: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27

FAQs

Burun şekline karar vermek için öncelikle gerçekçi bir beklentiye sahip olmalısınız. Yüz hatlarınızla uyumlu bir burun şekline karar vermeye odaklanmalısınız. Hayali beklentiler içine girmemelisiniz. Herhangi bir ünlünün fotoğrafını alıp “Buna benzemek istiyorum.” şeklindeki bir yaklaşımla burun şeklinize karar vermemelisiniz. Burun şekline karar verilirken elmacık kemikleri, dudak ve göz gibi suratın diğer uzuvları dikkate alınarak simülasyon uygulamalarından yardım alınır. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için “Burun Estetiği Sonrası Görünüm Kaygısı Sona Eriyor” adlı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Burun estetiği olmak isteyen kişilerin alt yaş olarak kadınlarda 17, erkeklerde 18 yaşını doldurmuş olmaları ve üst yaş olarak da 40 yaş altında olmaları gerekmektedir. Burun estetiğinde yaşa dair detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Burun estetik doktoru seçerken herkes en iyi burun estetiği doktoru seçimi yapmak istiyor. Bu noktada doktora bazı sorular yönelterek burun estetik cerrahı seçimi yapabilirsiniz. Sorularınız doktorun estetik geçmişi, yurt dışı bağlantısı, tecrübeleri ve hastalarına dair bilgiler ile alakalı olmalıdır. “Burun Estetik Doktoruna İlk Randevuda Sorulması Gerekenler” isimli blog yazımızı inceleyerek kendi soru planınızı oluşturabilirsiniz.

Burun estetiği kapalı yöntemle veya açık yöntemle yapılabilmektedir. Açık teknik ile burun ucu kesilirken , kapalı teknik ile burun ucu kesilmemektedir. Tüm operasyon burun içinden yapılmaktadır. Burun ucu kesilmediğinden herhangi bir dikiş veya iz olmamaktadır. Kapalı teknik ile, burun ucundaki sinir , bağ , damar dokusunu da koruduğumuz için burnun beslenmesi ve esneme kabiliyeti bozulmamaktadır. Kapalı ve atravmatik teknik ile buruna en az hasarı vererek en doğal sonuçları almayı hedefliyoruz. Kapalı teknik burun estetiği ile ilgili bilgileri ilgili linkte bulabilirsiniz.

Her estetik ameliyatta olduğu gibi en önemli nokta, hekimin hastanın ne istediğini, hastanın da hekimin neler yapabileceğini anlamış olmasıdır. Bunun için hastaların beğendikleri burunların resimlerini getirmeleri faydalıdır. Ameliyat öncesi görüşmede hastanın fotoğrafları çekilir ve bilgisayar simülasyonları ile ameliyat sonrası görünümün nasıl olabileceği hasta ile tartışılır. Hastanın solunum sorunu olup olmadığı değerlendirilir, gerekirse nazal endoskop ile burun içerisi muayene edilir. Sinüs sorunu olduğu düşünülüyorsa ameliyat öncesi bilgisayarlı tomografi ile sinüsler değerlendirilir.

Çok kalın ve yağlı cildi olan, kıkırdakları zayıf hastalar alınacak sonuçların çok iyi olamayacağı konusunda önceden uyarılmalıdır. İleri yaşlarda cilt kalınlaşıp elastikiyetini yitirdiğinden beklenen sonuçlar çok iyi olmayacaktır. Özellikle ileri yaşlardaki hastalar, yakın zamanda geçirilmiş bir duygusal travma varlığı konusunda iyi sorgulanmalıdır. Sevilen bir kişinin kaybı, boşanma gibi duygusal travmalar sonrası erken dönemde yapılacak estetik ameliyatlar, hastanın duygusal durumunu daha da kötüleştirebilir. Bu tür durumlarda önce bir psikiyatrik değerlendirmenin yapılması daha doğru olacaktır. Gerçekçi beklentileri olmayan, burnundaki şekil bozukluğunu abartan, bu şekil bozukluğu nedeni ile günlük yaşantısını sürdüremez hale gelen kişiler vücut dismorfik bozukluğu adı verilen bir psikiyatrik hastalık açısından değerlendirilmelidir. Bunlar dışında genel sağlık sorunları olan, kanama ve pıhtılaşma bozuklukları olan hastalarda, bu sorunlar düzeltilmeden rinoplasti işlemi yapılmaz. Burun Estetiği Ameliyatının Riskleri Var mıdır? adlı yazıdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Hastanın ihtiyacına ve isteğine göre burun eti ameliyatı ile burun estetiği bir arada yapılabilmektedir. Burun eti ile ilgili merak ettiklerinizi Nazal Polip Nedir? isimli makalemizde bulabilirsiniz.

Kesin sonucu hemen görmek mümkün değildir. Cilt kalitesi ve yapılan işleme göre iyileşme süresi kişiden kişiye değişebilir. Burun estetiğinde ay ay değişime dair bilgileri ilgili linkte bulabilirsiniz.

Rinoplasti ameliyatları ağrılı değildir. Hastaları daha çok nefes alamama, şişlik ve morluklar rahatsız eder.

Burun estetiği sonrası bir miktar ödem ve şişlik oluşması endişe gerektiren bir durum değildir. Burun estetiği sonrası şişlik morluk ve ödem için iyileşmeye dair bilgileri ilgili linkte bulabilirsiniz.

 

Ameliyat sonrasındaki ilk etapta burun ucundaki hislerin azalması normal olmakla birlikte, iyileşme süreci içerisinde tekrar eski fonksiyonlarına geri dönecektir.

Burun estetiği ameliyatlarımızı genel anestezi altında yapmayı tercih etmekteyiz.

Ameliyatlarımızı anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapmaktayız. Amerikan Hastanesi ve Acıbadem Fulya Hastanesi ile anlaşmamız mevcuttur.

Rinoplasti ameliyatı son derece dikkatli ve sabırlı yapılması gereken bir ameliyattır. Ameliyat 2-3 saat sürer.

Ameliyat sonrası hastanede 1 gece gözlem altında kalmanızı istiyoruz. Ertesi gün taburcu olmaktasınız.

Ameliyat fiyatları, kişilerin burun deformasyonlarına göre belirleneceğinden dolayı detaylı muayene gerektirmektedir. Burun estetiği fiyatını belirleyen faktörleri öğrenmek için ilgili linke tıklayabilirsiniz.

Rinoplasti ameliyatlarının sonucu kalıcıdır. Yaşla tüm burunlarda oluşan değişiklikler, rinoplasti sonrasında da gerçekleşir. Burun kıkırdakları biraz büyür, burun ucu düşer, deri kalınlaşır. Ama burun hiçbir zaman eski haline dönmez. Burun Estetiği Kalıcı mıdır? konu başlıklı makalemizde detayları bulabilirsiniz.

Gerektiğinde defalarca ameliyat edilebilir. Ama her ameliyatta başarı olasılığı biraz daha düşer ve komplikasyon gelişme riski yükselir. Bu nedenle ilk ameliyatın gerekli özen gösterilerek tecrübeli ellerde yapılması çok önemlidir. Revizyon burun estetiği ile ilgili merak ettiklerinizi ilgili linkte bulabilirsiniz.

Yanlış burun estetiği doktoru seçimi ya da yapılan yanlış müdahaleler başarısız burun estetiği ile sonuçlanabilir. Bu yüzden doktorunuzu iyi seçmelisiniz. “En İyi Burun Estetiği Nasıl Anlaşılır?” isimli yazımızı okuyarak başarısız burun estetiğinin ne olduğuna karar verebilirsiniz.

Başarılı bir estetik cerrah burun şekil bozukluğu ne olursa olsun başarılı sonuç almaya odaklıdır. Bazı burun şekil bozukluklarına müdahale etmek biraz daha zor olabilir. Örneğin, revizyon burun estetiği ilk burun estetiğine göre daha zorlu koşullarda gerçekleşir.

Load More