: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Estetik Cerrahili>Yüz Estetiği > Kaş Asma
Untitled 9 - Kaş Asma

Kaş Asma

Kaş Asma / Kaş Kaldırma / Kaş Estetiği

kas-asmaKaş Asma Yaşlanma ile birlikte kaşlarda aşağıya doğru sarkarak yüzde yorgun, üzgün bir ifadeye neden olur, özellikle bu sarkma üst göz kapağındaki torbalanmayı da arttırark bazen görmeyi bile kısıtlayabilecek pozisyana gelebilmektedir. Bu kadar ciddi olmadığı sürece Botulinum Toksin ile 1 cm kadar kaş kaldırma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ancak buna rağmen kaşların sarkık gözüktüğü kişilere saç içinden girilerek endoskopi ile yada klasik teknik ile kaşlar yukarı kaldırılır. Ameliyatsız ip ile de kaş asma yapılabilir, ancak bunun etkisi daha kısadır, avantajı ise ofis ortamında yapılabilmesidir. Üst göz kapağında torbalanmalar var ise üst göz kapağındaki bu torbaları alırken de üst göz kapağındaki kesiden girilerek, kaş asma / kaldırma işlemi yapılabilir, böylece saç içinden kesmeye gerek kalmaz. İdea kaş şekli, toplumdan topluma kültürel farklılıklara bağlı olarak değişse de erkek ve kadın için kitabı olarak belirlenmiş bir kaş vardır. Yalnız, bu bilgi bir yana aslında kaşın yeni pozisyonu, bu uygulama yapılmadan önce doktor ile hasta görüşmesi esnasında karara bağlanır. Ancak, düşük kaşlar her nekadar yaşlı görünüme sebep olsada çok kalkmış kaşlarda doğal görünmeyecektir. Kaş asma / kaldırma ameliyatı kolay bir ameliyat olup, ameliyat sonrası hemen sonucun ortaya çıkması ile de hasta memnuniyeti yüksek bir ameliyattır. Bu ameliyat esnasında şakak bölgesi germe ve üst göz kapağı torbaları da alınabilmektedir.

Kaş Kaldırma/Brow Lift Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kuaföre gittiğiniz zaman kaşlarınızın arası alınıri kaşlara yay şekli verilir ve inceltilir. Peki öyle daha mı güzel oluruz. Bu iş bu kadar basit değil, kişinin göz yapısından, gözün büyüklüğünden, burun genişliğinden tutun neredeyse yüzdeki tüm yapıların kaşın şekline etkisi vardır. Bu hasta ile doktor görüşmesi esnasında belirlenmelidir.
Kaş asma / kaldırma ameliyatı için bir kaç teknik vardır; Üst göz kapağından girerek yapılabilir. Bu teknik genellikle erkeklerde ve aynı ameliyatta üst göz kapağı torbaları da alınacak ise kullanılır. Erkeklerin kaş saç arası mesafeleri saç dökülmesinden genellikle daha uzundur, o yüzden saç içinden girildiğinde buradaki izlerin saklanması daha güç olacağından üst göz kapağından girmek tercih edilir. Saç içinden girilerek derin yada yüzeyel plandan gidilerek kaşı kaldıran siniri hasarlamamaya dikkat ederek kaş kaldırma yapılabilir. Bu işlem endoskopik de aynı şekilde gerçekleştirilebilir. İple asma dediğimiz metodu burda da kullanabilmekeyiz.
Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, bu ameliyattan en az 3 hafta öncesinde sigarayı, yara iyileşme gibi sorunlardan dolayı kesmek gerekir. Aynı şekilde kanama gibi sorunlara neden olduğundan dolayı , son 1 haftada kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak gerekmektedir. Diabet hastası ise şekerinin, hipertansiyon hastası ise tansiyonunun ameliyat öncesi süreçte kontrol altında olması gerekir. Kullanılmaması gereken ilaç ve besinler: Tüm zayıflama ürünleri Yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği bitkisel ürünler Apranaks, Voltaren, Vermidon, gibi ağrı kesiciler (ağrı kesici gerektiğinde Minoset, Novalgin, Xefo-rapid kullanılabilir), Aspirin, Coraspin, Plavix, Clexane gib i kan sulandırıcılar Ginseng, ginko biloba, co-enzim Q gibi maddeler içeren multivitamin hapları
Ameliyat lokal ya da genel anestezi altında ameliyathane ortamında yapılmaktadır.
Ortalama 30 dk kadar sürmektedir.
Askı ameliyatları ağrısızken, kaş kaldırma ameliyatının ilk günü ödem ve gerginliğe bağlı bir miktar ağrıya neden olabilir ancak bu da ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır.
Ameliyat günü hasta taburcu olabilir. Ameliyattan sonra saçlı deri bölgesinde su değmeyecek şekilde duş alabilirler ancak saçlı deriye ameliyattan 48 saat sonra su değebilir.Dikişler 5.gün alınır. Şişlik ve morlukları 5-7 gün içerisinde geçer.
Etkisi 5-6 yıl devam eder daha sonrasında yaşlanma süreci devam ettiğinden, gerilmiş olan bölgelerde bir miktar gevşeme ve sarkma olur. Ancak bu hiçbir zaman ameliyat öncesi durumuna dönmez. Ancak ameliyat sonrası hastanın artık Botulinum Toksin ihtiyacı kalmamıştır. Kaş asma / kaş kaldırma ile ilgili sorularınızı iletişim kısmından yönlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir