https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/04/suleyman-tas.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/04/suleyman-tas.png

Dr. Süleyman TAŞ

Doç.Dr. Süleyman TAŞ, başarıyı kendine ilke edinmiştir. Lisede 2000 yılında Tübitak Fizik Olimpiyatlarında Türkiye 3.sü olan Dr.Taş, 2002 yılında üniversite sınavlarında Türkiye genelinde derece yakalama başarısı gösterdi. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (ÇAPA) ’nden mezun olarak Tıp Doktoru ünvanını aldı.

Doç.Dr. Süleyman TAŞ, başarıyı kendine ilke edinmiştir. Lisede 2000 yılında Tübitak Fizik Olimpiyatlarında Türkiye 3.sü olan Dr.Taş, 2002 yılında üniversite sınavlarında Türkiye genelinde derece yakalama başarısı gösterdi. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (ÇAPA) ’nden mezun olarak Tıp Doktoru ünvanını aldı.

Plastik Cerrah olma hayalini gerçekleştirmek isteyen Dr.Taş, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. Burada birçok ameliyata ve başarıya imza attı.

2012 yılında yurtdışına fellowship olarak giden Dr.Taş, Belçika’da Gent Üniversitesi, Coupure Centrum ve St.Lucas Ziekenhuis Hospital’ da estetik cerrahi, meme cerrahisi, mikrocerrahi ve cinsiyet değiştirme üzerine birçok ameliyata bulundu.

2013 yılında mikrocerrahi alanındaki ‘Sıçan Kasık Ada Flebi Sekonder Venöz İskemi Modelinde Siklosporin-A ve Deferoksamin’ in Tek ve Kombine Kullanımlarının İskemik Hasara Etkisi’ isimli tezini sunarak Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ihtisasını tamamlayıp Uzman Doktor ünvanını aldı.

2013 yılında Kepçe Kulak Ameliyatlarındaki nüks ve dikiş çıkması gibi sorunları ortadan kaldıran yeni bir Kepçe Kulak Ameliyat tekniği olan ‘Yeni Bir Antiheliksplasti Tekniği: Proksimal Bazlı Dermo-Fasyoperikondrial Flep’ isimli çalışma ile Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlediği yarışmada 2. Oldu.

2013 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlığı’nın Avrupa’da da geçerli olması için yazılı ve sözlü 2 aşamalı olarak düzenlenen European Board of Plastic, Reconstructive&Aesthetic Surgery (EBOPRAS) sınavının yazılı aşamasına Thessaloniki’ de sözlü aşamasına Brüksel’de girerek başarılı olmuş ve Avrupa denkliğini almıştır.

Dr.Taş, Yüz Gençleştirme Cerrahisi ve Mikrocerrahi üzerine 2 kitabın çevirisinde katkıda bulunmuştur. (Fasial Plastik Cerrahi-Temel Rehber. Bölüm 6: Anti-Aging ve Mikrovasküler Cerrahi Atlası-Anatomi ve Operatif Teknikler BölümVI: Uyluk Bölgesi).

Türkiye’de ilk defa uygulanan yeni bir teknik ile cinsiyet değiştirme ameliyatlarını korkulu rüya olmaktan çıkarılmasında katkısı bulunan Dr.Taş, yaptığı büyük ameliyatlar ile birçok kez medyada yeraldı. Her fırsatta yurt dışına giderek yeni gelişmeleri takip etmeyi hobi olarak gören Dr.Taş ‘ın Yurt dışı ve yurt içi dergilerde birçok bilimsel makalesi, kongrelerde oturum başkanlığı ve konuşmaları mevcuttur. Estetik cerrahinin en prestijli dergisi ve European Association of Societies of Aesthetic Plastic Surgery (EASAPS) ın yayın organı olan ‘Aesthetic Plastic Surgery’ dergisinde hakemlik, uluslar arası bir dergi olan ‘Plastic and Aesthetic Research’ dergisinde ise editörlük yapmaktadır.

2013-2015 yıllarında, mesleğine, Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümde, Uzman Doktor olarak devam etmiş olan Dr.Taş, burada; parmak kopması, ayak kopması, kol kopması, meme kanserli hastalara yeniden kendi dokuları ile meme yapılması, yüzü yanık hastalara kendi dokuları ile yeniden yüz yapılması gibi ileri mikrocerrahi deneyimi gerektiren imkansız ameliyatlar ile basında sık sık yer aldı.

2015 ve 2016 yıllarında, Medical Park Hastaneler Grubu-İstanbul’da görev yapan Dr.Taş, burada da birçok başarıya imza attı.

25.07.2015 tarihinde, Dr.Süleyman Taş, Avrupa Plastik Cerrahi Derneği’nce (European Plastic Surgery Research Council) Türkiye’yi temsilen, ‘National Delegate’ seçildi.

23.03.2016 tarihinde, Dr.Süleyman Taş, Dünya Rinoplasti Cemiyeti tarafından İtalya’da düzenlenen yarışmada, “Management of the open roof after hump removal without asteotomy in narrow bony vault” (Burnun kırılmasına gerek kalmadan kemer alınması) adlı çalışması ile en iyi sunum ödülüne layık görüldü (Fifth Bergamo Rhinoplasty Congress- “Luca Ortelli Video Awards). Dr.Taş’ın bu çalışması plastik cerrahinin en prestijli dergilerinden biri olan PRS Journal da original article olarak yayınlandı.

2016 ve 2017 yıllarında, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında Yr.Doç.Dr. ve klinik sorumlusu olarak çalıştı.

29.10.2016 tarihinde, Dr.Süleyman Taş, Eğri burunları düzeltmek için geliştirdiği ameliyat tekniğiyle Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlediği Uzman Araştırma Yarışması’nda Birincilik ödülünü kazandı (38. Ulusal TRPCD Kurultayı- Uzman Araştırma Yarışması 1.lik Ödülü). Ödüle “Eğri Burunlarda Alar Taban Retraksiyonunun Levator Labii Alaque Nasi Kasının Kesilerek Düzeltilmesi” adlı çalışmasıyla layık görüldü. Çalışması ABD’nin en prestijli plastik cerrahi dergilerinden “Annals of Plastic Surgery” ‘de ve geliştirdiği algoritma ise “Aesthetic Surgery Journal” ‘da yayımlanan Dr. Taş, bu geliştirdiği teknikle literatüre geçti.

2017 yılında Taş Estetik Cerrahi Kliniği ‘ni kurarak, klinik pratiğine ve bilimselliğine, özel muayenehanesinde devam eden Dr.Taş, 17.03.2018 tarihinde Avrupa Rinoplasti Cemiyet tarafından İtalya’da düzenlenen yarışmada, “Superior based transposition flap: a novel technique in rhinoplasty” tekniği ile en iyi sunum ödülünü kazandı (Rhinoplasty Society of Europe Annual Congress – Best Presentation Award).

08.10.2018 tarihinde, Dr. Süleyman Taş, burun ucu estetiği ameliyatı için geliştirdiği tekniğiyle Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlediği Uzman Araştırma Yarışması’nda Birincilik ödülünü kazandı (40. Ulusal TRPCD Kurultayı – Uzman Araştırma Yarışması Birincilik Ödülü). Ödüle “Rinoplastide Yeni Bir Teknik: Superior Bazlı Transpozisyon Flebi” adlı çalışmasıyla layık görüldü. Çalışması ABD’nin en prestijli plastik cerrahi dergilerinden olan “Aesthetic Surgery Journal” ‘da original article olarak yayımlanan Dr.Taş, burun ucu esnekliği ve düşmesinin engellenmesi için çok önemli bir yapı olan skroll ligamanın ilk kez nasıl korunabileceğini tarifleyerek bu geliştirdiği teknikle litaratüre geçti.

2018 yılında Doçentlik ünvanı aldı.

Türk, Avrupa ve Amerika Plastik Cerrahi Derneklerine üye olan Doç.Dr.Süleyman Taş, 40 ın üzerinde uluslararası tibbi makalesi, 100 ün üzerinde uluslararası ve ulusal konuşması, 3 adet Patenti, toplam 5 adet Ödülü (3 Ulusal Birincilik ödülü, 2 Uluslararası Birincilik ödülü), kendi geliştirdiği rinoplasti cerrahi seti ve teknikleri olan uluslararası arenada tanınmış bir cerrahtır. Her yıl içerisinde başarı ile international/ national canlı cerrahi gerçekleştirmektedir. Doç.Dr.Süleyman Taş, heykel yapmayı ve resim çizmeyi kendine hobi edinmiştir.

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Doç.Dr.Süleyman Taş, şu an hastalarını muayenehanesinde görmekte ve ameliyatlarını Amerikan Hastanesi, Acıbadem Fulya Hastanesi ve İstanbul Cerrahi Hastanelerinde gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda Doç.Dr. Öğretim görevlisi olarak, tıp doktoru yetiştirmeye ve yanına fellow olarak kabul ettiği meslektaşları ile eğitime olan desteğini sürdürmeye devam etmektedir.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/suleyman-tas-logo.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Doç.Dr.Süleyman Taş, şu an hastalarını muayenehanesinde görmektedir.

Üye Dernekler
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/TPRECD-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ASOPS-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/vsfrm-logo-1.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ishrs-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/uems-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/epsrc-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/euraps-logo-1.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ISAPS-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/06/rinoplasti-logo-2.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/06/rinoplasti-logo.png
Sosyal Medya

4,8 535 reviews

Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Doç. Dr. Süleyman TAŞ
Merhaba 🙌
Size nasıl yardımcı olabiliriz?