: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Burunli>Merak Ettikleriniz > Burun Ucu Neden Düşer?
burun ucu - Burun Ucu Neden Düşer?

Burun Ucu Neden Düşer?

Burun estetiği olmak isteyenlerin en çok rahatsız oldukları ve burunlarından şikayet ettikleri deformasyonlardan birisi de burun ucu düşmesi. Bize gelen sorular arasında ‘’ burun ucu neden düşer? ‘’ sorusu, en çok rastladığımız sorular arasında yer alıyor. İşte bu yazımızın ‘’ burun ucu nede düşer? ‘’ sorusunu merak edenlere gelsin. Keyifli okumalar.
Burun ucu düşmesinin esas iki sebebi vardır. İlki, burun ucu kıkırdak yapısının zayıf olmasıdır. Zayıf olan bu kıkırdak yapısı burun ucundaki ağırlığı tartamaz ve yer çekime meydan okuyamadığı için aşağı doğru eğilim gösterir. İkinci sebebi ise gülme kaslarının çok güçlü olmasıdır. Güçlü olan kaslarınız gülerken burnu aşağı doğru çeker. Bu eylem sonucunda sevilmeyen burun ucu düşmesi fiilen gerçekleşmiş olur. Burun aşağı doğru düşerken aynı zamanda burun sırt kısmı da belirginleşir ve burun kemeri yoksa dahi sanki burnunuzda kemer varmış gibi gözükmesine sebep olur.

burun ucu anatomi - Burun Ucu Neden Düşer?

Burun Ucu Estetiği
Burun ucu düşüklüğü sorunu olan kişiler için çözüm burun ucu estetiğidir. Eğer burun sırtında herhangi bir deformasyon yok ise burun ucuna yapılacak küçük bir müdahale yeterli olacaktır. Burun ucu estetiği cerrahi olarak kısa bir ameliyattır. Genel burun estetiğine kıyasla daha basittir. Çoğu burun ucu estetiğinde tampon ve atel kullanılmamaktadır. Tercihe bağlı olarak lokal veya genel anestezi kullanılabilir. Ancak burun yüzün tam ortasında yer aldığı için hem hastanın konforu hem hekimin rahat çalışabilmesi için genel anestezi uygulanması önerilir.
Burun ucu düşüklüğü ile birlikte aynı zamanda burun sırtında da deformasyon var ise sadece burun ucu estetiğini uygulamak yetersiz kalacaktır. Bu durumda genel burun estetiğini uygulamak en doğrusudur. Tüm deformasyonlara gerekli müdahaleler yapılır ve yüze yakışan doğal bir burun kazandırılır.

 

Burun Estetiği Sonrası Burun Ucu Düşer Mi?
Burun ucu düşüklüğü olan kişilerde öncelikle burun ucu düşüklüğünün nedeni araştırılmalıdır. Tekrar düşüklüğün yaşanmaması için ameliyat esnasında yapılacak müdahaleler ile doğru orantılı olmalıdır. Yani, burun ucu düşüklüğüne sebep olan burun ucu kaslarının zayıflığı ise bu kasların güçlendirilmesi planlanmalı; gülme kaslarının güçlü olması ise bu kasların zayıflatılması planlanmalıdır. Dolayısı ile ameliyattan sonra burun ucu düşmesi görülmez.

Burun Estetiği Sonrası Burun Ucu Şişliği Ne Zaman İner?

Burun ucu şişliğinin tam olarak inmesi için buruna 1 yıl süre vermek gerekir. Burun ameliyatı sonrasında şişlik burun ucunda oluştuğu için ilk zamanlar gördüğünüz görüntüden hoşlanmaya bilirsiniz. Fakat 1 yıl sonra aynada gördüğünüz sonuç sizi tatmin edecektir. 

TAŞ Estetik Cerrahi Kliniği olarak, Burun ucu neden düşer? , burun ucu estetiği ve ameliyat sonrası burun ucu düşer mi? konularını sizler için ele aldık. Faydalı olmasını umut eder, keyifli okumalar dileriz.

 

burun ucu 2 230x300 - Burun Ucu Neden Düşer?

 

 

Referans;

BURUN UCU DÜŞÜKLÜĞÜ

Burun Ucu Estetiği

Etiketler: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir