En İyi Meme Estetiği Sonucu İçin 5 Önemli Faktör

Estetik cerrahiler arasında yine en çok yapılan işlemlerden birisi de meme estetiğidir. Meme estetiği kapsamında meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatları mevcuttur. Bu yazımız meme estetiği yaptırmak isteyenlere. En iyi meme estetiği sonucu için 5 önemli faktör konulu yazımız sizlerle. Keyifli okumalar.

En iyi meme estetiği sonucu için 5 önemli faktör;

 • Hekim Seçimi
 • Kullanılacak Olan Teknik veya Yöntem
 • Ameliyat Öncesi Yapılması Gerekenler
 • Ameliyat Sonrası Yapılması Gerekenler
 • Meme Estetiği Fiyatı

En İyi Meme Estetiği Sonucu İçin 5 Önemli Faktör
1 ) Hekim Seçimi

Ameliyat olacağınız hekimin kim olduğu çok önemlidir. Ameliyattan sonra alacağınız sonucu en çok etkileyen faktör bu maddedir. Daha önce yaptığı örnek ameliyatlar, alanındaki uzmanlığı, tecrübesi, verdiği güven, ne istediğinizi ve ne beklediğinizi sorup sizi dinlemesi, yapılacaklar ile ilgili detaylı bilgilendirmesi, seçeceğiniz hekimde olması gereken özellikler arasındadır. Doğru hekimi seçtiğiniz takdirde ameliyattan sonra en iyi sonucu almanız kaçınılmazdır.

2 ) Kullanılacak Olan Teknik veya Yöntem

Meme estetiğine başvuru şikayetiniz sonucu hangi tekniği veya yöntemin sizin için uygun olacağını hekiminiz ile birlikte detaylı muayeneniz esnasında belirliyor olacaksınız.

Meme büyütme estetiği olmak istiyorsanız, protezlerin boyutları ve nereden yerleştirileceği yöntemi,

Meme küçültme estetiği istiyorsanız ne kadar küçültme yapılabileceği ve küçültme için hangi yöntemin kullanılacağı,

Meme dikleştirme estetiği istiyorsanız dikleştirme ile beraber protezlerin gerekip gerekmediği, kesili veya kesisiz hangi tekniğin uygun olduğu, ameliyattan sonra alacağınız sonucu doğrudan etkileyenlerdir.

3 ) Ameliyat Öncesi Yapılması Gerekenler

Ameliyattan sonra en iyi sonucu alabilmek için, ameliyattan önce yapılması gereken bazı şeyler vardır. Mesela bunlardan biri vücut kitle indeksidir. Kilonuzun boyunuza oranı vücut kitle indeksinizi oluşturmaktadır. Doğru oranlara sahip değilseniz, fazla kilolarınız var ise meme ameliyatı öncesi mutlaka kilo vermeli ve sağlıklı oranlara ulaşmalısınız. Fazla kilolarınızı vermez iseniz ameliyattan sonra istediğiniz sonuca ulaşmanız güç olacaktır.

4 ) Ameliyat Sonrası Yapılması Gerekenler

Ameliyatınızdan sonra uymanız gereken bazı kurallar vardır.

 • Kaliteli istirahat etmek
 • İyi beslenmek
 • Bol sıvı tüketimi
 • Uyku düzenini sağlamak
 • Kalkarken veya uzanırken ani hareketlerden kaçınmak
 • Hekim tarafından verilen ilaçları düzenli kullanmak
 • İş hayatına dönüş için acele etmemek
 • Verilen tüm talimatları harfiyen ve özen göstererek yerine getirmek yine ameliyattan sonra alacağınız sonucu doğrudan etkileyenlerdir.

5 ) Meme Estetiği Ameliyatı Fiyatı

Meme ameliyatı yapan birçok yer veya birçok hekim bulabilirsiniz. Tecrübe ve yapılan cerrahi ameliyatlar, lokasyon durumuna bağlı olarak fiyat skalası çok geniştir. Ortalama meme estetiği fiyatlarının altında verilen teklifler kafalarda soru işaretine sebep olabilir. Güvenmediğiniz bir yerde ameliyatınızı yaptırmak yine alacağınız sonucu doğrudan etkileyenlerdendir.
En İyi Meme Estetiği Sonucu İçin 5 Önemli Faktör

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews