: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Estetik Cerrahili>Vücut Estetiği > Mini Karın Germe
Untitled 18 - Mini Karın Germe

Mini Karın Germe

Mini Karın Germe/Mini-abdominoplasti

mini-karin-germe1mini-karin-germe2Karın bölgesindeki kasları normal olan yani kasları birbirinden ayrılarak karında bombe görüntüsü olmayan ya da bu bombe görüntü sadece göbek deliği altında mevcut ve göbek deliği üstü normal olan hastalara ya da göbek altında cilt sarkması ve yağı olan hastalara yapılan bir ameliyattır. Sezaryen kesisi gibi yapılan bir kesiden girilerek bu bölgedeki fazla cilt ve yağ dokusu alınır. Eğer hastanın göbek deliğinin üzerindeki bölgede bir bombelik ve cilt sarkması mevcut ise o zaman klasik karın germe ameliyatı yapılmalıdır.

Mini Karın Germe/Mini-abdominoplasti Ameliyatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Karın bölgesindeki fazla yağ ve cilt sarkmalarının alındığı bir ameliyattır.
Kilo alıp verme sonrası karın bölgesinde sarkıntıları olan hastalara, geçirilen gebelikler sonrası karın bölgesi sarkık olan hastalara bu ameliyat yapılmaktadır.
Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, bu ameliyattan en az 3 hafta öncesinde sigarayı, yara iyileşme gibi sorunlardan dolayı kesmek gerekir. Aynı şekilde kanama gibi sorunlara neden olduğundan dolayı , son 1 haftada kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak gerekmektedir. Diabet hastası ise şekerinin, hipertansiyon hastası ise tansiyonunun ameliyat öncesi süreçte kontrol altında olması gerekir Kullanılmaması gereken ilaç ve besinler: Tüm zayıflama ürünleri Yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği bitkisel ürünler Apranaks, Voltaren, Vermidon, gibi ağrı kesiciler (ağrı kesici gerektiğinde Minoset, Novalgin, Xefo-rapid kullanılabilir), Aspirin, Coraspin, Plavix, Clexane gib i kan sulandırıcılar Ginseng, ginko biloba, co-enzim Q gibi maddeler içeren multivitamin hapları
Ameliyat genel anestezi altında, ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir.
Ameliyat esnasında yaptığım uyuşturucu nedeniyle hasta 10-12 saat ağrı hissetmez daha sonrasında ameliyatın ilk günü ağrı kesici kullanmaz ise sızlama hissedebilir, ama ağrı kesici kullanımında böyle bir problem de olmaz.
Ameliyattan 5 saat sonra istediklerini yiyip, içebilirler. Hastaneden ise ameliyattan 6 saat sonra taburcu olabilirler. Ben hastalarımın pansuman bölgesini steril yara bandı ile kapatırım, onun dışında başka bir pansumanları olmaz. Ameliyattan sonra 3 hafta süre ile korse takmaları gerekmektedir. Ameliyattan sonraki gün duş alabilirler. İlk 2 hafta yürüyüş dışında spor yapmaları yasaktır. Sonraki 2 hafta karın bölgesini zorlayan hareketler dışındaki spor hareketlerini yapabilirler. Ameliyattan 4 hafta sonra her türlü spor serbesttir.
Hasta kilo almadığı sürece kalıcıdır. Ancak kilo alırsa vücudun her bölgesi yağlandığı gibi karın bölgesi de yağlanacağından bir miktar şişme yine olabilmektedir.
Mini karın germe ameliyatı gebe kalmaya engel oluşturmaz. Mini karın germe sonrası gebe kalınabilir, ancak gebelik karın duvarının tekrar gevşemesine ve cildin bollaşmasına yol açar. Bu nedenle kısa bir süre içerisinde gebelik planlayan hastalara bu ameliyat önerilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir