: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Merak Ettikleriniz > Burun Estetik Ameliyatı için Yaş Sınırlaması
burun estetik ameliyati icin yas sinirlamasi 1 1000x370 - Burun Estetik Ameliyatı için Yaş Sınırlaması

Burun Estetik Ameliyatı için Yaş Sınırlaması

Burun estetik ameliyatı için yaş sınırlaması, burun ameliyatı olmak isteyenlerin sıklıkla merak ettikleri konular arasında yer almaktadır. Taş Estetik Cerrahi Merkezi olarak, bu doğrultuda burun estetik ameliyatı yaş sınırı ile ilgili bir blog yazısı hazırlamak istedik. Yazı boyunca hem 18 yaş altı burun estetiği ile hem de burun estetiği üst yaş sınırı ile ilgili bilgi vereceğiz. Burun estetik yaş sınırı ile ilgili soruları olanlar için faydalı bir yazı olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

Öncelikle ‘Burun estetiği yaş sınırı var mı?’ sorusunun yanıtını verelim. Burun estetik ameliyatı için yaş sınırlaması bulunmaktadır. Bunların sebeplerini ve koşullarını yazının akışı içerisinde ele alacağız. İlk olarak burun estetik ameliyatı alt yaş sınırını ele alarak başlayabiliriz.

Burun Estetiği 18 Yaş Altı İçin Mümkün müdür?

Hem erkek hem de kadın bireylerde tüm vücutta olduğu gibi burun gelişimi de belli bir yaşa kadar devam eder. Vücut gelişimi genel olarak 18 yaşına kadar devam etmektedir. Bununla birlikte erkeklerin vücut gelişimi ortalama olarak 18 yaşına kadar devam ederken; kadınlarda 17 yaşına kadar devam etmektedir. Dolayısıyla genç erkekler için burun estetik yaş sınırı 18, genç kadınlar için ise 17’dir. Nitekim vücut gelişmeye devam ederken burun estetik ameliyatı olmak sakıncalıdır. Diğer yandan burun estetiği alt yaş sınırlaması için istisnalar bulunmaktadır. Estetik kaygının güdülmediği kırık, travma ve doğuştan gelen rahat nefes alamama gibi problemler neticesinde, birey gerekli yaşa erişmemiş olmasa bile doktor onayının ardından burun estetik ameliyatı olabilmektedir. Bu tarz durumlarda burun ameliyatı yaşı ikinci plana atılır. Netice olarak ‘Burun estetiği kaç yaşından sonra yapılır?’ sorusunun yanıtı hem duruma hem de cinsiyete bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

40 Yaşından Sonra Burun Estetiği Yapılır mı?

Burun estetiği yaşı için alt sınırı ele almamızın ardından üst yaş sınırı ile ilgili de bilgi verebiliriz. Yaş almış bireyler için burun ameliyatı üst yaş sınırı 40 yaştır. 40 yaş ve sonrasında ameliyat olmak isteyen kişilerin ciltlerinde elastikiyet azalacaktır. Elastikiyeti azalmış olan ciltte burun ameliyatı iyileşme süreci yavaşlayacak ve iyileşme istenilen düzeyde olamayacaktır. Bu nedenle 40 yaş üstü bireylerde burun ameliyatı önerilmemektedir.

Burun estetik ameliyatı yaş sınırı ile ilgili hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Umarız sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Rinoplasti yaş sınırı hakkında bir sorunuz olması halinde, TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi ile +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak ister; sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir