: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Merak Ettikleriniz > En İyi Burun Estetiği Sonucu için 5 Önemli Faktör
suleymantas blog 1000x370 - En İyi Burun Estetiği Sonucu için 5 Önemli Faktör

En İyi Burun Estetiği Sonucu için 5 Önemli Faktör

Herkes burun estetiğinde en iyi sonucu almak ister. Fakat önemli faktörler göz önünde bulundurulmadan yapılmış burun estetiklerinde iyi bir sonuç almak pek de mümkün değildir. Bu yazımızda en iyi burun estetiğini etkileyen faktörlerin hangi faktörler olduğunu birlikte inceleyeceğiz.

1.Doğru Burun Estetik Doktoru Seçimi

Burun estetiğinde doktor seçimi en iyi sonucu almak için etkili faktörlerin başında gelir. Burun estetiği için estetik cerrah seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken pek çok faktör vardır. Bu faktörleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Estetik cerrahın sektördeki deneyimi ve buna bağlı oluşan uzmanlığı.
  • Estetik cerrahın bu konudaki yeteneği.
  • Estetik cerrahın size güven vermesi.

Bu seçimi yaparken aceleci davranmamanız önemlidir. Bir estetik cerrahın sektörde yıllarca faaliyet göstermiş olması elbette önemlidir. Fakat tek başına asla yeterli bir kıstas değildir. Burnun anatomik yapısına tamamen hakim olduğundan ve fiziksel olarak burnu tanıdığından emin olduğunuz doktorun bu konudaki yeteneğinden de emin olmalısınız. Eski hastalarının fotoğrafını görmek bu konuda sizi tatmin edebilir. Bunun yanı sıra estetik cerrahınıza güvenmelisiniz. Burun estetiği için estetik cerrah seçimi yapma konusunda daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz aşağıda yer alan linke tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Burun Estetik Doktoru Seçiminde Püf Noktalar

Burun estetik doktoru seçimi yaparken ona bazı soruları yöneltmeniz karar verme sürecinde size yardımcı olacaktır. Doktorun uluslararası sertifikalarının olması, burun estetiği operasyonu yapma sıklığı, kullandığı teknik, hastalarının revizyon süreci geçirip geçirmediği, burun estetiğine karar verilirken simülasyon programı kullanması, yurtdışından gelen hastalarının olup olmadığı ve bunun gibi konularda soru sormak doktorunuzu tanımanızı sağlar. Burun estetiği için cerrah seçerken ona sormanız gereken bazı soruları ise “Burun Estetik Doktoru ile İlk Görüşmede Sormanız Gereken Sorular” adlı makalemizi inceleyebilirsiniz. Böylece daha kolay bir şekilde seçim yapabilirsiniz.

2.Gerçekçi ve Yüz Şekline Uygun Beklentiler

Burun estetiği olmak isteyenlerin yaptığı en büyük hatalardan biri gerçekçi ve özel beklentilere sahip olmamalarıdır. Bazen hastalar ellerinde bir ünlü fotoğrafı ile gelerek burun estetiği olmak istediklerini belirtirler. Böyle bir durumda estetik cerrahın operasyon yapmaması önemlidir. Böyle bir operasyon sonucunda en iyi burun estetiği sonucunu almak mümkün değildir. Çünkü burun çeşitli yüz faktörlerine göre kişiye özel olarak estetik operasyon yapılan bir uzuvdur. Böyle bir ameliyatta burun ucu ve üst dudak açısı gibi faktörler hesaplanmalıdır. Bunun yanı sıra burun estetiği fonksiyonel açıdan da beklentileri karşılayabilmelidir.

Burun estetiğine dair beklentilerinizi kendinize baz alarak belirlemeli ve bu süreçte estetik operasyona dair gerçekçi beklentilerinizi doktorunuzla paylaşmalısınız. Burun estetiği sonrasında dünyanın en güzel insanı olacağınızı düşünüyor ya da burun estetiğinin hayatınızı değiştireceğini düşünüyorsanız en iyi burun estetiği sonucunu almanız pek mümkün olmayabilir. Çünkü bu beklentilerinizin olma ihtimali olmadığı için burun estetiği sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. En iyi burun estetiğinin nasıl olabileceğine dair detayları merak ediyorsanız ilgili linke tıklayabilirsiniz.

En İyi Burun Estetiği Nasıl Anlaşılır?


3.Kapsamlı Muayene

Burun estetiğinde en iyi burun estetiği sonucunu alabilmek için operasyon öncesi kapsamlı bir muayene yapılmalıdır. Bu muayene sırasında hastalar doktoruna karşı şeffaf olmalıdır. Burun estetiği öncesi önemli bir adım olan bu aşamada teknolojik getiriler olan aletler ve gelişmiş tekniklerle muayene gerçekleştirilir. Sizin için hangi tekniğin uygun olduğu belirlenir. Varsa deformeler bu aşamada saptanır. Herhangi bir alerji durumunuz varsa ya da ameliyatınıza engel olabileceğini düşündüğünüz bir rahatsızlığınız varsa bu süreç içinde doktorunuzla mutlaka bu durumu paylaşmalısınız. Eğer varsa düzenli kullanılan ilaçlar hakkında da doktora bilgi verilmelidir. Burun estetiği yapılacak burun derisinin kalın mı yoksa ince mi olduğuna dair bir kontrol gerçekleşir. Ameliyat öncesi vücudun hazır olması önemlidir. Bu yüzden belli başlı testler yapılır. Kan tahlili, tomografi, EKG ve röntgen gibi testlerin sonucu incelenir.

Bu aşamada burun şeklinize de tam olarak karar verilir ve ortaya çıkabilecek olası sonuç sizinle paylaşılır. Burun estetiği sonrası oluşacak görüntünüz için simülasyon tekniği ile gösterilecek görüntü sonrası burun estetiğine dair kaygılarınız da ortadan kalkacaktır. Bu tekniğe dair detayları “Burun Estetiği Sonrası Görünüm Kaygısı Sona Eriyor” isimli makalemizde bulabilirsiniz.

4.Doğru Teknik Kullanımı ve Operasyon Süreci

Burun estetiğinde en doğru teknik hücrelerin kolay onarılabildiği tekniktir. Burun estetiği operasyonlarında en çok tercih edilen tekniklerden biri kapalı teknik burun estetiğidir. Çok fazla avantajı olduğu için bu teknik tercih edilmektedir. Kapalı burun estetiğinde dış tarafta görünen bir kesi olmadığı, burun kas ve dokularına zarar vermediği, ameliyat sonrası çok fazla ödem ve şişlik olmadığı ve buna bağlı olarak iyileşme süreci hızlı olduğu için kapalı burun estetiği hastaları mutlu eden bir estetik tekniğidir. Kapalı teknik burun estetiğine dair detayları öğrenmek isterseniz aşağıda yer alan linke tıklayabilirsiniz.

Kapalı Teknik Burun Estetiği

Operasyon sürecinde ise genel anestezi altında konforlu ve teknolojik bir ortamda estetik operasyon geçirmek önemlidir. Yaklaşık olarak 2 saat süren bu süreçte kendinizi uzman bir ele teslim ettikten sonra ortaya çıkan sonuçtan son derece memnun olacaksınız.

5. Başarılı İyileşme Süreci

Burun estetiğinin son ve en önemli aşamalarından biri ise burun estetiği iyileşme sürecidir. Burun ameliyatı sonrası genellikle 7 ila 10 gün sonra günlük hayata dönülebilir. Bu süreç kontrollü geçirilmezse baştan sona olan bütün süreci etkileyebilir ve burun estetiğinde en iyi sonuca giden yolda karşınıza bir engel olarak çıkabilir. İyileşme sürecinde burna darbe almamak, ilaçları düzenli olarak almak, kontrolleri aksatmamak ve bu süreçte sabırlı olmak gibi faktörler önemlidir. Operasyondan sonra bir miktar ödem ve şişlik oluşacaktır. Bu durum geçtikten sonra yeni ve iyi burun şeklinize kavuşmuş olacaksınız. Bu sürecin nasıl ilerlediğine dair detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan linke tıklayabilirsiniz.

Burun Estetiği Sonrası Ay Ay Değişim

İyileşme sürecinde yapılan teknik ne olursa olsun az miktarda ödem ve morluk görülecektir. Bu olağan bir durumdur. Şişlik ve morluk indiğinde burun yapısı da oturacaktır ve o çok merak ettiğiniz görüntü ortaya çıkacaktır. Burun Estetiği Sonrası Şişlik Morluk ve Ödem sürecine dair detaylı bilgiyi ilgili linkteki yazımızda bulabilirsiniz.

Taş Estetik Cerrahi Merkezi olarak Burun estetiğinde en iyi sonuç almayı sağlayan faktörleri aktardığımız blog yazımızın sonuna geldik. Bu yazımızda sizinle ameliyat öncesini ve ameliyat sonrası kapsayan ve burun estetiğini etkileyen faktörleri paylaştık. Sürece dair aklınızda herhangi bir şüphe kalmaması için size detaylı bilgiler verdik. Eğer hala aklınızda bir soru işareti varsa yapmanız gereken tek şey +90 532 056 3693 hatlı numaradan bize ulaşmak ya da burun estetiği hakkında daha kapsamlı bilgileri bulabileceğiniz linke tıklayarak blog yazımızı incelemek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir