: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Peeling

Peeling

peelingKimyasal peeling, güneş ışınları, sigara, hava kirliliği gibi etmenlerden oluşan ciltteki kalitenin azalmasına bağlı oluşan yaşlı görünüme etkili bir tedavi yöntemidir.

Bu uygulamadaki mantık ise şöyledir. Cildi, meyve asitleri (glikolik asit) ya da kimyasal maddeler ( Fenol, TCA dediğimiz trikloroasetik asit) gibi maddeler ile cildin üst katmanını soyarak yeniden iyileşmesini sağlamaktır.

Peki bu şekilde nasıl daha genç ve kaliteli bir cilt elde etmekteyiz. Çünkü oluşan yeni cilt daha güneş ışınlarının, sigaranın ya da hava kirliliği gibi faktörlerin etkisine maruz kalmadığından daha taze ve genç görünür.

Cildin kendini yenilemesi için bazen bu uygulamayı yapmak gerekir. Bu uygulamanın başka alternatifleri de mevcuttur. Lazer ve dermabrazyon dediğimiz fiziksel soyma işlemi de aynı mantıkla yapılan işlemlerdir.

Peeling Uygulaması Hakkında Sık Sorulan Sorular

[xa_acc style=”xa-default” ][xa_slide title=”Peeling uygulaması nedir?” openclose=”in” icon=”Select Icon—“]Cildi, meyve asitleri (glikolik asit) ya da kimyasal maddeler ( Fenol, TCA dediğimiz trikloroasetik asit) gibi maddeler ile cildin üst katmanını soyarak yeniden iyileşmesini sağlamaktır. [/xa_slide][xa_slide title=”Peeling nasıl işe yarar?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Daha genç ve kaliteli bir cilt elde etmekteyiz. Peki bu şekilde nasıl daha genç ve kaliteli bir cilt elde etmekteyiz. Çünkü oluşan yeni cilt daha güneş ışınlarının, sigaranın ya da hava kirliliği gibi faktörlerin etkisine maruz kalmadığından daha taze ve genç görünür. [/xa_slide][xa_slide title=”Peeling nerelere yapılır?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Yüz bölgesine yapılır. Göz etrafındaki ince kırışıkların kaybolmasını sağlar ve genel olarak yüzün daha genç ve parlak görünmesini sağlamaktadır. [/xa_slide][xa_slide title=”Peeling uygulaması nasıl yapılır?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Peeling uygulaması 2 şekilde yapılmaktadır. Birincisi eğer yüzdeki kırışıklıklar ince ise ofis ortamında %5-10-20-30 gibi düşük oranlardaki kimyasal asitler uyuşturucu kremler ile yüz bölgesi uyuşturulduktan sonra asitler bir pamuk yardımı ile yüze sürülür. 5-10 dk gbi belli bir süre sonra yüzden tekrar asitler silinerek alınır. Eğer yüzdeki kırışıklıklar derin ise o zaman bu dozdaki asitler kırışıklıkları silmeye yetmeyeceğinden yüksek oranlarda asitler ile uygulamayı yapmak gerekir. Bu durum ağrılı olabileceğinden ameliyathane ortamında sedasyon yada genel anestezi altında uygulanır ve uygulama sonrası nötralizan maddeler ile kişinin ameliyat sonrası ağrı çekmesi engellenir. [/xa_slide][xa_slide title=”Peeling kaç seans yapılmaktadır?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Kişinin ihtiyacına göre değişmektedir. Eğer çok derin kırışıklıkları yoksa düşük oranlarda 3-4 uygulama yetmektedir. [/xa_slide][xa_slide title=”Peeling sonrası hastayı neler beklemektedir?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Yapılınan asit oranı düşük ise hastanın yüzünde 1-2 gün süren bir kızarıklık durumu olur. Onun dışında herhangibir yan etkisi yoktur. Eğer yüksek dozlarda yapıldıysa o zaman yüzünde 5 gün kadar süren bir bandaj olur.

Hasta ugulama sonrası en az 2-3 ay yüzünü güneş ışınlarından korulamalıdır. Yoksa yüzde pigmentasyon dediğimiz koyulaşmalar ya da günş lekeleri oluşabilir. Bu yüzden uygulamanın kışın yapılaması tercih edilir. [/xa_slide][/xa_acc]

Bir cevap yazın

Puanınız*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir