Burun Ucu Estetiği

Burun estetiği olmak isteyenlerin en çok rahatsız oldukları ve burunlarından şikayet ettikleri deformasyonlardan birisi de burun ucu düşmesi. Bize gelen sorular arasında ‘’ burun ucu neden düşer? ‘’ sorusu, en çok rastladığımız sorular arasında yer alıyor. İşte bu yazımızın ‘’ burun ucu nede düşer? ‘’ sorusunu merak edenlere gelsin. Keyifli okumalar.

Burun Ucunun Düştüğünü Nasıl Anlarız?

Burun ucu ve üst dudak arasında normal bir zamanda 90 derece açı vardır. Burun ucu düştüğünde bu açı küçülür. Burun ucu dudağa yapışmış şekilde gözükür. Özellikle yandan bakıldığında burun ucundaki bu düşüklük kolayca belli olur. 

Burun Ucu Düşmesinin Sebepleri

Burun ucu düşmesinin esas iki sebebi vardır. İlki, burun ucu kıkırdak yapısının zayıf olmasıdır. Zayıf olan bu kıkırdak yapısı burun ucundaki ağırlığı tartamaz ve yer çekime meydan okuyamadığı için aşağı doğru eğilim gösterir. İkinci sebebi ise gülme kaslarının çok güçlü olmasıdır. Güçlü olan kaslarınız gülerken burnu aşağı doğru çeker. Bu eylem sonucunda sevilmeyen burun ucu düşmesi fiilen gerçekleşmiş olur. Burun aşağı doğru düşerken aynı zamanda burun sırt kısmı da belirginleşir ve burun kemeri yoksa dahi sanki burnunuzda kemer varmış gibi gözükmesine sebep olur.

Burun Ucu Estetiği
Burun ucu düşüklüğü sorunu olan kişiler için çözüm burun ucu estetiğidir. Eğer burun sırtında herhangi bir deformasyon yok ise burun ucuna yapılacak küçük bir müdahale yeterli olacaktır. Burun ucu estetiği cerrahi olarak kısa bir ameliyattır. Genel burun estetiğine kıyasla daha basittir. Çoğu burun ucu estetiğinde tampon ve atel kullanılmamaktadır. Tercihe bağlı olarak lokal veya genel anestezi kullanılabilir. Ancak burun yüzün tam ortasında yer aldığı için hem hastanın konforu hem hekimin rahat çalışabilmesi için genel anestezi uygulanması önerilir.
Burun ucu düşüklüğü ile birlikte aynı zamanda burun sırtında da deformasyon var ise sadece burun ucu estetiğini uygulamak yetersiz kalacaktır. Bu durumda genel burun estetiğini uygulamak en doğrusudur. Tüm deformasyonlara gerekli müdahaleler yapılır ve yüze yakışan doğal bir burun kazandırılır.

Burun Ucu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burnunuzdaki deformitelerin farkındaysanız, burun estetiği kapsamında yapılan cerrahi müdahaleler ile hem fonksiyonel hem de estetiksel olarak rahatlamanız mümkün.  Güzel bir burunla doğanlar şanslı olabilir. Ancak genetik yapı veya zamanla deformitelere uğramış bir buruna sahip olanlar da şanssız sayılmaz. Gelişen teknoloji ve yeni fikirler çerçevesinde burun estetiği zor bir operasyon olmaktan çıktı. Kullandığımız Kapalı ve Atravmatik Teknik ile deformiteleri giderilmiş doğal ama bir o kadar iddialı burunlar hayal değil. İşlem hastanede ameliyathane ortamında genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ortalama 2 saat sürermektedir.

Bir de güzel bir burun sırtına sahip olan ancak burun ucunda deformitelere sahip kişiler de mevcuttur. Burun ucu estetiği ile bu hastalarımız için sadece burun ucuna yapılacak küçük bir müdahale ile tümüyle güzel bir buruna sahip olabilirler. Genel bir burun estetiğine nazaran daha kısa sürmektedir. Hastanede ameliyathane ortamı gereklidir. Genel veya lokal anestezi altında ortalama 30 – 40 dakıka kadar sürmektedir. Ağrı sızı olmamaktadır.

Burun Ucu Ameliyatı İyileşme Süreci

Burun ucu ameliyatı sonrası hasta aynı gün taburcu olabilmektedir. Burun ucu ameliyatı sonrası iyileşme süreci ise genel burun estetiği operasyonuna kıyasla daha kısadır. Fonksiyonel olarak hava yoluna bir müdahale olunmadıysa tampon kullanmaya dahi gerek olmaz. Hasta, birkaç günlük dinlenmenin ardından günlük yaşamına yeniden dönebilmektedir. Durumla ilgili yönlendirmeleri burun estetik doktoru yapacaktır.

Burun Estetiği Sonrası Burun Ucu Şişliği Ne Zaman İner?
Burun ucu şişliğinin tam olarak inmesi için buruna 1 yıl süre vermek gerekir. Burun ameliyatı sonrasında şişlik burun ucunda oluştuğu için ilk zamanlar gördüğünüz görüntüden hoşlanmaya bilirsiniz. Fakat 1 yıl sonra aynada gördüğünüz sonuç sizi tatmin edecektir.

Burun Ucu Ameliyatı Yöntemleri

Burun ucu estetiğini de Kapalı ve Atravmatik Teknik ile gerçekleştirmekteyiz. Burun ucunda kolumella dediğimiz bölgede herhangi bir kesi olmadığı için ameliyat sonrasında iz de olmamaktadır.  Burun ucu estetiği ile burun sırtınıza orantılı, yüzünüze uygun bir buruna sahip olmanız zor değil.

Burun Estetiği Sonrası Burun Ucu Düşer Mi?

Burun ucu düşüklüğü olan kişilerde öncelikle burun ucu düşüklüğünün nedeni araştırılmalıdır. Tekrar düşüklüğün yaşanmaması için ameliyat esnasında yapılacak müdahaleler ile doğru orantılı olmalıdır. Yani, burun ucu düşüklüğüne sebep olan burun ucu kaslarının zayıflığı ise bu kasların güçlendirilmesi planlanmalı; gülme kaslarının güçlü olması ise bu kasların zayıflatılması planlanmalıdır. Dolayısı ile ameliyattan sonra burun ucu düşmesi görülmez.

Burun Ucu Estetiği

Burun Ucu Ameliyatı Fiyatları

Çeşitli sebeplerle burun ucu ameliyatı olmak isteyenlerin konu ile ilgili en çok sorduğu sorulardan bir tanesi ‘Burun ucu ameliyatı ne kadar?’ sorusudur. Burun estetik fiyatları hasta burnunun yapısına, cerrahi müdahelede bulunacak burun estetik cerrahının alanındaki başarısına ve diğer birçok benzer faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Dilerseniz konu ile ilgili yazdığımız ‘Burun estetiği fiyatlarını belirleyen faktörler’ yazımızı inceleyebilirsiniz.

Siz de mevcut burnunuzdaki deformitelerin farkındaysanız ve rahatsız oluyorsanız; estetik süreci hakkında genel bilgilere, ameliyat öncesi, süreci ve sonrası yaşananlar hakkında detaylı bilgilere ise burun estetiği sayfamızdan ulaşabilir, bizlere müracat edebilirsiniz. Detaylı muayeneniz esnasında önce burun içi değerlendirmeniz yapılır. Hava yolunuzda nefes almanızı olumsuz etkıleyen durumlar var ise tespit edilir. Stüdyomuzda fotoğraflarınızı çekip , ameliyat sonrasında nasıl bir görünüme kavuşacağınızın  similasyonunu birlikte gerçekleştiriyoruz. Ve burun ameliyatınız esnasında hava yoluna da müdahalede bulunarak rahat bir nefes almanızı sağlıyoruz. Ardından estetik deformitelerinizi düzelterek estetik kaygılarınızı gideriyoruz.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews