: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27

Burun Estetiği ile İlgili En Çok Merak Edilen 10 Soru

Burun Estetiği ile İlgili En Çok Merak Edilen 10 Soru

Burun Ameliyatı için Uygun Bir Aday mıyım?

Bu süreç için herkes uygun olmamakla birlikte; fiziksel, zihinsel ve psikolojik açıdan hazır olan her hasta aday olabilir.

Burnu Ameliyatsız Masaj Yaparak Küçültmek mümkün müdür?

 
Cerrahi bir işlem gerçekleşmeden burnu küçültmek mümkün değildir. 

Burun Ameliyatı Sonrası Sesim Değişir mi?


Cerrahi işlem sırasında ses tellerinize herhangi bir müdahale yapılmadığı için sesinizin değişmesi mümkün değildir.

Burun Ameliyatı için Yaşlı mıyım?

 
Burun estetiğinde alt sınır olarak kızlarda 17, erkeklerde 18 yaşın tamamlanması gerekmektedir. Üst sınır olarak 40 diyebiliriz.

 

Burun Ameliyatı Sonrası Dudaklarımda Değişiklik Olacak mı?


Dudağa yapılan herhangi bir müdahale olmadığı takdirde herhangi bir değişiklik yaşanmayacaktır. 

Burun Ameliyatı Sonrası Koku Duyularımda Kayıp Yaşanacak mı?

 
Ameliyatı sonrası ilk günlerde şişlikler dolayısıyla koku almada azalma yaşanabilir ancak burun en kısa sürede normal fonksiyonlarına geri dönecektir. 

Kapalı Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

 
Burun estetiği kapalı yöntemle veya açık yöntemle yapılabilmektedir. Açık teknik ile burun ucu kesilirken , kapalı teknik ile burun ucu kesilmemektedir. Tüm operasyon burun içinden yapılmaktadır. Burun ucu kesilmediğinden herhangi bir dikiş veya iz olmamaktadır. Kapalı teknik ile, burun ucundaki sinir , bağ , damar dokusunu da koruduğumuz için burnun beslenmesi ve esneme kabiliyeti bozulmamaktadır. Kapalı ve atravmatik teknik ile buruna en az hasarı vererek en doğal sonuçları almayı hedefliyoruz. 

Burun Estetiği ve Devisyon Ameliyatını Birlikte Mi Yapılıyor?

 
Burun estetiği ameliyatı sonrası altın oranlar ile yüzünüze yakışan bir burun olması önemlidir. Ancak fonksiyonel açıdan eksik ise güzel burnunuz eksik kalacaktır. Bu yüzden burun ameliyatınızdan önce detaylı muayeneniz esnasında görsel güzellikten önce burun iç kısmını Endoskopi Cihazımız için değerlendirerek hava yolu probleminizin olup olmadığını saptıyoruz. Burun ameliyatınız esnasında öncelikle hava yolu problemlerinizi ardından estetik kaygılarınızı gideriyoruz. Her iki operasyonu da başka bir doktora gereksinim duymadan gerçekleştiriyoruz. 

Burun Ameliyatı Yapan Hastanelerden Hangisini Tercih Ediyorsunuz?

 
Ameliyatlarımızı anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapmaktayız. Amerikan Hastanesi ve Acıbadem Fulya Hastanesi ile anlaşmamız mevcuttur.

 

Burun Ameliyatı Sonrası Hastanede Kaç Gün Kalınır?

 
Ameliyat sonrası hastanede 1 gece gözlem altında kalmanızı istiyoruz. Ertesi gün taburcu olmaktasınız. 

Lokal Anestezi ile Burun Estetiği Mi? Yoksa Genel Anestezi Burun Ameliyatı Mı?

 
Burun estetiği ameliyatlarımızı genel anestezi altında yapmayı tercih etmekteyiz. 

Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucum Düşer mi?

 
İlk etapta burunda ameliyat sonrasında koyulan atel ve silikon tamponların baskısı mevcuttur, atel alındıktan sonra ki süreçte baskıya bağlı olarak burnun olduğundan kalkık görünmesi normaldir. Ancak şişliklerin ve ödemin azalmasıyla birlikte burun istenilen forma kavuşacaktır. Tecrübeli bir doktor ile gerçekleştiği takdirde, burun ucu düşüklüğü söz konusu olmayacaktır.

Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucundaki Hislerim Kaybolur mu?

 
Ameliyat sonrasındaki ilk etapta burun ucundaki hislerin azalması normal olmakla birlikte, iyileşme süreci içerisinde tekrar eski fonksiyonlarına geri dönecektir. 

Ateller Ne Zaman Alınmaktadır?

 
Atel sürecimiz 1 haftadır. Ameliyat sonrasında 7. gününüzde atel ve tamponlarınızı almaktayız. 

Ameliyat Sonrası Beklediğim Sonuca Hemen Ulaşabilecek miyim?

 
Kesin sonucu hemen görmek mümkün değildir. Cilt kalitesi ve yapılan işleme göre iyileşme süresi kişiden kişiye değişebilir.

Burun Ameliyatından Ne kadar Süre Sonra Sosyal Hayatıma Dönebilirim?

Burun estetiği ameliyatınız sonrasında atel ve tamponlarınızın alındığı gün sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Atel ve tamponlarınız alınana kadar iyi bir iyileşme süreci için kaliteli istirahat etmenizi önermekteyiz. 

Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?


Atel ve tamponlarınız alınmasından sonra dikkat etmeniz gereken hassas süreç, 2 aydır. Bu süreçte kesinlikle darbe almak yasaktır. 2. Ay kontrolünüze geldiğinizde burnunuz iyileşme sürecini tamamlamış gibi olacaktır. Ancak tamamen iyileşme, 1 yılı bulmaktadır.

Burun Ameliyatı Olan Sigara İçebilir Mi?

 
Sigara kullanımı burun ameliyatınıza engel bir durum değildir. Ancak ameliyat sonrası yara iyileşme sürecinizin olumlu geçmesine engeldir. Bu nedenle sigara kullanan hastalarımız , ameliyatlarından en az 6 ay önce sigarayı bırakmalı ve ameliyattan sonra da hiç içmemelidirler 

Burun ameliyatı sonrası spor yapabilir miyim?

Çok ağır olmamak kaydı ile 8 hafta sonrasında spora hafif tempo ile başlanabilir

Burun Ameliyatı için Yurt Dışına veya İl Dışına Geliyor Musunuz?

Kliniğimiz İstanbul’dadır. Detaylı muayene ve incelemelerimizi Kliniğimizde gerçekleştirip, ameliyatlarımızı anlaşmalı olduğumuz hastaneler de yapmaktayız. Bırakın başka bir ili, anlaşmalı olduğumuz hastaneler dışında başka bir hastaneye bile gitmemekteyiz. Çünkü, bu iş çok özen gerektiren bir iştir. Bu yüzden full konsantrasyon sergileyebileceğimiz, herhangi bir süpriz ile karşılaşmayacağımız bir ekip kurduğumuz anlaşmalı hastanelerde ameliyatlarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir