: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Güzellik Birimi > Cilt Temizliği
cilt temizligi - Cilt Temizliği

Cilt Temizliği

[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Cilt temizliği, cildin kalitesi için en önemli aşamalardan birisidir. Bu yazımızda sizlere cilt temizliği ve temiz bir cildin getirilerinden bahsedeceğiz.

Cilt Temizliğinin Önemi

Cildi, üzerinde biriken makyaj kalıntıları, toz, kir, yağ atıklarından temizlemek gerekmektedir. Sadece cilt güzelliği için değil sağlık için de belli periyotlar halinde cilt temizliği yapılmalıdır. Aksi durumda cilt sorunları ve erken yaşlanma meydana gelmeye başlamaktadır.

Temiz bir cilt için yapılacak birçok şey vardır. Evde yapılabilecek cilt bakımlarından profesyonel bakımlara kadar uzayan geniş bir yelpazedir. Cildi günlük olarak sabun ve su ile yıkamak yüzeysel kir, yağ, terleme sonucu biriken atıklardan kısmi olarak fayda sağlamaktadır. Ancak cildin daha alt katmanlarının derin temizlenmesi için düzenli periyotlar halinde profesyonel medikal cilt bakımı uygulamaları yapılmalıdır. Düzenli önerilen periyot ayda 1 kez yapılmasından yanadır.

Evde yapılacak cilt işlemlerinin başında yapılan makyajın günlük olarak mutlaka temizlenmesi gelmektedir. Her sabah cilt bakım ve temizleme köpüğü kullanılmalı ve yüzeysel kirlerden arındırılmalı ve nefes alması sağlanmalıdır.
yüz yıkama 300x300 - Cilt Temizliği
Sigara kullanımı cilde en çok zarar veren faktörlerden birisidir. Dumanı ise gözeneklerin tıkanmasına yol açmaktadır. Akne ve siyah nokta problemleri kaçınılmaz duruma gelmektedir.

Cildin temiz olması ve cilt sağlığını korumak için günlük 2 litre su tüketimi yapılmalıdır.

Profesyonel Medikal TAŞ Bebek Cilt Bakımı Uygulaması

Cilt temizliği için evde yapılacak olan bakım bir seviyeye kadar fayda sağlamaktadır. Ancak profesyonel bir bakım ayda 1 kez yaptırılmalıdır. Profesyonel olarak medikal cilt bakımı uygulaması Kliniğimizde yapılmaktadır. Bu uygulamanın amacı, cildin orta ve alt katmanlarında biriken yağ (sebum), kir, kalıntıların derin temizlenmesini sağlamaktır. İlk aşama sabunlama ve peeling uygulamasıdır. Cildin üst kısmındaki ölü deri ve kir kalıntıları temizlendikten sonra orta katman ve alt katmanların daha iyi temizlenmesi için vakum gücünden destek alınır. Vakum gücü cilt üzerinde 4 -5 kez tekrarlanmaktadır. Vakum gücü ile temizlene cilde ihtiyacı olan vitamin ve mineral takviyesi yapılmaktadır. Led terapi uygulaması ile cildin sıkılaşması ve yenilenmesi sağlanarak son safhaya geçilir. Led terapinin ardından bakım sonu nemlendirme uygulaması yapılarak profesyonel bakıma son verilir.

Bakım sonu dikkat edilmesi gerekenler, cilde uygulanan vitamin destekleri cildin en alt katmanlarına nüfuz etmesi açısından uygulamadan sonra 24 saat cilde su değmemesi tavsiye edilendir. Cilt güzelliği için ihtiyaç olan yeterli su miktarı tüketilmelidir. Ayda 1 kez düzenli olarak yapılması önerilmektedir.

profesyonel bakım 300x168 - Cilt Temizliği

“Cilt Temizliği” için 8 yorum

 • Esma dedi ki:

  sivilce sorunları çok yaşıyorum. Cildimi düzenli temizliyorum fakat yinede oluyor

  • Merhaba,
   Ayda 1 kez profesyonel medikal cilt bakımı yaptırabilirsiniz.
   Detaylı bilgi için +905320563693 numaralı telefon hattımızdan ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı günler.

 • Dilan Arıkan dedi ki:

  Evde cilt bakımı nasıl yapabilirim?

  • Merhaba Dilan Hanım,
   Evde sabah ve akşam cildinizi yıkamak, makyaj kalıntılarından temizlemiş olmanız yeterli olacaktır. Ayda 1 kez profesyonel bakım önemli.
   Detaylı bilgi ve randevunuz için +905320563693 numaralı telefondan ekibimize ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı günler.

 • Fatoş Aslan dedi ki:

  Hemen randevu almak istiyoeumm

 • Gülderen Kara dedi ki:

  Yüzümde oluşmuş sivilcelerden dolayı oluşan doku kayıpları profesyonel cilt bakımı İle geçer mi?

  • Merhaba Gülderen Hanım,
   Profesyonel cilt bakımı ile temizlenmeli ve ardından altın iğne uygulaması planlamalı. Doku kayıpları için en iyi yöntem altın iğne uygulamasıdır.
   Detaylı bilgi ve randevunuz için +905320563693 numaralı telefondan ekibimize ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir