: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Memeli>Merak Ettikleriniz > Meme Estetiği Öncesi ve Sonrası
kapak 3 - Meme Estetiği Öncesi ve Sonrası

Meme Estetiği Öncesi ve Sonrası

Meme estetiği ameliyatları fonksiyonel ve estetik olarak son derece titiz ve özen isteyen bir ameliyattır. Meme estetiği öncesi ve sonrası hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Doğru yapılmış bir meme estetiği ciddi anlamda çok güzel değişimlere neden olmasıyla birlikte ameliyatı olacak kişinin öz güveni ve yaşam kalitesini de arttırdığını söyleyebilirsiniz. Öncesi olduğu kadar sonrası da çok önemlidir. İyileşme sürecinde neler yapmanız ve neler yapmamanız hakkında da sizi bilgilendireceğiz.

Meme Estetiği Öncesi

Meme estetiği öncesinde en az 3 – 4 farklı doktordan muayene olup görüş almak ve ameliyat hakkında bilgili olmanız son derece önemlidir. Ameliyat olmadan önce operasyonu gerçekleştirecek doktorun son tecrübeli olması, meme anatomisinden çok iyi anlaması gerektiğini söyleyebiliriz. Ameliyattan önce planlama ve çizim çalışması yapılır ve ameliyattan önce tüm planlamalar yapılır. Ameliyattan 3 hafta önce alkol kesilmelidir. Aspirin ve aspirin içeren kan sulandırıcı ilaçlar ameliyattan 3 hafta öncesinde bırakılmalıdır. Sigara daha doğrusu tütün ve tütün ürünleri kullanmamalısınız. Kanama problemi olan, ciddi sağlık sorunu olan kişilerin ameliyattan önce mutlaka Doktoruna bilgi vermesi gerekmektedir. Meme estetiği genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Kişiden kişi ye değişmekle birlikte ortalama olarak 1 saat 30 dakika sürmektedir. Ancak genel anestezi ile yapılan ameliyat olduğu için hastanın uyutulma süreci ve tamamen kendine gelmesi odana alınması 3 – 4 saat sürebilmektedir. Bu yüzden ameliyat sonrası hastanın ailesine mutlaka haber verilmeli ve telaş etmemeleri önerilir.

unnamed 2 300x202 - Meme Estetiği Öncesi ve Sonrası

Meme Estetiği Sonrası

Meme estetiği ameliyatı sonrasında 1 gece hastanede kalmanız gerekmektedir. Genel anestezi altında gerçekleşen ameliyat olduğu için gözlem altında olmanız gerekmektedir. Ameliyattan 1 gün sonra taburcu olabilirsiniz. Ameliyattan 1 hafta sonra kontrolünüz gerçekleşmektedir ve sosyal hayatınıza yavaş yavaş dönebilmektesiniz. İki hafta boyunca kaliteli istirahat etmeniz gerekmektedir. İki hafta sonrasında sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. Meme estetiği ameliyatı sonrası en çok merak edilen sorulardan biri olan meme de his kaybı olur mu? Bu sorunun cevabı estetiği yapan hekim ve uygulanan tekniğe bağlı olarak değişmektedir. TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak biz santral pedikül tekniğini kullanmaktayız. Bu teknik ile yapılan ameliyatlarda herhangi bir his kaybı ortaya çıkmamaktadır. Diğer birçok teknikte özellikle meme başında duyu kaybı olmaktadır.

unnamed 1 1 300x282 - Meme Estetiği Öncesi ve Sonrası

Meme estetiği öncesi ve sonrası ile ilgili yazımızın sonuna geldik aklınıza takılan sorularınız için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir