Burun Estetiği Sonrası Şişlik / Morluk / Ödem | Doç.Dr.Süleyman Taş

Burun estetiği sonrası şişlik, morluk ve ödemler, burun ameliyatı olmak isteyen birçok kişinin korkulu rüyaları arasında yer alıyor. TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak hazırladığımız bu haftaki blog yazısında, burun ameliyatı sonrasında şişlik, morluk ve ödem ile ilgili detaylara değineceğiz. Konu ile ilgili en çok korkulan durumları ve günümüz teknikleri ile bu korkuların ne kadar yerli ya da yersiz olduğunu tartışacağız. Burun estetiği sonrası şişlik, morluk ve ödem oluşumu ile ilgili bilgi almak isteyenler için faydalı bir blog yazısı olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

Burun Estetiği Sonrası Şişlik, Morluk ve Ödemlerin Hızlı İyileşmesi

Burun estetiği sonrasında meydana gelen morluk, şişlik ve ödem gibi durumlar, burun estetiği olmak isteyenlerin en çok çekindiği konular arasında yer alıyor. Aslında bu konu büyük çoğunlukla hem sizin ameliyat öncesi ve sonrası dikkat etmeniz gereken kurallara uymanızla, hem de estetik doktorunuzun uygulayacağı burun ameliyatı tekniği ile büyük oranda bağlantılıdır. Gerekli şartlar yerine getirildiği takdirde, burun ameliyatı sonrası şişlik, morluk ve ödem gibi durumlardan korkmaya gerek kalmaz.

Konu ile ilgili öncelikle sizin elinizde olan kısım ile başlayabiliriz. Çoğunuzun bildiği üzere, her burun estetiği öncesinde burun estetik doktoru tarafından gerekli muayeneler ve tetkikler yapılır; sonrasında burun ameliyatı ile ilgili yol haritası çizilir. Söz konusu süreci burun ameliyatı öncesi, sırası ve sonrası olmak üzere 3 ana gruba ayırabiliriz. Süreç belirlendikten sonra burun estetik doktorunuz size ameliyattan önce dikkat etmeniz gerekenleri sıralar. Dikkat etmeniz gerekenler arasında burun estetik ameliyatı öncesinde alkol ve sigara tüketimini bırakmak gibi birçok kural yer almaktadır. Benzer şekilde estetik ameliyatı sürecinin üçüncü aşaması olan burun estetiği sonrasında da doktorunuz size dikkat etmeniz gerekenleri detaylarıyla sıralar. Bu noktada da üzerinizde sorumluluklar olur. Bu sorumluluklar arasında 1 ay süreyle az tuz tüketimi yapmak gibi birçok kural yer almaktadır. Hem burun ameliyatı öncesi hem de sonrasında dikkat etmeniz gerekenlere özenle uymanız halinde, burun estetiği sonrası oluşan şişlik, morluk ve ödem oranı hem daha az olur hem de daha çabuk iyileşir.

 

 

Burun ameliyatı sürecini 3 ana gruba ayırmıştık. Burun estetiği sonrası oluşan ödem, şişlik ve morlukların hem daha az olması hem de daha hızlı iyileşmesi adına, burun ameliyatı öncesi ve sonrası sizin üzerinize düşen sorumluluklara değindik. Sürecin bir diğer ayağı olan burun ameliyatının kendisi ise bildiğiniz gibi burun estetik doktorunuz ile ilgilidir. Bu noktada burun estetik doktorunuzun alanında hem başarılı hem de deneyimli olması önem taşımaktadır. Bir diğer önemli konu ise burun estetik doktorunuzun ameliyatta uyguladığı tekniktir. Burun estetik ameliyatlarında uygulanan teknikler temel olarak iki ana gruba ayrılmaktadır. Bunlardan biri açık teknik burun estetiği, bir diğeri ise kapalı teknik burun estetiğidir. Burun ameliyatı sonrası şişlik, morluk ve ödemlerin hem minimum seviyede olması hem de daha hızlı iyileşmesi için, deneyim gerektiren kapalı teknik burun estetiği uygulanmalıdır. Nitekim kapalı teknik burun estetiği, diğer tekniğe kıyasla bu konuda birçok konuda daha avantajlıdır. Kapalı teknik burun ameliyatında burun ucu cildi kesilmediğinden, dolayısıyla burun ucu cildinin arkasındaki damar, sinir, bağ dokusu da kesilmez. Bu nedenle burun estetiği sonrası şişlikler, morluklar ve ödemler daha hızlı iyileşir. Öte yandan kapalı teknik burun estetiğinde kesi burun ucunda olmadığından burun ucunda herhangi bir iz de kalmaz. Sonuç olarak burun ameliyatı sonrası şişlik, morluk ve ödemlerin normalden az olması ve daha hızlı iyileşmesi, hem size hem de burun estetik doktorunuzun uyguladığı tekniğe bağlı olarak değişir. Dolayısıyla burun estetiği sonrasında meydana gelen şişlik, morluk ve ödemlerden korkmanızı gerektirecek bir durum yoktur.

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak burun estetiği sonrası şişlik, morluk ve ödem ile ilgili hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Yazı boyunca ameliyat sonrası oluşan söz konusu olumsuzlukları nasıl minimize edebileceğinizden ve aslında şişlik, morluk ve ödemlerden korkmamanız gerektiğinden bahsettik. Konu ile ilgili herhangi bir sorunuz olması halinde bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak ister; sağlıklı günler dileriz.

Avatar of assoc. Prof. Dr. Suleyman tas
Assoc.Prof.Dr. Suleyman TAS
0 Comment

No Comment.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/suleyman-tas-logo.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Doç.Dr.Süleyman Taş, şu an hastalarını muayenehanesinde görmektedir.

Üye Dernekler
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/TPRECD-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ASOPS-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/vsfrm-logo-1.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ishrs-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/uems-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/epsrc-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/euraps-logo-1.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ISAPS-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/06/rinoplasti-logo-2.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/06/rinoplasti-logo.png
Sosyal Medya

4,8 535 reviews

Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Doç. Dr. Süleyman TAŞ
Merhaba 🙌
Size nasıl yardımcı olabiliriz?