Koronavirüs Sürecinde Burun Estetiği

Koronavirüs süreci ile birlikte dikkatli davranmamız gereken günler yaşamaya başladık. Bu sürecin başında estetik cerrahi operasyonları ertelendi. Fakat özellikle nefes alamama gibi sağlık problemleri yaşayanlar bu süreçte burun estetiğinin nasıl yapıldığına dair bilgi edinmek istiyorlar. Biz de bu haftaki blog yazımızda Koronavirüs sürecinde burun estetiği operasyonlarında sürecin nasıl ilerlediğini sizlere aktarmak istiyoruz.

Burun Estetiği Corona Döneminde Yapılır mı?

Burun estetiği ameliyatlarının yapıldığı ameliyathaneler steril ortamlardır. Görüşme için gelinen klinikler de ise covid 19 önlemleri üst düzey tutulmaktadır.Ameliyat esnasında Korona süreci fark etmeksizin herhangi bir enfeksiyon riski oluşmaması için hijyen oldukça önemlidir. Bu yüzden Korona sürecinde burun estetiği olacaksanız klinik seçiminize dikkat etmelisiniz.

 


Pandemi Sürecinde Burun Estetiğinde Corona Virüs İçin Alınan Önlemler

Pandemi sürecinde burun estetiği olmak isteyenlerin bilmesi gereken Koronavirüs önlemlerini şu şekilde sırlayabiliriz;

  • Kliniklerin bekleme salonlarına maskesiz hasta alınmıyor.
  • Klinik çalışanları maske ve eldiven kullanılıyor.
  • Klinikte bulunan hastaların dezenfektan ile ellerini dezenfekte etmesi gerekiyor.
  • Sosyal mesafe korunuyor.

Burun Estetiği Covid-19 Sürecinde Nasıl Yapılıyor?

Burun estetiği öncesinde genel anestezi uygulanacağı için zaten birtakım tetkikler yapılmaktadır. Planlı yapılan bu ameliyatlar öncesinde hastanın ameliyata uygunluk durumu değerlendirilmektedir. Hastayı değerlendirirken “Korona için semptomları var mı?” ya da “Yapılan kan tahlillerinde herhangi bir enfeksiyon var mı?” sorularının cevabı da değerlendirilir. Gerekli görülürse akciğer filmi gibi hastalığa yönelik tetkikler uygulanarak sürece bu doğrultuda devam edilir.

Burun estetiğinin Corona sürecinde nasıl olacağını anlattığımız blog yazımızın sonuna geldik. TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak bu konudaki prosedürleri yerine getirerek hastalarımızın güvenli bir ortamda istedikleri burun şekline sahip olmaları için çalışıyoruz. Burun estetiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi belirtmek ister; sağlıklı günler dileriz.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews