KOMPOZİT MEME BÜYÜLTME ESTETİĞİ

Meme büyültme estetiği Dünya’da ve Türkiye’de en çok yapılan meme estetiği operasyonları diyebiliriz. Kompozit meme estetiğinde yağ enjeksiyonu veya dolgu enjeksiyonu ile birlikte yapılmaktadır bunu sebebi ise meme deri yapısı çok ince olabilmektedir, doku eksikliği olabilmektedir. Dekolte bölümünde kötü görüntü olması ve bu görüntüyü dolgu veya yağ enjeksiyonu ile yapılmaktadır. Bunların komplikesine kompozit meme estetiği denmektedir.

Meme estetiği çeşitleri olarak sıralayacak olursak meme küçültme, meme büyültme, meme dikleştirme, meme toparlama, ters meme ucu deformasyonu, meme dolgusu ve memeye yağ enjeksiyonu diyebiliriz. Her biri ayrı ayrı yapılması ile birlikte koplike bir vaka olarak örneğin meme dikleştirme ve meme büyültme veya meme küçültme ve meme toparlama gibi vakalar birlikte yapılabilmektedir.
Meme estetiği için kas altı ve kas üstü olarak anlatmamı gerekirse kas altına yapılan meme estetiği kas üstüne yapılan meme estetiğine göre ameliyattan sonra daha fazla ağrı, şişlik olabilmektedir. Ancak kas üstüne yapılan meme estetiğine göre kalıcılık ömrü ve görünüşü daha sabit ve etkilidir. Kas üstüne yapılan meme estetiğinde ağrı daha az olmaktadır ancak protezin tutunmasını sağlayan bir kas yapısı olmadığı için belli bir süre sonra meme de deformasyon olmaktadır.

KOMPOZİT MEME BÜYÜLTME ESTETİĞİ

Meme estetiği için önemli bir diğer kural ise doktor seçimidir. Meme estetiğinde anatomi ve görünüş olarak ve anatomi olarak son derece önemlidir. Meme anatomisinden son derece iyi anlayan doktor hem ameliyatta kullandığı teknik hem de yapılan müdahaleler ile iyileşme sürecinizi kısa tutarken hem de süt bezlerinizin zarar görmemesini sağlayarak meme estetiğinden sonra hamilelik durumu olur ise bebek emzirmede herhangi bir sorun yaşamazsınız.

KOMPOZİT MEME BÜYÜLTME ESTETİĞİ
Meme estetiği öncesinde dikkat edilmesi gerekenler hakkında sizleri bilgilendirmem gerekmektedir. Ameliyat ve ameliyat sonrası süreci etkileyen önemli faktörler bulunmaktadır. Meme ameliyatı olacak kişilerin kan sulandırma etkisi olan aspirin veya aspirin içeren ilaçlar kullanılmamalıdır. Alkol tüketimi yine kan sulandırma etkisi olduğu için 3 hafta öncesinden kullanılmamalıdır. Ameliyattan 6 ay önce sigara kesilmeli ve ameliyattan sonra hiç kullanılmamalıdır. Sigaranın içerisinde bulunan zararlı maddeler iyileşme sürecinizi olumsuz etkilemektedir.

Kompozit meme büyültme estetiği hakkında sizleri bilgilendirdik. Daha fazla bilgi ve merak ettikleriniz için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews