: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Cinsiyet Değiştirme Ameliyatları > Erkekten Kadına
kadın sırtı 428427 1000x400 - Erkekten Kadına

Erkekten Kadına

Erkekten Kadına Cinsiyet Değiştirme Ameliyatları (Male to Female)

 Meme Oluşturulması (Breast Augmentation)

meme olusturulmasi 1 - Erkekten Kadına

Meme oluşturulmasında meme protezleri kullanılmakta olup, cildin yapısı ve esnekliğine göre expander protez dediğimiz yavaş yavaş şişirerek meme bölgesindeki cildi esnetmek gerekebilir. Meme protezi için meme ucundan, meme altından ya da koltuk altından girilmektedir. Bu hastaya göre karar verilmelidir. Penisin Alınması (Penectomy)

penisin alinmasi - Erkekten Kadına

Penis kök kısmı dediğimiz yere kadar içerisindeki dokular korunarak soyulur, bu içerisindeki dokular vulva dediğimiz bölgelerdeki kabartıları yapmak için kullanılmaktadır. İdrar yolu yeniden buraya ağızlaştırılır. Penisin ucundaki sinirlerden zengin kısım korunarak klitoris oluşturulur. Testislerin Alınması (Orchiectomy)

testisin alinmasi - Erkekten Kadına

Testiler damarları ve prostata açılan yolları bağlanarak, alınır ve bu bölgeye feminen görünüm verilir. Vulvanın oluşturulması (Feminizing Labiaplasty)

vulvanin olusturulmasi - Erkekten Kadına

Kadın genital organının girişindeki her iki yanda bulunan kabartıların oluşturulduğu ameliyattır. Vajinanın Oluşturulması (Feminizing Vaginoplasty)

vajinanin olusturulmasi - Erkekten Kadına

Bunun için değişik teknikler mevcut olup, penis derisi kullanılarak ya da greft dediğimiz teknik ile rektum ile mesane arasında oluşturulan boşluğa yama yapılarak yeniden vajina oluşturulabilmektedir. Bağırsaktan yeniden vajen yapmak mümkün olup hem teknik olarak hem de ameliyat sonrası bakım aşaması zor olan bir tekniktir. Adem Elmasının Alınması

adem elmasi - Erkekten Kadına

Erkeklerde gırtlak bölgesinde bulunan bu çıkıntının alındığı bir ameliyattır. Ses Tonun Ayarlanması

<https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2016/01/ses-tonu.png” alt=”” />

Ses tellerine müdahale edilen bir ameliyattır. Ses tellerinin boyuna müdahale edilerek kadınsı bir ses tonu elde edilmeye çalışılır. Seste kısılmalara neden olabilecek zor bir ameliyattır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir