: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Kulakli>Merak Ettikleriniz > En İyi Kulak Estetiği Sonucu İçin 5 Önemli Faktör
En İyi Kulak Estetiği Sonucu İçin 5 Önemli Faktör

En İyi Kulak Estetiği Sonucu İçin 5 Önemli Faktör

Estetik cerrahi ameliyatları arasında en çok gerçekleştirilen cerrahi işlemler arasında kulak estetiği yer almaktadır. Bu yazımızda, en iyi kulak estetiği sonucu için 5 önemli faktör konusunu ele alıyor olacağız. Faydalı olmasını umar, keyifli okumalar dileriz.

Kulak estetiği ameliyatları arasında en çok talep edilen cerrahi müdahale kepçe kulak ameliyatlarıdır. Her 3 çocuktan biri kepçe kulak deformasyonuna sahiptir. Kulaktaki açıklık durumu bazen doğuştan gelmekte, bazen ise sonradan oluşabilmektedir. Yeni doğan bebeklerde kepçe kulak deformasyonu var ise ilk 4 ay bandana veya şapka kullanımı, kulakların düzelmesine yardımcı olacaktır. Düzelme olmaz ise basit bir cerrahi işlem ile kepçe kulak deformasyonu ortadan kaldırılabilir. Kepçe kulak ameliyatı için önerilen yaş çocuklarda okul öncesi dönemdir. Ancak yetişkinlik döneminde de yapılabilir. 10 yaş altı çocuklarda genel anestezi ile 10 yaş üstü çocuk ve yetişkinlerde lokal anestezi ile gerçekleştirilir.
En İyi Kulak Estetiği Sonucu İçin 5 Önemli Faktör
Kepçe kulak ameliyatı olmaya karar verenlerin en iyi kulak estetiği sonucu için 5 önemli faktör mevcuttur. Bu faktörleri tek Tek ve sırasıyla inceleyelim.

  1. Doktor Seçimi
  2. Kullanılacak Olan Teknik
  3. Kulak Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler
  4. Kulak Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Bakım Önerileri
  5. Kulak Ameliyatı Fiyatı

1) Doktor Seçimi

Kulak ameliyatı olmak isteyenlerin karar verdikten sonraki diğer adımları hekim seçmedir. Ameliyatı yapacak olan hekim, ameliyattan sonra alacağınız sonucu etkileyecek en önemli faktördür. Doktorun tecrübesi, yeteneği, kendini geliştirmiş ve geliştiriyor olması, yaptığı örnek ameliyat sonuçları, uzmanlığı, hekimi seçerken dikkat edeceğiniz kriterlerdendir.

2) Kullanılacak Teknik

Kepçe kulak estetiği için kullanılan bir çok teknik ve yöntem mevcuttur. Hekiminizin sizin için önerdiği ve uygulayacağı teknik yine ameliyattan sonra alacağının sonucu doğrudan etkileyen önemli faktörlerden birisidir.

3) Kulak Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kulak ameliyatı öncesi dikkat etmeniz hususlar vardır. Bu hususlara dikkat etmemeniz, ameliyattan sonra sonucu olumsuz etkileyebilir. Örneğin; sigara kullanıyorsanız, ameliyatınızdan en az 6 ay önce sigarayı bırakmalısınız. Ameliyat sonrası da hiç kullanmamanız gerekmektedir. Sigaranın içerisinde zararlı maddeler, sağlığınıza zarar verdiği gibi ameliyattan sonraki iyileşme sürecinizin iyi tamamlanmamasına vesile olmaktadır. İyileşme sürecinde yaşanılan sorunlar, ameliyattan sonra istediğiniz sonucu almanıza engel olacaktır.

4) Kulak Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Bakım Önerileri

Ameliyatınızdan sonra verilen bir çok bakım önerileri mevcuttur. Ve Hekiminiz tarafından bakım önerileri aktarılmaktadır. En çok dikkat edilmesi gerekenleri aşağıda belirtelim;

  • Ameliyat esnasında kulaklara yapılan pansuman bandaj 3 gün kalmalı ve ellenmemelidir.
  • 3 gün boyunca kulaklara su değmemelidir.
  • Pansuman açıldıktan sonra kulaklarla oynanmamalı ve çekiştirilmemelidir.
  • Darbe alınmamalıdır.
  • Hekim tarafından verilen kontroller aksatılmamalı ve zamanında gidilmelidir.

Bu önerileri harfiyen yerine getirmeniz ve gerekli özeni göstermeniz halinde, ameliyattan sonra alacağınız sonuç da en iyisi olacaktır.

5) Kulak Ameliyatı Fiyatı

Kulak ameliyatı fiyatı da alacağınız sonuç için ön kriter olmaktadır. Çok düşük fiyata ameliyatı gerçekleştiren yerler bulabilir. Ancak sonuçtan hiçbir zaman emin olamazsınız ve yaşayacağınız ufacık bir sorun da kimseyi muhatap bulamayabilirsiniz. Ve yapılan işlem sonrasında revizyon düzeltme cerrahisi gerekebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir