Burun Estetiği Sonrası Cinsel İlişki

Burun estetiği günümüzde en yaygın estetik operasyonlardan biridir. Bu kadar çok talep olan bir estetik olunca insanların aklında da pek çok soru oluyor. Bu sorular genellikle burun estetiği sonrasında gelişen iyileşme safhası ile ilgili. Bu aşamada yaşanacak durumlar hakkında yanlış bilgi alan kişiler yaptırmak istediği operasyondan vazgeçmek zorunda bile kalabiliyor. Bu noktada sorulan sorulardan biri de burun estetiği sonrası cinsel ilişki ile ilgili. Bu haftaki blog yazımızda bu sorunun cevabını bir netliğe kavuşturmak istiyoruz. 

Burun Estetiği Operasyonu Yaptırdıktan Ne Kadar Sonra Cinsel İlişkiye Girebilir?

Her türlü estetik operasyon sonrasında hastanın bir iyileşme süreci vardır. Burun estetiğinde kıkırdak ve kemik dokulara müdahale edildiği için hastanın iyileşme sürecinin geçmesi için belirli bir süre gerekmektedir. Kişinin normal hayatına dönmesi için ve burundaki şişliklerin inmesi için hasta kendini 2-3 hafta süre tanımalıdır. Cinsel ilişki için de iyileşme sürecinin ilerlemesi beklenmelidir. 

Burun Ameliyatından Sonra Cinsel İlişkiye Girmenin Bir Sakıncası Var mı?

Burun yüzün tam ortasında olduğu için dış etkenlere ve darbelere karşı savunmasız bir konumdadır. Bu yüzden cinsel ilişki sırasında yaşanabilecek en küçük temas burunun darbe almasına neden olabilir. Burun estetiği sonrasında ilk 3 hafta cinsel ilişki önerilmez. Yumuşak dokuların iyileşmesi beklenmeden hızlanan kalp atışı ve yüksek tansiyona neden olabilecek aktiviteler şişlik ve kanama oranını da yükseltebilir. Bu yüzden ilk 3 hafta cinsel ilişki önerilmez. 4. haftadan sonra buruna darbe almayacak şekilde cinsel ilişkiye girilebilir. 

Burun Estetiğinden Sonra Öpüşülür mü?

Burun estetiğinde sonra öpüşmek söz konusu olduğunda buruna darbe alma olasılığının da fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle burun estetiği sonrası ilk 4 hafta yakın temas içeren eylemlerden uzak durmanız önemlidir. Kişisel faktörler devreye girdiğinde bu süre daha fazla uzayabilir. 

 

Burun estetiği sonrası cinsel ilişki hakkında hazırladığımız blog yazımızın sonuna geldik. Burun estetiği sonrası dikkat etmeniz gereken diğer detaylar için Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Eğer hala aklınızda bir soru işareti varsa yapmanız gereken tek şey +90 532 056 3693 hatlı numaradan bize ulaşmak ya da burun estetiği hakkında daha kapsamlı bilgileri bulabileceğiniz linke tıklayarak blog yazımızı incelemek!

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews