: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Memeli>Merak Ettikleriniz > Meme Büyütme Ölçü Belirleme
gogus buyutme estetigi 1024x768 1 1000x400 - Meme Büyütme Ölçü Belirleme

Meme Büyütme Ölçü Belirleme

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Meme estetiği günümüzde kadınların ihtiyaç duyduğu ve en sık yapılan estetik ameliyatlardan biri olmuştur. Birden fazla meme estetiği bulunmaktadır ve bunları sıralayacak olursan şöyle ilerlememiz gerekir. Meme büyültme, meme küçültme, meme dikleştirme, meme toparlama, ters meme ucu deformitesi, meme asimetrisi diye sıralayabiliriz. Ancak bugün ki konumuzda meme büyültme ölçü belirleme başlığını değerlendireceğiz.

Meme büyüklüğü ölçü belirlemesi yapılırken öncelikle meme estetiği olacak kişinin en iyi doktoru seçmesi ve en az 3 – 4 farklı doktor tarafından muayene olup görüş alması gerektiğini söylemem gerekmektedir. Alanında iyi, tecrübeli ve ciddi anlamda meme anatomisini çok iyi bilmesi gereken doktor olması gerekmektedir. Kullandığı teknik çok önemlidir iyileşme süreci ve emzirme sürecinizi etkilememsi için fonksiyonel olarak da meme değerlendirmesi yapılmalıdır. Meme estetiği öncesi fotoğraflarınız çekilerek simülasyon çalışmanız yapılmaktadır ve daha sonra meme oranları değerlendirilerek büyüklüğü karar verilir. Bazı hastalar memenin üst kısmının daha dolgun olmasını bazı hastalar ise memenin üst kısmının daha eğimli olmasını ister. Bu protezin damla veya yuvarlak olması ile ilgili bir durumdur. İdeal meme ölçüsü şu kadardır demek doğru olmayacaktır. Kişiden kişiye göre bu ölçümler değişebilmektedir. En iyi meme ölçümü kişinin vücut oranı, boyu, kilosu, omuz genişliği belirlemektedir.

meme diklestirme page 300x300 - Meme Büyütme Ölçü Belirleme

Meme Büyültme Ameliyatı Neye Göre Belirlenir?

Meme büyültme ameliyatı 18 yaşını doldurmuş, ciddi sağlık problemleri olmayan hastalar için uygulanabilir. Peki meme büyültme estetiğine uygun kişileri sıralamamız gerekirse aşağıdaki tablo size yardımcı olacaktır.

  • Meme Büyültme ameliyatı emzirme süreci sonrası sarkan meme için uygulanabilir.
  • Meme boyutu genetik nedenlerden dolayı küçük veya hiç olmayan kişilere
  • Aşırı kilo kaybı sonrası meme için boşalması ve sarkması durumunda
  • Her iki meme arasında boyut farkı olan kişilere
  • Meme kanseri sonrası memenin biri veya ikisinin alınması durumunda protez yerleştirilmesi mümkündür.

meme anotamisi  300x202 - Meme Büyütme Ölçü Belirleme

Meme Protezi Kanser Yapar Mı?

Meme protezleri dünyanın tüm ülkelerinde çok yaygın kullanılmaktadır ve yapılan bütün araştırmalar kanser yapmadığını göstermiştir. Tam tersine, meme protezi bulunan hastalarda meme kanseri görülme sıklığı, normal kadınlardakine göre %30 daha düşüktür.

Meme büyültme ölçü belirleme yazımızın sonuna geldik. Umarım sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Daha fazla bilgi ve aklınıza takılan soru için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir