: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Memeli>Merak Ettikleriniz > Meme Estetiği Öncesinde Silikon Protez Seçimi
meme estetigi oncesinde silikon protez secimi 1000x370 - Meme Estetiği Öncesinde Silikon Protez Seçimi

Meme Estetiği Öncesinde Silikon Protez Seçimi

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Meme büyütme ameliyatından önce birçok kadının ortak kaygıları arasında silikon seçimi ile ilgili sorular yer alıyor. Bu soruların başlıcaları arasında ‘En iyi meme silikonu hangisidir?’, ‘En çok tercih edilen meme protez çeşitleri hangisidir?’, ‘Meme büyütmede silikon seçimi nasıl olmalı?’ gibi sorular yer almaktadır. Peki, siz meme estetiğinde hangi meme protezini kullanmalısınız? Meme estetiğinde silikon seçimine dair tüm sorularınızın yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

3D Simülasyonlar Sayesinde Yeni Görünümünüzü Öngörün

Vectra 3D fotosimulation - Meme Estetiği Öncesinde Silikon Protez Seçimi
Meme estetiğinde protez seçimi sürecinde cerrahınız eşliğinde yapılan çeşitli vücut ölçümlerine bağlı olarak sizin için uygun silikon protez seçenekleri ortaya konulur. Sizin de zevkinize ve beğenilerinize göre en uygun protez seçimi yapılır. Daha sağlıklı seçim yapılabilmesi adına analog simülasyonlar uygulanabilir. Genelde bu yöntem kabaca bir ön izlenim vermektedir. Daha net sonuçlar için 3D simülasyonlardan faydalanılmalıdır. Çeşitli 3D cihazlar ile vücudunuzun taranmasının ardından seçmeyi düşündüğünüz silikonun kıyafetli ve kıyafetsiz nasıl görüneceğine dair sonuçlar kişiye iletilir. Böylelikle kişinin isteğine en yakın sonucu almanın yolu açılır.

Kaç CC Silikon Takılmalı?

Öncelikle konu ile ilgili dijital ortamda yaşanan bilgi kirliliğini önlemeyi hedeflediğimizi söyleyebiliriz. Birçok kişi farklı kaynaklardan duyduğu bilgiler doğrultusunda kendisine en uygun hacmin ne olduğunu düşünebiliyor. Bu düşünce yanlıştır. Nitekim her kadının boyu, vücut oranları, göğüs kafesinin biçimi farklıdır. Dolayısıyla kişiye özel bir boyut seçilmelidir. Aynı boyda olduğunuz bir tanıdığınızın tercih ettiği silikon protez, sizin vücut yapınızdan dolayı siz de o kadar da ideal gözükmeyebilir. Bu sebepten dolayı bir önceki başlıkta bahsettiğimiz 3D cihazlardan cerrahınız eşliğinde faydalanmak faydalı olacaktır.

Silikon Protez Çeşitleri

Kendi içinde farklı türevleri olmak üzere iki farklı silikon protez türü bulunmaktadır:

1 – Damla silikon protezleri
2 – Yuvarlak silikon protezleri.

Her iki silikon protezi türünün de kendine has avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Siz kendi vücut yapınıza ve zevkinize en uygun olanını cerrahınız eşliğinde tespit edebilirsiniz.

Yuvarlak silikon protezlerinin başlıca avantajları;

* Memesinin üst kısmı boş olan ve bundan dolayı süngerli sütyen kullanmak zorunda kalan kadınlara uygun olması,
* Genel sarkmadan dolayı oluşan problemleri daha etkili çözebilmesi,
* Basketbol, yüzme, voleybol gibi sporları düzenli olarak yapan kadınlarda damla silikon kullanılması halinde zamanla silikonda kayma meydana gelebilir. Ancak kas hareketlerinin yuvarlak protezi döndürme riski düşüktür ve dönse bile şeklinden dolayı fark edilmez.

Damla silikon protezlerinin başlıca avantajları;

* Vücut tipi zayıf olan kadınlarda vücudun doğal görünümünü bozmamak amacıyla damla silikon protezleri önerilir.
* Genel bir kural değildir ancak adından da belli olacağı üzere memede damla şeklini yakalamak için damla silikon protezleri tercih edilir.
* Meme ucunun sarkık olduğu kadınlarda damla silikon protezi meme uçlarını kaldırarak daha etkili sonuçlar verir.
* Görüldüğü üzere silikon seçimi hem anatomiye göre hem de kişisel zevklere göre değişebilmektedir. Dolayısıyla silikon seçiminde cerrahınızın sağlayacağı teknolojinin ve rehberliğinin yardımı ve etkisi mutlaka olacaktır. Cerrahınız size en uygun seçenekleri sunacak ve sübjektif olan zevkinize göre kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz silikon türünü ve kaç cc silikon olacağını daha kolay seçebileceksiniz.

Siz de Türkiye’nin en kaliteli ve en iyi hizmet veren hastaneleri ile çalışan ve kendine has geliştirdiği teknikler ile meme estetiği alanında ön plana çıkan Op. Dr. Süleyman Taş ayrıcalığını yaşayın. Hem randevu hem de ameliyat süreci ile ilgili detaylar öğrenmek amacı ile Taş Estetik Cerrahi kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

“Meme Estetiği Öncesinde Silikon Protez Seçimi” için 2 yorum

  • S. S. dedi ki:

    Meme protezi yaptırmak istiyorum. Araştırma yaptım damla şeklinde olmasını istiyorum. Ne kadar büyütülebilir?

    • Merhabalar, meme protezi ameliyatların protezin şekli ve büyüklüğü var olan meme yapınız ve vücut oranlarınız göz önünde bulundurularak karar verilmektedir. Meme protezi için muayeneye gelebilirsiniz. Randevu için +905320563693 numaramız ile whatsapp üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.
      Sağlıklı günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir