https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/suleyman-tas.png
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/suleyman-tas.png

Dr. Süleyman TAŞ

Prof.Dr. Süleyman TAŞ, başarıyı kendine ilke edinmiştir.

Dünyaca Tanınmış Plastik Cerrah, Prof. Dr. Süleyman TAŞ, 50’den fazla Uluslararası Bilimsel Yayını bulunmaktadır, 5+ Canlı Cerrahi Rinoplasti Kursu düzenlemiştir, yazdığı “Klinik Rinoplasti: Modern Cerrahi Tekniklere Algoritmik Yaklaşım” kitabı ile okurlara, deneyimi ne olursa olsun, en iyi rinoplasti uygulamasında ustalaşmalarını sağlamaktadır. Dr. TAŞ Yüz Plastik Cerrahisi ve Mikrocerrahi hakkında 2 Kitap Bölümü yazdı, 5+ En İyi Plastik Cerrah Ödülü kazandı, Total Yüz Rekonstrüksiyonu, Kol Replantasyonu, Ayak Replantasyonu gibi ileri mikrocerrahi deneyimi gerektiren imkansız ameliyatlar ile basında sık sık yer aldı ve 100’den fazla kongreye konuşmacı ve öğretim üyesi olarak davet edilmiş, çok sayıda patentli enstrümanı, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Avrupa ve Türkiye Kurul Sertifikasyonuna sahiptir.

Dr. TAŞ kendini bilim, sanat, estetik ve hastalarına adamıştır.

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof. Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir. Aynı zamanda Prof.Dr. Öğretim görevlisi olarak, tıp doktoru yetiştirmeye ve yanına fellow olarak kabul ettiği meslektaşları ile eğitime olan desteğini sürdürmeye devam etmektedir.

Lisede yıllarında Tübitak Fizik Olimpiyatlarında Türkiye 3.sü olan Dr.Taş, üniversite sınavlarında Türkiye genelinde derece yakalama başarısı gösterdi. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (ÇAPA) ’nden mezun olarak Tıp Doktoru ünvanını aldı.

Plastik Cerrah olma hayalini gerçekleştirmek isteyen Dr.Taş, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. Burada birçok ameliyata ve başarıya imza attı.

Yurtdışına fellowship olarak giden Dr.Taş, Belçika’da Gent Üniversitesi, Coupure Centrum ve St.Lucas Ziekenhuis Hospital’ da estetik cerrahi, meme cerrahisi, mikrocerrahi ve cinsiyet değiştirme üzerine birçok ameliyata bulundu.

Mikrocerrahi alanındaki ‘Sıçan Kasık Ada Flebi Sekonder Venöz İskemi Modelinde Siklosporin-A ve Deferoksamin’ in Tek ve Kombine Kullanımlarının İskemik Hasara Etkisi’ isimli tezini sunarak Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ihtisasını tamamlayıp Uzman Doktor ünvanını aldı.

Kepçe Kulak Ameliyatlarındaki nüks ve dikiş çıkması gibi sorunları ortadan kaldıran yeni bir Kepçe Kulak Ameliyat tekniği olan ‘Yeni Bir Antiheliksplasti Tekniği: Proksimal Bazlı Dermo-Fasyoperikondrial Flep’ isimli çalışma ile Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlediği yarışmada 2. Oldu.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlığı’nın Avrupa’da da geçerli olması için yazılı ve sözlü 2 aşamalı olarak düzenlenen European Board of Plastic, Reconstructive&Aesthetic Surgery (EBOPRAS) sınavının yazılı aşamasına Thessaloniki’ de sözlü aşamasına Brüksel’de girerek başarılı olmuş ve Avrupa denkliğini almıştır.

Dr.Taş, Yüz Gençleştirme Cerrahisi ve Mikrocerrahi üzerine 2 kitabın çevirisinde katkıda bulunmuştur. (Fasial Plastik Cerrahi-Temel Rehber. Bölüm 6: Anti-Aging ve Mikrovasküler Cerrahi Atlası-Anatomi ve Operatif Teknikler BölümVI: Uyluk Bölgesi).

Türkiye’de ilk defa uygulanan yeni bir teknik ile cinsiyet değiştirme ameliyatlarını korkulu rüya olmaktan çıkarılmasında katkısı bulunan Dr.Taş, yaptığı büyük ameliyatlar ile birçok kez medyada yeraldı. Her fırsatta yurt dışına giderek yeni gelişmeleri takip etmeyi hobi olarak gören Dr.Taş ‘ın Yurt dışı ve yurt içi dergilerde birçok bilimsel makalesi, kongrelerde oturum başkanlığı ve konuşmaları mevcuttur. Estetik cerrahinin en prestijli dergisi ve European Association of Societies of Aesthetic Plastic Surgery (EASAPS) ın yayın organı olan ‘Aesthetic Plastic Surgery’ dergisinde hakemlik, uluslar arası bir dergi olan ‘Plastic and Aesthetic Research’ dergisinde ise editörlük yapmaktadır.

Mesleğine, Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümde, Uzman Doktor olarak devam etmiş olan Dr.Taş, burada; parmak kopması, ayak kopması, kol kopması, meme kanserli hastalara yeniden kendi dokuları ile meme yapılması, yüzü yanık hastalara kendi dokuları ile yeniden yüz yapılması gibi ileri mikrocerrahi deneyimi gerektiren imkansız ameliyatlar ile basında sık sık yer aldı.

Medical Park Hastaneler Grubu-İstanbul’da görev yapan Dr.Taş, burada da birçok başarıya imza attı.

Dr.Süleyman Taş, Avrupa Plastik Cerrahi Derneği’nce (European Plastic Surgery Research Council) Türkiye’yi temsilen, ‘National Delegate’ seçildi.

Dr.Süleyman Taş, Dünya Rinoplasti Cemiyeti tarafından İtalya’da düzenlenen yarışmada, “Management of the open roof after hump removal without asteotomy in narrow bony vault” (Burnun kırılmasına gerek kalmadan kemer alınması) adlı çalışması ile en iyi sunum ödülüne layık görüldü (Fifth Bergamo Rhinoplasty Congress- “Luca Ortelli Video Awards). Dr.Taş’ın bu çalışması plastik cerrahinin en prestijli dergilerinden biri olan PRS Journal da original article olarak yayınlandı.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında Yr.Doç.Dr. ve klinik sorumlusu olarak çalıştı.

Dr. Süleyman Taş, Eğri burunları düzeltmek için geliştirdiği ameliyat tekniğiyle Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlediği Uzman Araştırma Yarışması’nda Birincilik ödülünü kazandı (38. Ulusal TRPCD Kurultayı- Uzman Araştırma Yarışması 1.lik Ödülü). Ödüle “Eğri Burunlarda Alar Taban Retraksiyonunun Levator Labii Alaque Nasi Kasının Kesilerek Düzeltilmesi” adlı çalışmasıyla layık görüldü. Çalışması ABD’nin en prestijli plastik cerrahi dergilerinden “Annals of Plastic Surgery” ‘de ve geliştirdiği algoritma ise “Aesthetic Surgery Journal” ‘da yayımlanan Dr. Taş, bu geliştirdiği teknikle literatüre geçti.

Taş Estetik Cerrahi Kliniği ‘ni kurarak, klinik pratiğine ve bilimselliğine, özel muayenehanesinde devam eden Dr.Taş, Avrupa Rinoplasti Cemiyet tarafından İtalya’da düzenlenen yarışmada, “Superior based transposition flap: a novel technique in rhinoplasty” tekniği ile en iyi sunum ödülünü kazandı (Rhinoplasty Society of Europe Annual Congress – Best Presentation Award).

Dr. Süleyman Taş, burun ucu estetiği ameliyatı için geliştirdiği tekniğiyle Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlediği Uzman Araştırma Yarışması’nda Birincilik ödülünü kazandı (40. Ulusal TRPCD Kurultayı – Uzman Araştırma Yarışması Birincilik Ödülü). Ödüle “Rinoplastide Yeni Bir Teknik: Superior Bazlı Transpozisyon Flebi” adlı çalışmasıyla layık görüldü. Çalışması ABD’nin en prestijli plastik cerrahi dergilerinden olan “Aesthetic Surgery Journal” ‘da original article olarak yayımlanan Dr.Taş, burun ucu esnekliği ve düşmesinin engellenmesi için çok önemli bir yapı olan skroll ligamanın ilk kez nasıl korunabileceğini tarifleyerek bu geliştirdiği teknikle litaratüre geçti.

Dr. Süleyman Taş Profesörlük ünvanı aldı.

Prof. Dr. Süleyman Taş, İstanbul ve diğer bölge mahkemelerinde Plastik Cerrahi branşında bir fiil bilirkişilik yapmış ve yüzlerce dosyanın değerlendirilmesinde görev almıştır.

Türk ve Avrupa Plastik Cerrahi Derneklerine üye olan Prof.Dr. Süleyman Taş, 50 nin üzerinde uluslararası tibbi makalesi, 100 ün üzerinde uluslararası ve ulusal konuşması, 3 adet Patenti, toplam 5 adet Ödülü (3 Ulusal Birincilik ödülü, 2 Uluslararası Birincilik ödülü), kendi geliştirdiği rinoplasti cerrahi seti ve teknikleri olan uluslararası arenada tanınmış bir cerrahtır. Her yıl içerisinde başarı ile international/ national canlı cerrahi gerçekleştirmektedir. Prof.Dr.Süleyman Taş, heykel yapmayı ve resim çizmeyi kendine hobi edinmiştir.

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr.Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir. Aynı zamanda Prof.Dr. Öğretim görevlisi olarak, tıp doktoru yetiştirmeye ve yanına fellow olarak kabul ettiği meslektaşları ile eğitime olan desteğini sürdürmeye devam etmektedir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews