: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Estetik Cerrahili>Vücut Estetiği > Endoskopik Karın Germe
Untitled 20 - Endoskopik Karın Germe

Endoskopik Karın Germe

Endoskopik Karın Germe Ameliyatı

endoskopik-karin-germeEndoskopik Karın Germe karın bölgesinde cilt fazlalığı olmayan sadece yağ ve bombe görüntüsü olan hastalarda tercih edilen bir tekniktir. Sezaryen beölgesinden yapılan 2 cm lik bir kesi ile girilerek sokulan kamera yardımı ile karın bölgesinin bombe görünmesine yol açan kaslar onarılır ve yağ fazlalıkları liposuction ile alınarak karın bölgesinin daha güzel görünmesi sağlanır.

Endoskopik Karın Germe Ameliyatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Sezaryen bölgesinden yapılan 2 cm lik bir kesi ile girilerek sokulan kamera yardımı ile karın bölgesinin bombe görünmesine yol açan kaslar onarıldığı bir ameliyattır.
Karın bölgesinde cilt fazlalığı olmayan sadece yağ ve bombe görüntüsü olan hastalarda tercih edilen bir tekniktir.
Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, bu ameliyattan en az 3 hafta öncesinde sigarayı, yara iyileşme gibi sorunlardan dolayı kesmek gerekir. Aynı şekilde kanama gibi sorunlara neden olduğundan dolayı , son 1 haftada kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak gerekmektedir. Diabet hastası ise şekerinin, hipertansiyon hastası ise tansiyonunun ameliyat öncesi süreçte kontrol altında olması gerekir Kullanılmaması gereken ilaç ve besinler: Tüm zayıflama ürünleri Yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği bitkisel ürünler Apranaks, Voltaren, Vermidon, gibi ağrı kesiciler (ağrı kesici gerektiğinde Minoset, Novalgin, Xefo-rapid kullanılabilir), Aspirin, Coraspin, Plavix, Clexane gib i kan sulandırıcılar Ginseng, ginko biloba, co-enzim Q gibi maddeler içeren multivitamin hapları
Ameliyat genel anestezi altında, ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir.
Ameliyat esnasında yaptığım uyuşturucu nedeniyle hasta 10-12 saat ağrı hissetmez daha sonrasında ameliyatın ilk günü ağrı kesici kullanmaz ise sızlama hissedebilir, ama ağrı kesici kullanımında böyle bir problem de olmaz.
Ameliyattan 5 saat sonra istediklerini yiyip, içebilirler. Hastaneden ise ameliyattan 6 saat sonra taburcu olabilirler. Ben hastalarımın pansuman bölgesini steril yara bandı ile kapatırım, onun dışında başka bir pansumanları olmaz. Ameliyattan sonra 3 hafta süre ile korse takmaları gerekmektedir. Ameliyattan sonraki gün duş alabilirler. İlk 2 hafta yürüyüş dışında spor yapmaları yasaktır. Sonraki 2 hafta karın bölgesini zorlayan hareketler dışındaki spor hareketlerini yapabilirler. Ameliyattan 4 hafta sonra her türlü spor serbesttir.
Hasta kilo almadığı sürece kalıcıdır. Ancak kilo alırsa vücudun her bölgesi yağlandığı gibi karın bölgesi de yağlanacağından bir miktar şişme yine olabilmektedir.
Endoskopik Karın Germe ameliyatı gebe kalmaya engel oluşturmaz. Endoskopik Karın Germe sonrası gebe kalınabilir, ancak gebelik karın duvarının tekrar gevşemesine ve cildin bollaşmasına yol açar. Bu nedenle kısa bir süre içerisinde gebelik planlayan hastalara bu ameliyat önerilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir