizde de yapmaktayız ancak çok fazla bugüne kadar rağbet yoktu ancak bu istek gün geçtikçe artmakta ve pop protezi ameliyatları giderek sayısı artmaktadır. Ülkemizde bu ameliyatlar daha ucuza mal olduğundan genellikle yurt dışından hastalar ülkemize gelerek bu ameliyatları olmaktadır.

Popo Estetiği Ameliyatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Estetik popo diyince; daha dolgun, hacimli ve kıvrımları vücut konturlarına uygun olan popoyu anlamaktayız.
Kişinin popo hacmi yeterli ama sarkık ise o zaman pop kaldırma amelşyatı dediğimiz ameliyat ile popo kaldırılarak popya oval şekil verilmektedir. Hacim olarak küçük popolara ise pop protezi yerleştirilir. Hacmi yeterli ve sarkık olamayan poplar ise liposuction ile şekillendirerek estetik olarak daha güzel görünmesi sağlanır.
Popo protezi kişinin isciadicum dediğimiz üzerine oturduğu kemiğin üzerine yerleştirildiği için oturmasına engel değildir.
Kalça kıvrımının sakral bölge dediğimiz birleştikleri yerden yapılan ufak ve saklanan kesiden girilerek kasın altına yerleştirilmektedir.
Hastanın başka bölgesinden alınan yağ ile popo büyütülebilinir. Popo sarkık ise o zaman sarkan bölge yukarı kaldırılarak ve içeri döndürülerek popya yeniden hacim kazandırılır.
Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, bu ameliyattan en az 3 hafta öncesinde sigarayı, yara iyileşme gibi sorunlardan dolayı kesmek gerekir. Aynı şekilde kanama gibi sorunlara neden olduğundan dolayı , son 1 haftada kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak gerekmektedir. Diabet hastası ise şekerinin, hipertansiyon hastası ise tansiyonunun ameliyat öncesi süreçte kontrol altında olması gerekir Kullanılmaması gereken ilaç ve besinler: Tüm zayıflama ürünleri Yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği bitkisel ürünler Apranaks, Voltaren, Vermidon, gibi ağrı kesiciler (ağrı kesici gerektiğinde Minoset, Novalgin, Xefo-rapid kullanılabilir), Aspirin, Coraspin, Plavix, Clexane gib i kan sulandırıcılar Ginseng, ginko biloba, co-enzim Q gibi maddeler içeren multivitamin hapları
Ameliyat genel anestezi altında, ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir.
Yaklaşık olarak 1-2 saat sürmektedir.
Ameliyat esnasında yaptığım uyuşturucu nedeniyle hasta 10-12 saat ağrı hissetmez daha sonrasında ameliyatın ilk günü ağrı kesici kullanmaz ise sızlama hissedebilir, ama ağrı kesici kullanımında böyle bir problem de olmaz.
Hasta ameliyattan 5 saat sonra istediklerini yiyip, içebilirler. Hastaneden ise ameliyattan 6 saat sonra taburcu olabilirler. Ben hastalarımın pansuman bölgesini steril yara bandı ile kapatırım, onun dışında başka bir pansumanları olmaz. Ameliyattan sonraki gün duş alabilirler. İlk 4 hafta uyluk ve bacak bölgesini zorlayan hareketler dışındaki spor hareketlerini yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir