Burun Estetiği İçin Yurtdışından Gelen Hastalar

 

Bu haftaki yazımızı yurt dışında yaşayan ve burun ameliyatı olmak için gelen ya da gelmek isteyen hastalar için hazırladık.

Türkiye sağlık alanında sahip olduğu uzman ve çok iyi yetişmiş doktorlar, yüksek sağlık standartlarına sahip hastaneler, sunduğu güvenli tedavi seçenekler ve her yere kolay ulaşım sebebiyle dünyada sağlık merkezi olarak kabul edilen ilk 10 ülkede yer almaktadır. Özellikle Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında Türkiye’ye gösterilen büyük talep olmaktadır.

Yurtdışından burun estetiği için gelen hastalarımız ile İstanbul’da veya İstanbul dışında yaşayan veya ikamet eden hastalarda olduğu gibi verimli ve kolay bir süreç dahilinde hareket edebilmekteyiz. Burun ameliyatı öncesi ve sonrası her hasta ile detaylı muayene süreçleri aşama aşama tamamlanabilmektedir. Yurtiçinden gelen hastalar için bu aşamalar aşağıda sıralanmaktadır;

 

Burun Estetiği İçin Yurtdışından Gelen HastalarBurun Estetiği Öncesi:

* Ameliyat Öncesi 1. Görüşme  

Bu görüşme, ameliyat öncesi Hekim ve hastanın esasen tanışma safhasıdır. Hekim, hastanın burun ameliyatı süreci için uygun olup olmadığını belirlemektedir. Hastanın tıbben burun ameliyatına uygunluğu değerlendirilir, estetik ve fonksiyonel deformiteleri ve düzeltilmesi için gerekli müdahaleler ve hazırlıklar hakkında bilgilendirilir ve bir sonraki aşamaya geçilir.

* Ameliyat Öncesi 2. Görüşme 

Bu görüşme, burun ameliyatı için uygunluk verilen hasta ile Hekimin operasyon için yapılacaklar hakkında daha detaylı görüşme safhasıdır. Kişinin deformiteleri ve bu deformiteler için nelerin yapılabileceği tüm ayrıntıları ile görüşülür ve similasyon çalışması yapılır. Tüm detaylar görüşüldükten sonra ameliyat için tarih belirlenir ve hastane rezervasyonları yapılır. 

* Ameliyat Öncesi 3. Görüşme 

Bu görüşme, ameliyat için yapılması gereken tahlil tetkik ve diğer prosedürler için yapılmaktadır. Hastaneye geçilir anestezi hekimi ile görüşülür ve anestezi hekiminin istediği tahlil ve tetkikler yapılmaktadır.

* Ameliyat Öncesi 4. Görüşme

Bu görüşme, ameliyattan birkaç gün önce yapılmaktadır. Hastanın, Hekimi ile ameliyat öncesi son görüşmesidir.

 

Burun estetiği öncesi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz de “Burun Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.


Burun Estetiği Sonrası:

Burun ameliyatı gerçekleşen hasta,  ameliyat olduktan 1 hafta sonra, 2 ay sonra ve 1 yıl sonra kontrole gelmektedir.
 

Yurtdışından gelen hastalar için de bu süreç oldukça kolaylaştırılmıştır. Yurtdışından gelen hastalar için oluşturulan özel süreç aşağıdaki gibidir;
 

* Yurtdışından gelen hasta ile klinik asistanlarımız detaylı telefon görüşmesi yapmaktadır. Hastalarımızdan tüm detayları ile birlikte bir video istenmektedir. Böylelikle hasta ile Hekimi arasında sanal bir muayene gerçekleştirilmektedir.  

* Sanal muayene sonrası operasyonuna onay verilen hasta için bir ameliyat tarihi oluşturulmakta ve ameliyattan birkaç gün öncesi için de detaylı muayene randevu planlaması yapılmaktadır. 

* Verilen muayene tarihinde hasta gelmekte , kişinin burun deformiteleri , operasyona dair tüm detaylar ve similasyon çalışması bu muayene randevusunda görüşülmektedir. Ardından anestezi hekimi ile görüşmesi yapılmakta ve anestezi hekiminin istediği tahlil ve tetkikler yapılmaktadır. 

* Ameliyat randevusu önceden planlanan hasta , detaylı görüşmesinden birkaç gün sonra ameliyata alınmaktadır.  

* Ameliyattan 1 hafta sonra kontrolü gerçekleştirilen hasta , yaşadığı ülkeye geri dönebilmektedir. Toplamda 10 günlük zaman dilimini ayırması yeterlidir.

* Ameliyattan sonra 2 ay sonra ve 1 yıl sonra kontroller planlanmaktadır. Gelemeyen hastalardan mutlaka video istenerek takibi yapılmaktadır.  

Bu özel program sayesinde, yurtdışından gelen ve burun estetiği olmak isteyen herkes için kolaylık sağlanmaktadır.  

 

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews