: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Merak Ettikleriniz > Burun Estetiği Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?
burunes - Burun Estetiği Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Burun Estetiği Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Burun estetiği olmak isteyen kişilerin kafalarında en çok soru işaretlerine sebep olan konu ameliyat sonrasında burunda iz kalmasıdır. Burun estetiği ameliyatları bir çok farklı yöntem ve teknik ile yapılabilmektedir. Temel olarak;
1. Açık Burun Estetiği
2. Kapalı Burun Estetiği olarak ıkıye ayrılır.
Açık Teknik ile Burun Estetiği
Açık teknik ile burun estetiği , burun ucundan kesi yapılarak cilt kaldırılır ve operasyon gerçekleştirilir. Ameliyat bittikten sonra kesilen burun ucu tekrar dikilir.Açık teknik ile burun estetiği ameliyatlarında kesilen burun ucunda ameliyat esnasında yapılan cilt kesisi kadar iz kalmaktadır. İyileşme döneminde izin kalıcı hale gelmemesi adına alınması gereken önlemler vardır. Bunlar;
• Ameliyat sonrasında Doktorunuzun iz için verdiği kremleri düzenli kullanmak
• Kesilen ve iz kalması muhtemel olan bölgeyi güneşten korumak
Tüm bu önlemlere rağman günümüzde izler için geliştirilmiş bir tedavi yöntemi ne yazık ki mevcut değildir.
Kapalı Teknik Burun Estetiği
Kapalı teknik burun estetiği ise burun ucundan kesi olmaksızın gerçekleştirilir. Ameliyata dair tüm işlemler burun içinden yapılır. Burun ucundan herhangi bir kesi olmadığından dolayı iyileşme süreci, açık teknik burun estetiği ameliyatına kıyasla çok daha hızlıdır. Burun ucundaki damar , sinir , bağ dokusu korunmuş olur. Burun , ameliyat sonrasında burun ucunda korunan dokulardan beslenmeye devam eder ve post-op sonrası süreç konforlu geçer. Burun ucundan veya dışardan bir kesi olmadığı için dikiş olmamakta , dikiş olmadığı için iz de olmamaktadır. Kendi kendinize ‘’Bunu nasıl yapacak ki?’’ diyebilirsiniz. Cerrahınızın uzmanlığı ve tecrübesi ile en doğal, yüze en uyumlu ve izsiz bir burun estetiği süreci yaşayabilirsiniz. Bu yazımızda  kapalı teknik burun estetiği konusunda diğer bilgilere ulaşabilirsiniz.
Burun Estetiği Ameliyatının Hangi Mevsimde Yapılması Uygundur?
Burun estetiği ameliyatı için kullanılan tekniğe göre mevsim ayrımı önemli bir etkendir.
Açık teknik burun estetiği ameliyatında burun ucunda yapılan kesi , güneşin etkisinden dolayı kalıcı iz haline getirir. Burun ameliyatlarında açık tekniği tercih eden bir çok Cerrah yazın, burun estetiği ameliyat yapmayı tercih etmezler.
Kapalı burun estetiği ameliyatlarında ise burun ucunda herhangi bir kesi olmadığından dolayı iz olmamaktadır. Kapalı burun estetiği ameliyatından sonra güneşin bir zararı olmamaktadır. Bu teknik ile burun ameliyatlarında mevsim ayrımı yapılmaz. Yaz mevsiminde veya kış mevsiminde de burun ameliyatı yapılabilir.
Burun Estetiğinde En Uygun Dönem Hangi Zamandır?
Burun ameliyatından en verimli zaman dilimi , hastanın ameliyat sonrasında istirahat için ayırabileceği kaliteli zaman dilimidir. Gerek çalışan hastalar da gerek öğrenci hastalarda ameliyat süreçlerini izin veya tatil dönemlerine denk getirmeleri tercihimizdir. Bu sayede kaliteli istirahat ederek iyileşme süreçleri pozitif geçmektedir.
Burun estetiği öncesi hazırlıklar konusunda ilgili yazımızı okuyabilir daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir