: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Burunli>Merak Ettikleriniz > Burun Örtüsü
Burun Örtüsü

Burun Örtüsü

Burun estetiğinde merak ettikleriniz için bu haftaki yazımız burun derisi üzerine olacaktır. Geçen haftaki yazımızda bir çok burun tipinden ve türünden bahsetmiştik. Bu hafta daha detaylı bir konu ile karşınızda olacağız. Keyifli okumalar dileriz.

Burun ameliyatı sürecinde burun tipi önemli bir yere sahiptir. Burun ameliyatının seyrini doğrudan etkilemektedir. Konunun alt başlıklarından biri ise burun üzerinde yer alan burun örtüsü yani deridir. Derimiz, vücudumuzun en büyük organıdır. Her insanın deri yapısı farklıdır ve kişiye özeldir. Deri yapısı , burun estetiği ameliyatı olmak isteyenler için önemli etkenlerdendir. Ameliyat sürecini doğrudan etkilemektedir. Burun üzerindeki deri yapısı ikiye ayrılmaktadır;
• Kalın Derili Burun

• İnce Derili Burun

Kalın Derili Burun

Burun örtüsü konulu yazımızda ilk konu kalın deridir. Kalın derili hastalarda burun derisi kalın ve yağlı formattadır. Genellikle genetik olmaktadır. Burnun yapısından çok üstündeki deri dikkat çekmektedir. Kalın deriye sahip hastaların burun ameliyatı sonrası iyileşme süreci yavaştır. Burun üzerinde tabir-i caizse kalın bir yorgan durumundadır. Bu yorgan sebebi ile deri altındaki burun şekli kapatılmaktadır. Kalın derili hastalara burun estetiği yapılamamaktadır diye bir ibare yoktur. Ancak süreç diğer hastalara nazaran biraz meşakkatli geçmektedir. Kalın derili hastalarda , burun estetiği ameliyatı öncesi bir takım tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Amaç, deri kalınlığının incelmesini sağlamaktır. Bu tedavi yöntemleri ile ameliyat sonrası çok daha olumlu sonuç alınabilmektedir.

İnce Derili Burun

İnce derili burun tipi , adından da anlaşılacağı gibi burun üzerini kaplayan derinin ince yapıda olmasıdır. Burun ameliyatı olacak olan hastaların burun deri kalınlığı veya inceliği iyi ayırt edilmelidir. İnce derili kişiler , kalın derili kişilere kıyasla avantajlı durumdadırlar. Burun estetiği ameliyatı sonrası kalın derili hastaların iyileşme süreçlerine kıyasla çok daha hızlı iyileşirler.

İnce deriye sahip olmak, burun estetiği olacak olan hastalarda aranan özelliklerden birisidir. Yapılan burun estetiği ameliyatını tüm ince işçilikleri ile sergileyebilmektedir. Burun hatları ve burun şekli belirgindir. İnce derili olmanın dezavantajı ise derinin çok ince olmasından dolayı minimal kusurları dahi göz önüne çıkarmaktadır. Burun üzerinde tabir-i caizse bir çarşaf durumundadır. Burun örtüsü, ince deri veya kalın deri olması burun ameliyatı olmak isteyen kişiler için bu sürece engel bir durum değildir. Ameliyat öncesi detaylı muayene esnasında kişinin fiziki bulguları iyi tespit edilmelidir. Kişiye ameliyat sonrası süreçte onu neler beklediğine dair tüm bilgiler açık ve doğru bir şekilde aktarılmalıdır. Dolayısı ile ameliyat olacak kişi ameliyat sonrasında neler yaşayacağını bildiğinden bu süreç çok daha pozitif geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir